Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tisztavíz_ Creative Commons License 9 órája 0 0 66992

Mekkmester! Az autó beviteléhez Ausztriába NoVA-t (behozatali adót) kell fizetni, melyhez a szükséges adatok a CoC dokumentumon (Certificate of Conformity) találhatóak. Csak ezt fogadják el, semmi mást.

Azért írtam, hogy aki új autót vásárol, tanuljon az esetemből és ragaszkodjon hozzá, mert később borsos árat kell fizetni érte. Egy kinti Opel kereskedés 250EUR-t kér, itthon 25+ÁFA, neten 159 EUR-ért találtam.

Előzmény: Mekkkmester2 (66983)
farkas-j Creative Commons License 11 órája 0 0 66991

Van egy 1,4-es benzines B14XER motoros 100 lovas Meriva B-m. Nagyon elégedetlen voltam a motorjával, mert nagyon nem ment. Egy 11 éves 1,4-es 90 lovas Meriva A-ról váltottam az új 1,4-es 100 lovas Meriva B-re. Az A-val teljesen elégedett voltam. Az újnál másfél év hezitálás után Szekszárdon a Rigotech tuning cégnél csináltattam egy chiptuningot. Kértem tőlük ajánlatot és belevágtam. Az első ~600km tapasztalatait a Meriva topikban leírtam. Akit érdekel ott elolvashatja az 5091-es, az 5152-es, és az 5170-es hozzászólásaimban.
A lényeg, hogy nagyon megérte, csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

Pitecus Creative Commons License 17 órája 0 0 66990

Csináltam egy videót, melyben meg tudjátok nézni, hogyan lehet a NAVI 600 teszt menüjét elérni. Használjátok egészséggel!
https://youtu.be/sYE4xsq--Lo

farkas-j Creative Commons License 1 napja 0 0 66989

Nekem egy 1,4-es B14XER motoros 100 lovas Meriva B-m van (turbó nélküli). Szerintem ugyanaz a motor lehet benne mint az 1,4-es J 100 lovas Astra-ban. Alapban nem gyenge a motor, csak iszonyú lusta dinamikátlan. A régi 90 lovas Meriva A-m (Z14XEP motorral) sokkal sokkal jobban ment.  Sajnos ez áldozatul esett az Euro 6-os előírásoknak. Egy évig küszködtem vele aztán elvittem Szekszárdon a Rigotech-hez egy chip tuningra. Nem plusz teljesítményt, hanem normális dinamikát szerettem volna. Megcsinálták és most nagyon jó lett, ráadásul a fogyasztása is csökkent 3-4 decivel! Sajnos minden mai motor így viszonyul a korábbi kiadásához képest. :-(

Előzmény: norbi31 (66986)
norbi31 Creative Commons License 2 napja 0 0 66988

Ritkán lenne megpakolva, de most mégis kombit szeretnék. 

Most, hogy nézem a felhozatalt, háááát nem is tudom! Lényegében nem sürgős a vásárlás.

Nagyon régen volt Opelem (A vectra, 1.8 benzin).

Ezek a motorok sima szívó benzines mind? Nem szeretnék turbós, ha nem muszáj.

Eddig amiket nézegettem: F.focus, T.avensis, Mazda 6.

Előzmény: Mekkkmester2 (66987)
Mekkkmester2 Creative Commons License 2 napja 0 1 66987

Szia Norbi ! Tapasztalatból tudom , hogy elég karcsú az 1,4-es ahhoz a karosszériához . Nekünk is van ilyen típus . Az 1,6 - 1,8 - 2,0 ami már tuti jó . Pláne , ha rendszeresen meg is van pakolva . 

Előzmény: norbi31 (66986)
norbi31 Creative Commons License 2 napja 0 0 66986

Sziasztok!

Kérdésem: melyik a megbízhatóbb benzin motor a J Astránál? 

Használt kombiban gondolkodom. Az 1.4 nem lenne kevés hozzá?

zsolt . Creative Commons License 2 napja 0 0 66985

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy van egy 2006 opel zafirám b olyan furcsa dolgokat csinál 50-60 as tempónál néha rángat már kezd nagyon zavarni.A rángatások akkor jelentkeznek amikor a gázpedált visszaengedem és tartom a 50 ill 60 tempót.Nagyobb sebességnél nem csinálja van e valakinek ilyen tapasztalata ill mi baja lehet a verdámnak?Válaszaitokat előre is köszönöm .Üdv Zsolt

Szala40 Creative Commons License 2 napja 0 0 66984

Sziasztók!Segítséget kérnék szépen.Van egy X20DTL dízel  vectram sajnos az a gond van vele hogy indulás után dadog egy pár másodpercig és utána működik rendesen ezt csinálja valamikor fél óra múlva van amikor 2-3 óra múlva és van olyan hogy napokig  indul semmi baja!Mitől lehet ez?Találkozott már valaki ilyen Problémával?Előre is köszönöm a választ.

Mekkkmester2 Creative Commons License 2 napja 0 0 66983

Üdv tisztavíz ! Mivel lehetséges egy vásárlás az esetemben - szeretném megkérdezni mi az a CoC dokumentum ? Ez megvan netán egy használt autó vásárlás esetén is ? Köszi a választ előre is !

Előzmény: tisztavíz_ (66979)
farkas-j Creative Commons License 4 napja 0 0 66982

Érdeklődnék, hogy benzines 1,4 XEP motorhoz melyik gyártótól szabad EGR szelepet venni? A gyári aranyárban van. Vagy ebből is csak az eredeti a megbízható?

Ordenary Creative Commons License 5 napja -2 0 66981

Szerencsére

Előzmény: tisztavíz_ (66976)
tisztavíz_ Creative Commons License 5 napja 0 0 66980

Opel Astra G, Z14XEP. Héhány hónapja, egy pár hetes időszakban indítás után közvetlenül többször égve maradt a motorelektronika hibát jelző ikon. Teljesítmény probléma nem volt érezhető. A motor újraindításával rövidesen kialudt. Mire eljutottam a hibakód olvasásig, nem volt hibakód.

Ma, hónapok után újra előjött, újraindításra megszűnt. Most volt hibakód:

P1526 Throttle Position Adaption Error C-09
P1526 Throttle Position no Adaption C-09
P1526 Limp Home Adaption Error C-09
P1526 Lower Limit Adaption Error C-09

Ha jól sejtem, erről az alkatrészről van szó.

A vastag cső alatt/körül az öntvényen és mélyedésekben olaj szokott lenni (új korától). Szerviz letisztította, a pánton húztak (de nem tudom minek), szerintük normális a jelenség. Lehetséges, hogy belül olajsár rakódott le, esetleg a potméterek (ha így néz ki belül) kaptak az oljaból?

Megpróbálom magam megoldani. Amilyen díjakon itt (Ausztriában) dolgoznak, lehet, hogy komplett kicserélem az alkatrészt. Valakinek volt már ilyen gondja? Mit nézzek meg?

tisztavíz_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 66979

Megválaszolom magamnak a kérdést.

A CoC dokumentumot a vásárlásnál ingyenesen kérhettem volna és kötelesek lettek volna belőle legalább másolatot adni. Nekem ezt akkor persze nem mondták és nem is adták oda. A márkakereskedéstől idő közben elvette az Opel a márkajogot. A cég létezik, de 10 év után nem tudják előadni a papírt, valószínűleg már nincs is meg nekik.

Csak márkakereskedésen keresztül lehet újra lekérni horribilis összegért. Egy osztrák Opel márkakereskedő 250 EUR-ért akarja kiadni ugyanezt az egy oldalas lapot. Aki új autót vásárol, azt tanácsolom ragaszkodjon hozzá, amíg ingyen megkaphatja.

Előzmény: tisztavíz_ (66976)
tisztavíz_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 66978

Ha ez megnyugtat, az Astra G-nél is hallok csörömpölést lehúzott ablaknál, pl. hosszú korlát vagy fal mellett, ami visszaveri a hangot. Újonnan vettem és emlékeim szerint kezdettől fogva ilyen. Csak gázadásnál csinálja. Nem emlékszem biztosan, de mintha alacsonyabb fordulatszámon jobban csörögne.

Előzmény: Piskóta01 (66977)
Piskóta01 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 66977

Sziasztok!

Van egy új, 2017-es gyártású sedan Astra J-m, 1.6 (B16XER) szívó benzines motorral. Még csak 3.000. km-t mentem vele, tehát gyakorlatilag még bejáratós.

Mostanában felfigyeltem rá, hogy városban, alacsony fordulaton (kb. 1.500-2.200 között) gázadásra, 2-es és 3-as fokozatban történő gyorsításkor enyhe csörgő, csilingelő hangot hallok. Nem túl hangos, de lehúzott ablakoknál hallani lehet. Mivel szinte még most jött le a szalagról, nyilván nem elhasználódásból, kopásból eredő hibára gondolok. Mindig OMV kutakon tankolok MaxxMotion 95-ös benzint.

Van esetleg tippetek, hogy ez mitől lehet? Más tapasztalt hasonlót?

tisztavíz_ Creative Commons License 2017.09.08 0 0 66976

Megtudtam, hogy egy CoC dokumentumra van szükségem (European Certificate of Conformity vagy EU Betriebserlaubniss, magyarul Európai Típusbizonyítvány). Márkakereskedés tudja lekérni az Opel-től. Rátett haszon nélkül 25+ÁFA. Kénytelen leszek kifizetni ezt a magas árat vagy meg lehet szerezni más úton is ésszerű áron?

Más: Motorhibakódok házilagos kiolvasásához mire lenne szükségem?

Előzmény: tisztavíz_ (66975)
tisztavíz_ Creative Commons License 2017.09.05 0 0 66975

Autó kiviteli költségeinek kiszámolásához szükségem lenne vegyes fogyasztás és CO2 g/km értékre. 2006-ban gyártott 5 ajtós Astra G Z14XEP motorral.

A gyári kézikönyvében az adatok helye üresen van hagyva (a nyomtatás idején nem volt adat). A neten talált kézikönyvekben ez a motor benne sincs. Valakinek esetleg van frissebb kézikönyve vagy információja?

NOX<60mg igaz erre a motorra?

Köszönöm előre is.

Iron G Creative Commons License 2017.09.02 0 0 66974

Köszönöm! :) Érdekes, hogy ezt nem találtam meg, pedig nagyon kerestem. Sejtettem, hogy a fényszórót kell kiszedni, csak nem mertem amíg nem vagyok benne biztos.

Előzmény: farkas-j (66973)
farkas-j Creative Commons License 2017.09.01 0 1 66973

Megkerestem neked. A 185. oldaltól találod. Ehhez csak a Google kellett ;-)

Előzmény: Iron G (66972)
Iron G Creative Commons License 2017.09.01 0 0 66972

Sziasztok,

Van tippje valakinek, hogyan kell izzót (tompított) cserélni az Antarában?

Köszi

G

sanyi1104 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 66971

Sziasztok!

Minden indítás után "Safeguard Check" ír ki a C vectrám! Biztosítékokat végignéztem! Valaki jártas a probléma megoldásában?

farkas-j Creative Commons License 2017.08.19 0 0 66970

Sziasztok!
2005-ös Meriva A-hoz (elvileg ugyan az mint a  Corsa C) keresek tempomatos irányjelzőkapcsolót. Tud esetleg valaki valahol elfogadható áron?

Előre is köszönöm!

Iron G Creative Commons License 2017.08.17 0 0 66969

Köszi! megnézem. 

Előzmény: bgly (66968)
bgly Creative Commons License 2017.08.16 0 0 66968

Nálam a riasztó hibája miatt nem volt hajlandó becsukódni.

Előzmény: Iron G (66966)
László 54 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 66967

Jó estét szükségem lenne egy opel vectra b x20xev automata váltó bovdenre ha van valakinek eladásra. Köszönettel.

Iron G Creative Commons License 2017.08.13 0 0 66966

Az ablak kérdés mégsem oldódott meg...

Megint nem megy. Nem tudom van e köze hozzá, de autómosás után vettem észre. Valami picit kattog amikor le akarjuk ereszteni. Megpróbáltam rásegíteni kézzel, hátha szorul de nem. Biztosítékok rendben vannak, de nem is hiszem, hogy az a gond, mert kétlem, hogy egy ablak lenne csak egy biztosítékon. Azért átnéztem azokat is, minden rendben van velük.

Van ötletetek?

Azért bosszant, hogy egy kétéves autóval ennyi gond van....

Előzmény: Iron G (66949)
Iron G Creative Commons License 2017.08.11 0 0 66965

Igen, semmiképpen nem kapkodom el a dolgot. Egyébként meg csodálkozom, hogy 88 ezer kilométert futott 2 éves autónál miért lenne ilyen gond. 

Jó ötlet amit mondasz, kérdés, hogy hol van olyan szerelő aki a cserét megcsinálja és utána diagnosztizálni is tud. Most egyébként tettem bele injector tisztító adalékot is, illetve premium diesel üzemanyagot tankoltam. Hátha...

Nem lehetséges egyébként, hogy a másik három befecskendező van elkoszolódva és a negyedik rádolgozik? Azaz egy alapos tisztítás esetleg megoldaná a problémát? Lehet, hogy hülye gondolat, bevallom befecskendező problémám az eddigi autóimnál sosem volt, nincs ilyen irányú tapasztalatom.

Előzmény: 409 (66963)
Qkorica Creative Commons License 2017.08.11 0 0 66964

Én, a helyedben sürgősen megkörnyékezném a 409-t!

Előzmény: Iron G (66962)
409 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 66963

Ezek a korrekciók nem feltétlenül a befecskendezők állapotáról szólnak. Lehet ez a motor mechanikus hibája is. Ezért aki biztosra akar menni, felcserél két befecskendezőt. Ha megy a korrekciós hiba a befecskendezővel, akkor az a hibás. Ha marad ugyanabban a hengerben, akkor nem a befecskendezőre kell locsolni a pénzt.

Előzmény: Iron G (66962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!