Keresés

Részletes keresés

captainb Creative Commons License 30 órája 0 0 503615

Ja, a vendégmunkásai laknak nála. 

Hát a garázst így is el kell majd bontania. Ugyanis nincs rá építési engedélye. Amúg nem, a bontást a költségvetésből állták volna. Csakhogy van még ott neki lepakolva pár tonna vas, tartály, rossz eke...

Előzmény: már.megint.én (503614)
már.megint.én Creative Commons License 1 napja 0 0 503614

egyébként az ott lakó polgárnak saját költségén kellett volna elbontatnia a garázsát, ami belelóg az útba?

mondom, az a baj, hogy nem ismerjük a részleteket, hogy ki mit ígért, mi és hogyan van lepapírozva, így pedig nehéz igazságot tenni.

az egyik ott lakós szomszéd azt mondta a rádióban, hogy nem is lakik ott az az ember, akié a terület.

Előzmény: captainb (503613)
captainb Creative Commons License 1 napja 0 1 503613

Én 15 utcával odébb lakom, az út építése nem érint és tudtam róla. Amikor meghírdették az út megépítését a határozatot postázták. Az ellen nem emeltek szót. 

Amikor megjelentek a földmérők, nem emeltek szót. Amikor megkezdődtek a munkák és ismételt felszólítást kaptak, akkor jöttek rá, hogy hát ők ingyen nem, de sok pénzért odaadják a szükséges területet. Dióhéjban ennyi. 

Meg a két tulaj csak addig "erős oszlopa a közösségnek", amig az nem kerül nekik pénzbe; notórius afót be nem fizetők, például. 

Előzmény: Dorka 57 (503612)
Dorka 57 Creative Commons License 2 napja 0 0 503612

Mindkét tulaj azt is tudta, hogy mindezt ingyen kell beadni?

Előzmény: captainb (503611)
captainb Creative Commons License 2 napja 0 1 503611

Akkor annyit mondok, hogy 8 éve mindkettő aláírta a kérvényt, hogy ott legyen szilárd burkolattal ellátott utca. Teljes rálátásuk volt a folyamatra,arra is, hogy ehhez területet kell betenni a közösbe.

Előzmény: már.megint.én (503610)
már.megint.én Creative Commons License 2 napja 0 0 503610

az a baj, hogy nekünk nincs információnk arra vonatkozóan, hogy az állampolgár milyen jogcímen jutott ahhoz az ingatlanhoz, milyen kötelezettséget vállalt stb.-stb.

Előzmény: captainb (503608)
alappont Creative Commons License 3 napja -1 0 503609

dühöng az északi szél!

Előzmény: Jahno (503607)
captainb Creative Commons License 3 napja -1 0 503608

Meajd egyszer elmesélem személyesen, hogy miért nem úgy van, ahogy a médiában tálalják.

Előzmény: már.megint.én (503598)
Jahno Creative Commons License 5 napja 0 0 503607

Ha csókos lett volna, akkor itt most azon dühöngenél, hogy faszé' adtak 187 milliót a 1.5 milliót érő házáért :-)

Előzmény: alappont (503605)
már.megint.én Creative Commons License 5 napja 0 0 503606

ez marhaság!

a polgármestert egy fillér kárpótlást sem akart fizetni az ingatlan tulajdonosainak. meg tudom érteni őket, hogy nem akarták ingyen és bérmentve átengedni a saját tulajdonukat.

nagy tétben mernék fogadni, hogy ezután sem lesz semmiféle változás és az az elbaszott út így marad az idők végezetéig.

Előzmény: alappont (503605)
alappont Creative Commons License 5 napja 0 0 503605

ha nem csókosok ingatlanjai volnának, az út már elkészült volna az eredeti nyomvonalon, a tulaj meg perelhetne a pénzéért. És úgy 10 év múlva kapnának is három és fél rézpitykét.

yenoee Creative Commons License 5 napja 0 0 503604

Azt mondja a gyerek, hogy tegnap reggel elütötték a matektanárt a 82-esen a zebrán, kb. hat hétig nem lesz. :(

jim32 Creative Commons License 5 napja 0 0 503603

Ideáig még Douglas Adams fantáziája sem terjedt ki. Ilyet csak mi, magyarok tudunk...

Előzmény: yenoee (503600)
yenoee Creative Commons License 5 napja 0 0 503602

Gondolom :)

Előzmény: Garfield007 (503601)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 503601

Öcsém élvezettel használja ki a helyzetet, hogy egyszer az egyik oldalon ül, ha a helyzet megkívánja, akkor meg a másikon. Érdekes sztorikat tud mesélni...

Előzmény: yenoee (503600)
yenoee Creative Commons License 5 napja 0 0 503600

Erről eszembe jutott egy pár évvel ezelőtti eset, Bp-től 30 km-re, de másik irányban.

Egy meglévő épületet akart az ügyfél bővíteni, ami akkor még engedélyköteles volt. Beballagtam a hivatalba, hogy megkérdezzem, mik a lehetőségek.

Kiderült, hogy az utca a távoli jövőben a szomszédos településre vezető nagyobb forgalmú út lesz. Mint ilyet, szélesíteni akarják, ami azt jelenti, hogy az előkertet is le akarják csapni kb. 3 méterrel, ahogy azt mindenki, akit csak egy kicsit is érdekelnek a helyi ügyek, tudhatta volna.

Mivel ez tehát a terv, az építési engedélyt úgy adják ki a bővítésre, hogy egyúttal beleírják azt is, hogy ezt a pár métert az építtető önként és dalolva, de főleg ingyen az önkormányzatnak átengedi. Kedves szokás ilyenkor az is, hogy az ilyen formán önkormányzati tulajdonba kerülő földdarab vonatkozó költségeit (telekmegosztás, földhivatali nyilvántartásba bejegyzés, közmű mérők áthelyezése, stb.) szintén a tulaj fizeti. Hiszen ha van pénze építkezni, akkor erre is teljen már, ugye.

Hogy a stílus is meglegyen, mindezt egy kb. huszonéves segédügyintéző kiscsaj vezetgette elő nekem, de úgy, hogy közben kétszer is elszaladt a főnök irodájába, aki a kérdéseimre közvetlenül nem óhajtott válaszolni, jelenlétével az eset fényén emelni, csak így üzengetett, mint valami igazi, elfoglalt, fontos és bátor ember.

Érdeklődtem, hogy mi lesz azokkal az ingatlanokkal, ahol a tervezett út megépítésének kezdetéig nem akad engedélyköteles bármi, és nem lehet kizsarolni azt a 3, de néhol inkább 5 métert. Az volt a válasz, hogy akkor azokat majd hatósági áron kisajátítják. De egyébként is lehet, hogy csak húsz év múlva lesz ebből az egészből valami, ha egyáltalán, szóval lehet hogy tök felesleges az egész, de akkor se az önkorinak kerüljön pénzbe.

Előzmény: jim32 (503599)
jim32 Creative Commons License 5 napja 0 1 503599

Galaxis útikalauz stopposoknak:

(Az útépítés útjában álló ház tulajdonosa (Arthur Dent) fekszik a sárban a házát éppen lerombolni készülő bulldózer előtt és beszélget a munkavezetővel:)

– Magának is joga volt hozzá, hogy javaslatokat tegyen, vagy tiltakozást jelentsen be a kellő időben – jegyezte meg. – A kellő időben, mi?! – süvöltötte Arthur. – A kellő időben? Akkor hallottam először az egészről, amikor beállított ide egy munkás tegnap. Megkérdeztem, azért jött-e, hogy megpucolja az ablakot, mire ő azt felelte, hogy nem, hanem azért, hogy szétrombolja a házat. Persze nem ezzel kezdte. Dehogy. Előbb letörölt pár ablakot, s megvágott öt fontra. Csak aztán mondta meg.

– De Mr. Dent, a tervek az elmúlt kilenc hónapban rendelkezésére álltak a helyi tervezőirodában!
– Ó, hogyne! Én is egyenesen odamentem, hogy megnézzem őket, mihelyst hallottam a dologról, tehát tegnap délután. Maguk aztán nem erőlködtek valami nagyon, hogy felhívják rájuk a figyelmet, ugye? Úgy értem, hogy például szóltak volna valakinek, vagy ilyesmi.

– De hiszen a tervek ki voltak állítva.
– Ki voltak állítva? Éppenséggel a pincébe kellett lemennem, hogy megtaláljam őket.
– Ott van a kiállítási részleg.
– Zseblámpával.
– Talán leszakadt a villanyvezeték.
– Meg a lépcső.
– Nézze, végül is megtalálta a feljegyzést, nem?

– Ó, hogyne – felelte Arthur –, megtaláltam. Egy használaton kívüli vécében elsuvasztott, bezárt iratszekrény fenekén volt kiállítva, az ajtón a következő felirattal: Vigyázz! A leopárd harap! 

már.megint.én Creative Commons License 5 napja 0 0 503598

mi ez a baromság?

jogcím nélküli ingatlanhasználat miatt

a saját tulajdona, az önkormányzat csak kisajátítással tudná elérni, hogy ott út épülhessen, ami elég hosszadalmas procedúra, ha bíróság dönt róla.

bár ennyi erővel épülhetett volna 5 méterrel arrébb az egész út.

Előzmény: yenoee (503597)
yenoee Creative Commons License 5 napja 0 0 503597
Roadkill Creative Commons License 6 napja 0 0 503596

Sétálok ma haza az autótól mikor hallom a jellegzetes defekteskerék hangot. Kis fekete pug, megáll a lámpánál. Jobb hátsó defekt, idősebb szőke nő vezeti, gondoltam odalépek megkérdezem biztos jó-e ez így.

Melléállok a sofőr ajtaja mellé...néz rám meredten. Intek le kéne engedni az ablakod...néz rám meredten. Jól van mondom, akkor ennyi.:)

Kár érte, szép alufelni volt.

alappont Creative Commons License 6 napja 0 0 503595

nem.

(a hároméves, mozgássérült gyerek mikor kapott jogsit?)

Előzmény: t.lantos (503584)
már.megint.én Creative Commons License 6 napja 0 0 503594

legalább van itt egy kis forgalom, máskor úgysem ír ide senki hónapokig.

Előzmény: Garfield007 (503590)
már.megint.én Creative Commons License 6 napja 0 0 503593

nem veszem magamra, de hülyeségeket beszélsz.

elég egyértelműen okirathamisítás és ehhez nem kell jogásznak sem lenni, szóval a futóbolond csakis te lehetsz.

Előzmény: exhighand (503586)
Jahno Creative Commons License 6 napja 0 0 503592

Én már itt kapálóztam ájronért, de hát mi sem vagyunk már a régiek.

na az úgy hülyeség Creative Commons License 6 napja 0 0 503591

Én nem tudom ki ez, meg sem néztem, nem is emlékszem a tagra, csak le van tiltva. Mikor, miért, hát fogalmam sincs. Nem mérlegeltem most mikor ideírt, mondom nem kezdem el olvasni, biztos jó okom volt, nem szoktam tévedni:D Benézek két nap múlva, és megint okosnak érezhetem magam, anélkül hogy olvasnék vagy írnék, ez az igazi fórumozás :)

Garfield007 Creative Commons License 6 napja 0 1 503590

Mint a régi, szép időkben csak úgy lengenek a táblák :-)

Roadkill Creative Commons License 6 napja 0 0 503589

Nincs itt baj, csak egyiket sem érted.:)

Előzmény: alappont (503580)
Jahno Creative Commons License 6 napja 0 0 503588

Nem kiszállásról beszéltem, hanem arról, hogy megyek érte.

Előzmény: t.lantos (503584)
Leadfoot Creative Commons License 6 napja 0 0 503587

Én - hála a jó égnek - nem vagyok jogász, de fél perc kereséssel:

BTK
Közokirat-hamisítás

342. § (1) Aki

a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Meg a Fővárosi Törvényszék is nyilván "futóbolond a jogban", fogalmuk sincs az egészről.

Előzmény: exhighand (503586)
exhighand Creative Commons License 6 napja 0 0 503586

Eléggé zavaros a történet leírása, nem lehet tudni kinél volt kértya és kináél nem, és hogy fénymásolt volt-e, vagy nem. De egy az biztos:

A mozgássérült kártya jogosulatlan használata az fogalmilag nem közokirat hamisítás. Aki ilyet mond, az futóbolondnak számít a jogban.

Előzmény: sts555 (503576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!