Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

János és Andrea Creative Commons License 2021.07.09 0 0 97

Üdvözlet! Biztosító alkuszon keresztül kötöttem kötelezőt ill. cascot, legolcsóbb biztosítási díjat választva, Groupamánál, együtt kötéssel. A kötelező díj nem változott, viszont a cascora jóval magasabb összeget számoltak mint az alkuszi ajánlatban szerepel. Ebben az esetben köteles vagyok elfogadni a magasabb összeget, vagy választhatok másik biztosítót? Évforduló váltás egy hónap múlva esedékes. Előző biztosítás, alkuszon keresztül fel lett mondva.

balee13 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 96

Sziasztok,

olyan mint időszakos casco, már nem létezik? 3 éve még mintha lett volna amikor egy kölcsönbe kapott autóval nyaraltunk és arra lehetett kötni.

 

mxxxx Creative Commons License 2013.04.16 -1 0 95

Most, hogy kicsit visszaolvastam úgy látom más is ilyeneket ír, hogy 3 hónap eltelt és semmi, meg hogy miféle trükkök mennek.. Ezek után én cascot soha többet nem, az biztos. Jobban jártam volna, ha simán megjavíttatom magam az autót.

mxxxx Creative Commons License 2013.04.16 0 0 94

Abszolút negatív tapasztalatom van. Jelenleg van ügyintézés alatt a káresemény. Enyhén megsérült az autó több mint 1 hónapja, egyelőre annyi történt, hogy megnézte a kárszakértő (kb másfél hét után jött ki). Bekerült a szervizbe az autó, ott várják, hogy a groupama zöld lámpát adjon és kezdhessék a javítást. Pont ma telefonálgattunk ismét, hogy mi van, a szakszerviz azt mondja, hogy eljuttatta a dokumentumokat a groupamának, a groupama azt mondja, hogy nem kapták meg. A szakszerviznek az az érdeke, hogy menjen a dolog, felvehessék a pénzt, tehát nem hiszem, hogy ők a hunyók.

A másik dolog meg általánosan a cascoval kapcsolatban, hogy csak kivételes esetben éri meg. Ha van egy kis károd, mondjuk 100-150e ft, akkor ugye az önrész miatt kb semmit nem fizetnek. Ha egy kicsit is nagyobb károd, akkor szakszervizben könnyen csinálnak belőle gazdasági totálkárt (lásd a dacia logan-es cikket a totalcaron, aminek épp csak behorpadt az elsp spoiler széle és totákáros lett). Ugye ha totál, akkor jól leszámítják neked a eurotax ár alá a kocsid értékét, kalkulálnak vmi magas roncsértéket, a kettő közötti nevetséges összeget meg felajánlják neked, tehát nagyon rosszul jársz.

Abban a kivételes esetben ha pont nem csak egy minimálisan, és nem is jobban, hanem éppen valami szűk mezsgyén a kettő között sérül az autód (ez persze autótól is függ), akkor még talán rendben meg is térítik a károdat.

Nálunk ez is függőben van most, hogy sikerül-e úgy kihozni, hogy ne legyen gazdasági totál.

A másik dolog ami függőben van, hogy hiába cascos az autó, több mint 1 hónapja nem tudjuk használni és a szervizben még hozzá se nyúltak! Tehát szerintem még minimum 1-2 hónap, mire lesz ebből valami, de ha letotálozzák, akkor még el is kell adnunk roncsként, vagy maszekbe olcsón megjavíttatni, hogy kijöjjünk a fizetett összegből. Úgyhogy saccra minimum negyed évre kiesik az autó és még pénzügyileg is lehet, hogy nagyon rosszul járunk (a negyed év alatt pedig lehet biciklizni/buszozni/gyalogolni).

Így utólag azt mondom, nagyon nem érte meg a casco! Eleve amit fizet annál lehet többet ér nekem, hogy negyed évig használom az autóm, mivel időhúzás nélkül rögtön megcsináltattam volna, ha nincsen casco.

Előzmény: conrat (92)
sgeryy Creative Commons License 2013.03.16 0 0 93

Nekem több kérdésem is felmerült:

 

1. 

Gépjárművemre casco biztosítást szerettem volna kötni, ezért 2012 december közepén a clb biztosító alkusznál rendeltem egy casco biztosítást a signal biztosítótól.
A megrendelés után kb 1-2 héttel megtörtént a kocsi felmérése. Vártam az első csekket, amit csak február elején kaptam meg. Ekkor jeleztem a biztosítónak, hogy mivel az december közepétől van számlázva, ezért nem fogom kifizetni, lévén ha bármilyen baleset lett volna, Ők sem fizettek volna a kárért. Nem fogadták el, hogy amennyiben aznaptól kiállítanak egy új számlát máris átutalom ezért jeleztem nekik, hogy nem is tartok akkor igényt a biztosításukra. Válasz erre nem érkezett.
Pár hete kaptam egy felszólító levelet, hogy ha nem fizetem be az első csekket, akkor behajtásra továbbadják.
Kérem én, hogy ha be sem fizettem az első csekket, akkor hogy jött lére a szerződés? A clb levelében ezt olvastam "A biztosítási díj esedékességét?l számított 30 nap elteltével a szerz?dés díjnemfizetés miatt megsz?nik, amennyiben a biztosítóhoz nem érkezik meg a biztosítási díj."

Jogukban áll követelni a pénzt?

 

2. 

Milyen módon állapítják meg a kocsim értékét? Felhívtam több biztosítót is, sők azokat is akiket alkalmaznak kárfelmérésre. Mindenki a másikra mutogatott, ott tudnak infót adni, senki semmi érdemleges választ nem adott, ez már alapból nagy hátráltató erő. Azért kérdem ezt, mert nekem egy Opel Combo C kocsim van. Hivatalosan ez tehergpj, az eurotax szerint 980e körül van az értéke, viszont ez nem tehetgpj hanem személygjm (úgy viszont nem szerepel náluk), a piacon 1,3 millió felett kapni csak hasonló autót, arról nem is beszélve, hogy motorgeneral stb... volt rajta több 100e értékben, tehát az értéket ez is messze feltolja (a valós ára 1,5m körül van). Viszont én úgy érzem, hogy ha pl. ellopnák, fognák az eurotax árat, levonnának némi avulást és 800e-re becsülnék az árat. Így lenne? Mert ha igen, meg sem kötöm a bizosítást, biztosan agybajt kapnék. 1x mert ellopták, 2x mert átver a biztosító.

conrat Creative Commons License 2013.03.04 0 0 92

Ha már így feljött a téma, mi a vélemény a Groupama casco-járól? Negatív-pozitív tapasztalata van valakinek?

hardlight Creative Commons License 2011.11.07 0 0 91

Kicsit régi a téma, de még csak most sikerült rátalálnom. Róluk mit gondoltok? Mostanság vettünk autót, és szeretnénk valami CASCO biztosítást rá. Viszont manapság annyi ilyen cég van, hogy 1-2 vélemény elkéne.

InVino Creative Commons License 2009.03.20 0 0 90

Infláció, az autód is idősebb lett, ráadásul folyamatosan változik az egyes típusok megítélése biztosítói szemmel.

Szerintem.

Előzmény: Grandeferi (89)
Grandeferi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 89
Sziasztok!

Olyan problémám van, h biztosítót váltanék.... nézegettem a kalkulátorokat és rendre havi szinten 2-3 000 ftokkal többet ajánlanak mint a jelenlegi..

A jelenlegit 2 éve kötöttem (uniqa)... azóta nem volt káresemény... tehát c2-ben, b2-ben vagyok, semmi más nem változott, akkor miért drágábbak mint akkor?!

Esetleg be kellene menni vmelyik biztosítóhoz és bent alkudozni? Mert számomra ez nagyon furcsa....

sofia2008 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 88
Groupama Biztosító:


2006 óta fizetem a cascot, havonta számláról leszedi.

2007 -ben a kötelezőt is ide kötöttem, ez csekkes befizetésre ment(szerződésben is meg volt jelölve), annyi változással, hogy ez üzembentartó nevére lett megkötve. Persze az én autómra.

Az első két negyed év be lett fizetve a biztosító által küldött csekken.

A biztosító kitalálta, hogy a 2007.áprilisi cascot átrakja, mint kötelező biztosítás, ami üzembentartóira volt megkötve más néven, persze mivel én befizettem csekken, ezért többlet lett rajta,amit átrakott a 3. negyedévnek. Ezt persze nem jelezték nekem.

Én mivel nem jött csekk a biztosítótol, átutaltattam a 3. negyedévnyi kötelezőt! Nekik ez sem volt elég, mert a novemberi cascomat szintén átrakták kötelezőre(ami ugye üzembentartóira lett megkötve más néven és csekkes befizzel!) Ekkor persze minek értesítsenek, szerintük ez felesleges, viszon így jogilag már is kibújtak a casco által fedezhető az esetleges kár alól, mivel 2hónap befizetés hiányzott! A második pénzmozgatásról is elfelejtettek szólni!

2008 jan kaptam egy visszautalt havi összeget Groupamától, ami az időközben felszaporodott pénzből lett a kötelezőmön.
Nem írtak hozzá semmit ,közben meg kiküldték, hogy lógok a casco-val. Itt csak egyhavi hiányt említve. Indok itt sincs és nem tudtam velük dülőre jutni. Hiába a havi incasszós utalás (amibe név, rendszám és casco szerepel) szerintük nincs rendezve és
nem tudják mire utaltam a pénz, mert ez nem látszik az utalásból.

Kérdezem én joga van a biztosítónak, önkényesen pénzt mozgatni, jelen esetben?
A kötelező üzembetartó nevére lett kötve, én tulajdonos a cascot fizetem, ezek meg összemazsolázták a kettőt! :))))

Továbbá felmerül a kérdés, ha nagyobb balesete van az embernek, mit mondanak:
már két hónapja nem fizetek casco -t ezáltal nem fizetnek miközben havonta rendesen fizeti az ember.

Akkor most hogy van ez?
M6TTL Creative Commons License 2008.05.07 0 0 87
Sziasztok!
Kezdő autósként (pénteken veszem át a kocsit) lenne két kérdésem:
1. Igaz hogy a biztosítás nem terjed ki arra az esetre ha az első 15 napban lopják el a kocsit?
2. Allianz vagy Generali? (a szalonban ezek vannak)
Köszönöm a válaszokat előre is!
gir Creative Commons License 2008.02.26 0 0 86
Ebbe most szaladtam énis bele... a következő a feladvány, hátha tud valaki megoldást:

A gond az, hogy a mostani casco-m (Allianz) 3x(!) annyi mint pl az AEGON-nál köthető casco, illetve hogy ne maradjon teljesen le a versenyben, néhány hónapja az Allianz is kijött új konstrukcióval, ami szintén harmadannyi mint az előtte megkötött "régi" allianz casco-k. (AZAZ ALLIANZOSOK, AKINEK TÖBB MINT FÉL ÉVES A CASCOJA AZ NÉZZEN UTÁNA HOGY NEM FIZET-E TÖBBSZÖR ANNYIT MINT AMIT AZ ALLIANZ JELEN PILLANATBAN AMÚGY AJÁNL - kalkulátor: www.allianzdirekt.hu)

Casco-t évente lehet ugye lemondani, 30 napos felmondási határidővel. Namost nekem március 1 a fordulónapom, úgyhogy nem tudom lemondani egy évig a cascomat, mert február elejéig be kellett volna nyújtanom a felmondást - de facto röghöz vagyok kötve megint egy évig, hajrá magyar biztosítókartell.

Szokásos megszüntetése a casconak háromféle lehet: rendes felmondás (csak évente lehet, mint fent írtam), adásvétel illetve forgalomból kivonás. Ha egyik sem alkalmas, akkor marad a nem fizetés, ekkor 30 nap után megszűnik a szerződés, viszont a casco bónusz besorolást ilyenkor bukja az ember.

Kérdés: Tud-e valaki olyan kiskaput, amivel rendes felmondás nélkül ki lehet hátrálni egy casco szerződésből, de megmarad a bónusz besorolás? Várom az ötleteket, és ajánlom hogy mindenki nézze meg az aktuális casco ajánlatokat, nekem a szerződésváltás hatszámjegyű(!) megtakarítást jelentene a köv évre, pedig csak egy fabiám van.

Szóval induljon a brainstorming, minden ötlet érdekel (gondolom mást is...)!

gir
Előzmény: saválló (85)
saválló Creative Commons License 2007.09.30 0 0 85

Talán érdekel valakit.

 

Akinek még régebbi casco biztosítása van annak ajánlom figyelmébe menjen be a biztosítójához,és nézzen,kérdezzen utána mert nagymértékben csökkentek a biztosítási díjak,de erről az ügyfelet nem igazán tájékoztatják.

 

Jelentős díjcsökkenés érhető el a régi felmondásával,és egy új casco szerződés kötésével sőt az önrész is nagyságrendekkel kevesebb lehet.

 

Én a héten jártam utána....mivel velem sem közölte a biztosító:(

 

 

lkcar Creative Commons License 2007.06.18 0 0 84
Hali

Az autómmal karamboloztam s a légzsákok/övfeszitők miatt gazdasági totálkárra vették az autót. A kárrendezést előzetes CASCO-ra inditottam el, mivel nem én voltam a hibás, de a lehető leg hamarabb pénzt szeretnék látni a káromból. Mennyire igaz az, hogy ilyen esetben a biztositónak ki kell fizetnie a kár 80%-át? A biztositó meghirdette a "roncsot" és csak azt az összeget akarja kifizetni ami az autó töréskori EuroTax értéke minusz a roncsra ajánlatot tévő által mondott érték, minusz önrész és CASCO éves dijhátralék különbözete. Továbbá mennyire igaz az, hogy létezik egy un. "közös biztositási alap" amiből a teljes töréskori érték rendezhető az önrésszel együtt és kérelmezhető hogy ebből rendezzék a károm?

köszi.

L.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.29 0 0 83
egyszerű a válasz a kérdésre
ha nincs baj, NEM, ha van baj, IGEN

egyébként szerintem arról szól a történet, hogy tudsz-e nyugodtan aludni abban a tudatban, hogyha hibázol, bazi sok pénzed bánja (akár több mint ami elmenne kaszkóra), ha nem hibázol, akkor meg ugyan kifizettél pénzt, a cserébe nyugodtan aludtál.

nekem most - úgy tűnik - lesz egy 200eft-s károm, 50 lesz az önrészem, mondjuk úgy, hogy másfél év casco-t most visszakapok.

de előfordulhatna, hogy nem 200e-s károm lenne, hanem mondjuk 500e-s
KeFear_C20xe Creative Commons License 2005.12.13 0 0 82
Sziasztok!


Szeretnék Casco-t kötni, DE az én autóm egy 91-es calibra... tudom örültség lenne egyébként, de most lett több mint egy misiért felújjitva és nem szeretném elbukni...
Hallottam régen egy idôs autok casco-járól de nem tudom hol, igy érdekelne ha tudtok ilyenrôl!
Köszi Üdv kefear
bmf Creative Commons License 2005.06.01 0 0 81

egy masik topicban irtam, de ide is becopyzom, hatha tobben latjak.

a tema: cascot akarok kotni.

 

 

 

neten megneztem ket alkusz-ceg honlapjat is.

a casco koteshez meg kell adni a szerzodeskoto adatait, illetve az auto parametereit.

 

ez utobbinal kisse elakadtam. kivalasztom az auto tipusat, erre a rendszer kiadja, hogy mik a szeriafelszerelesek. ezutan ki kell valasztanom, milyen extraim vannak,

es meg kell adni ezek erteket. na ezt marhara nem tudom.

sot, nem is ertem, honnan kene tudnom, hogy mennyit er egy klima, egy abs, egy manualisan allithato tukor (!), vagy egy szervokormany...

 

az alkusz azt mondja, hogy o nem tudja megmondani az ertekeket. a biztosito viszont azt, hogy ezeket az alkusz tudja, es itt patthelyzetbe kerultem.

 

tovabb bonyolitja a helyzetet, hogy a klima nem gyari, hanem utolagosan beszerelt.

 

most akkor mit kell tennem?

 

koszonom:

bmf

 

ps: megorulok!

Elar Creative Commons License 2005.02.04 0 0 80
Szerintem igen....
Előzmény: lencsi24 (79)
lencsi24 Creative Commons License 2005.02.04 0 0 79

Sziasztok!

 

Tavaly vásároltam egy fabiat. Természetesen fizetem rá a kötelezőt meg vásárláskor kötelezően kellett kötni cascot is. Az lenne a kérdésem,hogy kötelező nekem fizetni a cascot a továbbiakban is,amig a hitelt törlesztem?

 

pliz help me...

Ffegya Creative Commons License 2004.12.27 0 0 78

Sziasztok!

 

CASCO-val kapcsolatos: néhány ezer forintot spórolok azáltal, hogy a 2005. évre vonatkozó emelt CASCO díjat a biztosítóm nem a szerződésben előírt határidőben közölte velem. Ugyanis az minimum az évforduló előtti 60 napot szab meg, nekem viszont egy november 27-i keltezésű levelet hozott ki a Posta december elején. Persze ezért nem fogadtam el (teljes joggal) az emelést.

Egész biztos, hogy nem csak én jártam így, ezért ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg mindenki a saját papírjait, és az azokon megtalálható dátumokat!!!!!

Aki hallja, adja továb!!!

 

Üdv!

Elar Creative Commons License 2003.06.11 0 0 77
Vki?
Elar Creative Commons License 2003.06.06 0 0 76
Sziasztok!

Leírom az esetemet, hátha tudtok tippet, tanácsot adni.
Kötöttem tavaly októberben egy cascot (havi 15) az Európánál. (50e-10% önrész) A kocsi egy Colt. tax értéke 1.2 millió
Február 12-én volt egy káresetem. Én voltam a hunyó.
A javitóműhely (barátom ismerőse) vállalta az ügyintézést is.
Ha minden igaz beadtak egy javitási kalkulációt 1.1 millióról.
Mivel vhogy semmi sem történt felhívtam február végén a biztósitót, hogy mizu?
Felajánlottak egy egyezséget 600e-röl vagy gazd totál, 650e.
Mondom egyezség. OK. Ők bekérik az előzménykárokat várjak. Várok. Március közepén kiderül, h nem is ajánlottak egyezséget(!), gazd totál és 650-ből számolnak. Roncsérték 550e
Közben megjavitottam a kocsit és bevittem én is egy kalkulációt 770e-ről, de a műszaki ellenőr nagyon nem őrült neki sőt felellőségre vont, h képzelem azt, h megjavittatom a kocsit. Ez gazd totál és punktum.

Na de! 650-ből lejön dupla önrész (kezdő jogsinál dupla önrész) + a casco díjhátralékom a biztosítási év végéig, ami több mint 100e. Ez egy tiszta nevetséges tétel!!! Ezt nem lehet megúszni?
Ja meg van egy 25e-es tréler számlám is.

Az előzménykárok begyűjtése 3 (HÁROM) hónapot tartott.
Ma volt új roncsérték számítás, de még nem tudom az eredményt.
Közben bevittem egy kérelmet, h fizessenek késedelmi kamatot, ha már eddig húzták az ügyet.Nem mintha hinnék abban h fizetnek is.

Mit tanácsoltok? Miként tudnék picivel több pénzhez jutni, mint adnának?
Ötlet?

Előre is köszönöm!!!

netrisk Creative Commons License 2003.05.10 0 0 75
VAti70
Kérdés: ha ilyenkor biztosítási esemény van, a díjrészletem meg nincs befizetve, ki a hunyó???

"Természetesen" az ügyfél. A szerződő kötelezettsége, hogy a díj az esedékesség időpontjában, de legkésőbb az esedékességtől számított 30 napon belül a biztosító számlájára beérkezzen (kivéve, ha a felek díjhalasztásban állapodtak meg). A biztosító kockázatvállalása a 30. nap után megszűnik.

VAti70
CASCOnál is létezik a 30 nap türelmi idő? Ha egyáltalán nem küldik, mit tudok csinálni?

Igen, mindenbiztosításnál létezik a 30 nap.
Legrosszabb esetben bemész és a kp. fizetsz (kicsit balkán...).

Előzmény: VAti70 (61)
logoutx Creative Commons License 2003.05.02 0 0 74
Én hallottam olyanról, hogy rommá-péppé tört totálkáros autóra kárrendezés és forgalomból való kivonás után, többszöri felszólítás ellenére is vonták a pénzt. A csekk tényleg jobb ebből a szempontból, de erre számítani lehet, és le kell tiltatni a bankban.
Előzmény: earpi (72)
saválló Creative Commons License 2003.05.02 0 0 73
Azért írtam..mindenki másképp csinálja,nekem ez a legjobb megoldás.Ami nem azt jelenti,hogy másnak is ez a legcélszerűbb.
Továbbá,vannak olyan dolgok,ami miatt nem lehet mindenkit egy kalap alá venni..!!
ÜDV!!
Előzmény: earpi (72)
earpi Creative Commons License 2003.05.02 0 0 72
> Ha eladom az autót,bejelentem,utána még kb.3hónapig vonják a számláról a díjat,

A bankba be lehet menni és letiltatni az inkasszót. Vagy pótmegoldásként lehet limitet tenni a beszedésre, amit ha leviszel mondjuk 10Ft-ra, akkor örülhet magának a bank :) :) :)

RP

Előzmény: saválló (69)
saválló Creative Commons License 2003.05.02 0 0 71
A megkezdett hónapot még fizetni kell,aztán majd utalják vmikor.
Hogy jelen pillanatban,hogy működik nem tudom,mert én a "középkori"csekkes befizetést favorizálom elég régóta.
Elhiszem,hogy a másik megoldás kényelmesebb vkinek..
Senkit nem akartam rábeszélni az ellenkezőjére.
Ahány ház, annyi szokás..
ÜDV!!
Előzmény: Törölt nick (70)
saválló Creative Commons License 2003.05.02 0 0 69
Ha eladom az autót,bejelentem,utána még kb.3hónapig vonják a számláról a díjat,ezért ismét mehetek hozzájuk pitizni,hogy ugyan mikor hagyják már abba..??Majd valamikor visszautalják a levont díjat..Csekkfizetésnél nem fizeted tovább és kész,ennyi.Nekem így egyszerűbb,de másnak lehet ellenkező véleménye,azt is elfogadom.
ÜDV!!
Előzmény: earpi (68)
earpi Creative Commons License 2003.05.02 0 0 68
Miért nem jó az átutalás? Vagy 4-500 Ft-tal olcsóbb.

RP

Előzmény: saválló (67)
saválló Creative Commons License 2003.05.01 0 0 67
Köszi az infót!
De mindig úgy csinálják,hogy hónap vége előtt itt van a csekk.Átulás, korábbi problémák miatt nálam kizárva..
Hiába erőlködnek,így átutalás,úgy átutalás..dolgozzanak meg a nem kevés díjért,ennyit kibírnak..!
ÜDV!!
Előzmény: earpi (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!