Keresés

Részletes keresés

Sikambria Creative Commons License 2 napja 0 0 9190

Köszönöm a válaszod!

Néztem én is a Camping Rea-t. Mi négyen leszünk, lényegében 4 felnőtt, mert a gyerekeim 20 és 18 évesek. Majd figyeljük, ha látunk több lakóst is egy-egy öbölben, azért inkább "vadulunk". Annak jobb a "fílingje". Mi egyébként nem szemetelünk, nem gyújtunk tüzet és a lakó wc-jét használjuk. Ezért is megyünk 2-3 naponta kempingbe. Közte meg a végtelen szabadság, tenger, naplemente, hullámlásra ébredés és elalvás....

Előzmény: Bujazliz (9180)
Bujazliz Creative Commons License 3 napja 0 0 9189

Az a szabály nem csak ott van. Tilos vadkempingezni Horvátországban, Montenegróban, Szlovéniában.Ha a Lajtától nyugatra megyünk akkor alig találsz olyan országot,ahol a vadkempingezés megengedett.

Előzmény: totopad (9182)
Katana750 Creative Commons License 3 napja -2 0 9188

Ezt már egyszer kiveséztük. Akkor is beégtél, ne erőltesd! 

Előzmény: tisztes őszes (9187)
tisztes őszes Creative Commons License 3 napja 0 1 9187

Te az iróniát még fonákjáról sem ismered?

Szar életed lehet...

Előzmény: Katana750 (9184)
balazsh Creative Commons License 3 napja 0 0 9186

"szimplán hülyeség és arra van, hogy mennyé szállásra"

Pontosabban kempingbe (vad nélkül).

Előzmény: totopad (9185)
totopad Creative Commons License 3 napja -2 0 9185

De ettől még a szemét hegyek minden strandon ott vannak! Ezt szerte Görögországban tapasztaltam! Persze, hogy a gazdaság 70%-a turizmusra épül, de ettől még ki a kutyát zavar, hogy jóskapista meghúzza magát valamelyik bokor szélén az erdőben... szimplán hülyeség és arra van, hogy mennyé szállásra

Előzmény: balazsh (9183)
Katana750 Creative Commons License 3 napja -1 0 9184

Kikérem magamnak! Magyar vagyok, mindennap zuhanyzok, nem vagyok büdös. Önkritikát csak a saját nevedben! Ha meg nem vagy magyar, keress magadnak a fajtának megfelelő nemzetiségü topikot!

balazsh Creative Commons License 3 napja 0 0 9183

Nem. 

Ez a szabály azért van, mert az ország fő bevételi forrása a turizmus..... 

totopad Creative Commons License 3 napja -2 0 9182

Ez a szabály sokkal inkább azért van, hogy a büdös magyar inkább a helyi marikanéninek adja az euróit és ne itt spúroskodjon! 

totopad Creative Commons License 3 napja -2 1 9181

Nem kellenek vadkempingesek a strandok környéki bűzaknákhoz! Így is van elég szutyok a mediterrán tengerparton, pár vadkempinges nem oszt, nem szoroz! Csak egy híresebb strandon ezrek fordulnák meg naponta szezonban! Bőven elég az általuk is otthagyott szemét/szarkupac!

Ez egy demagóg kifogás csupán.

Bujazliz Creative Commons License 4 napja 0 0 9180

Görögországban (nemzeti jogszabálya alapján) általánosságban tilos a vadkempingezés.

Van igazság benne, hogy tiltják hiszen nem a görögök hagynak "bűzaknákat" a gyönyörű partok bokrainak tövében.

A lakóautó azért kicsit más.

Tavaly augusztusban, főidényben a Sikia-beach gyönyörű tengerparti hosszú sétáló útján több lakóautóval találkoztam, amelyek több napig ott "parkoltak". A kempingek teli voltak, így szerintem a rendőrök sem foglalkoztak velük.

Vourvourou-ban nincs kemping, csak attól északra 1,5 km-re levő Camping Rea. Minőségi, árnyas, nagy kemping, szerintem kedvező áron. ( Lakóautóval 2 felnőtt esetén 21-23 €/nap-ért megszálhattok.)

Nézzetek be oda.  Gyönyörű saját tengerparti része van és ott van közvetlenül a Livari-beach is, ami egy különlegesség.

Ha tovább mentek délre Sarti alá, ott a Sikia-part 3 nagy öböllel. Vannak pici kempingek, minimális szolgáltatásokkal, de vannak nagyobbak is, mint a Kemping Melissi, Kemping Katerina és a legvégén a Kemping Valti (úszómedencével). Délen 1-2€/nap-al olcsóbbak a kempingek. Mindenütt van lakóautó kiszolgáló (vegyi WC ürítés, szennyvízürítés lehetősége). Ha tovább mentek nyugati irányba, azaz körbe mentek a félszigeten,akkor Porto Koufo öblének van egy földnyelve, ahol kempingről nem tudok, de nagyon sok lakóautót láttam ott (mobil büfét telepített oda a szemfüles görög).

Minden szombaton Sikia faluban, a falu végén (zsákutcás falu) helyi vásár van. Nem a külföldieknek szól, emiatt nagyon sok helyi készítésű ruházat és élelmiszer kapható. A falu elején lakóautóval is meg lehet állni (a falu utcái elég szűkek) és 5-10 perc sétával a vásár elérhető.

Szombatonként pedig Neo Marmaras kikötőjében van nagy vásár. A forgalom olyankor rémisztő, és gyötrelmes a zsúfoltság miatt.

Előzmény: Sikambria (9179)
Sikambria Creative Commons License 4 napja 0 0 9179

Kedves topictársak!

Érdeklődnék azoktól, akik lakóautózni szoktak, hogy igaz-e, hogy 2017-ben a görögök bekeményítettek és országszerte büntetik a vadkempingezést.

Terveink között szerepel, hogy Vourvourouban töltünk több napot, majd továbbállunk és sorban bejárjuk a szép öblöket. Csak 3 naponta mennénk kempingbe, ha lehetne vadkempingezni. Ha azonban a vadkempingezés 150 €, akkor inkább kemping!

Van valakinek gyakorlati tapasztalata erről a témáról?

zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 9178

Hát igen. Olyannyira meg voltak hirdetve hogy gyakorlatilag egyidős az egyházzal :)

Az biztos hogy legalább 1 hónappal az indulás előtt legkésőbb az ilyen dolgokra pontot kell tenni. 

Előzmény: Szaganaki (9177)
Szaganaki Creative Commons License 4 napja 0 0 9177

Kétnapos ünnep előtt szombat délután maximum anyázni tud a delikvens és elgondolkozni azon, hogy ez eddig miért nem jutott eszébe? Ezek az ünnepek meg voltak hirdetve előre :)

Előzmény: zslaci75 (9176)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 9176

Ja azt vágom hogy ott mi lesz, a ráaszást arra értettem. Azt nem tudom hogy most idehaza mit tehet,bár szombat délután ezügyben nem hiszem hogy van bármi opció. 

Előzmény: Szaganaki (9173)
Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 0 9175

Bocs, most látom, hogy Keszi 2 a kèrdező.

Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 0 9174

Természetesen van megoldás. RO-BG tranzit, (arra nem kell) vagy ha kérik a szerbek inkább a makedónok és nincs, köttetnek ők ott helyben jó drágán.

Előzmény: zslaci75 (9172)
Szaganaki Creative Commons License 4 napja 0 0 9173

Köttetnek vele egyet ott helyben igen jó áron! 

Előzmény: zslaci75 (9172)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 9172

A macedónok kérhetik. Tőlem hazafelé kérték. Ha nem tudod bemutatni ráaszhatsz. 

Hogy mi a megoldás azt nem tudom. 

Előzmény: keszi 2 (9171)
keszi 2 Creative Commons License 4 napja 0 0 9171

Tud valaki segíteni?Kedden reggel mennénk Görögországba kocsival.Van biztosításunk a kocsira,de nem küldtek zöldkártyát!Hol tudom ezt sos pótolni,és kéik valahol?Kedden nyitnak a biztosítók és nem tudjuk utolérni őket!!

Katana750 Creative Commons License 6 napja 0 1 9170

Szia! Javaslom a Kefelónia-nyaralás topik felkeresését! Ott valószínű olyanok irkálnak akik megfordultak már a szigeten! 

Előzmény: Andika az egyetlen (9169)
mov Creative Commons License 2018.05.15 -3 0 9168

Ha esetleg valakinek érdekes lehet, akkor tudok Nei Poriban görög utazási irodát(azaz nem kihelyezett magyar fokozat) és személyes kontaktot, ahol jó árakon lehet környékbeli apartmanokat találni és rugalmas feltételekkel. Én már többször foglaltam náluk, csak ajánlani tudom. Akinek érdekes, kirándulásokat is szerveznek.

Sajnos a magyar utazási irodákkal ritkán jutok közös nevezőre, mert egyáltalán nem akarok autóval szombaton menni-jönni vagy nem feltétlenül akarok 2 teljes turnust kint tölteni, és ebben a tekintetben mindig falakba ütközök. Ahogyan azt sem sikerül feldolgozni valahogy itthon, hogy ha családi apartmant keresek 5-6 főre gyerekekkel, akkor nem felel meg két kisebb férőhelyű apartman...így találtam rá erre a lehetőségre. (Míg kicsik a gyerekek meg nem szívesen megyek úgy, hogy még akkor keresek szállást, mikor odaérek)

Szóval ha kell egy kis rugalmasság szívesen adok kontaktot.

Emőke1 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 9167

Pl Marlboro Core Touch fele az itthoni árnak.

Előzmény: rich07 (9166)
rich07 Creative Commons License 2018.05.10 -1 0 9166

Sziasztok. Kerdesem lenne hogy macedoniaban milyen cigik vannak es milyen arakban vannak. Mindenkepp jo minosegi cigire gondolok. Koszonom elore is a valaszaitokat. Valoszinuleg a luk oil kuton fogom beszerezni.

csedege Creative Commons License 2018.04.27 -1 0 9165

Pardon, nem néztem a dátumot :(

Előzmény: Katana750 (9161)
Katana750 Creative Commons License 2018.04.27 -1 0 9164

A 120 as átlag teljesen tartható ha gyorsabban közlekedés is, csak beiktatsz egy picit.

Előzmény: dorog.zultan (9163)
dorog.zultan Creative Commons License 2018.04.27 0 0 9163

Tavalyi nyár kimaradt, nem voltam arra.

Köszi!

Előzmény: Katana750 (9162)
Katana750 Creative Commons License 2018.04.27 -1 0 9162

Semmi újdonság. Tavaly is csinálták.

Előzmény: dorog.zultan (9160)
Katana750 Creative Commons License 2018.04.27 -1 2 9161

Szerintem 9-10 napja lecsengett a téma. Te most feldobtad újra. Minek?

Előzmény: csedege (9158)
dorog.zultan Creative Commons License 2018.04.27 -1 0 9160

Sziasztok!

EZ hoax vagy tényleg így mérnek Szerbiában?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!