Keresés

Részletes keresés

Leonanonprofit Creative Commons License 2018.08.14 0 0 475
godofthetemple Creative Commons License 2018.07.15 0 0 474

Szia! Meg akarsz tanulni gitározni, mert ez így már nem mehet tovább? Eleged van abból, hogy egy árva akkordot nem tudsz lefogni a hangszereden? Felbőszít a tudat, hogy mások keze alatt füstöl a “fejsze”, a tiedben pedig fájdalmasan néma? Tudod biztosan, hogy te lehetnél az új Eric Clapton, csak nem tudod, mi az a pentaton skála? Van úgy, hogy azon kapod magad, hogy a kezedre nézel, és eltűnődsz, mennyi idő, mire valaki elpengeti az Örömódát, vagy épp az Alive-ot a Pearl Jamtől? Tudom, min mész át! Ne csüggedj! Itt a lehetőség, hogy megtaláld az ellenszérumot minden a gitározással kapcsolatos problémádra! 06 30 329 09 91 A XI. kerületben -- csupán egy kőhajításnyira az Allee-től -- emberléptékű gitárórák kezdőknek, újrakezdőknek, menőknek, haladóknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Rock, metál, blues, klasszikus stb. Okos tippek, bölcs tanácsok, fortélyok, trükkök ezrei, kedves, de szigorú hozzászólások! Már ami a gitárt illeti. (A kép Cristian Newman munkája)

 

AVM-es Creative Commons License 2018.06.26 0 0 473

Sziasztok!

Egy lány útitársat keresek a krakkói Guns and Roses koncertre. Bizonyos okok miatt maradt 1 db jegyem... A szállást, az autóval történő utazást és a jegyet én fizetem.

Én 39, FF...

 

godofthetemple Creative Commons License 2017.07.25 0 0 472

Emberközeli zeneelmélet, ritmus és pengetési gyakorlatok, technikák, tippek, trükkök, akkordozás, szólózás alapjai kezdőknek és haladóknak. Kortárs poptól kezdve (The Black Eyed Peas, Miley Cyrus, Beyoncé, One Direction, Avril Lavigne, Iggy Azalea, Pink,  stb), klasszikus popon (The Bangles, SEAL, Michael Jackson, Marvalettes, Temptation, Hungária, Neoton, Abba), régi magyarokon (Bikini, Illés, Tankcsapda, Kispál, Rúzsa Magdi, LGT, Cseh Tamás, Hiperkarma, Quimby, stb) és régi külföldi rockon (Beatles, Rolling Stones, Elvis, Black Sabbath, AC/DC, Bon Jovi, stb) át kortárs rockzenekarokig (Pearl Jam, Mcfly, Guns N' Roses, Metallica, Rage Against The Machine, Ed Sheeran, Queens of the Stone Age, The Black keys, White Stripes, stb) majdnem bármilyen dalt szívesen tanítok. Gitáron és basszusgitáron egyaránt.

Megbeszélés szerint házhoz megyek, de a XI. kerületi otthonomban (Fehérvári út eleje, Allee-nál) fogadok is tanítványokat.

Email: andrastoroczkay@gmail.com
Tel.: 06-30-329-0991

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.28 0 0 471

Már nagyon várom a holnapi Mudhoney koncertet. :) Bízom benne, hogy jó lesz. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 470
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 469
A Nirvanát mindenki ismeri, még az olyanok is, akiknek fogalmuk nincs arról, mi az a grunge. Ismerőseim között akad pár, aki Nirvanát hallgat, és életükben még egyszer sem hallottak se a Pearl Jamről, se a Soundgardenről. Pedig ők még az ismertebb bandák!
Egyébként hasonlóan jártam, mint te, csak én érdekes módon a Soundgardennel ismerkedtem meg először. :)
Előzmény: Love Buzz (449)
Nelorfin Creative Commons License 2014.12.06 0 0 468
kethalom Creative Commons License 2014.04.28 0 0 467
DaveGrohl Creative Commons License 2014.04.17 0 0 466

Sziasztok!

Petíció a Rock zene médiában való jelenlétéért. Ha gondoljátok írjátok alá, osszátok meg a

linket facebook-on. Köszönöm! :)
http://www.peticiok.com/signatures/rock-zene-a-radiokban-mediaban/

godofthetemple Creative Commons License 2014.04.17 0 0 465

https://www.youtube.com/watch?v=NywIxsUq6IA

 

 

Nelorfin Creative Commons License 2013.11.27 0 0 464

Sziasztok!

 

Kis változás, ha valaki erre tévedne:

 

az új cím: http://grungeyears8.webnode.hu/

Előzmény: Nelorfin (463)
Nelorfin Creative Commons License 2013.05.31 0 0 463

Sziasztok!

 

Frissen indult blogom címe:

 

grunge.blogger.hu

 

Látogassátok, olvasgassátok, küldhettek nekem írásokat, zenéket, kiposztolom, dumálgatunk róluk.

 

 

Legyen szép napotok!

marzonf Creative Commons License 2013.05.14 0 0 462
énhátkimás Creative Commons License 2011.11.30 0 0 461

Eladók kiváló állapotú CD-k és DVD-k. Limitált kiadások, dedikált, vagy nehezen beszerezhető darabok, box set-ek helyhiány miatt NAGYON OLCSÓN gazdát keresnek! Black/death/thrash metal, grindcore, rock!! listáért ide írj: tcs.joco@freemail.hu

Boora427 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 460

Fantasztikus hangulatú buli lesz a Tündérgyárban !

A grunge ismét összecsap a sivataggal ! Ám most csavarunk egyet rajta !

A BUSO VON KOBRA bulikon már megszokott vetítés újabb irányt vesz , és ezért ezt az estét a kamionos kultúra köré szervezzük, tehát meglehetősen ajánlott az alábbi kiegészítők megjelenítése a ruházaton valamint a testen! AZAZ DRESS COD:
- SZŐR kinek -hol
- " BÉZBÓL SAPKA " MEGLEHETŐSEN MEGHAJLÍTVA
- SZALMAKALAP LEHETŐLEG MINTHA MEGRÁGTÁK VOLNA
- SZERELŐING - OVERÁL - KOCKÁSING
- KLUMPA - VESZKÓ - CSIZMA STB.
- ÉS TERMÉSZETESEN FARMER !

A filmek pedig : Duel , Convoy , Smokey and the bandit , Damnation alley stb.

Majd a Magyarországon, sőt - legyünk nagypofájúak - Közép-Európában egyetlen Soundgarden Tribute, azaz a SUPERUNKNOWNs hozza el a grunge esszenciáját.

Kihagyhatatlan!

 

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=254350297941905

MemoriesGarden Creative Commons License 2011.10.17 0 0 459

Október 20. Alcatraz

 

A Földalatti 3. buliján a vintage rock hangulatát hozza el Nektek, modern hangszerelésben! Az estét a hazai grunge-rock egyik legmeghatározóbb zenekara, a Memories' Garden nyitja, őket pedig a „vintage” rock hangzás itthoni nagykövete, a No Man's Land követi.

 

http://www.facebook.com/MemoriesGarden

http://www.facebook.com/pages/No-Mans-Land/277028335663

 

Természetesen bulijaink nem lehetnének teljesek az állandó italakciók nélkül: Földalatti kombó = sör + pálinka vagy Tequila Sunrise 790 Ft-ért egész éjjel! Ha még nem lájkoltad, most megteheted. Hivatalos facebookos oldalunk:
www.facebook.com/afoldalat ti

Kapunyitás: 21.00
Első koncert: 21.30

Belépő: 1000 Ft

Enech Creative Commons License 2011.04.15 0 0 458

www.nechuel.hu akarsz jól öltözni?

TomPoe Creative Commons License 2011.02.10 0 0 457

Sziasztok!

 

Na most ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de kezdem úgy érezni, hogy mi is valamilyen szinten köthetőek vagyunk a grunge-hoz. Igaz, nem tudatosan alakult így, csak észrevettem, miután nagyjából behatároltam, hogy mi fán terem ez a stílus :). Nem is szaporítom tovább a szót, íme a link, melyen mindenki eldöntheti, hogy van-e valami alapja a párhuzamnak köztünk és a grunge között: http://www.myspace.com/blindexplore

5yards Creative Commons License 2010.10.03 0 0 456
superstupid Creative Commons License 2010.05.20 0 0 454
..vik.. Creative Commons License 2008.09.09 0 0 453
Valaki tud bármilyen grungos koncertről a közeljövőben?
Chris... Creative Commons License 2008.04.05 0 0 452
Ma láttam 1 Grunge Era top 10et... a VH1-en!!! Ezt a stilust igazából most ismertem meg... persze alap képviselök eddig is megvoltak....Mindenesetre nagyon is tetszetös volt... persze az első a nirvana lett... (mily meglepő) de az alice in Chains is ott volt azért...!!!
plush Creative Commons License 2007.12.29 0 0 451
Jól működő koncertező banda keres basszerost.Az Alice in Chains,Pearl Jam,Stone Temple Pilots vonalon íródott saját nóták eléggé vokálisak ezért az ének tudás mindenképp előny,valamint legyen frankó cuccod.Ha érdekel a dolog vagy esetleg tudsz segíteni hívj:   06205557073      06703155200
Love Buzz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 450
Jahh, én is reklámozok egyet: dec. 29-én este a Rocktogonban Soundgarden Tribute lesz, aki szereti a grándzsot, annak kötelező!!!
Előzmény: Love Buzz (449)
Love Buzz Creative Commons License 2007.12.21 0 1 449
Sziasztok.
Igen, valóban úgy tűnhet, hogy itthon nagyon kevesen hallgatnak grunge-ot, viszont azt azért kis túlzásnak tartom, hogy a legtöbben csak a Nirvana-t ismerik a grunge zenekarok közül.
Tény, hogy a Nirvana az egyik legismertebb zenekar a rockzene történetében, és a grunge-éra összes fontosabb zenekara közül ők vitték a legtöbbre, de akik valaha hallgattak Nirvana-t vagy Pearl Jam-et, azokról nemtom elképzelni, hogy ne hallottak volna olyan zenekarokról mint az Alice in Chains, Soundgarden, és a Stone Temple Pilots, hogy csak a kiemelkedőbb bandákat említsem...
Én is azok közé tartozom, akik a Nirvanaval ismerkedtek meg legelőször, és elkezdett érdekelni, hogy honnan is jöttek ezek a srácok, kikkel dolgoztak együtt, mely bandák voltak népszerűek akkoriban, mely műfajokból alakult ki a grunge, mely kiadók szerződtek grunge-zenekarokkal, így találtam rá a Seattle-i nagyokra, és a kevésbé ismert , ám attól még kiváló grunge bandákra.
Tavaly sikerült eljutnom Alice in Chains koncertre is, életem talán legnagyobb bulija volt, még úgy is, hogy Layne Staley sajnos már nem lehetett ott...
Jövőre lehet hogy jönnek Európába megint, ha tudjátok, nézzétek meg őket valahol, A DuVall srác nagyon jó énekes, ha Layne élne, biztosan ő is fejet hajtana...(lol, ha Layne élne, ő énekelne az Alice in Chainsben, mindegy)
Előzmény: joeja (445)
zolee85 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 448

Előre is bocsi de REKLÁM jön.

Szóval akinek van kedve egy kis grunge-hoz az jöjjön November 17-én az alfa kocsmába.Aki nem tudja hol vol található a hely annak kis infó: http://www.alfapince.hu/

 

Gyertek minél többen,terjesszétek az igét :D

nem kell semmi nagy durranása számítani,ez csak 1 kis lazulós este lesz :D

[kócosh] Creative Commons License 2007.08.15 0 0 447
hát, szerintem ez nem igaz, hogy alig vannak, akik ismernek a Nirvanán kívül mást is... most magamat hozom elő példaként:) és iwiwen van egy fórum, nemes egyszerűséggel grunge néven fut, ott is azért megy az élet... én például sokkal előbb ismertem a Pearl Jamet, mint a Nirvanát. Most a kötelező SLTS-en felül.
fületlen fiú Creative Commons License 2007.08.13 0 0 446
Tényleg kár, hogy halódik a topic, szerintem még mindig sokan hallgatnak grunge-ot. És ne feledjük a post-grungot se: Nickelback, Panic channel, Army of anyone stb.

joeja Creative Commons License 2007.04.29 0 0 445
Elég szomorú, hogy itt 2006.óta seki sem járt és senkit nem érdekel a grunge zene hallgatása és felidézése. Igen, már csak felidézni lehet. Alig van pár ember aki a Nirvanán kívül más grunge előadókat is ismer. Pedig vannak.Igaz régiek, de vérbeli grunge.Olyanok, mint például: Smashing Pupkins, Soundgarden, Tool,Silverchair, Crabtree, Green River, Hole,Sreaming Trees, Creed, Audioslave, Sonic Youth,Melvins, Filter, Pearl Jam, Ugly Kid Joe, Stone Temple Pilots, Alice in Chains, Tad, King Snake Roost, Lubricated Goat, Surgary, Helmet, Tor, Silverfish, Cows, Steel Pole Bath Tub, Sub pop. Hallgassátok őket úgy, ahogy ők azt megérdemlik! Ha van valami kérdésetek írjatok ide: blackjoi@freemail.hu -hátha tudok válaszolni:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!