Keresés

Részletes keresés

csbalazs88 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 8736

Sziasztok!

Tapasztaltabb felebarátaim véleményére volna szükségem. Július közepén utazunk Paraliába, és ha már ott vagyunk, szeretnénk kirándulni egyet az Olümposz környékén. Na most a kérdésem ezzel kapcsolatos lenne: honnan lenne érdemes indulni és mennyire nehéz a túra? Mi nagyon nem vagyunk gyakorlott túrázók, csak picit szeretnénk sétálni valami szép tájon - annál is inkább szeretnénk lagymatag túrát, mivel lesz közöttünk egy 28 hetes kismama is. Szóval csak finoman :) Max 1 napot szánnánk erre, szóval ha van valakinek ötlete egy nagyon lightos kirándulásra, akkor ossza meg velem, legyen szíves!

Köszönöm, üdv:

Balázs

409 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 8735

Hol, Görögországban??

Előzmény: PNI_suport (8733)
Katana750 Creative Commons License 7 órája 0 0 8734

35-38°c. Éjjel 10 el kevesebb ha szerencséd van:-) Mindig akkor megyek(megyünk) Görögországba.

Előzmény: PNI_suport (8733)
PNI_suport Creative Commons License 7 órája 0 0 8733

Általában Görögországban augusztusban a hőmérséklet mennyi lehet ?

Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8732

Vágd át a gordiuszi csomót és haza gyere a délszláv útvonalon! Ha kell azt is részletezem. Ott fontos, hogy ne hétvégén gyere mert iszonyat van a határokon és a fizetőkapuknál is. Már megszoktam, hogy néha osztanak a RO-BG útvonal miatt de nálam a kényszerhelyzet is közrejátszik, mert kamionnal elemi érdek a határon ácsorgás, ügyintézés elkerülése és ez csak akkor megy, ha nem hagyom el az EU-t. Tavaly Thasosra menet sima 16,5 óra alatt leértünk a neked vázolt vonalon. Haza a gyorsaság kedvéért a délszláv autópályákat választottam. 20 óra alatt haza is értünk. Meg is kaptam az asszonytól, hogy miért nem a nyugis útvonalon jöttünk haza? Persze akkor szombaton kellett lelépnünk. Te ne csinálj ilyen butaságot! 

Előzmény: Wave71 (8731)
Wave71 Creative Commons License 3 napja 0 0 8731

Tök jó fejek vagytok, köszönöm a segítséget.....de nehogy egymás közt harag legyen a vége, h ki szerint melyik a jó útvonal...:) 

bazidzsó Creative Commons License 3 napja 0 0 8730

ha csak nem ingyen van a kemping :)

Karpathos szigeten van egy ingyenes kemping :)

Előzmény: Wave71 (8710)
Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8729

Költségek: román matrica(nem kell ragasztani semmit) kicsivel 1000ft. alatt.(3 Euró) ha megveszed online. Ha a határon, akkor állhatsz sorba és veheted drágábban! Bolgár matrica(fel kell ragasztani) 15BGN=8 Euró, csak a bódéban kp. ért a hídon amikor túl vagy a határrendészeken. Hídvám 6 Euró. A görög pályadíjat csak kp.ben fizetheted a sorompónál. Nem tudom, hogy a lakóautódat minek veszik, de nem fogsz belerokkanni. (jó ha van apród!) 1100 km, kb. 110 liter gázolaj. A románoknál és a bolgároknál is kicsivel olcsóbb a nyál, Görögországban sem túl veszélyes. 1,1-1,25Euró/ liter között. Helye válogatja mint itthon. Ezek a lemenés költségei.

Szaganaki Creative Commons License 3 napja 0 0 8728

Az https://maps.adac.de/  szerint Románia és Bulgária felé 12,50 €, Szerbia-Macedónia felé pedig 14,71. Nem mondanám jelentősnek az árkülönbséget, időben, kényelemben viszont én a hagyományos útvonalat preferálnám. Ha pedig csak Macedóniában tankol még olcsóbb is lehet. 

Előzmény: Pierr_Kardán (8724)
Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8727

Igaz, de előtte felhívtam a figyelmét az útvonal másságára is. Ha ennek ellenére ezt választja, miért ne? A leggyorsabb, legegyszerűbb feltétlenül igaz. A határok átlépése bizonyos időszakokban kimondottan nem problémamentes, míg az általam ajánlott útvonalon nem lép ki az EU-ból.(de ezt te is tudod) Lakóautóval megy, nem siet, pont jó lesz! Bár én is így mehetnék! Sajnos a rohadt pénz utáni hajsza nem tesz lehetővé annyi szabadságot, hogy értelme legyen egy lakóautót tulajdonolni nekem. De ez már az én bajom.  

Előzmény: Pierr_Kardán (8724)
tisztes őszes Creative Commons License 3 napja 0 0 8726

Igazad van és van aki a nyaraláskor is ragaszkodik a szado-mazó életérzéshez :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8725)
Pierr_Kardán Creative Commons License 3 napja 0 0 8725

Mindenki mást preferál. Az én gyerekeim jobban szerettek a homokos tengerparton játszani. De biztosan van olyan, aki nem homokozólapátot, hanem kis kőtörő kalapácsot és minicsákányt vesz a gyerekeinek, nekik jobb a sziklás-betonos part...

Előzmény: tisztes őszes (8723)
Pierr_Kardán Creative Commons License 3 napja 0 0 8724

Mivel te vagy az egyetlen itt a fórumon, aki egy Budapestról induló utasnak a RO-BG útvonalat ajánlod, így az arrafelé vezető út költségeit neked kell bemutatni.

A leggyorsabb, legproblémamentesebb, legegyszerűbb út Budapestről Chalkidikire a SRB - MK útvonal.

Előzmény: Katana750 (8721)
tisztes őszes Creative Commons License 3 napja 0 1 8723

Akiknek pedig nincs alpinista előképzettségük sokat segít a beton :) Mert  az van bőven...

De van aki azt szereti és mi látjuk rosszul a kérdést :)

Előzmény: 409 (8722)
409 Creative Commons License 3 napja 0 2 8722

Igazad van, nézőpont kérdése. Akinek az a dilije, hogy a tengerbe zömével csak alpinista előképzettséggel lehessen lejutni, annak egyértelműen Horvátország a nyerő. :-P  :-)

Előzmény: Tarzy52 (8718)
Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8721

Szívesen. Pierr Kardán fórumtárs az olvasható irományom ellenére neked következetesen a SRB-MK tranzit útvonalat számolta ki, de ez ne zavarjon! Ugye a lakóautód sem benzint eszik! Mindegy, úgysem az útiköltség a leglényegesebb. Tavaly Thasos szigetén néztem a kemping árakat, elálmélkodtunk a nőmmel az olcsóságon. Természetesen GR-ban is lehet 4-5€-ért inni egy sört, meg lehet boltban is venni. Az éttermek szerintem olcsóbbak és a látható érzése annak, hogy nem utálják az idegent az azért megadja az alaphangulatot. El kell menni, meg kell tapasztalni és itt meg illik (ezek után főleg) írni utána a tapasztalatokat! Kiszámolható a várható útiköltséged is ha gondolod. 10l/100km-el szerintem lehet számolni egy lakóautónál!(kb)

Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8720

Emlékszel? Egy tök értelmetlen szóvirág jutott eszembe a horvát vendéglátásról. Megtűrt persona non grata. A la Dubrovnyik. Persze lehet azt mondani, hogy az nem is horvát, hanem dalmát. 

Előzmény: Szaganaki (8711)
Katana750 Creative Commons License 3 napja 0 0 8719

Egyértelműen GR-javára.

Előzmény: Tarzy52 (8718)
Tarzy52 Creative Commons License 4 napja 0 0 8718

Melyiknek a javára....?

Előzmény: 409 (8717)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 8717

Ja, és arról nem beszélve, hogy két ország tengerpartjai köszönőviszonyban sincsenek egymással.

Előzmény: 409 (8716)
409 Creative Commons License 4 napja 0 1 8716

"De ez csak egy vélemény :)"

Ami döntően a valóságot tükrözi.  ):-((

balazsh Creative Commons License 4 napja 0 0 8715

Vigyázz!!!!

Oda-vissza az már 6000 Ft. :)

Egyébként szerintem többeket inkább az 1100+ km riaszt el Görörgországtól.....

Előzmény: Pierr_Kardán (8713)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 2 8714

Egyébként is, Auchanban görög Mythos sör 199 Ft. :-))

Horvát Karlovacko sör viszont 389 Ft. :-((

Egyértelmű, hogy Horvátország drága :-))

Előzmény: Pierr_Kardán (8713)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 2 8713

Igazból az nem világos, h mindenkitől azt hallottam, h felejtsem el HR országot mert drága, menjek Gr országba....de összeadva az üzemanyagköltséget és pályadíjakat nekem nem jön ki a matek

Pedig kijön az :-))

Budapest - Sithonia kb. 1150 km. Ez személyautóval kb. 75 liter benzin, az 24 eFt.

Az autópályadíj egyszer 1410 dínár, egyszer 240 dénár, az  3700  + 1200 Ft. azaz összesen 4900 Ft.

Szóval benzin + autópálya 29 eFt. Görögországba, Vourvourouba.

Ha mondjuk Horvátországban elmégy Splibe, akkor az 750 km, az 50 liter benzin, 16 eFt

Az autópályadíj 60 + 181 kuna, az 241 kuna, azaz 10 000 Ft.

Benzin + autópálya 26 eFt. Horvátországba, Splitbe. pedig jóval közelebb van

Szerintem nincs érdemi különbség, persze ha valakinek számít 3 eFt, akkor az tényleg gondolkozzon el a horvát tengerparton.

szalámi Creative Commons License 4 napja 0 2 8712

"De ez csak egy vélemény"

amellyel mélységesen egyetértek! 

Szaganaki Creative Commons License 4 napja 0 5 8711

Ezt nyilván Neked kell eldöntened, de én úgy gondolom, hogy Görögország és a görögök nagyon kedves, barátságos, az oda látogatókat megbecsülő nép, ezzel szemben Horvátországban az tapasztaltam, hogy tulképpen tele a tökük a turistákkal. A pénznek persze örülnek; de fel nem foghatják, hogy minek megyünk oda, miért zavarjuk őket, amikor csekken is elküldhetnénk az általuk méltányosnak tartott összeget...

De ez csak egy vélemény :)

Wave71 Creative Commons License 4 napja -1 0 8710

Ez több, mint részletes volt...nagyon szépen köszönöm a segítséget, élek a gyanúval, h ezt kinyomtatom és a gps mellé rakom, analóg navinak :)) 

Igazból az nem világos, h mindenkitől azt hallottam, h felejtsem el HR országot mert drága, menjek Gr országba....de összeadva az üzemanyagköltséget és pályadíjakat nekem nem jön ki a matek ...... ha csak nem ingyen van a kemping :) de ez már egy másik történet.......

Előzmény: Katana750 (8709)
Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 1 8709

Ok. Akkor ezt úgy értelmezem, hogy a RO-BG tranzitot választod. Ha nem hétvégén mész akkor ahogy az előzőben írtam Nagylak2 autópályás határon lépj át RO-ba. Ha hétvége, akkor police.hu és megnézed, hogy van e várakozás! Ha van, akkor irány Battonya-Tornya(Turnu) Arad felé az A1 autópálya! A pálya elkerüli Aradot és Temesvárt. Az A6 leágazásnál hagyod el és Lugos(Lugoj) felé veszed az irányt! Az az A6 csak egy rövid kis pálya, elkerüli Lugost és visszatér a régi 6-os útra ami igen jó minőségű. A következő említésre méltó város Karánsebes(Caransebes) melyet el is lehet kerülni én keresztül szoktam rajta menni kiskocsival.(kamionnal értelem szerűen kikerülöm mert ki vagyok tiltva). Jó változatos úton Orsovánál elhagyod a történelmi Magyarország területét és nemsokára beérsz vagy kikerülöd Szörényvárt!(Drobeta Turnu Severin) Még mindig a 6-os úton mész, de már nem sokáig. Simian-ba beérve már a Calafat táblát figyeled és egy kőrforgónál az 56A útra térsz át! Calafat 100km-en belül van innen. Ha eleged van már abból a napból akkor a simiani MOL-kúton megpihenhetsz. Közel a Duna. Ha továbbindulsz akkor Maglavitig ezen az úton(56A) kell menned! Maglavitot elhagyva eléred az E79 utat, jobbra fordulsz Calafat felé! Figyeled a Duna hidat és előtte megejted a RO-BG ellenőrzőpontokat! Kifizeted a hídpénzt,(€-val) megveszed a bolgár matricát és az 1-es sz. főúton(E-79) Montana felé veszed az irányt! A román matricát otthon a gépeden meg tudod vásárolni a bolgárt nem. Csak ott a helyszínen, €-ért vagy BGN-ért. Montana után döntéskényszer jön. Szófiába 2 út vezet. Tovább az E-79 Vratsa felé vagy a 81-es út Berkovitsa felé. Személyautóval a 81-es, kamionnal az E-79 az én választásom. Lakóautóval nappal a 81, éjjel az E79 lenne ha én lennék te :-) Szófába nem kell bemenni, hanem a kőrgyűrűn a Kulata táblákat követni! Blagoevgrádig autópálya(szuper minőségű) utána a régi 2 sávos de az is elfogadható. Kulata előtt 15km-el megint autópálya ami már a határig tart. A határ előtt tankolj tele mert GR-ban drágább a gázolaj(is)! Az ígéret földjére érkeztél. A belépés után hamar fizetőkapu lesz, legyen apród! Csak kp. működik GR-ban a díjfizetés. Seres-Thessaloniki a követendő irány. A nehezen értelmezhető görög feliratú jelzőtáblák miatt ne aggódj, kicsit később jön az angol nyelvű felirat is. Szalonikibe, akárcsak Szófiába nem mész be csak ha várost akarsz nézni! Az elkerülő út nev "Ring Road" és a Chalkidiki-Makedonia airport táblákat követed! A reptér mellett elhaladva már a Nea Moudania feliratú tábla jelzi, hogy jó irányba mész. Eddig tart az autóút. Már majdnem ott vagy. Nikiti, Ag. Nikolaos, és jön a Camping Rea. Úgy rémlik ezt ajánlotta Pierr! A Chalkidiki-félsziget egy nagyobb tömb Thesszalonikitől mondjuk Aszprovaltáig egyenes vonalat húzva és onnan délre. Bele tartozik 3 kisebb félsziget is. Nyugatról kelet felé nézve a Kassandra, a Sithonia(oda mész te remélhetőleg) és az Athosz mely egy szerzetesek által lakott zárt köztársaság. Csak szervezetten látogatható, talán nők nem is mehetnek oda tehát nem biztos, hogy érdekel családosan. Ha valami nem tiszta, figyelek továbbra is.

Előzmény: Wave71 (8708)
Wave71 Creative Commons License 5 napja 0 0 8708

Nagyon szépen köszönöm a részletességet....Budapestról indulnánk....

Előzmény: Katana750 (8707)
Katana750 Creative Commons License 5 napja -1 1 8707

Ha a fővárosból indulsz akkor M5-M43 és Nagylak. Arad,Temesvár, Lugos(ideáig tart az autópálya) Karánsebes, Drobeta-Turnu Severin, Calafat(eddig RO) A Duna-híd a határ BG-ba. Vidin,Montana,Szófia,Blagoevgrad,Kulata és elérted GR-ot. Sidirokastro, Thessaloniki, Nea Moudania, Nikiti, Vurvuru.  Nem tudom mennyi a lakóautód hatótávolsága, de 500km.el számolok. RO-ban a Petrom, Lukoil, MOL, ŐMV is jelen van mind ok. Turnu Severinnél tankolnék én. BG-ban Lukoil, Shell, de szabadon választott. Nincs baj a maszek kutakkal sem. A GR-belépés előtt érdemes televágni mert olcsóbb. Nagyjából ennyi. Ha nagyon kell részletezni akkor holnap szívesen megteszem. Ha SRB-MK felé mennél, úgy 90% autópálya. Amerre én ajánlom, úgy 35% kb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!