Keresés

Részletes keresés

OrSoLy Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1693

Igen, szerintem olvastam is ezt már tőled, plusz Travellina is májusban volt ott idén és nagyon tetszettek a képei, ezért is esett a választásom erre a hónapra :)

Előzmény: Flower2000 (1692)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1692

A legszebb májusban. Én ott laktam, ismerem minden hónapot ott, de május a legszebb. Rengeteg virág. Hosszúak már a napok viszonylag. Rhododendron tömegével, nárcsisz mezők,stb.

Előzmény: OrSoLy (1689)
OrSoLy Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1691

Stirlinggel mi volt a baj egyébként?

Előzmény: szofi762 (1685)
OrSoLy Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1690

Teljesen más dolgokat írsz, hogy neked a legklasszabbak voltak, mint amiket eddig terveztem, úgyhogy most nekiállok ezeket megnézni :) Ha van még szállás, tudnivaló, amit megosztanál velünk, léci ne tartsd magadban :)

Előzmény: szofi762 (1685)
OrSoLy Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1689

Én is tervezgetem már az utunkat májusban, sok szállást is néztem már, tényleg drágák. Ha találtál szupereket, megosztanád esetleg velem? Illetve az útitervedet is? :) Egy hétre megyünk, de tényleg annyi minden van, hogy nem tudom, mi legyen benne tutira és mi maradjon ki.

Előzmény: oleandro (1688)
oleandro Creative Commons License 2018.10.25 0 0 1688

Kösz. csekkoltam, most 125-ért kínálja a booking, és már foglalt is akkorra, amikor arra járunk. Invertenssben egyébként hasonlóan jóra értékelt szállást foglaltunk 80-ért.

Egyébként mi az óramutató járásával ellentétes irányban megyünk majd, a végén 2,5 nap már autó nélkül Edinburgh.

Előzmény: szofi762 (1687)
szofi762 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 1687

Mullra én indulás előtt 2-3 héttel foglaltam le a kompjegyet. Nekem így egyszerűbb volt, ráadásul meg akartunk nézni egy öblöt ami apálykor az igazai és ha egy későbbi komppal mentünk volna akkor "lekéssük"... Szóval biztos voltam benne hogy azzal akarunk menni! De láttam olyat aki akkor szaladt még jegyet venni és kapott. Viszont kb. tele is volt a komp. 

Ha Skyra mentek utána akkor érdemes Tobermoryból átkompolni Kilchoanba, majd onnan Mallaig és ismét komp. Csak vigyázz a tervezéssel mert az egész sziget úthálózata egy véget nem érő "single truck road" 100km kb. 3 óra... ;)

 

Nem tudom erre a részre mentek e de nekünk ez a szállásunk volt a csúcs és mellesleg a legolcsóbb is, 80 font valami olyan full-full reggelivel hogy délután 5-ig nem kívántunk utána semmit! Firhall BB / Grantown on Spey

 

Előzmény: oleandro (1686)
oleandro Creative Commons License 2018.10.25 0 0 1686

Szia,

olvasván, hogy hogy jártál,  én már le is foglaltam az összes szállást jövő júliusra. Valóban a Skye szigeti lett a legdrágább. A bookingon 9.6-ra értékelt szálláson  Dungevanban egy kétágyas reggelivel  110 font :)

Biztos fogok még kérdezni, most elsőre csak annyit, h. a Mull szigeti kompra tényleg előre kell foglalni?

Előzmény: szofi762 (1685)
szofi762 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 1685

Csatlakozom, mi augusztusban töltöttünk 11 napot Skóciában és Edinburgh kivételével volt autónk. lehetetlenség lett volna eljutnia a legszebb helyekre autó nélkül! Körbeautózni Mull szigetét egy csoda. Nekünk jobban tetszett mint Skye igaz ott nem is töltöttünk el annyi időt, de Mull nekem mindenképp a top volt. Vagy a Sanna bay az Arndamurchan félszigeten. Oda se jutsz el autó nélkül. Arról nem is hogy ha ülsz egy buszon, vonaton akkor nem tudsz megállni ha meglátsz valamit... Teljesen véletlenül így bukkantunk rá pl. a Saint Conan temploma Inverarayból Oban felé. Még csak nem is olvastam róla, pedig egy igazi gyöngyszem!

Mi nagyon északra nem jutottunk el de ezek voltak amik nagyon tetszettek és tudom ajánlani hogy vedd be a programba: 

Inveraray (sokkal hangulatosabb mint a közelben lévő, turisták által felkapott Luss)

Oban 

Glen Etive (na ide sem jutsz l autó nélkül...)

Mull szigete: Craignure után az A849-en végig az Ardalanish öbölig, majd vissza a B8035-ön, és tovább Tobermory. Az egész út maga a gyönyör. És Tobermory nagyon bájos kis kikötő és messze nem olyan elszálltak az árak mint Skye szigetén.

Ardnamurchan/ Sanna Bay

Eilean Donan kastély (hogy ez milyen jól berendezett várkastély, ha csak egy kastélyt néztek meg akkor ez legyen az!!!)

Lossiemouth partszakasz

Blair kastély

Dunkeld

Dumfermline apátság

 

Egyébként az egyetlen csalódás az egész szigeten Stirling vára volt, de az nekünk nagyon nem jött be.... Egyébként minden fantasztikus! 

Előzmény: Csokis (1684)
Csokis Creative Commons License 2018.10.24 0 0 1684

Én abban a pillantban, hogy elhagyom Edinburgh-t, tuti kocsit bérelnék. A tömegközlekedés olyan hektikus, hogy az ácsorgással, várakozással menne el az időtök nagy része, és végül fajlagosan (ár/néznivaló) baromi drága lenne a nyaralásotok. Persze ha busz- és vonatmegállók megtekinésére vagytok ráizgulva, az mindjárt más. :-)

Előzmény: 06Peti67 (1683)
06Peti67 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 1683

Köszi a választ, ez elég jól hangzik :) 

 

A Skye-szigeten szeretnék akár több nap is maradni, ott hogyan oldjam meg a közlekedést? Tudsz adni egy javasolt útvonalat? Nem igazán vagyok képben, hogy mit érdemes látni Skóciában, barátnőm van vele besózva én csak még szeretném lepni. :) 

Előzmény: gw (1682)
gw Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1682

Glasgowból vagy Edinburghból indulva tehetsz vele egy kört vonattal. Mallaigből benne van a komp Armadale-be, onnan a busz (télen nem jár közvetlen busz, csak átszállásos) Kyle of Lochalshba (más busz vagy komp nincs benne). 

8 napig érvényes, ebből 4-en utazhatsz (magad tudod bejelölni, kapsz egy külön dátumos szelvényt, ahova be kell írd a hónapot/napot). Útmegszakítás korlátlan számban lehetséges, viszont folyamatosan egy irányba kell haladj, nem fordulhatsz vissza, tehát nem lehet olyat, hogy egyenesen felmész Invernessbe és onnan visszamész még Stirlingbe. 

 

Kicsit korlátoz, hogy annyira azért nincs sok vonat a West Highland Line-on (Glasgow-Fort William-Mallaig), tehát nem tudsz csak úgy leugrani Corrourban, megnézni a gyönyörű nagy semmit, aztán fél óra múlva továbbmenni és Kyle és Inverness között is elég korlátozott a kínálat (főleg vasárnap), hiába akarnád megnézni Plocktont. 

Csak a Scotrail vonataira jó, mondjuk az útvonalon összesen 2 másik jöhetne szóba, na ezekre nem érvényes: Fort William-Mallaig között a Jacobite gőzös vonat, illetve Inverness-Edinburgh között az LNER napi 1 pár vonata.

 

Szállást igen, magadnak kell intézni, nyárra nem árt olyan fél évre előre lefoglalni, még a legvacakabb B&B és legdrágább hotel is eladja magát ilyenkor jó előre.

 

Most szeptemberben éppen Kyleban jártam úton a Skye szigetre, amint látszik nem túl sok vonat jár itt :)

Amúgy az előre kiszemelt helyen még május elején tudtam foglalni szeptember végére, később már esélytelen volt (emberi áron legalábbis).

Kyle of Lochalsh

 

 

 

 

 

Előzmény: 06peti16 (1680)
Airbag. Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1681

06peti16 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1680

Sziasztok! Egyelőre nem volt időm végigolvasni több oldalt is itt, úgyhogy lehet volt már róla szó, de ezért előre is elnézést kérnék. Láttam ezeket az úgynevezett scotland grand tour vonatjegyeket, ami szerint 89 fontért körbejárhatom a Skóciát. Ez tényleg úgy működik ha jól értem, hogy 8 nap alatt akkor megyek az egyik helyről a következő helyre vonattal és addig maradok amíg jól esik + ugye a komp a Skye-szigetre az összes többit mint a szállás stb pedig én intézem magamnak ahogy sikerül? :)

 

Esetleg aki volt már ezen tudna mondani előnyöket-hátrányokat? 

szofi762 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 1679

Ó hát ennyire azért ez nem probléma. Ha véletlenül marad az utolsó napra 30-50 skót fontunk azt én nagyon gyorsan el tudom költeni... ;)

Előzmény: Csokis (1678)
Csokis Creative Commons License 2018.07.24 0 0 1678

Legrosszabb esetben kiküldöd valakivel a maradékot Londonba, ott bármelyik bank átváltja angolra. (Az angol boltokban régen az ötvenesnél nagyobb bankjegyet nem fogadták el, mert állítólag sok volt köztük a hamis. De már a húszasra is húzták a szájukat. Úgyhogy bementünk egy bankba, és öt perc múlva angol bankjegyekkel jöttünk ki. De ez volt vagy 25 éve.)

Előzmény: szofi762 (1677)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1677

Köszi mindenkinek!

trabzonspor Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1676

semmi probléma ha megmarad,Budapesten Tichichange visszaváltja normál árfolyamon

Előzmény: szofi762 (1671)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1675

Ez igy volt régen is, ezek szerint most is.

Előzmény: klogg (1674)
klogg Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1674

Csak arra figyelj, ahogy alább is elhangzott, hogy ha ilyen bankót kapsz vissza valahol (vegyesen használják az angol fonttal), azt ne hozd haza, költsd el még kint, állítólag a szigetországon kívül a bankok nem váltják vissza, csak az angol verziót. Megerősíteni nem tudom, így van-e, én is megszabadultam tőle még odakint (talán kétszer botlottam bele ilyenbe).

Előzmény: szofi762 (1671)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1673

A font a fizetőeszköz. Nos nyomnak a skótok is fontot, de ugyanannyit ér, mint az angol. Nem kell ezzel foglalkozni, ugyanúgy fizetsz egyikkel, mint másikkal.

Előzmény: szofi762 (1671)
'szti Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1672

mindkettőt elfogadják az angol és a skót fontot is, haza azért skótot ne nagyon hozzál

Előzmény: szofi762 (1671)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1671

Most lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, szóval előre is elnézést, de... Ugye Skócia - mint Nagy-Britannia része - hivatalos fizetőeszköze  az angol font? Eddig fel sem merült bennem más aztán valahol olvastam a  skót fontról... van még ilyen? Ha igen érdemes erről tudni valamit?

klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1670

Ja, így már értem. Sajnos a nyaralás előtt min. 4-5 hónappal való foglalás már elkerülhetetlen, ha nem akarja az ember a gatyáját is duplán rákölteni, ilyenkor már nagyon késő. Én is asszem már januárban-februárban fixáltam minden helyet a júniusi út előtt. De mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy ENNYIRE horror árak vannak.

Előzmény: szofi762 (1669)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1669

Ketten megyünk és a bookingon néztem, bár van olyan szállás amit nem ott foglaltam. Augusztusra nekem nem ad ki más árat. Mi is szinte csak BB-ben alszunk, nem csak az ár miatt, de máshol is jobban is bevált mint a hotelek.

Annak nagyon örülök hogy az edinburgh-i szállásunkat decemberben lefoglaltam, most min. dupla áron látok ott is mindent. 

Előzmény: klogg (1668)
klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1668

Azt nem írtad, hányan mentek, de merem feltételezni, nem 2 főről van szó, és azt sem tudom, milyen helyeket néztél, de kb 45-50 GBP/fő/éj a B&B-kben az ár, ahogy látom, és az akkor legalább 5 főt feltételez 500 fonttal számolva.

Mi egy kétszemélyes, mindennel felszerelt nagyon frankó kis külön házban voltunk tavaly, de akkor nektek az ilyesmi nem pálya.

Staffa belefér egy napba Mullal, bár az igaz, hogy utána már Tobermoryt kihagytuk, mert indult a komp, de nem az utolsó komppal mentünk vissza Obanba.

Nekem nem sok kedvem lett volna fürdeni, de hát az én vagyok. :)

Előzmény: szofi762 (1667)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1667

Látom itt mindenki elfogult... :) Ez mondjuk jó jel!

 

Edinburgh: A képek és az olvasottak alapján sejtem hogy kevés 2 nap de ha van 10 napod és mást is akarsz lát akkor vonalat kell húzni! 

 

Skye: Gondoltam, de Arisaigban a szállásunk 160 GBP 2 éjszakára, Skye-on 500 alatt nem találtam semmit. (ja, és mi ragaszkodunk a saját fürdőszoba/wc-hez) Szóval ha előző napon is átkompolunk oda vissza, + másnap is arra megyünk Grantown felé még úgy is messze jobban jövünk ki.

Skócia nem csak nagy de, nem is érdemes átrohanni a szigeten, kb úgy vettem észre hogy 15km-ként van valami ahol meg lehetne állni... Szívem szerint a legészakibb csücsökig mentem volna, de hát nem fér bele!

Staffa: Ok, köszi, megnézem! Egy napba belefér Mullal együtt?

 

Tudom hülye kérdés, de fürdőruhát egyáltalán ne érdemes vinni? Csak mert mi 2 éve voltunk ugyanebben az időszakban Írország északi részén és többször is megmártóztunk... (na jó, 2x!)

Előzmény: klogg (1666)
klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1666

Kompjegyet én mindig előre veszek, szeretek biztosra menni.

És ha már Mull, akkor Staffát kihagyjátok? Én nem tenném. :)

De főleg: ha valaki ráveszi magát, hogy elmenjen Skóciába, hatalmas hibát vét, ha Skye-ra néhány órát/fél napot szán. Annál szebb-töményebb Skóciát sehol se kaptok. Black Cuillins, Fairy Glen, Dunvegan, Neist Point, Old Man of Storr, Loch Coruisk, Talisker lepárló, meg úgy egyáltalán, bárhova mész a szigeten? Na persze én elfogult vagyok, de akkor is. Tavaly 4 nap sem volt elég (pedig már másodjára jártam ott), két hét se lenne az. Én simán kihagynám a Morar környékét, és Skye-ra tenném át azt a napot is. Persze értem az anyagiakat, én is szívtam a fogam, mikor 4 éjszakát ki kellett fizetni, de utólag azt mondom, simán megérte.

Persze kinek mi... :)

 

Jó utat!

Előzmény: szofi762 (1664)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1665

Nem sokat látsz Edinburghból ennyi idő alatt. Bár én elfogult vagyok, mert oda jártam egyetemre és volt időm bőven mindent megnézni ott.

Előzmény: szofi762 (1664)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1664

Sziasztok! Látom nem valami aktív ez a  fórum de azért hátha jár erre valaki.. Augusztus 17-én indulunk egy saját szervezésű körútra Skóciában, először. Ha valakinek lenne némi hozzáfűznivalója, ötlete, tanácsa az alábbi tervhez azt megköszönném!

 

1.nap Edinburgh - érkezés kora délután / városnézés délután

2. nap Edinburgh városnézés

3.nap dél körül autófelvétel > Stirling és a Loch Lomond / Lush útvonal / szállás Inveraray 

4. nap Inveraray környéke délelőtt, Kilchurn vára / Loch Awe > kora délután érkezés Obanba (2 éj) természetesen a helyi lepárló meglátogatása este

5. nap Mull szigete (érdemes előre megvenni a kompjegyet?)

6. nap Glen Etive/ Glencoe > Glenfinnan viaduct érintésével érkezés Arisaigba késő este (2 éj)

7. nap lazább nap, Morar környéki strandok, esetles Sanna bay

8. nap Skye szigete > Dornie / Eilean kastély >Fort Augustus > Grantown on Spey (2 éj)

9. nap  Elgin / Lossiemoth - Burghead közti part / Cawdor kastély / ha még belefér a helyi lepárlók közül valamelyik (elég sok van ezen a  környéken)

10. nap Cairngorms nemzeti parkon keresztül utazás Pitlochry / Blair kastély > Dunkeld (1 éj)

11. nap a délelőtt még szabad, talán belefér egy másfél órás St Andrews vagy Dunfermline kolostor / Linlithgow kastélyrom???

(az autót 13.00 - 13.30 közt kell ladni.)

 

Arisaig helyett eredetileg Skye szigeten szerettünk volna aludni de olyan horror szállás árak vannak, hogy inkább átkompolunk. Illetve a 10. napon Blair helyett az eredeti tervben Glamis szerepel, de azt olvastam, Blair sokkal jobb...  Persze kinek mi! Az utolsó nap délelőttje is nagy kérdés és talán nem is feltétlen Dunkeldben kellene aludni, felmerült helyette Stonehaven, ez az egy amit még nem foglaltunk le...

Szóval várnám a hozzáfűznivalót, köszönöm!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!