Keresés

Részletes keresés

BlackStar Creative Commons License 2017.02.19 0 0 416

Hát. Télleg nem.

BlackStar Creative Commons License 2006.11.06 0 0 415
Hm. De nem pezseg mostanában az élet errefelé :)))
BlackStar Creative Commons License 2006.05.30 0 0 414
Ááá. Valszeg semennyire. Olyanok vannak a vége felé, hogy nagyon...
Előzmény: BlackStar (413)
BlackStar Creative Commons License 2006.05.30 0 0 413
> Talaltam egy vicces helyet:
Hát ez kész :)))
(Vajon mennyire valódi?)
Előzmény: esj1978 (404)
MoDS Creative Commons License 2004.04.28 0 0 412
Kimaradt a legfontosabb, Lukas Modysson dokumentumfilmje:

Terrorister - en film om dom dömda (2003 (Terrorister in Dutch)

MoDS

Előzmény: MoDS (411)
MoDS Creative Commons License 2004.04.28 0 0 411
Sziasztok Sracok!

Nemi segitsegre lenne szuksegem. Keresem a kovetkezo filmeket, lehetloeg angol felirattal:

Lukas Moodysson rendezesei:

Det var en mörk och storming natt (1995, rövid/short)
En uppgörelse i den undre världen (1996, rövid/short)
Bara prata lite (Beszélj velem/Talk, 1997, rövid/short, TITANIC ‘01)

Rebecca Liljeberg filmjei:

Sunes Jule (1991)
Längtans blĺa blomma (1998)
Där regnbĺgen slutar (1999)
Sherdil (1999) (Ehhez eleg lenne angol vagy barmilyen nyelvu felirat)
Födelsedagen (2000)
Bear's kiss (2001)

Alexandra Dahlstrom filmjei:

Sen kväll med Luuk (TV series - 1996)
Sanning eller konsekvens (1997) (Ez mar megvan, ehhez csak angol vagy mas nyelvu feliratozast keresek)
S:t Mikael (TV series - 1998)
Tomten är far till alla barnen (1999)
La Carpe (2002)

Mennyire ismertek ok Svedorszagban? Moodysson gondolom felisten. Hogy lehet az, hogy a GDP aranynal joval tobb jatekflim/drama/stb. film keszul ott evente? Raadasul mindi mas (es tehetseges) szereplokkel? Tud valaki valamit a Swedish Film Institute-rol? Minden film vegen ott a nevuk, hany szazalekaval szalnak be min-max a produkciokba?

Mas. Ha fapados geppel kirepulok skandinaviaba, akkor Inter Railen kivul milyen lehetoseg van havijegy valtasara vonatra, buszra? Hol lehetne ennek es az aruknak utannanezni, van valami tippetek. En baszelni csak magyar es angol...

Koszonettel:
MoDS

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 409
Nálunk inkább az özek és a vaddisznok garázdálkodnak. Sajnos lakott területen csak a hivatásos vadászok, vagy a rendörök lövöldözhetnek, igy meg kell várnom a vadász szezont, hogy az erdöben sportszerüen álljak bosszut a betolakodokon.
Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 407
Nem,nem. Jugoszlávia Isten örizz. Én az Alföld fia vagyok, ifju koromban az avas szalonna és a vöröshagyma adta meg az alapokat, na meg a nagyszülökkel eltöltött nyarak. Szegények, a kis háztájin nyomorogtak meg a 260 Ft tsz nyugdijon, de dolgoztak amig birták.
Nagyon sokat gondolok rájuk amikor a régi házukban vagyok otthon, amit sikerült visszavásárolnom.
Nem tudom mikor küldik az illetöt haza, de ez csak idö kérdése. Sokat sporolunk mi adofizetök, ha otthon lesz bezárva.
Addig is reménykedem, hogy nem látogatja meg csendes kis falunkat, de az ilyen vidéki helyeken általában mindenkinek van vadászengedélye, és az ezzel járo fegyverek is.
Előzmény: Törölt nick (406)
esj1978 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 404
Hejsan!

Talaltam egy vicces helyet:
http://www.algonet.se/~larsmora/norska.htm

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.23 0 0 403
Majd a bosnyákok leápolják otthon. Tökéletesen igaza volt a svédeknek. Van itt böven helye az adonknak. De biztosan lehet küldeni a kétszeres gyilkosnak pénzt, probáld meg.
Előzmény: Törölt nick (402)
Engill Creative Commons License 2004.02.04 0 0 400
azert nem art ha kicsit kontextusban gondolkodik az ember.te mondanad igy magyarul hogy a nagysag nem szamit?
az ilyen es ennel pedig izles kerdese
Előzmény: Törölt nick (398)
Zida Creative Commons License 2004.02.03 0 0 399
Köszi mindenkinek!

Én egy szót se beszélek svédül, ezt valahol olvastam és úgy másoltam be. Talán az illető se nagyon profi a svéd nyelvben. Mindenesetre nem sok értelme van ezek szerint a második mondatnak. (Megjegyzem abban a környezetben, ahol és ahogy volt, az elsőnek sem)
Nekem így az írásaitok alapján úgy tűnik, hogy aki írta tud egy pár szót svédül és összedobott belőle egy jól hangzó, de értelmetlen mondatot :)

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.03 0 0 398
Az esö mondat sem teljesen világos, mert elöljáro nélkül nincs értelme, illetve rosszul van bemásolva.

"storleken spelar ingen roll de hár hastigheten. "

alt 1

storleken spelar ingen roll i den här hastigheten.

-A nagyság nem játszik szerepet ennél a sebességnél. - Čn inkább a "vid" elöljárot használnám igazábol.

alt2

storleken spelar ingen roll i de här hastigheterna

ugyan az többesszám határozott esetben.

Előzmény: Engill (396)
Oszi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 397
Az elsö mondat világos:
A méret nem játszik szerepet ennél a sebességnél.
A második viszont erösen zavaros.
Hejdå = Viszlát
A tenishundred viszont mi a fene akar lenni? A tenisz évszázada? Egy század ólomkatona? - mindenépp hibásan van írva.
A vull o kronor, gonolom, full av kronor akar lenni, és akkor a második mondat esetleges fordítása (????):
Viszlát, a svéd tenisz évszázada egy koronákkal teli koporsó.
Előzmény: Zida (395)
Engill Creative Commons License 2004.02.03 0 0 396
haaat....az eleje meg hagyjan de a tobbi
biztos hogy jol irtad be?

a meret nem szamit ilyen sebessegnel.

a tobbit csak saccolni tudom

viszlat a sved....
utana mintha valami hasonlatrol lenne szo

Előzmény: Zida (395)
Zida Creative Commons License 2004.02.01 0 0 395
Nekem is fordítani kellene, please:

storleken spelar ingen roll de hár hastigheten. heydo det svenska tenishundred en likkista vull o kronor.

sz..zs Creative Commons License 2003.12.03 0 0 394
sziasztok!

le tudnatok nekem forditani:
Du är konstig. Du älskar fĺr sexuellt och psykisk. Som sagt, du är knäpp.

ingmar-b Creative Commons License 2003.12.01 0 0 393
Sziasztok!

Szerintetek van esély arra, hogy valahol meg lehet szerezni Ingmar Bergman: Scener ur ett aktenskap 1973 -as könyvét. Ez magyarul is megjelent, és nyelvtanulásra tök jó lenne.
Ha valaki tud, segítsen légszíves, legalább azzal, hogy hol tudok utánaleselkedni.

Köszi szépen mindenkinek.

Hej dÍ

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 389
Igy van ez medve, sajnos. A Finneknek több eszük volt,mint általában.
Előzmény: karhu (388)
karhu Creative Commons License 2003.09.15 0 0 388
... hogy nem kell nekik euró
ingmar-b Creative Commons License 2003.09.12 0 0 385
Sziasztok!

Teljesen ledöbbentem. És nem csak azon, hogy egy európai demokráciában, megölnek egy minisztert, hanem leginkább azon, hogy egy 8 és 13 éves kisgyerek maradt utána. Ez a világon bárhol szörnyű, hát még itt......

UMO biztos többet tud majd mondani az esetről....
.....szörnyű.

Előzmény: Törölt nick (383)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.10 0 0 379
Igen nem olvastam azt,hogy már a megelözés miatt is lehallgathatják a beszélgetéseket. Ezentul kodolva fogunk beszélni a haverommal amikor a pálinkafözöt költöztetjük.
Előzmény: Törölt nick (378)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.10 0 0 377
Jo szorakozást kivánok!
Finom zenét játszanak. és szeretem a zenéjüket.
Előzmény: Iranon (376)
Iranon Creative Commons License 2003.09.10 0 0 376
az hogy kinek a legjobb izles kerdese.nalam nem igazan jön be a sved nepzene

Izlesek és pofonok. Sehol sem mondtam, hogy masnak is szeretnie kell.

"mindenesetre a honlapjuk alapjan nem elöször lepnek fel magyarorszagon,ugy latszik többen szeretik ott"

Hogy sokan szeretik-e, azt nem tudom. Mindenesetre ne nagyon orultem, amikor megtudtam, hogy ismet jonnek, ugyanis a Szigeten lemaradtam roluk.

Előzmény: RAF2 (375)
RAF2 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 375
az hogy kinek a legjobb izles kerdese.nalam nem igazan jön be a sved nepzene

mindenesetre a honlapjuk alapjan nem elöször lepnek fel magyarorszagon,ugy latszik többen szeretik ott

Előzmény: Iranon (374)
Iranon Creative Commons License 2003.09.10 0 0 374
En peldaul azt tudom, hogy penteken, 12-en a PeCsa-ban lep fel az egyik legjobb sved egyuttes, a Garmarna, s hogy ezt ki nem hagyom.
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.09 0 0 373
"Den grova, organiserade brottsligheten ska bekämpas med nya metoder enligt ett förslag."

A cikk kezdömöndata szerint a durva és a szervezett bünözést akarják üldözni az uj metodokkal.
Az meg csinálják is, nem hiszem komolyan, hogy ilyen szemetek miatt aggodsz.

Előzmény: Törölt nick (372)
tomp Creative Commons License 2003.08.29 0 0 370

Most láttam a stv1-en, hogy 13 fok van nappal.
Nálunk is. Csak fordított sorrendben :-(
Előzmény: GXX (369)
GXX Creative Commons License 2003.08.29 0 0 369
Kedves Umo!
Megköszönném, ha kicsit részletesebben magyaráznád az idézett három jelmondat közötti összefüggést. Főleg mert mondatodat az "amikor" szóval kezdted, mert időszerűségük között 100-100 év van, persze csak akkor ha az "über alles"-sal kapcsolatban August Heinrich Hoffmann von Fallersleben versének kezdősorára tetszel gondolni. Igaz, a vers harmadik szakaszának első sora (Einigkeit und Recht und Freiheit) kicsit összecseng a francia forradalomból ismert jelmondattal, de semmi kapcsolatot nem látok a Gustav VI Adolf kungliga valspråk-jához. Azt sem nagyon értem, hogy miért kellene aprópénzre váltani, amikor rajta van az aprópénzen.
Előzmény: Törölt nick (368)
ingmar-b Creative Commons License 2003.08.27 0 0 367
Hej! Nem ki, hanem mi akardályoz :-)) Ugy hivják: pénz. Kéne egy két raklap, hogy fogjam a cok-mókom és menjek :-))) De nincs sajna.
Azonban ne aggódj: pár év mulva hívást kapsz, és az én leszek a stockholmi főtérről :-)))
Minden jót!
Előzmény: Törölt nick (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!