Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nighthawk9 20 perce Creative Commons License 42670

Egy kis szívfájdító azoknak, akik nem voltak ott...

20 óra hivatalos videó Payerne-ből, az elő hétvégéről:

https://www.youtube.com/user/Air14PayerneOfficial

Előzmény: Nighthawk9 (42667)
Leadfoot 20 perce Creative Commons License 42669

De, a nyitóképben ez repült meg a 3709. A szólódemót pedig a 3911 repülte.

Előzmény: Nighthawk9 (42668)
Nighthawk9 fél órája Creative Commons License 42668

Ez nem volt ott Szliácson?

Mig-29 UBS 5304

Előzmény: viricsi (42656)
Nighthawk9 háromnegyed órája Creative Commons License 42667

The International Council of Air Shows (ICAS) has venerated the organizer of the event for the “best organized airshow of the year”.

http://www.air14.ch/internet/air14/en/tools/Info_medias/info_310814_1700.html

Előzmény: Nighthawk9 (42663)
Bazsi75 két órája Creative Commons License 42666

Mondjuk Nightwisht :)

Előzmény: Leadfoot (42665)
Leadfoot 3 órája Creative Commons License 42665

Valóban, a 4 Blanik igen szépet repült. Külön jó, ahogy földközelbe érve - motorzaj híján - hallani a suhogásukat.

És ők elég közel is jöttek a közönséghez (persze részben azért, mert a fűre szálltak le).

Én mondjuk a helyükben keresnék valami kevésbé közhelyes zenét, mint az Enya szám.

Előzmény: jim32 (42662)
Ridley4Lev 4 órája Creative Commons License 42664

Kleine Brogel update, mert erről kevés szó esik manapság :)

F-15 USAFE 2 db - statik

Typhoon Német 1 db - statik

Bronco - statik

Svájci Hornet 2 db - statik

Nighthawk9 5 órája Creative Commons License 42663
Payerne: vasarnap felhos volt, de nem volt eso. Szerintem jo hetvege volt kar lett volna kihagyni. A svajciak sok erdekesseget mutattak.
jim32 5 órája Creative Commons License 42662

Tegnap 3 körül értünk Szliács környékére, a rendőrök kedvesen mutatták, hol álljunk meg, hogy jól lássunk, az autópálya hídjáról néztük a délutáni programot, ami eléggé unalmas, vontatott volt és szerintem jobban látszott onnan a hídról, mint a reptérről.

Eső szerencsére nem esett, szinte teljes szélcsend volt, olyan igazi nagy kunsztokat mégsem mutatott senki.

A legszebbet a vitorlázórepülők művelték, gratulálok nekik!

Nem érte volna meg belépőt venni.

zolika750 6 órája Creative Commons License 42661

Szia!
A leírás szerint még zajlanak az egyeztetések. Még akármi lehet.

Előzmény: AnDani (42660)
AnDani 6 órája Creative Commons License 42660

http://www.natodays.cz/on-display

Csak MiG-29 lesz dinamikus az eddigiek szerint. Szállítógépeket küldenek, de sajnos 1 helit se ezidáig. :/ Pedig egy lengyel Mi-14 részvétel jól jött volna.

Előzmény: AnDani (42659)
AnDani 6 órája Creative Commons License 42659

Ostrava honlapja szerint a lengyelek rengetek technikával fognak részt venni a NATO Napokon, MiG-29-es bemutató biztos lesz, statikusra tervezett gépek: C-130, F-16, Szu-22!!

Leadfoot 19 órája Creative Commons License 42658

Ahogy a "csata" után elvonultak a közönség előtt, egész szép tapsot kaptak.

Erre az egyik, muszkának öltözött hölgy (aki mellesleg egy akkora géppuskát cipelt, ami hosszabb volt, mint amilyen magas a nő) odament a közönséghez, és szuvenírként elosztogatta a nála lévő lőszerhüvelyeket.

Jópofa jelenet volt.

Előzmény: viricsi (42656)
Bucynus 19 órája Creative Commons License 42657

Tegnap délután voltam Kecskeméten, nekem kellemes meglepetés volt a Gripen megjelenése, nem tudtam, hogy lesz. :)

Főleg ahogy beköszönt a sátor felől nagy sebességgel a gépet sem tudtam felkapni, már át is húzott.

Tetszett a spanyol páros bemutatója is, néha rémisztően közel voltak egymáshoz.

viricsi 19 órája Creative Commons License 42656

No, azért később beindult a program. :-)
Egyébként szerintem a "harci játék" kifejezetten jópofa látványosság volt. No persze ezt csak az első sorból lehetett élvezni, mert hátrábbról nem látszott a földi játék.

Előzmény: Kele64pisti (42653)
alexjas39 21 órája Creative Commons License 42655

Ha füstöl akkor minden ok.

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=9679&user_name=ALEX

Német Tornado-k érkezése a SIAF-ra

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=9680&user_name=ALEX

Az új Spartan:

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=9678&user_name=operator

A Li-2-sünknek volt egy kis kalandja csütörtökön. Leszállás után lefutott a pályáról baloldalra, és egy S kanyart megtéve a füvön el süllyedt a sárban. Hogy mi volt a probléma (defekt, fék,) azt nem tudom, de már pénteken vígan repült szerencsére.

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=9685&user_name=szuh+jozsef

manitounickfree 24 órája Creative Commons License 42654

pf.. még jó h kihagytam.

ostrava majd el felejtetteti :)

Előzmény: Leadfoot (42644)
Kele64pisti 25 órája Creative Commons License 42653

Sziasztok!

Tegnap a tankfeszten voltun lesanyban, ma beugrottunk Sliacra. A statikon kívül nem fotóztunk semmit és mivel végig zuhogott az eső s a felhőalap talán 50 méter lehetett 11-ig minden repülés elmaradt. Persze a müsorvezető azt mondta a nézőknek legyenek optimisták, de néhány ezren voltak talán csak ott.

Kele

Leadfoot 26 órája Creative Commons License 42652

Akkor az volt, csak nagyon keveset láttam belőle, és rosszul tippeltem.

Előzmény: Mike|SJ| (42651)
Mike|SJ| 26 órája Creative Commons License 42651

Egy szlovák Alba és egy cseh Alca volt a SAR Mi-17 körül.

Előzmény: Leadfoot (42650)
Leadfoot 26 órája Creative Commons License 42650

Lehet, hogy csak egy Alba volt...

Előzmény: Ridley4Lev (42649)
Ridley4Lev 27 órája Creative Commons License 42649

A Brit Typhoonok lemondták a programot, ezt a szervezők is megerősítették. 

Előzmény: Leadfoot (42648)
Leadfoot 27 órája Creative Commons License 42648

Nem biztos, hogy Typhoon, csak a svanc tetejét és a nyitott kabintetőt láttam, ennyiből az EF-re tippeltem.

De majd valaki megmondja, mi volt.

Azon a soron állt, ahol a szlovákok SAR Mi-17-ese, csak onnan még délre.

Előzmény: block50 (42647)
block50 27 órája Creative Commons License 42647
Minden szavaddal egyetértek. Ez eleg gyengére sikerült
A bejutasnal a csúszás nagyon bosszantó volt
En végigjártam a repteret de Typhoont nem láttam bar lehet hogy csak nagyon eldugtak
Nekem pozitív élmény a.ket olasz heli volt
Főleg az a109 amit eddig valahogy nem értékeltem de itt es most nagyon tetszett.

Sovany felhozatal es eleg szettagozodott program volt
Valszeg Svájc nem tett jot a szlovakoknak
Leadfoot 27 órája Creative Commons License 42646

Köszi a társaságot! :-)

Előzmény: Bazsi75 (42645)
Bazsi75 28 órája Creative Commons License 42645

Köszi az utat :)

Leadfoot 29 órája Creative Commons License 42644

Na, fölébredtem én is Szliács után.

Hát, nem ez volt a legerősebb repülőnapjuk.

Kezdődött ott, hogy a 8 órai kapunyitás helyett valamikor 8:40 körül nyitottak, közben a jegyvásárló asztalok úgy voltak elhelyezve, hogy a kapunál feltorlódott tömegtől az újonnan érkezők nem tudtak odaférni és jegyet venni.

Bejutás után rögtön föltűnt, hogy az (északi) bejárat melletti statik rész nagyon foghíjas (egy lengyel CASA és az osztrákok zöld kígyós PC-7-ese árválkodott ott). a középső statik részen se volt túl komoly a felhozatal. Török Phantomok, 2-2 RAF és Luftwaffe Tornado, köztük a mi Gripenünk. Délebbre - ha jól láttam a svancot - volt még egy (talán brit) Typhoon, de odáig már nem gyalogoltunk el.

Helyet foglaltunk a kordonnál (a füvet lehet, hogy érdemes lett volna lenyírni a rendezvény előtt). Sajnos nem a legtökéletesebb helyen, mert a korábbi évekhez képest a bemutató tengelye egy picit talán délre tolódott, de azért persze nem volt vészes.

A programban elég sok volt a vontatottabb, kevésbé látványos töltelék, nagy különlegességet pedig idén nem sikerült összehozni. Két "lightosabb" kötelék lépett föl - az Iskry és a Baltic Bees -, amik közül szerintem az utóbbi szebbet repült. Autó kontra repülőgép gyorsulást pedig szerintem soha nem lenne szabad repülőnapra szervezni.

Nagyvas-fronton cseh Gripen, a hazaiak 29-ese és a holland 16-os volt látható, ezek közül szerintem az utóbbi repülte a legszebbet, bár a szlovák MiG-et nagyon meg kell becsülni, innentől fogva sose tudhatjuk, mikor láthatjuk utoljára repülni.

Sajnos a nyitóképből megint kimaradt a Tu-154-es, helyette egy Jak-40 ugrott be.

Veres Zoli szokás szerint odatette magát, bár a tavalyi - jó értelemben vett - elborult produkciójától az idei azért elmaradt.

Volt néhány műsorszám, aminek nem tett jót, hogy kicsit távol volt a bemutató, pl. a wingwalk-olás.

A Spartan - ezúttal egy látványosabb, sötétebb festésű MC - repülésénél se volt annyi "hűha" a közönségtől, mint általában. Egyébként a programon egy egész picit változtattak, a felszállás nagyon látványos volt.

Ezért a programért elég húzós volt a 12 eurós belépő (az már Kecskemét-kategória...), de azért megérte kiugrani.

H. Balázs 1 napja Creative Commons License 42643
Nighthawk9 1 napja Creative Commons License 42642
Payerne:jo az ido. A program a kiadottak szerint csak mas sorrendben. A svajci vegyes kotelekek nagyon latvanyosak. Repult a Mirage3 is.
manitounickfree 1 napja Creative Commons License 42641

f-16 szép lett!

Előzmény: alexjas39 (42640)