Keresés

Részletes keresés

vurugya Creative Commons License 2000.08.18 0 0 17
No szóval, szavak a kitaláltak helyett:

vu1: ..L.S.I.A.
vu3: ..LA...LI.

Vu

vurugya Creative Commons License 2000.08.17 0 0 16
ISZAPFÜRDŐ
átadom salinak a 3 pontot, de phlsnek rezzenéstelen arccal csak azt kellett volna mondania, hogy "nem iszaphordó"...
Még jövök, kilövöm a többit is!
vurrer
vurugya Creative Commons License 2000.08.17 0 0 15
A középső tipp nem főnév. A másik kettő talált. phls-nek 12 pontja van. Én gondolkodom...
phls Creative Commons License 2000.08.16 0 0 14
sali22: Az iszap stimmel, a hordó nem. Egyébként mi az a iszaphordó? (Gyakorlatilag. Mert elvileg persze, hogy van ilyen.)

vurugya: vagy, uru?

sali22 Creative Commons License 2000.08.15 0 0 13
iSzaPhoRDó
phls Creative Commons License 2000.08.10 0 0 12
Szia, vurugya! Akkor árulom el az elsô adag megoldását, ...
vu1 sziVárVáNY
vu2 kétnApOnTA
vu3 TejSZínhAb
... ha az elôzôekét idekanyarítod a rovatba.

Az enyémek:
ph01 .S..P..RD.
ph02 ..BO.K..I.
ph03 .I..PO...Z

vurugya Creative Commons License 2000.08.10 0 0 11
Hát látjátok, teljesen lemondtam e topikról, s most külső biztatásra folytatom. Nos, a szó-intervallumos játékot csak bemelegítésnek szántam, más játékok előtt.
A második játékban ragozatlan tízbetűs közneveket kell feladni és kitalálni, ilyenformán:

-A-A----TA

Ha nem megy, akkor még lehet betűt kérni, kezdjük pl. 4 megadott betűvel. Ha tehát valaki nem tudja ebből a négyből a szót, sem betűre nincs tippje, akkor kér egy új betűt. Ha senki sem tudja, akkor én erre ezt mondom:

-A-A--I-TA

-tehát megadtam egy I betűt, de ilyenkor jár egy pont nekem, mert négy betűből nem tudtátok.

Ha még mindig nem tudjátok, akkor pl. ezt mondom:

-ALA--I-TA

és kapok mégegy pontot.

Erre ha valaki kitalálja, hogy: palacsinta, akkor ő kap négy pontot, ennyi betű hiányzott ugyanis a szóból.

Lehet betűre is tippelni, pl.:

-----E-TER

-itt valaki betippel:
a 7. betű S ?
válaszom: igen - kap az illető egy pontot és a szóból ennyi van meg:
-----ESTER
Ezután tippel még betűre:
az 5. betű M ?
válaszom: igen.
- kap az illető mégegy pontot és a szóból ennyi van meg:
----MESTER
És az illető nem biztos, de most átvált, egész szóra kérdez: EZERMESTER ?
válaszom: nem az. Megy tovább a játék. Szótippnél nem jár mínuszpont a kérdezőnek, betűtippnél igen.
Következő kérdező:
GYEPMESTER?
válaszom: igen, kap 4 pontot.

Érthető a játék? Ha akarjátok, a szabályokon még változtathatunk (az elején is, meg menetközben is).

Szerintem mindenki egyszerre 3 szóval játsszon. És jó lenne, ha számoznánk is, így:

vu1 ---V--V-NY
vu2 ----A-O-TA
vu3 T--SZ---A-

Várom a tippeket, s a ti feladványaitokat.

vurugya

vurugya Creative Commons License 2000.05.23 0 0 10
Várom az 5-re a tippet...
A mondat OK.

A 6-ra az új intervallum:
BÉKESZIMPATIZÁNS - BÉKESZIVAR

És a többi?

vurr

phls Creative Commons License 2000.05.21 0 0 9
5. BELEKÜRTÖL - BELELÁBAL
Zenekarban, méltatlankodva: ez a botfülű mindig belekürtöl a szólamomba! – Lehet, hogy sántít, s így csak infrahangszóró jár érte.

6. BÉKESZIMBÓLUM - békeszimpatizáns - BÉKESZIVAR
A galamb a legismertebb békeszimbólum.

vurugya Creative Commons License 2000.05.21 0 0 8
Teljesen jogos, hogy el legyenek fogadva a Szótárban nem levők is. Én így is kezeltem a tippjeidet, ezért adom a pontosításokat. Ez valahogy olyan játék, mint a számkitalálós: gondolok egy számot, és ti kérdezhattek, milyen számok közt van, utána az intervallum felezésével én megmondom, hogy melyik felébe esik. De játszhatunk szótár nélkül is, gondoltam egy szóra, betűrendben ezésez illetve azésaz közé esik, lehet tippelni, minden tipphez megmondom, hogy a feladott szó előtt vagy mögött van... Ha belementek, akkor adhatunk egymásnak szótár nélküli rejtvényt is így!
OK?
Megfejtéseid jók, közelítesz, de még mindig csak szorongatod azokat, amiket adtam:

4. BELÉPÔJEGY - BELEPRÓBÁL

5. BELEKÜRTÖL - BELELÁBAL
(akkor hát kérek mondatot a belekürtöl-lel...)

6. BÉKESZIMBÓLUM - BÉKESZIVAR

a békeszimbólumot sem soxor hallhatjuk a mindennapos életben :)

vurugya

phls Creative Commons License 2000.05.20 0 0 7
Szia, vurugya!

Bocs, a Beatlesnél már elfelejtettem azt a kikötést, hogy a szónak benne kell lennie az Értelmezô Szótárban. A békeszivart meg nem is gondoltam komolyan, azért raktam utána egy kérdôjelet. Viszont a többi 4-gyel elvi bajom van. Azokról úgy gondoltam, hogy jók, viszont azt írtad, hogy nem, mert nincsenek benn a szótárban. A technikai kérdés: hogyan tudja vki ellenôrizni a tippjeit? Ha nem nézek a szótárba, akkor nem lehetek biztos abban, hogy benn vannak. Különben meg már csaltam, mert a tippem és a helyes megfejtés (ha egyáltalán különböznek) nyilván oly közel állnak egymáshoz, hogy nagyfokú csôlátást kellene ahhoz magamra erôltetnem, hogy az egyiket lássam, a másikat meg ne.
Nem azért a piros pontért, de szerintem úgy kellene módosítani a játékot, hogy elfogadtassanak a nyilvánvaló módon odavaló, de vmilyen okból mégis hiányzó szavak. Már csak azért is, mert egyikrôl-másikról micsoda viták pattannának ki... :-) Pl.: van-e belekürtöl szavunk? Mondj vele egy mondatot! Hopp, egy piros hangszóró! :-)

Újabb próbálkozásaim:

4. BELÉPÔJEGY - belepróbál - BELEPROGRAMOZ

5. BELEKUKUL - belekürtöl (?), belelábal - BELELAPOZ

6. BÉKESZERZŐDÉS - békeszimbólum - BÉKESZIVAR

vurugya Creative Commons License 2000.05.19 0 0 6
Hahó, itteniek!
A 7-et kis híján elfogadom, a helyes megfejtés arra a BEATZENE lett volna, de remek a ráérzés! A többi tipp nincs a Szótárban, de ezekkel adok segítséget a még fejtetlenekhez, az új (szűkített) intervallumok:

3
BELESANDÍT
BELESÁPAD

4
BELÉPŐJEGY
BELEPROGRAMOZ

5
BELEKUKUL
BELELAPOZ

6
BÉKESZERZŐDÉS
BÉKESZIVAR

Jó fejtést!
vurugya

phls Creative Commons License 2000.05.17 0 0 5
Bocs, Beatles egyes szám...
phls Creative Commons License 2000.05.17 0 0 4
4. BELÉPŐJEGY
-- beleprogramoz
-- belépôkártya
BELÉPTET

5. BELEKÖT
-- belekukul
BELELAPOZ

6. BÉKESZERZŐDÉS
-- békeszivar (?)
BÉKESZÓZAT

7. BEÁS
-- Beatlesek, beatmozgalom
BEAVAT

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3
Vurugya!

Könnyű Szabit táncba vinni... :-)

Most csak életjelet adok, aztán jobban beszállok. Most irány haza!

Szab

Előzmény: vurugya (2)
vurugya Creative Commons License 2000.05.16 0 0 2
És az újabbak:
4. BELÉPŐJEGY
BELÉPTET

5. BELEKÖT
BELELAPOZ

6. BÉKESZERZŐDÉS
BÉKESZÓZAT

7. BEÁS
BEAVAT

- a legutóbbit aki kitalálja szótár nélkül, az szinte zseni!
hahó a vurugya

vurugya Creative Commons License 2000.05.16 0 0 1
Teve, zseniális! Az első és a második talált, de a harmadik és a nulladik nem, bár azt lehet, hogy poénnak szántad, ott a NULLA volt a megfejtés, csak a notórius nullázók örömére.

A belesandít nem annyira közhasználatú szó, nincs a Szótárban, de ha benne lenne, akkor a feladott szavam előtt lenne! (újabb segítség volt ez...)

vurugya

NevemTeve Creative Commons License 2000.05.16 0 0 0
Nem nulla ideig kellett gondolkoznom...

0: NULLABDA
1: BÉRENC
2: BELPOLITIKA
3: BELESANDÍT

Előzmény: vurugya (-)
vurugya Creative Commons License 2000.05.15 0 0 topiknyitó
Képzeljétek, van egy csomó játék, amit szoktunk játszani ismerőseimmel. Szabolccsal éjjel beszéltünk is róla, hogy nyitni kéne egy ilyen topikot, neki is van efféle játéka. Hát akkor kezdjük el, az első játékban az Értelmező Szótár két megadott szava közötti szót kell kitalálni. Kis gondolkodással kitalálható, nem túl nehéz!

pl. három rejtvény:

1. BÉREMELÉS és
BERENDEL

2. BÉLPOKOL és
BÉLRÁK

3. BELESAJOG és
BELESÁPAD

Természetesen a szótárt használni tilos!

Ja, feldobom a labdát a következőnek, pótkérdés:

Mi van a NULL és a NULLADIK között?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!