Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nighthawk9 másfél órája Creative Commons License 42934
Előzmény: Nighthawk9 (42933)
Nighthawk9 másfél órája Creative Commons License 42933
Előzmény: Nighthawk9 (42932)
Nighthawk9 másfél órája Creative Commons License 42932

Dny NATO 2014 - vystoupení finské F-18

Előzmény: Nighthawk9 (42931)
Nighthawk9 másfél órája Creative Commons License 42931

Dny NATO 2014 - CV-22B Osprey

Nighthawk9 két órája Creative Commons License 42930
Előzmény: Nighthawk9 (42929)
Nighthawk9 két órája Creative Commons License 42929
BJani két órája Creative Commons License 42928

Győr-Moson-Sopron megyeiek figyelmébe, állítólag a jövő héten is lesz Győr légterében kis magasságú Gripen repülés, az Arrabonások dolgoztatása céljából. Ezen a héten is voltak már ott, talaj 150 méteren 900-al... Jó látvány lehetett.

Kele64pisti két órája Creative Commons License 42927

Ostrava, hogy én láttam:

http://jetbirds.gportal.hu/gindex.php?pg=36188783&gid=2939898

(cikk hamarosan az IHO-n... )

Kele

Nighthawk9 4 órája Creative Commons License 42926
Ma még jobb ido volt Ostravaban mint tegnap.
vaki 13 órája Creative Commons License 42925

Igen, a Herkyt áthelyezték a másik oldalra. Illetve nem ejtettem szót az időről, amely minden előzetes előrejelzést és várakozást felülmúlt, sikerült nekem is még egy kis színt szereznem a téli hónapok előtt :)

Előzmény: Leadfoot (42919)
vaki 13 órája Creative Commons License 42924

Nos, sikerült felébrednem a tegnapi hosszú nap után. Mivel mi oda-vissza megszívtuk a dugót, meg Pozsony előtt egy hatalmas vihart a pályán ezért hajnal fél 2re értem haza :(

A repnap nagyon jó volt, annak ellenére hogy kis kompániánkból csak Emyl vette a fáradtságot, hogy kigyalogoljon a radarhoz - mi a parkolóban a B guruló mellett tanyáztunk le. Emiatt a svédek után már erősen ellenfényes volt a látószög. Reggel kicsivel 8 után álltunk be a sor végére, az Alcát még a hangároktól tudtuk nézni, végül 9.20kor parkoltunk le és trappoltunk a statik felé. Sajnos itt jó kép kevés született, mindössze 2-3 olyan van amibe senki nem lóg be :(

A cseh nyitó köteléket már visszaútban néztük,a leszállóirányon elkaptuk a 2 Alcát és pont időben érkeztünk a kerítéshez, mert ekkor már gurult kifelé a holland F-16. A repülőprogramok jók voltak, bár kicsit a szívszélhűdés kerülgetett amikor a dán F-16 jött a szlovák Nagyvas előtt - ekkor azt gondoltam, hogy a lengyelek problémája miatt a szlovákok se repülnek. Végül az egyik legjobb élmény lett, hogy a 29-es ott áll előttünk a gurulón az F-16 bemutató alatt.

A gépek és pilóták is nagyon odatették magukat. Kis csalódás volt az Osprey, főleg mivel előre bekészültem, hogy milyen szépen levideózom ahogy forgatja a motorokat, ehhez képest, azt kinn a bánatban csinálta...

Érdekes de nekem tetszett a dán F-16is, ahhoz képest h nem nagyon bemutatóznak szépet repült, a hollandok nem tudom miért a rosszidős programot húzták ki a kalapból, a Zeustól meg végre láthattam hogy mit tud napsütésben, mivel Hollandiában és Belgiumban is az alacsony bemutatót tolta.

Ami a legjobban bejött az a 2 öreg: a Drakennél az utánégető, hiába a név kötelez... a Viggennél meg az a megfordulok, tolatok, visszaemelkedek kombó feledhetetlen. Pedig azt hittem milyen jó lesz, hogy előttünk gurul le a pályáról, aztán amikor nekiindult, hát ilyen nincs is :)

Esetleg 1-2 kötelék befért volna, de személy szerint nekem egyetlen hiányérzetem maradt: a lengyelek "szereplése". Fotók majd együtt Kleine Brogellel, most már jut rá időm.

Nap fénypontja: Draken, illetve a fentebb írt MiG29-F16 kombó

Nap csalódása: a közlekedési szervezés, illetve még mindig a lengyelek :(

Ui: ja és a kollégám talált egy elpukkant infracsapda burkolatot - mi legalábbis annak tippeljük... Majd küld képet, az alapján talán beazonosítható lesz. Valószínűleg a dánoktól származik :)

Iloveflyday 14 órája Creative Commons License 42923

Reggel 8 előtt értünk Mosnov-ba,de így sem úsztuk meg másfél óra araszolgatás nélkül.A nap ásza a finn 18-as volt,nagyon szépet repült.

Kele64pisti 14 órája Creative Commons License 42922

Sziasztok!

Nagyon örültem, hogy ilyen sok topic és spottertárssal találkoztam, ha csak egy pacsi erejére is :-)

Kele

block50 15 órája Creative Commons License 42921
A statik kialakítása tényleg nagyon bosszantó volt foleg a lengyel gépek es a Phantomok környékén
Ez illetve a szombat reggeli oriasdugo volt a két negativ rész
A tobbi viszont nagyon rendben volt
Előzmény: Leadfoot (42919)
king67 27 órája Creative Commons License 42920
Leadfoot 27 órája Creative Commons License 42919
A statikon nagyon kozel volt a kordon a gepekhez, igy elegge fotozhatatlan es elvezhetetlen volt. Phantomok kipipalva, kar hogy kesonkelo torok barataink csak akkor kezdtek kipakolni az elado cuccaikat, mikor ott voltunk. Orultem hogy nem a diszfestett sea king jott. Ha jol lattuk holnapra betoltak a belga herculest az osprey helyere.

A saab gepek gyonyoru szoros alakzatokat repultek, a viggent es drakent szoloban igencsak megkuldtek. A viggen nagy meglepit nyomott leszallas utan azzal hogy tolatott egyet majd ujra folment.

"Slick" programja a 16-ossal ugyanolyan utos volt mint a gorogoke. Utobbi pilota nem finomkodott, durvan erobol tolta vegig. A dan programjaban is voltak fasza elemek, de az emlitett kettotol elmaradt, es rovidebb is volt.

Nem vagyok kotelekrajongo de egy befert volna ahogy egy nem cseh heli is + a svedeken kivul az old timerek es a magantulajdonu gepek is hianyoztak.
manitounickfree 28 órája Creative Commons License 42918

kiru volt ostrava!

Leadfoot 28 órája Creative Commons License 42917
PaRas
Előzmény: Leadfoot (42916)
Leadfoot 28 órája Creative Commons License 42916
A hornet repulese utan megindult a nepes spotter horda ;-) vissza a repterre, es senki nem allt az utjukba (utunkba). Szoval minden oke volt.

Az idojaras szerintem ma kozel tokeletes volt csak reggel kicsit patas (engem nem zavart cdak a fotosokat).
Előzmény: cszoli89 (42914)
Nighthawk9 28 órája Creative Commons License 42915
Ostravaban ma nagyon jo ido volt. Csak neha volt felhos.
cszoli89 29 órája Creative Commons License 42914

Sziasztok!

Albrechticky-nél parkolt valaki ? Mik a tapasztalatok? 6 körül zárják le idén is ?

A kapuknál tapasztaltatok-e bármiféle negatívat mint a korábbi években ? Mi direkt időben bejöttünk, viszont idén nem láttuk azt a "nem engedünk" be magatartást még délután 4 után sem mint korábban.

Előzmény: Leadfoot (42913)
Leadfoot 29 órája Creative Commons License 42913
Ostrava gyors jelentes: a nagyvasak hoztak az elvarhatot, sot... A finn hornet kobraja asztakurrva kategoria, sz osprey nagy csalodas. Ket kort repult nagyon lightosan, majd balra el...
Nighthawk9 2 napja Creative Commons License 42912

"

A 2014.09.27-i érsekújvári repülőnap előzetes programjának néhány pontja (amit szlovákról magyarra letudtam fordítani):

Bell 206 helikopter bemutató repülés
Gazelle helikopter bemutató repülés
6 db Helikopter bemutatója
Mig 29 bemutató repülés
MI 117 statikus bemutató
Veres Zoltán műrepülő bemutató
4x Z226 RST csoportos műrepülő bemutató
Jak 52 szóló műrepülő bemutató
II.világháborús légi és földi harc
2 JAK 40-es repülőgép átrepülése középen MI 117 helikopterrel
Li 2 bemutató repülés
L 29 Delfin szóló bemutató
L 29 Delfin és Veres Zoltán közös műrepülő bemutatója
Tűzoltó bemutató
Mi 2 helikopter szóló bemutatója és bunge jumping ugrás a helikopterből
Vitorlázórepülő vontatás Mi 2 helikopterrel
"

Forrás

Nighthawk9 2 napja Creative Commons License 42911
alexjas39 2 napja Creative Commons License 42910

Cseréljék ki a stikkal.☺

Előzmény: Leadfoot (42906)
alexjas39 2 napja Creative Commons License 42909

Ma gyakorolt, esetleg utána derülhetett ki valami gond. Kár lenne mert nagyon jó a programja.

Előzmény: block50 (42907)
DIE_ROBOTER 2 napja Creative Commons License 42908

Ezerrel sütött a nap. A terep foltokban nedves, de semmi gond vele. 

KC-135 megérkezett, de csak leszállt.

Előzmény: Nighthawk9 (42897)
block50 2 napja Creative Commons License 42907
Bakker... :-(
Előzmény: Leadfoot (42906)
Leadfoot 2 napja Creative Commons License 42906

Azt írják a szervezők az FB-n, hogy a lengyel 29-es nem fog repülni, lerohadt a gép.

Leadfoot 2 napja Creative Commons License 42905

Én bízom a szerencsénkben, tavaly pl. bejött.

Egyébként Amennyire láttam, inkább záporokat, zivatarokat jósoltak, mint folyamatos esőt.

Előzmény: manitounickfree (42900)