Keresés

Részletes keresés

Ridley4Lev Creative Commons License 1 napja 0 0 43843

Csóri 407-s:

Ma hazajött Kijevből, ment ki Caslavba, 1 órán belül haza, majd megint ki és vissza. Ment bele rendesen a kilométer. 

Előzmény: alvin (ex JHE) (43842)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 1 napja 0 0 43842

Most jön hazafelé a ceslavi járat:

Üdv.!

alexjas39 Creative Commons License 1 napja 0 0 43841

A svédek elég "zsír" festésű deltája felszállóban:

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=13203&user_name=ALEX

Ugyancsak Svéd de egy üléses: 

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=13196&user_name=vargagyuri

alexjas39 Creative Commons License 1 napja 0 0 43840

"Amennyiben műszaki hiba lépett volna fel, akkor természetesen az összes Gripen a Földön marad, és a hadgyakorlat nem folytatódott volna” 

Két nap alatt teljes biztonsággal kizárták a műszaki hiba lehetőségét???  Ezt csak egy esetben tudom elképzelni, ha a pilóták meghalgatásánál egyértelművé válik hogy ők hibáztak. (De szerintem még akkor sem lehet teljes bizonyossággal kizárni műszaki problámát tüzetes vizsgálat nélkül) De hogyan lehet két nagy tapasztalattal rendelkező pilótának ekkorát hibázni egy sima landolás-nál, hogy egy 2400 méter hosszú pályán nem tudnak megállni. Ha még hosszúra jönnek teszem azt a pálya közepére érkeznek,  akkor is megállnak 1200 méteren.  Vagy átstartolnak...     Nagyon nem tiszta ez....

Előzmény: Lbundi (43837)
king67 Creative Commons License 1 napja 0 0 43839
emyl Creative Commons License 1 napja 0 0 43838

"Nem műszaki hiba okozta a magyar vadászgép balesetét kedden Cáslavban – jelentette ki Martin Stropnicky, cseh védelmi miniszter a cáslavi repülőtéren tett látogatásán."

aha. ezt így a vizsgálat befejezése előtt ex catedra kijelenti? brávó.

az megvan hogy ezzel implicit aszondja, hogy a Magyar Légierő legtapasztaltabb aktív állományú pilótái nem mindig találják meg a fékpedált?

Előzmény: Lbundi (43837)
Lbundi Creative Commons License 1 napja 0 0 43837

http://444.hu/2015/05/22/a-cseh-vedelemi-miniszter-szerint-nem-muszaki-hiba-okozta-a-magyar-gripen-balesetet/

Nem műszaki hiba okozta a magyar vadászgép balesetét kedden Cáslavban – jelentette ki Martin Stropnicky, cseh védelmi miniszter a cáslavi repülőtéren tett látogatásán. „Értesülésem szerint nem volt műszaki hiba, ami nagyon lényeges tényező” – mondta Stropnicky.

„A vizsgálatok eddigi menetéből tudjuk, nem számolnak azzal, hogy műszaki hiba történt volna. Amennyiben műszaki hiba lépett volna fel, akkor természetesen az összes Gripen a Földön marad, és a hadgyakorlat nem folytatódott volna” – pontosította a minisztert Libor Stefánek, a cseh légierő parancsnoka.

alexjas39 Creative Commons License 2 napja 0 0 43836

Tehát nem is volt műkődőképes a védő háló:

A cseh légierő egyik támaszpontjára vitték az összetört magyar Gripent

A cseh vezérkar szerint a baleset konkrét okainak megállapítása hetekbe, sőt hónapokba is telhet. Tovább »

forrás: Index.hu

Ridley4Lev Creative Commons License 2 napja 0 0 43835

A Gripen hír mellett elsiklottunk rendesen a Yeovilton update mellett: 

Rafale M x 2 - French Navy (Flying)
Super Étendard x 2 French Navy (Flying)
Falcon 10MER - French Navy (Static)
C-295M - Czech Air Force (Static)
L-159 ALCA - Czech Air Force (Static)
A109E - QinetiQ (Static)
Merlin HC3 (Multiple) - Royal Navy (Flying/Static)
Sea King HC4 (Multiple) - Royal Navy (Flying/Static)
Sea Fury FB11 - Royal Navy Historic Flight (Static)
Swordfish 1 (W5856) - Royal Navy Historic Flight (Flying)

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2 napja 0 0 43834

Most írták ki, hogy vonattal menjen aki tud, mert nyakig sár van és korlátozott lesz a parkolók száma. Tehát valszínűleg megtartják.

Előzmény: Blackbird 1 (43832)
vaki Creative Commons License 2 napja 0 0 43833

A hivatalos weboldalon semmit nem írnak, ott még mindig az eddigi program van fent....

Előzmény: Blackbird 1 (43832)
Blackbird 1 Creative Commons License 2 napja 0 0 43832

Szombaton tartják a nyílt napot Caslav-ban.Van-e valakinek biztos infója hogy lesz-e dinamikus,vagy csak statikus a 42-es balesete miatt.Az időjárási kilátások sem éppen a legjobbak.és nem szeretnék több mint 1000 kilométert belerakni a kocsiba egy statikért.Ezt ma délutánig el kell döntenem.

Nighthawk9 Creative Commons License 4 napja 0 0 43831

"This July to August, the Indian Air Force will deploy some of its Su-30MKI fighters to U.K. for exercise Indra Dhanush. The fighters will be supported by il-78 tankers."

Hátha benéznek a RIAT-ra is.

http://timesofindia.indiatimes.com/india/IAF-may-take-part-in-combat-exercise-in-US/articleshow/47335354.cms

KGyST Creative Commons License 4 napja 0 0 43830

Meg tudott volna állni anélkül is, csak fura lenne, ha nem használták volna. De lehet, hogy a szaltózás közben visszafordult.

Előzmény: vaki (43828)
alexjas39 Creative Commons License 4 napja 0 0 43829

Caslav-ban a két pálya végen és a repülőtér hátsó, dél-nyugati oldalán nincs kerítés.

Előzmény: KGyST (43826)
vaki Creative Commons License 4 napja 0 0 43828

Jah, én a pályavégen, még a betonon látható fekete guminyomokra céloztam. Szerintem az tuti a Griffhez tartozik. Létezik, hogy a kacsaszárny állítás nélkül nem tudott volna megállni?? 

Előzmény: KGyST (43826)
Lbundi Creative Commons License 4 napja 0 0 43827

Az, hogy a "majomfogót" nem hozták működésbe, az azt feltételezi, hogy olyan nagy volt még a sebességük a pálya végén, hogy annak esélye sem lett volna megállítania a gépet, ezért kaphatták a katapultálási parancsot.  A sodródási nyomokból következtetve a pályavégi lámpasort talán még a katapultálás előtt, nagy erőfeszítéssel sikerült elkerülniük, ha a katapultálás után, akkor meg nagy szerencsével elkerülte a gép. A lámpasor oszlopai így nem okoztak benne kárt, de sajnos a mély a talajban megakadthattak a futók és a gép egyszer biztosan átfordult a tengelye körül leszakítva a bal szárnyvéget, a jobb szárny nagy részét póttartályostól, továbbá a függőleges vezérsík nagy részét és a teljes orr részt a kabinnal, orrfutóval, azaz mindennel együtt. Én nem vagyok nagy sárkányos, de ebből sztem nem lesz többé repképes cucc. Reménykedjünk benne, hogy a pilótáink egészsége nem károsodott a katapultálás okozta terhelés miatt és folytathatják a hangsebesség feletti repülést.  

KGyST Creative Commons License 4 napja 0 0 43826

Az a tűzoltóautó nyoma, a Gripené a távolabbi. Azt ne kérdezd, hogy a tűzoltó hogy ment át a kerítésen, mert azt én sem tudom.

Viszont az 1-es kép alapján úgy tűnik, hogy a kacsaszárnyak nem voltak fékezőpozícióban.

Előzmény: vaki (43823)
Steve the Great Creative Commons License 4 napja 0 0 43825

Nagyon rengeteggel szaladt túl, kíváncsi leszek a vizsgálat eredményére.

vaki Creative Commons License 4 napja 0 0 43824

Francokat 9-es, 7es, csak nem tudok olvasni

vaki Creative Commons License 4 napja 0 0 43823

A 9-es képen jól látszik hogy mi történt, csak azt nem értem, hogyan ment át a kerítésen. Még jó hogy nem beton van ott, mint Kecsón a 44-es felől...

Reméljük a pilótáinknak tényleg semmi baja.

Előzmény: alexjas39 (43822)
alexjas39 Creative Commons License 4 napja 0 0 43822
king67 Creative Commons License 4 napja 0 0 43821

Itt még épen a 43-as (hacsak közben nem cserélték le a 42-esre) a múlt heti spotter nap előzményeként fotózva Caslavban:

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=13155&user_name=Csaba+Kiraly

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=13156&user_name=Csaba+Kiraly

alexjas39 Creative Commons License 4 napja 0 0 43820

De van ahol a 42-es oldalszámot írják, a múlthéten a 43-as volt kint. Hacsak azóta nem ment ki az is.

alexjas39 Creative Commons License 4 napja 0 0 43819

Múlt héten még jó nézet ki szegény:

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=13152&user_name=ALEX

A lényeg hogy a pilóták jól vannak, a gép pótolható.

Előzmény: DIE_ROBOTER (43817)
Ridley4Lev Creative Commons License 4 napja 0 0 43818
DIE_ROBOTER Creative Commons License 4 napja 0 0 43817

Szegény Gripen úgy néz ki, mint amikor a guppijaim leharapdálták egymás farkát az akváriumban. Roncsnak is csúnya.

Leadfoot Creative Commons License 4 napja 0 0 43816

na, szóval a különféle oldalak össze-vissza változtatják a sztorit, gondolom később lesz biztos infó...

Előzmény: Leadfoot (43815)
Leadfoot Creative Commons License 4 napja 0 0 43815

Már ott is változtattak rajta.

Előzmény: Steve the Great (43814)
Steve the Great Creative Commons License 4 napja 0 0 43814

Na, pontosítom magam: a 444-en azt írják, hogy leszaladt a futópályáról, a pilóták katapultáltak.

Előzmény: Steve the Great (43813)