Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2017.02.10 0 0 8537

No, megint kezdik a pánikkeltést Görögországról, idén is jó lesz ott nyaralni. 

áim Creative Commons License 2017.02.10 0 0 8536

Azt hiszem én eldugulok, amíg nem tudok újra menni, és naprakész infókat megosztani. Köszi a kiigazításokat!

Előzmény: Pontikos1 (8534)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8535

Örülök! Jó gyűjtögetést!

Előzmény: 'szti (8533)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8534

Nincs napijegy Thessalonikiben a tömegközlekedésre, és az elmúlt években sem volt. Nem kevered esetleg Athénnal?

Naprakész infok, árak fent vannak a neten. 

(Nem járdafüggő alkat = nincs járda, tehát aki ragaszkodik hozzá, felejtse el. :) Mivel a reptérbusz irtó ritkán jár, és ált. piszkosul tele van - főleg a 78-as-, kényelmesebb lehet a séta mint a nyomorgás, és bőrönd nélkül semmi gondot nem okoz az út. De hozzáteszem még egyszer: csak annak, aki nem járdafüggő, és kibírja, ha autók/buszok húznak el néha mellette, de tisztes távolban. Google maps-en meg lehet előre nézni, miről van szó, mekkora a táv, és mindenki dönthet saját belátása szerint.)

Előzmény: áim (8531)
'szti Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8533

igen, köszi, közben én is megtaláltam és a szeptemberit hozzá is lehetett adni

Előzmény: Pontikos1 (8528)
Boarhunter Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8532

Nem hiszem, hogy elkeserítenéd az olvtársat de a régebbi videóid tényleg úgy vannak beillesztve ahogy Ő írta...

Előzmény: cobranco (8526)
áim Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8531

"Nem kell. Leszállsz a reptértől a 2. megállónál, amint a busz balra kanyarodik. Megálló neve: Georgiki Szholi (fonetikusan átírva). Leszállás után átballagsz a szemközti oldalra, és ott szállsz fel Perea felé. Egyre figyelj: nem pont a szemközti megálló kell, hanem az átlósan lévő, mert a pereai busz ott fog megállni!"

Ezt nem tudtam, köszi a pontosítást!

"Jó idő/kevés csomag/nem járdafüggő-alkat esetén ki is sétálhatsz a reptérről, ebben az esetben a kereszteződésbe érve rögtön jobb kéz felől ott a buszmegálló Perea felé."

Nincs járda, vagy legalábbis nem folytonos, én biztos nem sétálgatnék ott, de ez is egy lehetőség.

"A jegy egy útra, elővételben véve egy euró."

Nofene! Mikor én legutóbb voltam még 90 cent volt a kioszkokban, és 1 euró a buszon. Gyakrabban kellene menni, hogy naprakész legyek...

Viszont van 4 euróért napijegy is, ez kimaradt. Vagyis ez is ennyi volt két éve, remélem nem változott. 

Jó, hogy végre van valami téma, ahol segítőkész emberek pörögnek!

Előzmény: Pontikos1 (8527)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8530

+
Atatürk szülőháza (ingyenes, de vmi személyazonosító okmány legyen veletek, kérhetik)
Arisztotelész téren van az Electra Palace Hotel, a tetején egy nyilvános kávézó/cukrászda. A panorámát meg kell ugyan fizetni ;-Ö , de egyszer megérheti.

Állatkert, ha egy kis csöndre vágytok, vagy csak érdekel (ingyenes)

Előzmény: FLaci (8515)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8529

(ui.: ha úgy szeretnél régi mérföldeket jóváíratni, h akkor még nem volt tagságid, az nem fog menni. Ha már volt, csak akkor nem adtad meg az adatait, akkor vonatkozhat rád a claim missing miles menüpont.)  

Előzmény: 'szti (8522)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8528

Aegean honlapján részletesen le van írva. Többek között az is, hogy milyen "régi" mérföldeket gyűjtetsz még be. Ugyanígy le van írva a pontbeváltás összes lehetősége is, rajtad áll, hogy neked megéri vagy sem (éppen semmibe sem kerül a történet).
Nekem megéri.

Pontikos1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8527

Ha nem akarsz autót bérelni végig, akkor Pereára simán kijutsz busszal is, csak egy kis csavar van benne: először be kell menj pár megállót a város felé, az IKEA-ig, és onnan tudsz Perea felé átszállni.

Nem kell. Leszállsz a reptértől a 2. megállónál, amint a busz balra kanyarodik. Megálló neve: Georgiki Szholi (fonetikusan átírva). Leszállás után átballagsz a szemközti oldalra, és ott szállsz fel Perea felé. Egyre figyelj: nem pont a szemközti megálló kell, hanem az átlósan lévő, mert a pereai busz ott fog megállni!
Jó idő/kevés csomag/nem járdafüggő-alkat esetén ki is sétálhatsz a reptérről, ebben az esetben a kereszteződésbe érve rögtön jobb kéz felől ott a buszmegálló Perea felé.

Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor a 79-es busszal menj az IKEÁ-hoz a reptérről, mert annak az a végállomása, és ott szállj át a 72-esre Perea felé (a 72-esnek is az IKEA az egyik végállomása, így könnyen megtalálod). 

A jegy 1 euro alkalmanként, a buszon tudod megvenni automatából, legyen nálatok apró!

A jegy egy útra, elővételben véve egy euró. Vannak átszálló jegyek is, a 78-as reptér busz pedig dupla tarifás! Ha a fent említett 79+72 kombót választod, ahhoz a két utazásra jogosító átszállójegy a legjobb, elővételben 1.20 euró.
A reptéri buszmegállónál van kioszk, ahol nappal lehet jegyet venni, este az már zárva van.
A buszon, automatából véve 10 centtel drágább a sima és az átszállós jegy is.

Ha Szalonikit meg akarjátok nézni (egy kicsit), akkor megint a tömegközlekedés a legegyszerűbb. A busz Perea fő utcájától egészen Szaloniki belvárosáig visz.

A 72-es az IKEÁ-ig megy, ott még át kell szállni a belváros felé. 

... a Meteorákig, akkor érdemes két napot szánni rá, egyébként csak autózni fogtok. 

Ha viszont mindenképpen szeretnétek elmenni, kivitelezhető vonattal és busszal is, menetrendek, árak, kedvezmények a neten fellelhetők.

Előzmény: áim (8510)
cobranco Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8526

Nem szivesen keserítelek el,de az előzőt,sőt a korábbi 160-at is ugyanúgy(youtube.com/himbilimbi)raktam be.

Az elmúlt percekben csak kiváncsiságból kipróbáltam az instrukcióid alapján,a másik címmel,"s"-el is, meg anélkül is,megint nem nyert...

Nem értem,mert az előző valóban jó,minden variációban.

Legközelebb próbálj észt is adni,ha már jótanácsot nem sikerül :)

Mindenesetre köszönöm az erőlködést!

Offolás vége :)

Előzmény: Gumped Papó (8523)
'szti Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8525

oké, köszi

Előzmény: geodo1 (8524)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8524

ugyanolyan mérföldgyűjtés, mint a többi légitársaságé, ha sokat utazol, akkor hasznos (repjegy, stb.) szerintem utólag nem lehet hozzátenni, de nem mentem utána.

Gumped Papó Creative Commons License 2017.02.08 0 1 8523

Imádom,ha valaki ennyire ért a számítástechnikához,de akkor csak súgva hadd kérdezzem már meg a "szakértő" urat,hogy az előző 5 részt,miért engedte beágyazni https előtaggal?

észt nem adhatok, csak jótanácsot ;-)

megnéztem az előző beágyazásodat (#8438), jól látszik, hogy ott nem youtube videót (youtube.com/himbilimbi) hanem youtu.be weblapról ágyaztál be egy videót, annál elfogadja a https előtagot

szezon és fas om esete

Előzmény: cobranco (8520)
'szti Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8522

nem egészen ide tartozik a kérdésem, de hátha tud segíteni vki, aki rendszeresen repül aegeannal.

érdemes regisztrálni és gyűjtögetni a mérföldeket? jár ez bármi előnnyel? ha korábban vettem jegyet reg. nélkül, utólag hozzá lehet adni?

kerestem a szaktopikoknál, de ott nincs aegean.

Melcsi625 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 8521

Köszönöm!

Előzmény: 409 (8517)
cobranco Creative Commons License 2017.02.08 -1 0 8520

Imádom,ha valaki ennyire ért a számítástechnikához,de akkor csak súgva hadd kérdezzem már meg a "szakértő" urat,hogy az előző 5 részt,miért engedte beágyazni https előtaggal?

Mivel az óvodában is tudják,hogy  ez lehet az egyik ok,én is elsőre bepróbálkoztam a http-vel...de,nem...

Egyébként ha van értelmes javaslatod is a megoldásra azt lehet,hogy megköszönöm!

Ami a videók adatigényét illeti és a vele járó problémákat,igazad van,de ahogy mondtad, nemcsak "szerencsére" nem vagy pozícióban,hanem "hála istennek" is.

Előzmény: Gumped Papó (8504)
Katana750 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8519

Na! Nincs is nekem semmi dolgom már.

Előzmény: Loricaria88 (8518)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8518

áim, Flaci Köszönöm a sok segítséget!

409 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8517

perpillanat 13.20€

Előzmény: Melcsi625 (8511)
áim Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8516

+ ha van kedvetek csak sétálni, és kicsit "helyi levegőt szívni", akkor a Ladadika 

+ a Fotográfiai Múzeum

+ ha szerencsétek van, és kaptok jegyet, akkor az Opera

Amik jópofák még, azok a Fehér torony lábától induló hajók. Nem mennek messzire, gyakorlatilag csak a parti sétánnyal párhuzamosan mennek kicsit, és a kikötőnél vissza is fordulnak. Kb. egy szűk óra az egész túra. Menetjegy nincs, de valamit illik fogyasztani a bárban. Nem hajmeresztőek az árak, kb kétszerese, mint ha a parton veszed meg a sört, vagy az üdítőt. Jó fotókat lehet lőni a városról.

Előzmény: FLaci (8515)
FLaci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8515

Thessaloniki látnivalók, szerintem:
Archeológiai Múzeum
Fehér Torony
(esetleg a parti sétány ettől délre a Nagy Sándor szoborral)
Gounari utca - ókori romok
Galerius diadalíve
Rotunda
Láncos Torony
(esetleg a Kastro, ha még magasabbról akartok körülnézni)
Arisztotelész tér + utca + északi végénél a piac
Római Fórum
Templomok: Agia Sofia, Achiropitos, Moni Agios Theodoras, Agios Demetrios,...

Előzmény: Loricaria88 (8508)
dokeee Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8514

15 eur körül.

Előzmény: Melcsi625 (8511)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8513

Neked is köszönöm. Igazából az autó csak akkor érdekel, ha "fingért" van. Nekem megfelel a busz is, ennyiért meg pláne. Mivel 4-en vagyunk, s együtt fogunk mozogni, gondoltam, ha nem horribilis az ára béreljünk, de csak a kirándulás erejéig. No majd meglátjuk...

Előzmény: áim (8510)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8512

Köszönöm!

Előzmény: FLaci (8509)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8511

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy a Rio-Antirrio hídon mennyit kell fizetni?

Gondolom nem egy nagy összeg,csak azért nem árt tudni.Köszi!

áim Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8510

Ha nem akarsz autót bérelni végig, akkor Pereára simán kijutsz busszal is, csak egy kis csavar van benne: először be kell menj pár megállót a város felé, az IKEA-ig, és onnan tudsz Perea felé átszállni. A jegy 1 euro alkalmanként, a buszon tudod megvenni automatából, legyen nálatok apró!

Ha Szalonikit meg akarjátok nézni (egy kicsit), akkor megint a tömegközlekedés a legegyszerűbb. A busz Perea fő utcájától egészen Szaloniki belvárosáig visz. Ha ott körbesétáltatok, akkor érdemes a Fehér Torony lábánál felszállni az OASTH (a helyi BKV) 50-es buszára, ami egy hop on hop off körjárat. Pontosan már nem emlékszem, de olyan 12-15 leszállóhely lehet. Az egyes szakaszokon angolul is elmondják, hogy mit találhatsz, ha leszállsz. Az ára a többi hasonló módon üzemeltetett járathoz képest nevetséges, felnőtteknek 2, gyereknek 1 euro.

Az Olümposz gyönyörű, de ha el akartok jutni pl. a Meteorákig, akkor érdemes két napot szánni rá, egyébként csak autózni fogtok. 

Ha van kocsi, akkor nézzétek meg a Halkidiki félszigetet! Az én személyes kedvencem Afitos, egy kicsi falu a Kassandra keleti oldalán, szédületes panorámával, kihalt strandokkal, és a teraszon jó éttermekkel.

Jó utat!

FLaci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8509

http://oasth.gr/

Ez a helyi buszos cég weblapja. A reptérről Thessalonikibe a 78-as busz megy, Thessalonikiből Peraia-ba a 72-es.

(Reptér és Peraia között mi inkább taxiztunk...)

Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8508

Sziasztok.

Köszönöm a reagálásokat. Az az igazság, hogy bagatell pénzért megyünk thessaloniki repterére a wizz-el (15E Ft/fő, oda vissza). Szállást Peraia-ban az airbnb-n keresztül foglalunk ma este, ha minden jól megy, kb 300 Euro 7 napra, 4-ünknek, klima, wifi, 50-150 m-re a strandtól. Igazából megnéznénk thessalonikit 1-2 napban, 1 kirándulás az Olimpus-ra, ha lenne autó, a többi sztem pihenéssel fog telni. Sajnos nézem a netet, de nem találok se menetrendet a helyi buszokhoz, se jó leírást, hogy mégis mi mennyi, mit érdemes, mit nem megnézni, kipróbálni, megenni, meginni.

Esetleg szívesen várok linkeket a dombaylaszlo70@gmail-os címre. Előre is köszi, szép napot mindenkinek!

Előzmény: andreas19 (8506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!