Keresés

Részletes keresés

Szaganaki Creative Commons License 2 napja 0 0 8696

80 ccm. motor alapból két személyes és még megy is :)

Előzmény: dara111 (8695)
dara111 Creative Commons License 2 napja 0 0 8695

Sziasztok!

Krétán mibe kerül egy autóbérlés kb?Vagy egy robesz? És vajon ha   a robogón ketten ülünk foglalkozik ezzel a yard egyáltalán? Mert Törököknél nem szóltak..,,Köszi

Előzmény: gadosp (8694)
gadosp Creative Commons License 4 napja -1 0 8694

Ez azért lehet problémás mert négyen vagyunk :)

Előzmény: Katana750 (8693)
Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 0 8693

Átmész az "Autóval Görögországba" topikra és felteszed a kérdést! Hajlandó lenne e valaki beugrani érted Szkopjéba és magával vinni szalonikiig jó pénzért? Előfordulhat simán, hogy valakik ketten mennek és van helyük egy harmadiknak! A többit már privátban akár.

Előzmény: gadosp (8692)
gadosp Creative Commons License 4 napja 0 0 8692

Köszi, látom nem megy közvetlen vonat.

Tudtok javasolni más olcsó alternatívát?

Előzmény: Szaganaki (8691)
Szaganaki Creative Commons License 4 napja 0 0 8691
Előzmény: gadosp (8689)
Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 0 8690

rail.cc Vonattal Szkopje és Szaloniki között.

Előzmény: gadosp (8689)
gadosp Creative Commons License 4 napja 0 0 8689

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy Skopjéból jár most a vonat Thessaloníkibe?

Szaganaki Creative Commons License 2017.06.15 0 1 8688

A Bookingon reklamáld meg; nagyon megb@sszák a tulajt!

Előzmény: tibor200 (8687)
tibor200 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 8687

Időnként csalókák az apartman leírások. A booking.com on foglaltunk Athénban --Loid Tzortz Guest House--apartmant --vagyis egy szoba dupla ággyal. Nagyon olcsó volt kb 2200 ft/fő --csak nem egyezik a leírással. Nem volt benne se  légkondi,  se hűtőgép, rezsó, vízforraló. De még melegvíz sem volt. Nem ajánlom, csak ha valaki nagyon elnéző. Mi 1 napot töltöttünk ott.

Katana750 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 8686

Mondom, hogy Szárti! Ne csak azt nézd, hogy a partja 1 km. mosott homok! A közelében van egy csomó sziklás part, eldugott öböl, a narancs partnak is van sziklás része. A Meteorák persze sokkal messzebb vannak mint Paraliáról. 

Előzmény: Tetek (8683)
dokeee Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8685

Parga? Az egy jó hely, bár főszezonban kicsit zsúfolt.

Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8684

olyan tengerpart keresek ami sziklás, az nagyon tetszik fényképeken annak megvan a feelingje :)

mondom, hogy szlovénia!

görögországba buszos utat nemigen szerveznek olyan partszakaszra, ami sziklás. ez mondjuk teljesen érthető is, hiszen a homokos partot kedveli az utazók 90 %-a

Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8683

Persze azért is olyan tengerpart keresek ami sziklás, az nagyon tetszik fényképeken annak megvan a feelingje :) 

Csak ennek kéne valahogyan olyan helyen lenni ahonnan ellehet jutni pár látványossághoz is.

Előzmény: Katana750 (8682)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8682

Akkor ok! Csak jó, ha tisztában vagy több lehetőséggel is.

Előzmény: Tetek (8681)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8681

Megnéztem tényleg szép :) 

Szerintem nem lesz rohanás mert nekünk 2-3 nap elég a tengerparton többi nap az inkább pár látványosság legyen így terveznénk. 

Előzmény: Katana750 (8680)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.12 -2 1 8680

Nem szeretném ha kikú...l magaddal meg akit viszel GR-ba ezért írok én is! Szárti! Oda menjetek és ne Paraliára! A Meteórákat majd akkor nézd meg amikor 2 hétre mentek nyaralni! Ha nagyon vágyod akkor Szártiról is van fakultatív oda. De sokkal inkább egy hajókirándulás, esetleg a szaloniki városnézés vagy a Waterland. Nem mondom, hogy Paralia szar hely, de Szárti sokkal jobb! A tengerpartja összehasonlíthatatlanul jobb, tisztább a víz is. Lehet, hogy rossz becsípődés nálam de 1 hetes nyaralás szerintem szóljon a pihiről! Főleg ha busszal mentek. 500€-t azért vigyél! Egy gíroszosnál itallal együtt kijöttök 10€ körül, étteremben 30 környéke két nyelvhal filé, körettel, esetleg muszaka, hogy jó autentikus görög kaját egyetek, finom bor(sör) kinek mi jön be. Ha van jogsid, motorbérlés a Sassosnál vagy Angelonál és irány a narancspart meg kőrbe a félszigetet! Persze lehet rám mondani, hogy prosztó vagyok de 1 hétre én így mennék, hogy ne egy rohanás legyen a nyaralás meg tengernyi buszozás a kötelezőn kívül. Gondold át! Na, jó 400€ is elég lehet:-)), de akkor mit hozol ajándékba az itthon maradtaknak?

Előzmény: Tetek (8678)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8679

Paráliától a Meteorák kb. 180 km. Jellemzően a magyar utazási irodák telepített vezetői helyi erőkel szoktak megszervezni ilyen kirándulásokat, általában valami helyi gasztro kombinátban valami ebédszerűséggel. A Meteorák tulajdonképpen egy a földtörténeti őskorból származó képződmény, magukban álló magas sziklák, melyekre a középkorban kolostorokat építettek, ezek némelyike látogatható is, de pl. a hölgyektől valami zártabb felsőt várnak el. A szükséges pénzről nincs mit mondanom, ez nagyon egyéni. Napi 50 pénz a minimum szerintem, de biztos lesz aki többet vagy éppen kevesebbet mond :) A telepítettek általában rendszeresen szerveznek folklór esteket, ami ragyogó alkalom megcsodálni a napközben segédmunkásként dolgozó albánok tánctudását és közben mindenféle konyhai katyvaszból elkövetett ételkölteményeket megkóstolni, ami kb. annyira eredeti, amennyire a Halászbástyán felszolgált halászlé, de egyszer ezen is át kell esni...

Bankkártya legyen nálatok, sok helyen azzal is fizethettek és azzal még valamivel olcsóbb is. 

Előzmény: Tetek (8678)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 8678

S amiben van valami görög is ahogy írod :) 

S onnan is ellehet érni a Meteorákat s a többi látványosabb helyeket?

Magyar idegenvezetővel is megoldható kintről? 

1hetre ha csak reggelit kérünk a szálláson kb mennyi költő pénz kell 2főre?

Ez tudom elég ember függő de kb.? 

Előzmény: Szaganaki (8676)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8677

OK, akkor bocsánat a feltételezésért!

Előzmény: Tetek (8675)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8676

Jogos, hogy felmerült, mert volt már ilyen, az én telefonom is átírja időnként az SMS-t :) Az alapkérdésre visszatérve; ha csak pacsálni akartok és egy kicsit körülnézni, akkor közép-Görögország; Parália, Katerini és a már említett Platamonas, vagy ezek környéke. Ezekben a helyekben kb. annyi a görög, hogy ott vannak, de az eredetiség, az autentikusság még szótári fogalom szintjén sem merülhet fel, de fürödni lehet és a helyi Fradi büfében - állítólag - Erős Pistával készül a gírosz. Ez viszonylag közel van, tehát rövidebb az út is. Fakultatívot előre nem érdemes befizetni, ráértek a helyi telepítettnél; így is, úgy is le lesztek húzva, de így legalább a telepítetté lesz a pénz. Ha csak egy hétre mentek, akkor a Meteorákat feltétlenül javasolom, mert az egy természeti csoda, esetleg Delphit ha érdekel benneteket egy ókori romváros.

Előzmény: Tetek (8675)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8675

Meteorák 

A telefon atirta és még reggel volt.

Minek szórakoznák ilyennel úristen....

Előzmény: Pierr_Kardán (8673)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8674

Ez bennem is felmerült, de ennél nagyobb élvezet ne jusson neki az életében :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8673)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8673

Szerintem csak szopat bennünket a "kérdező" (Meteorológia).

Előzmény: Szaganaki (8671)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8672

Jogos :) Akkor így közép-Görögország mert a Meteorológiai stb érdekel minket tehát olyan út lenne jó ahol ezeket is látni és pár nap tengerpart is játszik.

Előzmény: Szaganaki (8671)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 1 8671

Kismillió helyre szerveznek buszos utakat; én azután próbáltam talán nem pontosan fogalmazva érdeklődni, hogy mik az igények, van-e valami preferencia, stb. Buszos utaknál nagyon nem szokott mindegy lenni, az út hossza; észak-Görögországba pl. Sarti, Paralia, Platamonas, de távolabbi szigetekre is, pl Lefkada, Korfu, Kefalónia is. Az sem mindegy, hogy mik az igényeitek; közép-Görögországban vannak a Meteorák, Delphi, stb, északon távolról sincs annyi látnivaló, de ott jók a strandok, de ez ügyben nyilván lesznek ellenvélemények :)
Tehát az alapkérdés: legalább azt döntsétek el, hogy mit akartok, mire vagytok kíváncsiak, különben értelmezhető választ nem tudunk adni, rossz kérdésre nincs jó válasz.

Előzmény: Gumped Papó (8670)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8670

miből lehet választani, hová megy busz?

Előzmény: Tetek (8669)
Tetek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8669

Görögország az biztos :) 

Előzmény: Gumped Papó (8667)
Cimili Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8668

A buszos utak 10 naposak, 7 éjsz. tengerpart.

Előzmény: Tetek (8664)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.11 0 1 8667

szlovénia?

ott csak 30 km hosszú a tengerpart, 5 falu van mindössze a parton, sokkal könnyebb közülük választani...

Előzmény: Tetek (8666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!