Keresés

Részletes keresés

szofi762 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1677

Köszi mindenkinek!

trabzonspor Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1676

semmi probléma ha megmarad,Budapesten Tichichange visszaváltja normál árfolyamon

Előzmény: szofi762 (1671)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1675

Ez igy volt régen is, ezek szerint most is.

Előzmény: klogg (1674)
klogg Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1674

Csak arra figyelj, ahogy alább is elhangzott, hogy ha ilyen bankót kapsz vissza valahol (vegyesen használják az angol fonttal), azt ne hozd haza, költsd el még kint, állítólag a szigetországon kívül a bankok nem váltják vissza, csak az angol verziót. Megerősíteni nem tudom, így van-e, én is megszabadultam tőle még odakint (talán kétszer botlottam bele ilyenbe).

Előzmény: szofi762 (1671)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1673

A font a fizetőeszköz. Nos nyomnak a skótok is fontot, de ugyanannyit ér, mint az angol. Nem kell ezzel foglalkozni, ugyanúgy fizetsz egyikkel, mint másikkal.

Előzmény: szofi762 (1671)
'szti Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1672

mindkettőt elfogadják az angol és a skót fontot is, haza azért skótot ne nagyon hozzál

Előzmény: szofi762 (1671)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 1671

Most lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, szóval előre is elnézést, de... Ugye Skócia - mint Nagy-Britannia része - hivatalos fizetőeszköze  az angol font? Eddig fel sem merült bennem más aztán valahol olvastam a  skót fontról... van még ilyen? Ha igen érdemes erről tudni valamit?

klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1670

Ja, így már értem. Sajnos a nyaralás előtt min. 4-5 hónappal való foglalás már elkerülhetetlen, ha nem akarja az ember a gatyáját is duplán rákölteni, ilyenkor már nagyon késő. Én is asszem már januárban-februárban fixáltam minden helyet a júniusi út előtt. De mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy ENNYIRE horror árak vannak.

Előzmény: szofi762 (1669)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1669

Ketten megyünk és a bookingon néztem, bár van olyan szállás amit nem ott foglaltam. Augusztusra nekem nem ad ki más árat. Mi is szinte csak BB-ben alszunk, nem csak az ár miatt, de máshol is jobban is bevált mint a hotelek.

Annak nagyon örülök hogy az edinburgh-i szállásunkat decemberben lefoglaltam, most min. dupla áron látok ott is mindent. 

Előzmény: klogg (1668)
klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1668

Azt nem írtad, hányan mentek, de merem feltételezni, nem 2 főről van szó, és azt sem tudom, milyen helyeket néztél, de kb 45-50 GBP/fő/éj a B&B-kben az ár, ahogy látom, és az akkor legalább 5 főt feltételez 500 fonttal számolva.

Mi egy kétszemélyes, mindennel felszerelt nagyon frankó kis külön házban voltunk tavaly, de akkor nektek az ilyesmi nem pálya.

Staffa belefér egy napba Mullal, bár az igaz, hogy utána már Tobermoryt kihagytuk, mert indult a komp, de nem az utolsó komppal mentünk vissza Obanba.

Nekem nem sok kedvem lett volna fürdeni, de hát az én vagyok. :)

Előzmény: szofi762 (1667)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1667

Látom itt mindenki elfogult... :) Ez mondjuk jó jel!

 

Edinburgh: A képek és az olvasottak alapján sejtem hogy kevés 2 nap de ha van 10 napod és mást is akarsz lát akkor vonalat kell húzni! 

 

Skye: Gondoltam, de Arisaigban a szállásunk 160 GBP 2 éjszakára, Skye-on 500 alatt nem találtam semmit. (ja, és mi ragaszkodunk a saját fürdőszoba/wc-hez) Szóval ha előző napon is átkompolunk oda vissza, + másnap is arra megyünk Grantown felé még úgy is messze jobban jövünk ki.

Skócia nem csak nagy de, nem is érdemes átrohanni a szigeten, kb úgy vettem észre hogy 15km-ként van valami ahol meg lehetne állni... Szívem szerint a legészakibb csücsökig mentem volna, de hát nem fér bele!

Staffa: Ok, köszi, megnézem! Egy napba belefér Mullal együtt?

 

Tudom hülye kérdés, de fürdőruhát egyáltalán ne érdemes vinni? Csak mert mi 2 éve voltunk ugyanebben az időszakban Írország északi részén és többször is megmártóztunk... (na jó, 2x!)

Előzmény: klogg (1666)
klogg Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1666

Kompjegyet én mindig előre veszek, szeretek biztosra menni.

És ha már Mull, akkor Staffát kihagyjátok? Én nem tenném. :)

De főleg: ha valaki ráveszi magát, hogy elmenjen Skóciába, hatalmas hibát vét, ha Skye-ra néhány órát/fél napot szán. Annál szebb-töményebb Skóciát sehol se kaptok. Black Cuillins, Fairy Glen, Dunvegan, Neist Point, Old Man of Storr, Loch Coruisk, Talisker lepárló, meg úgy egyáltalán, bárhova mész a szigeten? Na persze én elfogult vagyok, de akkor is. Tavaly 4 nap sem volt elég (pedig már másodjára jártam ott), két hét se lenne az. Én simán kihagynám a Morar környékét, és Skye-ra tenném át azt a napot is. Persze értem az anyagiakat, én is szívtam a fogam, mikor 4 éjszakát ki kellett fizetni, de utólag azt mondom, simán megérte.

Persze kinek mi... :)

 

Jó utat!

Előzmény: szofi762 (1664)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1665

Nem sokat látsz Edinburghból ennyi idő alatt. Bár én elfogult vagyok, mert oda jártam egyetemre és volt időm bőven mindent megnézni ott.

Előzmény: szofi762 (1664)
szofi762 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1664

Sziasztok! Látom nem valami aktív ez a  fórum de azért hátha jár erre valaki.. Augusztus 17-én indulunk egy saját szervezésű körútra Skóciában, először. Ha valakinek lenne némi hozzáfűznivalója, ötlete, tanácsa az alábbi tervhez azt megköszönném!

 

1.nap Edinburgh - érkezés kora délután / városnézés délután

2. nap Edinburgh városnézés

3.nap dél körül autófelvétel > Stirling és a Loch Lomond / Lush útvonal / szállás Inveraray 

4. nap Inveraray környéke délelőtt, Kilchurn vára / Loch Awe > kora délután érkezés Obanba (2 éj) természetesen a helyi lepárló meglátogatása este

5. nap Mull szigete (érdemes előre megvenni a kompjegyet?)

6. nap Glen Etive/ Glencoe > Glenfinnan viaduct érintésével érkezés Arisaigba késő este (2 éj)

7. nap lazább nap, Morar környéki strandok, esetles Sanna bay

8. nap Skye szigete > Dornie / Eilean kastély >Fort Augustus > Grantown on Spey (2 éj)

9. nap  Elgin / Lossiemoth - Burghead közti part / Cawdor kastély / ha még belefér a helyi lepárlók közül valamelyik (elég sok van ezen a  környéken)

10. nap Cairngorms nemzeti parkon keresztül utazás Pitlochry / Blair kastély > Dunkeld (1 éj)

11. nap a délelőtt még szabad, talán belefér egy másfél órás St Andrews vagy Dunfermline kolostor / Linlithgow kastélyrom???

(az autót 13.00 - 13.30 közt kell ladni.)

 

Arisaig helyett eredetileg Skye szigeten szerettünk volna aludni de olyan horror szállás árak vannak, hogy inkább átkompolunk. Illetve a 10. napon Blair helyett az eredeti tervben Glamis szerepel, de azt olvastam, Blair sokkal jobb...  Persze kinek mi! Az utolsó nap délelőttje is nagy kérdés és talán nem is feltétlen Dunkeldben kellene aludni, felmerült helyette Stonehaven, ez az egy amit még nem foglaltunk le...

Szóval várnám a hozzáfűznivalót, köszönöm!

 

 

eagleheart4 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 1663

Egy kis délnyugat Angliai utitipp, tekintsétek meg a videón ezt a gyönyörű angol örökséget!

 

https://www.youtube.com/watch?v=UK0haGi0qLo

hunylac Creative Commons License 2017.05.15 0 0 1662

hunylac Creative Commons License 2017.05.15 0 0 1661

Már több mint 7 éve volt, amikor először Angliában jártam, akkor még hátizsákos egyetemistaként fedeztük fel Bristolt és Bath-t, majd egy napra átruccantunk Wales fővárosába Cardiffba. 

A bristoli Ryanair járat még mindig él, úgyhogy ha valakit kedvet kapna hozzá, szívesen megosztom a útról készült beszámolómat:

 

http://rokavar.blogspot.co.uk/2017/05/bristol.html

 

Kedvcsinálónak néhány kép:

Flower2000 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1660

Szerintem nyáron valami turistás helyet keress, oda kellenek emberek nyáron. Olyat ahol hirtelen megnő nyáron a turisták száma és embereket keresnek, hogy meg tudjanak birkózni a turisták tömegeivel. Vagy óceánjárókat.

Előzmény: xEERify (1659)
xEERify Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1659

Sziasztok! Elsosorban segitseget szeretnek kerni, beszelgetni olyan emberekkel, akik mar regebb ota kint elnek Skociaban, Angliaban. En elsore Edinburghben probalnek szerencset (vagy talan mashol), mert nagyon sok jot olvastam rola. Budapestrol autoval vagnek bele egyedul, mert ha nem jol alakulnak a dolgok, akkor akar kezdetben tudok aludni a kocsiban is es igy tobb szaz fontot sporolnek meg az elejen. ( Lehetseges elkepzeles lenne vagy hulyeseg? :D ) Amugy itthon Vagyonorkent tevekenykedem es 4 helyen dolgozva 300orat nyomatok 1 honapban. A baj ott van, hogy van egy fel eves kisfiam es a parommal még edesanyamnal lakunk es egyszeruen nem tudunk 1rol a 2re jutni. Ezert jutottam vegul arra, hogy kimegyek megprobalni es idovel kiviszem a kis csaladomat is. A kezdeti celpont Edinburgh vagy akar Abeerden. Minden hasznos info jol jon. Az angolt tanulom ahogy tudom es kutakodom az interneten minden hasznos info utan. Szeptember elejen mennek ki, addig csak azt kene eldoltenem, hogy hova. Olyan varost keresek ahol olcsobb a lakhatas es van munka szeptemberi idoszaktol decemberig. Koszonom elore aki tud segiteni.

rupert_pupkin Creative Commons License 2016.05.24 0 0 1658

Balti-túra és Kaukázus. Egy rugóra jár az agyunk. ;-) Vagy tényleg ezeket a helyeket érdemes megnézni...

Előzmény: Horváth Z (1657)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1657

Sziasztok,

 

autós-kempinges, skóciai-angliai 2014-es nyaralásunkról készült ez a blog, hátha hasznát veszi valaki:

http://england-scotland-2014.blogspot.hu/

 

1044Monday Creative Commons License 2015.11.21 0 0 1656

Sziasztok!

 

Máricusban 3 éjszakát leszünk Skóciába (tudom, nem túl sok, sajnos ennyire futja). Edinbourgh-ba landol a gépünk, de szeretnénk annyi látványosságot megnézni, amennyit csak lehetséges és belefér.  1 napot ugye Edinbourghra szánnánk, utána gondoltam átmegyünk Inverness-be, onnan meg Loch ness és láttam arra fele egy Nemzeti Parkot is (Caingornms). A Kérdésem először is, hogy hogyan utazzunk Edinbourhból Inverness-be, mi a legolcsóbb megoldás? A másik kérdés, hogy hogyan kivizelezhető, hogy Meg tudjuk nézni Caingornms Nemzeti Parkot és a Loch Nessi tavat is egy napon belül? Vagy felejtős?

A 3. napra mit tudtok javasolni?

Mariann1975 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 1655

fodi_mariann@yahoo.com az email cimem Skociaval kapcsolatban, koszonom.

Nagyideg Creative Commons License 2015.11.01 0 0 1654

Sziasztok! Harom eve elunk Angliaban, jelenleg Swansea varosaban. Londonbol jottunk ide egy baratunk hivasara, elsosorban az olcso lakber miatt (egyszobas lakas 400-450 font). Viszont meglepodtunk, mert nagy varoshoz kepest, semmi munka nincs, es meg a buszok is ritkan jarnak, viszont nagyon megy a taxi business. 4 honapig kerestem munkat, de mivel sok helyen kerik a welsh nyelvet, nem igazan jartam sikerrel, egy hazi apolo munka sikerult, amit vegul nem vallaltam a bacsikak furdetese miatt (eloszor azt mondtak, hogy csak neninket kell furdetni, kesobb valtoztattak, mivel nincs eleg ferfi apolo, es diszkriminacio lenne a klienseikre nezve). Vegul a jol ismert online cegnel kaptam munkat a raktarukban. Karacsony utan allitolag elkuldik az embereket, ugyhogy arra gondoltunk, innen menni kell. Edinburgh-be koltoznenk. Ha lenne idotok irni nehany infot az idojarasrol (mindenki ijesztget, hogy hidegebb van, mint ezen a reszen), az emberekrol (itt nem valami kedvesek, ha en nem kezdemenyezem a beszelgetest, ok soha nem fognak hozzam szolni, a munkahelyen mindenki leul egy asztalhoz egyedul es nez maga ele). En eddig azt gondoltam, hogy a magyarok nem baratsagosak, de miutan elmentem egy Tesco interjura, megvaltozott a velemenyem. Beultettek az ebedlobe egy nagy asztalhoz, kb. tiz huszoneves, helybeli "lakossal". Egesz ido alatt neztek maguk ele, vagy ki az ablakon, nema csendben, ez tartott kb. 20 percig. Ilyen helyzetben a magyarok mar beszelgetnek, viccelnek, szoval nem igazan jon be nekem az itteni mentalitas. Szoval aki Edinburgh-ben el es lenne ideje irni nekem itt, vagy privatban, nagyon megkoszonnem. Szep napot minden forum olvasonak (itt kivetelesen sut a nap, nincs egy felho sem az egen, es 16 fok van). 

landrider Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1653

Jaj, bocsánat!

 

Budapest a célállomás.

 

Elnézést!

Előzmény: Flower2000 (1652)
Flower2000 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1652

Hova kell kerülnie? Mi az, hogy "ide"?

Előzmény: landrider (1651)
landrider Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1651

Szép estét mindenkinek!

 

Ide irányítottak,hát ha...

 

El kéne jutnom Hull-ba (East Yorkshire-be) vagy egy kerékpárnak onnan ide kéne kerülnie.

Sajnos az eladó ragaszkodik a személyes átvételhez.

Keresem a legolcsóbb megoldást. 

Az eladó és a futár közötti láncszem hiányzik.

 

Esetleg valaki nem olvassa a fórumot Hull közelében?

 

Vagy valami más ötlet? 

 

Üdv.: Laci

Flower2000 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1650

Nincs mit. A Golf áramlat enyhít sokat a skótoknak, ezért enyhébb az éghajlat mint másutt ezen a szélességi fokon.

Előzmény: Bozsana (1649)
Bozsana Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1649

köszönöm:)

Előzmény: Flower2000 (1648)
Flower2000 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1648

Esni ugyanúgy eshet nyáron is, Oban és Isle of Mull tutira fog most is. Edinburgh szép mindig, még kifoghatsz napsütéseket is. Óránként változik ott az idő, nem kell megijedni ha esik, mert 1 óra múlva süthet a nap.

Szerintem menj el nyugodtan. Ha decemberben, jan, febr. ban akarnál már lebeszélnélek.

Előzmény: Bozsana (1647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!