Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92338

Ha már kihozta a virágot, akkor annak virágozni kell, szépen tartósan.  Akkor is ha csak másfél éves.

A virág akkor lesz pöttyös, akkor lesz barna, ha vizet kap.  Eső, vagy valami extrém hajnali pára ?

 

A másik lehetőség valami betegség, de a képeid túl messziről készültek, azokon  nem látszik semmi. Nézz körül ezen az oldalon, itt részletes leírást találsz a leander betegségekről http://leanderfa.gportal.hu/

Előzmény: Balesz21 (92335)
Balesz21 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92337

Előzmény: Balesz21 (92336)
Balesz21 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92336

Elnézést,a képek lemaradtak.

Előzmény: Balesz21 (92335)
Balesz21 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92335

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)

Íme három kép, az első két képen az egyik leander, amelyen látszik,hogy rohadnak el a virágai, így képzeld el az összes leanderemet,mindegyik amikor kezdtek volna virágozni,bepöttyösödtek és elszáradtak,bebarnultak,el rohadtak. A harmadik képen,jobb oldalt lévő piros leandert az Obi-ban vettem érdekes,az egész júniustól-szeptember végéig folyamatosan virágzott,gyönyörűen. 

A víz amit használok megmondom őszintén egy 1000 literes nagy fehér tartály és sokszor bezöldül,algásodik és voltak is benne lárvák, ezt idén már nem hagyom annyiban,kimosom a tartályt és rakok rá fedőt,hogy ne legyen tele lárvákkal. 

De egyébként az nem lehet,hogy azért nem virágoztak rendesen mert max ilyen 1,5 éves növények,igaz volt egy ami a többihez képest nagyon intenzíven nőtt,fejlődött és folyamatosan hozta volna a virágokat de mind még mielőtt kinyíltak volna már barnultak,pöttyösödtek,rohadtak el :( 

Előzmény: Lora1213 (92325)
Lilike9 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92334

Még egy kis színkavalkád..!

Előzmény: Lora1213 (92328)
Lilike9 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92333

A dupla fehér az a Gyenes dupla mandula,nagyon nagyon szeretem, számomra a dupla fehérek között a legszebb.

Másik nagy kedvenc duplám a Cakkos dupla rózsaszín, barátnőmtől Pántya Judittól kaptam.

Amit még nagyon szeretek az Opálszoknyás..

Nagyon szép, de keveset virágzik a Persica

 

Előzmény: trés bien (92331)
Lilike9 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92332

Köszönöm!

Már nekem is nagyon hiányoznak!

Előzmény: Bera68 (92330)
trés bien Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92331

Nagyon szépek! A 13-as és a 25-ös milyen fajták?

Előzmény: Lilike9 (92327)
Bera68 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92330

Bizony-bizony nagyon hiányoznak!!!  Gyönyörűek a virágaid!

Előzmény: Lilike9 (92327)
Bera68 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92329

Kedves Lilike!

 

Egy kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok Boldog Névnapot!!!

 

 

Lora1213 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92328

Végre sok színes leander virág !   Gyönyörűek ! Hiányoztak nagyon !

Előzmény: Lilike9 (92327)
Lilike9 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92327

Hozok én is pár képet,hogy egy kicsit színesedjünk!

 

Lilike9 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 92326

Szia Sziszkó!

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: sziszko7212 (92324)
Lora1213 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 92325

Szia Bálint !   Egy átlagos tisztaságú esővíz tartály szerintem megfelel.   Ha abból öntözöl, már ott bekeverheted a tápoldatot. A hőmérséklete is pont jó. Nálam nincs ideje hogy nagyon algás legyen a víz, hamarabb elfogy.   Bár én nem tapasztaltam hogy a kút víz megártana a virágaimnak, de nem csak leander van a teraszon. :)

Az a virág száradás nem normális dolog.   A leander heteken át virágzik.    Vannak kényesebb fajták, amiknek megárt az eső, de hát azt mondod bevitted a tető alá.    Képed nincs róla ?   Van egy nagyon csúnya leander betegség, aminek lehet hasonló tünete,  látni kéne nálad mi a helyzet.  Szerintem vágd le a tavalyról maradt virág kezdeményeket.  Az idei dúsabb virágzás kárpótol majd.         

Előzmény: Balesz21 (92323)
sziszko7212 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 92324

A kedvenc Rubis képemmel kívánok Nagyon Boldog Névnapot Lilike!:-)

 

Balesz21 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 92323

Sziasztok!

Tavaly kaptam rá nagyon a leanderekre, egy kertész haverom által megszerettem őket nagyon. Be is szereztem vagy 10 db-t, különböző fajtákat azonban olyan problémám volt tavaly egész évben,hogy amikor elkezdett volna virágozni, a virágok elkezdtek barnulni,száradni,rohadni majd lepotyogtak ez nem normális,máshol heteken át gyönyörűen virágzik nálam meg fél nap alatt lerohad és leesik. Eső előtt mindig bevittem őket a terasz alá,tápoldatoztam leander tápoldattal, mi lehet a probléma szerintetek? Amik a teleltetőben vannak azokon vannak még ilyen virágozni akaró hajtások a végén bimbókkal,azokat tövestől vágjam le igaz? :) 

Olvastam valahol,hogy az eső víz lenne a legideálisabb az öntözésükre,viszont tele van bacikkal,algásodik és betegséget okoz a növényeknél, mit gondoltok erről,ti hogyan locsoljátok a leandereket?

Köszönettel,

Bálint

oleandro Creative Commons License 2017.02.13 0 0 92322

1 hét és.....:)))

https://www.idokep.hu/30napos

Sparr0w121 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 92321

Köszönöm a segítséget, keresek még youtuben videókat, leirásokat, hogy legközelebb ne csináljak hülyeséget.

anblock_italia Creative Commons License 2017.02.12 0 0 92320

Olyan helyen vágd majd le, ahol már teljesen jól látszik az egy magasságban lévő 3 levél egykori helye, de már nem zöld a szár, hanem kissé fás, és akkor 90 %-os eséllyel mindhárom helyen kihajt egy új ágacska. Ha lentebb vágod, akkor is kihajt, de akkor nagyon sok is kihajthat, ami már zűrös, ritkítani kell idővel.

Előzmény: Sparr0w121 (92317)
anblock_italia Creative Commons License 2017.02.12 0 0 92319

Télen a 0 - 10 fokig lehet ideális, de a napos hely semmiképpen, mert napon egy zárt helyen jóval több is lehet, és nem tud pihenni, ráadásul a kártevők is aktívak. A 15 fok azért jóval több, mint a 10, nincs lehetőség a pihenésre.

 

Igen, akkor lehet még szép leandered, ha valahol 10-15 centinél levágod, a régi levelek helyén jönnek majd ki a hajtások, 3 legalább, de jöhet több is, az alsóbbakat célszerű leszedni. Így lehet szép bokrokat, fácskákat kialakítani. De ez a metszés csak a hónap végén lesz aktuális, most még nem lenne szerencsés, ha kihajtana, és nem lehet kitenni a fényre. Nem igényli olyankor még a fotoszintetizálást, de a napot, melegebb időt igen :-) Hihetsz nekem, megszállott kaszaboló vagyok :-) De ha esetleg nem hajtana ki, akkor ne rám haragudj, hanem a nem megfelelő teleltetésedre. Csak akkor nem hajt ki, ha már nincs benne erő hozzá.

Előzmény: Sparr0w121 (92317)
Sparr0w121 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 92318

Ja kifelejtettem. Télen is locsoltam öket, ahogy írtad, 2-3 hetente. Nem tocsogott a vízben. Most hogy napon vannak, hamarabb kiszáradnak, sürübben adok nekik

Sparr0w121 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 92317

Köszönöm!

Ezt a 2 tövet nagymamámtól kaptam és mivel tetszenek, nem szeretném kidobni. Én azt olvastam, hogy mivel déli növény, télen is próbájuk 10fok környékén napos helyen tárolni. Ezért volt a 15 fokos szobában.

Metszés alatt azt értem, hogy levágni valahol a száron.

Te 10 cm magasan írod. De ott már nincs levél. Ezért kérdeztem, hogy nem árt neki, ha ott levágom?

Értelemszerűen tényleg tovább bokrosodna, de levél híján mivel fotoszintetizálna? 

 

Köszönöm a válaszod

anblock_italia Creative Commons License 2017.02.11 0 0 92316

Nem értem tisztán, mik a terveid, metszeni vagy hagyni ilyen csupasz szárral. Azt gyanítom, hogy a metszés alatt a csúnya levelek levágását érted. Mindenesetre én mindkettőt száron levágnám  kb. 10 centi magasan, akkor kibokrosodhatna, és ha az idén nem is, jövőre virágozhatna. Hanem azért meggondolnám a leandertartást, mert ha csak ilyen teleltetési lehetőségeid vannak, akkor talán nem kellene ezt erőltetni, hiszen minden évben ez lenne a levélzettel. A leanderek hidegben szeretnek telelni, az sem baj nekik, ha tök sötétben, de hidegben. Persze nem fagyban. És azt írtad..., elkezdtem vizet adagolni..., télen is folyamatosan locsolni kell őket, persze nem nyári intenzitással. Méret szerint kéthetente, havonta. Azért nem szerencsés a meleg hely, mert ott hajtani is akar..., de az sem jó. Február eleje van, lehet, hogy még egy hónapig benn kell lenniük. Persze nappalra kiteheted azt a  kicsit, ha már elkezdett hajtani és azt szeretnéd, ha ezt folytatná, de csak akkor, ha éjszakára nem a fűtött lakásban tartod.  Vagyis összegezve, ha meg akarod ezt így tartani és tovább növeszteni, akkor tedd ki nappal, és bárhová, de hidegbe tedd éjszakára. Az, hogy nappal kiteszed az 5 fokba, éjszaka meg van 20 fok, nem tűnik ésszerűnek. Locsolni egyelőre sokat nem kell, ne álljon vízben. A leveleket levágni nem jó, mert elfolyhat az a kevés nedvesség is a szárból, ami benne van. Majd lehullanak azok a levelek, ha ott lesz az ideje.

Előzmény: Sparr0w121 (92315)
Sparr0w121 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 92315

Sziasztok!

 

2 kis leanderem így vészelte át a telet, először a spájzban voltak, majd átkerültek fütött szobába, ahol kaptak fényt is. Túl meleg nem volt nekik, max 20 fok, de általában 15.

 

Látszik, hogy némelyiknek a levele kicsit száradt, vagy nem tudom mi lehet az a barna folt a levél szélén.

Viszont az alsó leveleket elhullajtották, ezt jeleztétek is ősszel, hogy normális viselkedés. Számítottam is rá.

 

Kérdésem az lenne, hogy megmetszhetem-e ennek ellenére őket? Felül már elindult a kis sarj, a napos időben kirakom őket a kertbe és már vizet is adagolok nekik.

Második kérdésem, hogy a lenti csupasz rész az úgy marad, vagy ott is majd indul el új levél? 

Ha nem, akkor átültetésnél ültethetem mélyebbre, hogy ne csúnyálkodjon ez az egyenes csupasz szár?

 

(Az asztalt nem takarítottam le, elnézést érte)

Véleményetekre lennék kíváncsi, jelenleg növekszik, bár nem túl biztató, olyan mint egy kopasz nyakú csirke :) :)

Bekarikáztam halványan a kis hajtásokat, meg a foltos leveleket.

 

Köszönöm!

Napvándor Creative Commons License 2017.02.04 0 1 92314

Sziasztok!

Azt hiszem, az idei tél 2 dologra tett zárópecsétet. Kishazánkban télálló ( takarás nélkül a szabadba kiültetett ) leandereknek kampeca.

A klímaváltozás illetve a felmelegedés nem mediterrezinálja hazánkat, hanem a szélsőségeket fokozza...

Évek óta fűtetlen faházban teleltettem leandereimet - idén nem -, a pincébe is bekúszott a fagy, némi talajfagyás, de ezt szinte bármelyik bírja...

S egy felvetés, ha valaki nem tudja őket bevinni télire, szerintem nyomjon egy köremailt, s biztosan lesz nehány segítőkész keanderes, aki berángatja neki.

Váci vagyok, egy szentendrei ismerősöm felhívott ősszel, eltört a karja, átmentem hozzá, 2 óra alatt berántottam a pinyóba a növényeket, utána ettünk egy kis sütit, fizette a buszomat...s most igencsak hálás...

Szerintem ez bárhol máshol is működne, csak merjünk szólni egymásnak...leandereink miatt is...főleg...

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 92313

Az enyémek nagy része is egy fűtetlen helyiségben telel, hát nem örülnék, ha kifagynának, túl sok különleges van köztük, elméletileg ugyan lehetne fűteni, de szinte egész télen az ágyat nyomtam így nem igazán volt alkalmam velük foglalkozni.

Előzmény: oleandro (92302)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 92312

Japán naspolyám nekem is van, pár éve kiültettem, a levelei úgy néz ki megfagytak, de az ágain egyelőre nem látok fagyást.

Előzmény: leander2016 (92305)
Lora1213 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 92311

Ez nem látszik nagy bajnak, ilyen nálam is szokott lenni a hidegtől.  Talán zárt térben nem lehetett akkora mínusz, hogy megfagyjon a leander.  Pár fokot  kibírnak. 

Előzmény: BAttila1964 (92309)
BAttila1964 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 92310

Még valami:

Lehet, hogy csak ezt szeretném látni, de kb. 3 órája hoztam be ezt a levelet és mintha lassan eltűnnének a foltok...

Előzmény: BAttila1964 (92309)
BAttila1964 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 92309

Sziasztok,

még nem jártam itt, pedig van egy szép nagy leanderünk, de most lenne egy kérdésem:

Néhány napja (1-2 hete) ezek a foltok jelentek meg a leveleken szép, szabályos formában, bár gyanítom, hogy ez nem egészséges...

A növény kb. november vége óta telel egy kb. 98%-ban sötét, az idei télig fagymentes kamrában, az összes minimális hőforrás egy 400 literes hűtőláda által termelt icipici hő... (A kontrollként betett vödörbe belefagyott a víz, ill. a hagymáink is részben - a takaratlan fejek - elfagytak...)

Én nem érzem fagyásnak, esetleg klorózis???
Mit tehetek? (Mondjuk el nem tudom mozdítani, csak jövőre lesz egy csak teleltetésre szolgáló helyiségem, ahol 3-10 fok között van a hőmérséklet és elég világos.)

Csatolom a képet és kösz a segítséget! ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!