Keresés

Részletes keresés

Nighthawk9 Creative Commons License 22 órája 0 0 45827
Kele64pisti Creative Commons License 1 napja 0 0 45826

Bázislátogatás, Taktisches Luftwaffengeschwader 73, Laage

http://jetbirds.gportal.hu/gindex.php?pg=36886263&gid=2972139

Nighthawk9 Creative Commons License 2 napja 0 0 45825

Nighthawk9 Creative Commons License 4 napja 0 0 45824

"Joint Flypast of the Eurofighter Typhoons: Joint flypast of the three Eurofighter Typhoons of Italy, Spain and Austria."

Én is 5 EF-et vártam, de úgy tűnik, hogy a programban mindig is csak 3-ról volt szó.

Előzmény: Leadfoot (45822)
Nighthawk9 Creative Commons License 4 napja 0 0 45823

Irkut has rolled out the first Su-30SM for the Russian Knights aerobatics team.

Su-30SM in Russian Knights colors

Leadfoot Creative Commons License 4 napja 0 0 45822

Igen, vasárnap egy csepp eső sem esett.

A szombat reggeli Zeuszt és osztrák Typhoon-t beáldoztuk, és végigszaladtunk a statikon. Sorozatban ez volt a 7. NATO Days, amin ott voltam, de a statik egyértelműen most volt a legerősebb. (A dinamikus esetében a 2012-est nem egyhamar fogják űberelni.) Bemásztunk az Osprey-be, vettem pár szuvenírt, pár fotó mindenről, kb. ennyire volt idő.

A nyitóképre kiértünk a radartorony mellé. Az még szárazon ment le, de dél körül eleredt az eső, és meg se állt valamivel 4 óra utánig. Nagy baj nem volt, mert nem volt hideg, és nem is volt nagyon heves eső. Készültünk, szóval az esőkabátokkal meg az esernyőkkel simán ki lehetett bírni. Cserébe jöttek ugye a páraleválások minden mennyiségben. Részemről sokkal inkább ilyen idő legyen, mint a 2013-as kecsói hőség. Pláne hogy a felhőalap se volt alacsony. Érdekesség, hogy a Frecce szombaton lerepülte a teljes programját, vasárnap viszont már az alacsonyra kellett váltaniuk.

Kifelé menet próbáltam megkérdezni a biztonsági őröket meg a rendőröket, hogy meddig engednek minket vissza a bázisra. Valamennyire tudtak angolul, de nem nagyon akarták érteni, mit akarok. Csak azt hajtogatták, hogy hat óráig nyitva vannak. Szóval úgy döntöttünk, hogy ötre visszaérünk, és pár perccel egész után még beengedtek minket. A csapat második fele viszont 5:20 körül ért oda, őket már körbeküldték sajnos.

A statikon a visszagyaloglás után gyakorlatilag addig maradtunk, ameddig ki nem dobtak minket, akkor lehet viszonylag kevés emberrel körbefotózni a gépeket.

Másnap egyből kimentünk a radartoronyhoz. A román 21-est szombaton már csak út közben láttuk, és bosszankodtunk amiatt, hogy vasárnap is a program végére tették, de szerencsére megcserélték a Gripennel, és korábban repült.

Vasárnap néha már pólós idő volt, persze kevésbé párás.

Megint úgy időzítettünk, hogy egy órával a zárás előtt már bent legyünk, így a Gripent már a reptér területéről néztük, a Typhoon-kötelékig pedig kiértünk a parkoló felőli bejárathoz. Kár, hogy csak háromgépes köteléket tudtak összehozni az eredetileg tervezett ötös helyett. Kíváncsi lennék, hogy a RAF és a Lufrwaffe miért nem vállalta.

Előzmény: vaki (45817)
alexjas39 Creative Commons License 4 napja 0 0 45821
Leadfoot Creative Commons License 5 napja 0 0 45820

Nighthawk9 Creative Commons License 5 napja 0 1 45819

Nagyon kedvezőtlen volt az időjárás, de az élmény kedvéért megvártuk a B-1 felszállását.

viricsi Creative Commons License 5 napja 0 0 45818
vaki Creative Commons License 5 napja 0 0 45817

Ha jól sejtem vasárnap egy csepp eső nem esett...

Abban igazad van, hogy a szombati képek nagyon brutálak, a Rafale-ról, meg az egyik Typhoon-ról van olyan képem, hogy az utánégetőn kívül csak a b***tt nagy párafelhő látszik, még a függőleges vezérsík se :))

Az kimaradt a beszámolómból, hogy Zeus, a Rafale és a Frecce is meglepte a parkolós nézőket egy fej feletti áthúzással :D  Ebből sajna egy se lett értelmesen fotózva: a görögnél esélyem se volt full utánégetővel jött és a JobAir hangárnál húzta fel - gondolom a hivatalos videósok is örültek neki :))  

Rafale-ról lett kép, de a fele gép kilóg belőle, Freccénél meg már elraktam a cuccot, hogy száradjon, mert azt hittem leszállás jön, erre csinálnak még egy áthúzást...

Előzmény: Leadfoot (45814)
t.tom Creative Commons License 5 napja 0 0 45816

Már javítás alatt a piros 7-es:
http://www.honvedelem.hu/cikk/59360_ketten_maradtak

Leadfoot Creative Commons License 6 napja 0 0 45815

Repülő após = repülőnapos :-)

Előzmény: Leadfoot (45814)
Leadfoot Creative Commons License 6 napja 0 0 45814

Végre itthon Ostravából a tegnap 17 órai indulás után. A szombat délutáni esőt ki lehetett bírni megfelelő felszereléssel, cserébe olyan paralevalasok voltak, hogy a fal adja a másikat.

A vasárnapi Viggen-felszállás meg simán ott van életem top5 repülő após élménye között.

A többit holnap...

king67 Creative Commons License 6 napja 0 0 45813

Az első (nagy) fecske Osztravából egy Lancer:

http://aviationspotters.net/user_photo.php?ph_id=19804&user_name=szuh+jozsef

mol pepe Creative Commons License 6 napja 0 0 45812

A Szegedi Repülőnapok pénteki és szombati napjáról egy kis fotóválogatásunk: http://bit.ly/2chyZqI 

vaki Creative Commons License 2016.09.17 0 0 45811

Az meg lemaradt, hogy fél 4 után majdhogynem napsütéses idő volt :) Illetve a belgák nemhogy nem repültek, de statikon se vettem észre őket...

vaki Creative Commons License 2016.09.17 0 0 45810

Ostrava első (és nekem utolsó) nap: idő délelőtt jó volt, déltől fél négyig esett hol jobban hol kevésbé... Program kis csúszással végigment. A Typhoonok közül nekem a spanyol és az angol tetszett, a németet sajnos még a közönség közül láttam :(  Ezen kívül Zeus és a Lancer repült még nagyon jól, meg a svájci F-18, de kb nála esett legjobban az eső. Összeségében mindenki nagyon odatette magát, az időjárást kivéve. Szerencsére a parkolóban sikerült jó helyet találnunk, így a "mobil esernyő" bármikor rendelkezésünkre állt. Statikon nekem a B-1 és az A-400 volt újdonság, B-1nek a bombakamráját meg lehetett nézni. Mi a díszfestett 40-es Griffünkkel szerepeltünk. Holnapra jobb időt mindenkinek. Ja, aki csak holnapra megy: bejáratnál tényleg van security check: néznek táskát és körbetapiznak, de elég gyorsan megy.

dezsi175 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 45809

vaki Creative Commons License 2016.09.16 0 0 45808

Pedig a képek alapján Sanicole-ban is a díszfestett gép repült (hacsak nincs neki 2 belőle). Vagy a hazai bemutatót még lenyomták, most meg hajtóművet cserélnek - bár attól még egy "mezei" géppel repülhetnének.

Előzmény: AnDani (45807)
AnDani Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45807

A zeltwegi hajtóműmalőr biztos közrejátszhat ebben, hogy nem lesz végül ott a Belga F-16. Már csak a Zeusz maradt F-16-os bemutatónak, pedig eddig 3 Falcon volt a visszaigazoltak között. Mindegy, lesz helyettük elég Typhoon. :)

Előzmény: Leadfoot (45804)
Kele64pisti Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45806

Ample Train Médianap, Nám욝 nad Oslavou AFB.

http://jetbirds.gportal.hu/gindex.php?pg=36886263&gid=2971925

Nighthawk9 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45805

2017 Szeptember 8-án és 10-én 40. évfordulós repülőnapot szerveznek Sanicole-ban.

Leadfoot Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45804

A belga 16-ost kihúzták az ostravai programból. Ma kora délután még benne volt.

vaki Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45803

http://index.hu/tech/2016/09/15/az_automatika_mentette_meg_az_ajult_f-16-os_pilotat/

érdekes hogy a kivezető manőver közben nagyobb és hosszabb terhelést kap, mint amiben elájult...  mondjuk nyilván ott nem lehet sz**kodni.

Ezek után ha valaki F-16,-15 el a seggében légiharcol, elég ha elkezd zuhanni a föld felé és várja, hogy mikor kapcsol be a követő gépnél a rendszer :))  

vaki Creative Commons License 2016.09.15 0 0 45802

Érdekes, most nyomtattam ki a részletes programot, de ezt nem találom benne... bár ez legyen a legnagyobb problémánk.

Előzmény: AnDani (45801)
AnDani Creative Commons License 2016.09.14 0 0 45801

Ostrava Update: AWACS szombaton áthúz, vasárnap pedig a statikuson fog szerepelni.
"This year, the AWACS will perform the flypast on Saturday and will be exhibit at the static display on Sunday."

Leadfoot Creative Commons License 2016.09.13 0 0 45800

Ennek a végén meg az elején látszik, hogy néz ki a mező, ha jól látom, csak fű van, bár ez kicsivel arrébb van, mint ahol mi szoktunk lenni. Persze nem ez a videó legérdekesebb része. :-)

Előzmény: AnDani (45792)
Leadfoot Creative Commons License 2016.09.13 0 0 45799

Oké, az időjárás az megvolt. Mondjuk lehetnének szebb kilátások, de én optimista vagyok. Legalább lesz párakúp a Hornet körül. :-D

Előzmény: Nighthawk9 (45798)
Nighthawk9 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 45798
Előzmény: Leadfoot (45794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!