Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

9M31 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 48599

Üdv mindenkinek!

Vettünk egy 2017-es olasz eredetű Clio IV-es 1,2-es autót.

Lekértem a VIN infót de ott csak az előélet olvasható ki.

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy tudtok e olyan oldalt ahol a felszereltséget illetve műszaki adatokat le lehet kérni?

Willy Csibész Creative Commons License 2023.08.23 0 0 48598

Üdv mindenkinek!

 

Van egy 2003-as, 1,2 benzines, 16 szelepes Renault Clio II autónk és a szerelőm szerint megadta magát a motorvezérlő elektronika és az UCH elektronika is. Állítólag ez gyakori hiba ennél a típusnál!

 

A szerelő azt tanácsolta, hogy vegyünk bele bontottan mind a kettőből (Motorvezérlő, UCH) és ezeket fel lehet tanítani a mi autónkhoz?! 

 

Annyit mondott még, hogy csak Magneti Marelli jó bele, mivel ez volt benne!

 

A kérdés pedig az lenne, hogy mi alapján keressek?

 

A Magneti Marelli-ből melyik motorvezérlő jó az autónkhoz?

Melyik az a szám az alkatrészen, aminek egyeznie kell?

 

Illetve az UCH panelen is van valamilyen szám vagy jelölés, aminek azonosnak kell lennie a mi autónkban található panelen lévővel?

 

A válaszokat előre is köszönöm!!! 🙏

sudiroby Creative Commons License 2023.06.15 0 0 48597

Sziasztok!

 

Egy 2002-s 1.2 16 szelepes Clio 2-vel lenne problémám, mellyel nem boldogulok, se otthon se szervízben.

 

Adott ugyanis, hogy reggelente amikor kiállok a hídról, vagy épp pár órányi shoppingolás után, indításkor még jó a fék, majd amikor elindulunk hirtelen felpuhul és szinte teljesen be kell nyomnom a féket, hogy fékhatás keletkezzen. Pár kanyar, vagy pár kilométer után, amikor már kvázi üzem meleg lesz a motor, azonban hirtelen megjavul és visszaáll a megszokott, üzemi fékhatás.

Korábban ugyanezt produkálta, akkor a fékrásegítő vákuumcsövet cseréltük, bontott alkatrésszel, utána megjavult. egészen eddig.

 

Szervizben átnézték, majd egy hétig ott volt, elvitték pár körre, de szerintük tökéletesen működik az autó. Amikor el hoztam akkor így is volt, aztán másnap reggel újra kezdte, csak hogy tökéletesen hülyét csináljon belőlem.

 

Emellett még pár ritkább jelenség, ami nem tudom, hogy ehhez a hibához kapcsolódhat:

Ritkán "fingó hangot" hallani a kormány és motortér közül.

szintén ritkán, főleg indulás után, egy-egy gázadásra nem reagál, csak pár másodperc után hirtelen felpörög, utána megy tovább simán.

 

A hiba lehetséges forrásának felderítésében kérnék segítséget, hátha más is tapasztalt ilyesmit.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Sudiroby

Airbag. Creative Commons License 2023.02.25 0 0 48596

tunerlist és updatelist

 

Előzmény: Airbag. (48595)
Airbag. Creative Commons License 2023.02.25 0 0 48595

2 fajta rádióval szerelték a renaultokat/és nem a cd vagy kazettás fajta/

az egyik nem csereszabatos a másikkal,(

Előzmény: voodoomaci (48594)
voodoomaci Creative Commons License 2023.02.25 0 0 48594

Igen! Egyszer csak fogta magát és nem jelzett ki semmit.

Előzmény: Airbag. (48593)
Airbag. Creative Commons License 2023.02.25 0 0 48593

de a régi kocsiban működött évekig?

Előzmény: voodoomaci (48592)
voodoomaci Creative Commons License 2023.02.25 0 0 48592

Szia!Nem gyári csak egy Renault tháliábol rakták át mert ez cd-s.De eddig működött éveken át.

Előzmény: Airbag. (48591)
Airbag. Creative Commons License 2023.02.24 0 1 48591

utolag beépített rádiód van?

Előzmény: voodoomaci (48590)
voodoomaci Creative Commons License 2023.02.24 0 0 48590

Valaki Tudna segíteni hol keressem a probléma okát? Kis Cliómban megy a rádió csak sajnos a kormányon lévő távirányítóra nem reagál és a fent lévő kijelzőn is csak az óra látható.Köszönöm szépen!

TothAttila1988 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 48589

Sziasztok!

Tanácstalanságomban hozzátok fordulok segítségért.Renault Clio II 1998 évjárat 1.2 benzin.Tökre kimerült az aksim,amikor feltöltöltöttem előjött egy számomra érthetetlen jelenség.A kilóméterszámláló teljesen megbolondult.1 méterre szamol 100km-t.Bár régebben volt ugyanez a jelenség akkor az aksiról saru le-fel és megoldódott...de most nem.Előre is köszi.

Konda0806 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 48588

Az izzítás lámpára gondolok ami benzinesnél keverékképzést jelent. 

Előzmény: Airbag. (48587)
Airbag. Creative Commons License 2022.12.29 0 0 48587

 "EKÁGÉ lámpa "

 

az vajon melyik?

nem a tengeralattjáró lámpára gondolsz?

:-)

Előzmény: Konda0806 (48586)
Konda0806 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 48586

Sziasztok!

Az alany egy 2001 Renault Clio 2 1.4 16v volna egy vezérlés csere után valószínűleg elfelejtette a fojtószelep az állást, valamit egy fojtószelep pótméter sáv 1 hibát dob. Ezáltal “vészüzembe” rakta magát, erőtlen az autó, nem forog ki rendesen és világit a kis EKÁGÉ lámpa is.😁 Valaki esetleg találkozott már ilyen hibával? 

apamacs Creative Commons License 2022.11.20 0 0 48585

Sziasztok!

 

A barátom vett egy 1.2 16v 2002-es autót. Sajnos tele van elektromos hibával, eléggé elhanyagolt szegény. A fő probléma az, hogy 10 inditásból, kb. 5x beindul, (de ez igazából véletlenszerű) a többi indításnál beindul ugyan a motor, de csak fél másodpercre. A fordulat felmegy 1200-1300ig és le is áll a motor.

Hozzátartozik a dologhoz: az immo lámpa gyujtás nélkül villog rendesen, de a gyujtás ráadásánál nem alszik el, folyamatosan világít. Ennek ellenére a motor akar indulni, és néha be is indul.

 

Ha ráadom a gyujtást és azonnal indítok, forgatja a motort az önindító, de csak 2másodpercig, aztán az önindítótól elveszi az áramot.

Ha nem azonnal indítok, akkor nem is forgatja a motort az önindító.

 

 

Ha már jár a motor, nem áll le menetközben. A jelenség független a motor, vagy a környezet hőmérsékletétől.

 

A felső holtpont jeladó volt cserélve, a motortéri biztosítékokig a kábel ki lett mérve, a motor érzékelői, és az ecu közt a kábel cserélve lett mert az látható hogy valaki sokat küzdött vele, szerencsére volt tartalék kábelem.

A motorvezérlőbe már belenyúltak, az immo eeprom cserélt benne.

 

A vezérlőben sok eltárolt hiba van, amik nem törölhetőek, de szerintem némelyik már nem élő hiba.

Működés közben látom az élő adatokat tehát valamiféle kommunikáció van..

 

A célunk, hogy az autó minden indításnál induljon.

 

Ha ebbe tud valaki segíteni, várom a hozzászólását.

 

Esetleg ha van valakinek motorvezérlője eladó, a hozzá tartozó uch-val, és kulccsal, vevő lennék rá.

Köszönöm, sziasztok!

Krisz19781112 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 48584

Sziasztok!
Az autóban egyszer csak nem működött a szivargyújtó, rádió pedig 20 percenként magától kikapcsol. Van esetleg ötletetek, mi lehet ez? Köszi!

Landsmann_ Creative Commons License 2022.02.20 0 0 48583

Nincs véletlenül hánykolódóban valakinek üvegbura a jobb oldali fényszóróra? Valahol elmaradt, most vettük észre. Vagy két hete a bal oldalit visszaragasztottam, de most meg ez vált el, de el is maradt.

 

Gee30 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 48582

Sziasztok!

 

Egy 2000-es évjáratú Clio II szorul kuplung-felújításra. Tudnátok ajánlani megbízható szakembert a munkához?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

Gee

Szilike93 Creative Commons License 2022.01.24 0 0 48581

Jo napot. Szeretnék érdeklődni hogy van egy Reno Megan 2 1.6 16 szelepes 2008 kocsim és a minap ki gyult a műszerfalon a szerviz jel a kulcs. Ratem a hibaleolvasot ami Df624 adja ki. De nem tudom hogy most hova kel matatni. A kocsi normálisan müködik semi mást nem lehet észrevenni rajta. 

wizza Creative Commons License 2022.01.18 0 0 48580

Előzmény: wizza (48579)
wizza Creative Commons License 2022.01.18 0 0 48579

Sziasztok merre találom ezt a relét az autóban törlési intervallum relé

Clio 2001 1.5 dci

Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2021.12.09 0 0 48578

Üdvözletem!

 

Jóideje már, hogy ezzel a problémával találkoztam, de most a javítás befejeztével és az autó hosszabb idejű problémamentes használatával egyetemben,  szeretném közreadni a tapasztalatimat hátha valakinek hasznára lesz. A megoldáshoz gyakorlatilag újjá kellett "építeni" az autó elektromos rendszerét. Minden földelési pontot, izzófoglalatot, biztosítéktartót, stb. megtisztítani, konzerváló, víztaszító anyaggal kezelni, illetve a reléket, reléfoglalatokat kompletten kicserélni. (A javítási költség vs autó ára - egy húsz éves gépről van szó - messze nincs egymással arányban.) Mindezek mellet volt még némi egyéb mechanikus javítás is persze, úgymint: toronycsapágyak, fékek, miazmás. :-)

Előzmény: Schmidt-féle túlhevítő (48485)
violino1111 Creative Commons License 2021.10.28 0 0 48577

Üdv!

 

Renault Clio II. 1.2 16v. Gyertyáit szeretném megnézni. A csatlakozókat hogyan kell leszedni a gyertyákról,mert számomra nem akar lejönni. Van valamilyen spéci mozdulat amivel ez simán megy?

Paikea11 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 48576

Sziasztok,

 

Van egy 2016. 09. Renault Clio Grandtour 1.2 benzines, hagyományos váltós autóm.
Múlt pénteken a nagy viharban sajnos átmentem egy kb. 30 cm mély vizes útrészen.
Azóta a váltó hol vált, hol nem. Jellemzően kidobja üresbe a sebességet.
A hiba sajtossága, hogy nem mindig teszi. Olyan érzet, mintha valami el lenne mozdulva -néha- mert van hogy simán lehet vele váltani.
Nincs hibaüzenet a műszerfalon. Elvittem szerelőhöz, akikben megbízom, de Ők már mindent végignéztek, a váltókart, és egyéb lehetőségeket ami még nem a váltó szétszerelését jelenti.
Ők még nem találkoztak ilyen hibával, főleg nem ennyi idős autónál 56 e km-el. Van valakinek ehhez tapasztalata?
Most ott tart a dolog, hogy vigyem el a márka szervizbe, ott talán már találkoztak ilyen hibával. De a megoldás még nagyon nem látható. Előre is köszönöm.

topyjo Creative Commons License 2021.05.30 0 0 48575

Sziasztok!

 

2008-as Clio3  1.5 dci 63kW keresek felső motorburkolatot, és az alsó haspajzs levehető elemét, meg egy belső tükröt, egy balos napellenzőt, szóval kellene pár dolog.

Esetleg tud valaki bontottat valahol?

Baranya megye előnyben.

 

Email: topyjo@gmail.com

 

topyjo

9M31 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 48574

Üdv Mindenkinek!

Tegnap olyat produkált az autó amit még előtte nem csinált.

Ment egy 10 kilométert, leállítottam majd öt perc után úgy akart indulni mint amikor az aksiban nincs elég áram!

Hazaérve próbaként újra akartam indítani, de már át sem forgatta a motort! Az aksi fél éves BOSCH.

Ma rámértem 12,5 voltot mutatott, pöcre indult és a töltés alatt 14,5 voltot mértem az aksin!

Van valakinek tapasztalata, tippje hogy ezt előző nap miért csinálta?

Clio II. 2004. 1,4 16V

 

 

marek666 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 48573

Nem tudom aktuális-e még, de én úgy tudom, hogy a tankban található az üzemanyagszűrő.

Előzmény: Törölt nick (48546)
csirkelab Creative Commons License 2021.02.25 0 0 48572

Sziasztok. Kérdésem lenne. Vettem egy cliot. Sajna elcsaptak vele egy állatot. Es az elején a lökhárítón ahol bekereteztem valami hiányzik. Lehet ilyet kapni ha igen hol és mi a neve? Nem szeretnék fenyeztetni.. hatha vmi díszléc v. Vmi. Köszönöm

https://indafoto.hu/golkiraly/image/26851535-a3477409/user

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.21 0 0 48571

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk: Renault 1.5 DCI chiptuning, esettanulmányok, mérések, sztorik, videók – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"A Renault egyik legnépszerűbb motorja ez az 1.5 DCI, amely generációit 2002-től 2019-ig szerelték Renault mellett Dacia és Nissan modelljeibe. Chiptuning ezen az 1.5DCI-n az egyik specialitásunk, ismerve a motor hiányosságait, típushibáit, és az évek alatt változó motorvezérlő rendszereit, beállításait. Így motoroptimalizálásunk biztonságos keretben, mégis kiváló erőt garantálva készítjük, kérésedre akár javuló fogyasztás mellett.  

Annyira nem is egyszerű feladat ezek tuningja, mivel változatos hardver összeállításokban, és Delphi, Bosch és Siemens / Continental motorvezérlőkkel is érkeztek. Alrendszerek: DCM1.2, DCM3.4, DDCR, EDC17C42, EDC17C84, MD1CS006, SID301, SID305, SID307, SID310. Ezek mindegyikének beható ismerete mellett szükségesek a hozzájuk tartozó gyári szintű programozó interfészek, modulok... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  

 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip #nissan #dacia #renault #1.5 #dci

Kszabi24 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 48570

Sziasztok. Egy 2001es faceliftes 1.4 16v hidegen mitől dadoghat be szerintetek, ha alacsony fordulaton terhelést kap? Gyertyák denso iridium, trafók melegen is szarok lennének, esetleg lambda, hőfokjeladó? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!