Keresés

Részletes keresés

tibor200 Creative Commons License 2 órája 0 0 8564

Igen én is valami ilyesmit terveztem, bár buszos nyaralásra megyünk végülis. Bérelnék autót, és vele kiváltanám a fakultativ kirándulásokat. Annál is inkább mivel júniusban még talán nem annyira meleg a tenger.Skiathost is nagyon szivesen megnézném ugye autóval ha már van de ugye ha nem engedik fel a kompra a bérelt autót.akkor gond van pláne ha ott helyben derül ki amikor már elutaztunk a kompig (Vóloszra Nei Poriból a szállásról) 

Előzmény: geodo1 (8557)
szalámi Creative Commons License 3 órája 0 0 8563

És ez miért lényeges?

Előzmény: laguna001 (8561)
Szaganaki Creative Commons License 3 órája 0 0 8562

Egyszerűbb lenne leírnod, hogy mit szeretnél mint közvélemény kutatást végezni :)

Előzmény: laguna001 (8561)
laguna001 Creative Commons License 4 órája -3 0 8561

Jó megállapitás.

Igen,tudom ezért irtam ide a fórumra hátha innen is megy akkor valaki.

Előzmény: kerkyra (8560)
kerkyra Creative Commons License 6 órája 0 4 8560

Több ezren  fognak  menni   :)  

Előzmény: laguna001 (8559)
laguna001 Creative Commons License 7 órája -4 0 8559

Sziasztok. 

Júniusban megy valaki autóval görög országba?

geodo1 Creative Commons License 1 napja -1 1 8558

na ez érdekes, ilyet se nagyon hallottam még. de persze, ha te azt találod olcsóbbnak, akkor ott kell foglalni.

Előzmény: totopad (8556)
geodo1 Creative Commons License 1 napja 0 0 8557

de, csinálja. :) az, hogy kompra szállhass bérelt járművel viszonylag ritka, de azért van, akik engedik (max. egy kis felárért). én azt mondom neked, hogy ezeken az oldalakon foglalj szállást, és mivel amúgy is tervezel bérlést, szaloniki reptéren bérelj autót, de kis helyi cégtől (pl. rideanddrive.gr). transzferekkel, egyéb utazási díjakkal együtt nem is biztos, hogy rosszabbul fogsz kijönni, nem beszélve az egyszerűségről és kényelemről.

Előzmény: tibor200 (8554)
totopad Creative Commons License 1 napja -1 0 8556

Én csak a booking-on foglalok. Nézegettem az airbnb-t is, de messze drágább mindenhol, (nem csak Görögországban), mint a booking. 

Előzmény: geodo1 (8553)
OrSoLy Creative Commons License 1 napja 0 0 8555

Tripadvisor és booking tud árszerintit, felül van, hogy mi szerint állíthatod sorba az ajánlatokat, bookingnál Legolcsóbb elöl a neve, Tripadvisornál is valami hasonló. Airbnb-n pedig be tudod állítani, mekkora összegig keressen, és utána a térképen úgyis látod az árakat.

Előzmény: tibor200 (8554)
tibor200 Creative Commons License 1 napja 0 0 8554

Igen van választék bár ezeknél a keresőknél hiányolom, hogy ár szerint nem tudja sorba rakni, mindig át kell nézni az összes ajánlatot :( . Persze elvileg tudná mindegyik oldal , de nem csinálja. (tripadvisor,booking , airbnb egyik sem)

Kérdés motort-robogót lehet e korlátlan km rel bérelni illetve elhagyni 100 km rel távolabbra is a bérlés helyét?  

geodo1 Creative Commons License 1 napja -2 1 8553

azért a bookingon, airbnb-n, stb. igen széles a szállásválaszték. 

Előzmény: tibor200 (8552)
tibor200 Creative Commons License 2 napja 0 0 8552

Köszönöm. Bár még nem állt össze konkrét elképzelés bennem az útról, de a repülőjegyet egyénileg elég nehéz összehozni az Olimpic beach i apartmanok turnusváltásaival úgyhogy lehet buszos utunk lesz. A fakultativ utakat viszont jármű bérléssel oldanám meg, vagy autó vagy egy robogó-motorral. Skiathosra is átmennék komppal ha jól látom Vólosz ból indulnak kompok. Bérelt robogóval vagy motorral lehetséges e ez a kompolás vagy inkább autóval? Robogóknál olvastam valahol, hogy nem használhatók nagyon messzire való eljutásra (csak kb megyehatár ..ilyesmi)

409 Creative Commons License 2 napja 0 0 8551

"A vonat  persze a településektől, a falutól jó messze  a szélén áll meg,"

Ez Nea Pori esetén a tengerpartig 800méter, és a kettő között ott a város.  :) Persze ez a szálláshelytől függően lehet még plusz 1km is.

Előzmény: rebkaa (8550)
rebkaa Creative Commons License 2 napja 0 0 8550

Nei poriba van vonat is 6 euro körül, a tervező 1 óra 16 percnek írja.  SKG reptérről  pedig a vasútállomásra  78-as busz vagy 20 euro körül taxi.

A vonat  persze a településektől, a falutól jó messze  a szélén áll meg, de onnan pár euróért mégiscsak jobb egy taxit leinteni, mint oda letaxizni.

Vagy Macedonia buszpályaudvarról busz Katerini-be, majd onnan tovább Nei Pori. Ezzel át is kell szállni és költségesebb is.

Előzmény: tibor200 (8547)
FLaci Creative Commons License 2 napja 0 0 8549
totopad Creative Commons License 2 napja 0 0 8548

Hát, ha van már konkrét foglalt szállásotok, én írnék nekik, hogy transfer megoldható-e! A taxi bitang drága. Akkor már inkább tömeg...

tibor200 Creative Commons License 2 napja 0 0 8547

Thesszaloniki reptérre érkeznénk reülővel onnan  Nei Pori-ra  transzfer lehetőség érdekelne-- nekem taxit emlegettek , mennyibe kerülhet ? Vagy inkább tömegközlekedéssel menjek ? Hol tudok utánajárni ? 

409 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 8546

" ,de leginkább csak „kutyafuttában”,"

Hááát, jártam ott kétszer, mert elsőre nem sikerült mindet végig járni. Ez még a kolostorok "civilizálása" előtt volt. Másodszorra meg megdöbbentem, hogy mi mindent barmoltak szét modernizálás címszóval. ://

Előzmény: cobranco (8545)
cobranco Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 8545

Ki ne hallott volna már a Meteorákról?Bizonyára sokan,jópáran voltak is már,de leginkább csak „kutyafuttában”,”buszablakból” csodálták Európa eme páratlan gyöngyszemét. Görögország fő látványossága,az "égben lebegő kolostorváros" részletes bemutatása,mind a természeti különlegességek,mind a kulturális érdekességek tekintetében.

Egy kirándulásra invitálok mindenkit,de felhívom a figyelmet,az idegenvezetés néha „egyedi”.

Meteorák "töviről-hegyire" 2016./Görögország/ FullHD 1080p

Útvonal:

Kalampaka-Kastraki-Kolostorok/Aigos Nikolaos Anapavsas,Roussanou,Metamorphoseos/Great Meteoron,Varlaam,Afia Triada,Agios Stefanos/-Kalampaka

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/meteorakgorogorszag2016

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo9.2016..html

totopad Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8544

Idén 13jára megyek Görögbe. Az videókban szereplő szigetek nekem is megvoltak, kivétel nélkül és köztük Lefkada az abszolút favorit. Elhiszem, hogy bringás szempontból szivás, de Porto Katziki talán a legszebb strand, amit életembe láttam, pedig bejártam az öreg kontinens legszebbjeit, nemcsak Görögországban. Lefkada meg abszolút a legérdekesebb sziget. 

Amúgy továbbra is bírom a videókat, le a kalappal, amilyen túrákat visz végre! 

Előzmény: cobranco (8543)
cobranco Creative Commons License 2017.03.23 0 0 8543

Tudom,hogy ez a rész a "Lefkada-fun"-oknak egy picit csalódás volt,mivel a híres nyugati sziklás strandokból csak egyet sikerült bemutatni.A partszakasz hosszúságára vonatkozó felvetésedet annyiban cáfolnám,hogy Lefkada nyugati partvidéke,tulajdonképpen egy végetnemérő egybefüggő strand,csak éppen a lejutás nem egyszerű.A Porto Katsiki legnagyobb problémája a lépcsős megközelítés,ami logisztikailag nehéz lett volna a csomagos bringatúra korlátai miatt,magyarul hol hagyjuk a gépeket az értékekkel.A korai időpont miatt a parkolóban sem láttam senkit fentről.Ezért döntöttünk a két következő beach mellett.Az Egremi-nél szintén a lépcsők jelentettek problémát,ezért kizárásos alapon jött a Gialos.Ott meg a földrengés húzta át a számításokat.Késöbb megtudtuk,hogy az Egremi is megközelithetetlen,tudomásom szerint még most is.Ráadásul a feszített terv ,azaz,hogy estére az autónál kellett lennünk szintén nem javított a helyzeten.

Csak azért mondom ezt,mert ebben a részben látottak a teljesség igényétől elmaradtak.

Ettől függetlenül osztom a véleményed,az utolsó pár mondatban tettem is egy összehasonlítást a bejárt Jón-szigetek között,ahol is Lefkadát az utolsó helyre soroltam.Persze minden viszonyítás kérdése,de szándékosan nem vetettem össze a többi Görögországi nyaralóhelyekkel,mivel azokat nem érintettük

Az egyes epizódok címeit utazási katalógusok reklám-szlogenjeiből lestem,a "Zöldellő mennyország" kifejezést én is egy kicsit túlzónak érzem.

Kösz a tippet,de Halkidiki már megvolt,kétszer is,2005-ben egy bringás kör/Kassandra-Sithonia-Athos, felfelé a keleti oldalon,majd a mocsaras tavakon át egy röviditéssel Thessaloniki és vissza Neos Marmarasba,ahol az autót hagytuk./Erről van film is,honlapomról elérhető,bár elég kezdetleges,akkoriban még "vállról indíthatós kamerával" dolgoztam :).Másodszor két évvel később egy autós túra,akkor Toroni-ban volt a szállás.Viszont mindkét esetben szezon után szept végén,amikor már minden ki volt égve,ezért a tavaly májusi hangulat a Jón-szigeteken nekem jobban bejött.

Előzmény: Bujazliz (8542)
Bujazliz Creative Commons License 2017.03.21 0 0 8542

Kedves Cobranco!

Végignéztem a filmedet (ahogy a többit is). Nagy munkát fektettél az élmények átadására,amit csak köszönni lehet. A látottak alapján e gyönyörű sziget jelzője azért - számomra - nem egészen "zöldellő mennyország".

Nekem pl. Sithonia sokkal szebbnek tűnik abból a szempontból, hogy az ottani utak jobb minőségűek a part is sokkal változatosabb, ráadásul sokkal hosszabb partszakasz alkalmas a tengeri pihenésre,fürdőzésre. Úgy olvastam a fórumon, hogy az idén Albániát tervezed, de ha lesz még görögországi túraterved, javaslom karikázz körül a halkidiki félszigeteken (főleg Sithonián) is.

Üdv!

Előzmény: cobranco (8540)
Hompi01 Creative Commons License 2017.03.21 -2 1 8541

Sziasztok! Makrigialosra nyertünk egy utazást . Az idei szezonba lehet felhasználni és 3 fő szállásának az árát tartalmazza ( ettől függetlenül mehettek 4-en is csak a 4-ik főnek fizetni kell a szállást is. )  A nyeremény felhasználásának a feltétele, hogy az utazási irodán keresztül kell az oda-visszautat megtenni busszal. A szállás teljesen ingyenes. Ha valakit érdekelne szívesen megválnék tőle.

Az utazást bíztosító cég : andromeda travel

érd.:

histvi@freemail.hu

06 30 629 4837

cobranco Creative Commons License 2017.03.17 -2 2 8540

Bár tudom a legtöbben már az idei nyaralás lázában égnek,én még mindig a tavalyi élményekkel traktálnám a fórumozó kollégákat.

A görög szigettenger kalandorai 8.rész: "Zöldellő menyország"/Lefkada/ 2016. FullHD 1080p

A terv a következő volt:

Eljutni Lefkada egyik végéből a másikba a lehető legegyszerübb módon…

De,vajon mit szól ehhez a szél,a hőség és a földrengés?

Útvonal:

Cape Doukato-Aigos Nikolaos-Niros-Porto Katsiki-Athani-Gialos beach-Dragano-Koliko-Kalamitsi-Aigos Nikitas-

Tsoukaledes-Faneromeni kolostor-Lefkada-Lefkas lagoon-Gira beach-Agia Mavra-Aigos Nikolaos-Voulkaria tó-Vonitsa

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/lefkada2gorogorszag

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo8.2016..html

Jó tévézést!

cobranco Creative Commons License 2017.02.24 -1 1 8539
Előzmény: cobranco (8538)
cobranco Creative Commons License 2017.02.24 -1 1 8538

Úgy tünik egy kicsit leült a fórum,itt egy mozi unaloműzőnek.

A mai műsor tartalmából:

Utazóink újra vízre szállnak,de csak képletesen,hajóval vetik bele magukat a Lefkada-szigetvilág bugyraiba,majd kanyoning-túrával egybekötött vízesés-szemle után,a tengerbe is bevetik magukat,de ezúttal nem csak képletesen.A szokásos sportfoglalkozás és a „Nagy Zabálás” című gasztroenterológiai oktatás szintén a napirend részét képezi.

A görög szigettenger kalandorai 7.rész: "Ezerarcú szigetvilág"/Lefkada/ 2016. FullHD 1080p

Útvonal:

Fiscardo-Nidri-Dimosari vízesés-Vlycho bay-Katochori-Marantochori-Kontarena-Vasiliki-Ponti-Aigos Nikolaos-Niras-Cape Doukato

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/lefkada1gorogorszag

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo7.2016..html

Jó szórakozást!

dokeee Creative Commons License 2017.02.10 0 0 8537

No, megint kezdik a pánikkeltést Görögországról, idén is jó lesz ott nyaralni. 

áim Creative Commons License 2017.02.10 0 0 8536

Azt hiszem én eldugulok, amíg nem tudok újra menni, és naprakész infókat megosztani. Köszi a kiigazításokat!

Előzmény: Pontikos1 (8534)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8535

Örülök! Jó gyűjtögetést!

Előzmény: 'szti (8533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!