Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nemzoli01 szept. 9. Creative Commons License 7550

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat és a segítséget. Vasárnap halnalban érkeztünk meg Kala Nera-ból. Az út lefelé kb: 15, hazafelé 14 óra volt. Pontosan nem tudom mert megszakítottuk egy szegedi és egy makrigialoszi vacsorával. A A Pelionról vegyes érzelmeim vannak. Kala Nera nekem nem jött be, nagyon turistás,- még ha görögök is- és a partja sem nagy szám. Szerintem sokkal szebb a közeli Affisos és görögösebb is. A nyugati part már sokkal szebb. Az utak semmivel sem rosszabbak, vagy nehezebbek mint akár Kréta, Lefkada, vagy a Peloponesos hegyi útjai. Az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk. Talán csak három nap volt igazi strand  idő. Volt egy nagyon izgalmas jelenség, amikor Affisosban voltunk azt lehetett látni, hogy körben a hegyek között nagyon be van borulva és valószínűleg szakad az eső, csak abban a kis öbölben sütött a nap ezerrel. Amúgy egy kellemes nyaralás volt, de valószínűleg nem ez  lesz a következő célpontunk.

Szaganaki szept. 4. Creative Commons License 7549

És - számomra - legnagyobb előnye Pellionnak, hogy ott nincsenek szervezett csoportok, csak egyéni utazók! Akik szóba állnak egymással, akiktől lehet kérdezni és biztosan válaszolnak is, akik ötleteket adnak egymásnak...

Én már évek óta kerülöm azokat a helyeket, melyek 50 km-es körzetébe szervezett buszos csoportokat szállítanak.

tiborpapa szept. 4. Creative Commons License 7548

Szoktam írni, hogy nálunk az utazás (autózás, vonatozás, hajózás) a nyaralás része, belföldön is.

Szerencsésen úgy alakult az elmúlt 30 év, hogy mindig bőven volt szabadságom (több is, mint amennyi pénzem), ki is vehettem egyben a három - volt, hogy négy - heteket.

Úgy látom, hogy ma, a világútlevél és korlátozás nélküli utazási lehetőségek korában, drágább és rövidebb az erre fordítható szabadidő és talán az igények is mások.

Előzmény: geodo1 (7547)
geodo1 szept. 4. Creative Commons License 7547

persze, jól is tettétek! legalább ilyenkor ne siessen az ember. :)

Előzmény: tiborpapa (7546)
tiborpapa szept. 4. Creative Commons License 7546

"azért az nagyon nézelődős volt"

Nem volt előre foglalt szállásunk (ahogyan máskor sem) és még délelőtt volt.

Előzmény: geodo1 (7545)
geodo1 szept. 3. Creative Commons License 7545

azért az nagyon nézelődős volt. :) ott még különösebb szerpentinek sincsenek, az bő egy óra alatt teljesíthető normál tempóban.

Amúgy sztem pelion akkor kemény ha az északi részén megyünk keresztbe, chania, zagora, tsagarada felé. Lejjebb, mondjuk neochori felé is kanyarog, persze, de semmi extrém, már görög szinten-más kérdés egy-egy partra vezető út, de most csak arról volt szó, h eljutni egy pelioni kp-ba (kala nera, chorto, milina) vagy eljutni egy észak-eviai kp-ba (pl. limni). Ezek között van másfél, de inkább két óra; ami persze, ha az ember innen megy akkor szinte mindegy, nem releváns különbség, teljesen értem miért nem számít az már soknak; de egy közeli reptérről azért nem mindegy, h három óra vagy öt az út. (legalábbis nekem egyelőre nem, bár nagyon kokettálok eviával már :)) )

Előzmény: tiborpapa (7544)
tiborpapa szept. 3. Creative Commons License 7544

Volos - Milina 45 km, bő két óra alatt teljesítettük, nézelődős üzemben.

Előzmény: 409 (7543)
409 szept. 3. Creative Commons License 7543

"Azért Pelionon is a helyek jó része olyan, hogy a szerpentineken nem győzöl kapaszkodni a kormányba :-)"

Ezért írtam, hogy az sem egy sétagalopp.  :-)

"Pelion is nagyon szép!!!"

Úgy igaz! :-))  (és én szeretem a szerpentineket.... )

Előzmény: Pierr_Kardán (7542)
Pierr_Kardán szept. 3. Creative Commons License 7542

Igen, Chiliadou elég nehezen megközelíthető rész, Evia északi része annál sokkal gyorsabban érhető el.

Azért Pelionon is a helyek jó része olyan, hogy a szerpentineken nem győzöl kapaszkodni a kormányba :-) Már csak 30 km van hátra, de az út nem akar fogyni...

Pelion is nagyon szép!!!

(Nem az én képeim.)

Előzmény: 409 (7535)
tiborpapa szept. 3. Creative Commons License 7541

A barátaim a hetvenes évek végén vonattal, busszal, gyalogosan járták egy hónapig Görögországot (a szigetek nélkül).

Jó lehetőségek vannak a vizeken is, pl. egy hasonlóval

Előzmény: geodo1 (7540)
geodo1 szept. 3. Creative Commons License 7540

ugyanez volt velem is, pepitában. :))

Előzmény: 409 (7539)
409 szept. 3. Creative Commons License 7539

Bocs, leragadtam az autós utazásnál, és fel sem merült bennem, hogy létezik más megoldás is.  :-)

Előzmény: geodo1 (7538)
geodo1 szept. 2. Creative Commons License 7538

én a thesaloniki reptértől mondtam, ahonnan pelionon mondjuk milináig úgy 3 óra az út, evián mondjuk limniig meg bizony már öt körül (előbbi tapasztalat, utóbbi csak útvonaltervező).

persze magyarországról indulva mások az arányok, innen nézve valóban nem akkora a kül. a két helyszín között.

409 szept. 2. Creative Commons License 7537

Áááá, a kérdés meg lemaradt.

Nagyjából mennyivel kevesebb idő a Pelionra jutni, mint Eviára? (A Pelionon visszafelé jövetben jártam)

409 szept. 2. Creative Commons License 7536

:-))  Én abba a Görögországba szerettem bele.

Előzmény: geodo1 (7534)
409 szept. 2. Creative Commons License 7535

Budapestről indulva délután 5-kor, ez a kép Evián, Chiliadou-ban készült, (ahová nem egyszerű eljutni!!) másnap 16:33-kor, már az időközben keresett és elfoglalt (cuccok behordva) szálláshelyről. Szerintem az északi részre, komppal együtt messze nem kell ennyi idő.

Emlékeim szerint a Peliont megmászni sem egy sétagalopp. A keleti oldalára jutni, mindenképpen időigényes.

Előzmény: geodo1 (7532)
geodo1 szept. 2. Creative Commons License 7534

érdekes amit mondasz. nekem ez az egykori-görögország érzés ikarián volt erős.

Előzmény: 409 (7533)
409 szept. 2. Creative Commons License 7533

IE-vel megy gond nélkül, ha görgetem, ha nem, és azonnal. Gondolom akkor nem a net sebességgel van a gond. (30Mbps)

A beszámoló valóban jó, nekem ez a sziget kicsit a fiatal/abb/korom (80-as évek) Görögországának hangulatát idézi.

Előzmény: Bambusznád (7531)
geodo1 szept. 2. Creative Commons License 7532

távolságban nem, de időben azért jóval messzebb van evia, még az északi partja is. sajnos, teszem hozzá, mert ez az én bajom vele. :))

Előzmény: Pierr_Kardán (7529)
Bambusznád szept. 2. Creative Commons License 7531

A beszámoló pedig nagyon jó, nekem megérné a chrome-ot feltenni addig, amíg elolvasom :)

(aztán persze mehet a levesbe a böngésző, ha egyébként nem kell)

Előzmény: Bambusznád (7530)
Bambusznád szept. 2. Creative Commons License 7530

Elkezded lefelé görgetni megnyitás után? Mert a sok kép miatt fagyhat le a fox, de ha vársz addig még betöltődik az összes, akkor elvileg mennie kéne. 

Persze, ha a neted sebességével van  baj, akkor sajnos más böngésző se fogja megoldani a problémát.

Előzmény: 409 (7527)
Pierr_Kardán szept. 2. Creative Commons License 7529

Pelion nagyon szép, melyik részét nézted ki?

Amúgy nem akarlak tovább "billegtetni", de Pelion mellett nézd meg Evia északi részét is. Nincs sokkal messzebb (bár Eviára is kompolni kell, akár Thasszoszra) és Evia is nagyon szép, nagyon változatos.

Előzmény: nemzoli01 (7522)
geodo1 szept. 1. Creative Commons License 7528

Akkor IE.

Előzmény: 409 (7527)
409 szept. 1. Creative Commons License 7527

Azt biztos nem fogom felrakni.  :-(

Előzmény: tiborpapa (7525)
geodo1 szept. 1. Creative Commons License 7526

sajnos én ilyenekhez nem értek, két firefoxos gép van a környezetemben, ott fut. valóban próbáld másik böngésző alatt.

Előzmény: 409 (7524)
tiborpapa szept. 1. Creative Commons License 7525

Króm

Előzmény: 409 (7524)
409 szept. 1. Creative Commons License 7524

Mivel lehet ezt megnézni? Sajnos a firefox 10-20sec után összeomlik, ha megnyitom a linket.  :-//

Előzmény: geodo1 (7523)
geodo1 aug. 31. Creative Commons License 7523
nemzoli01 aug. 26. Creative Commons License 7522

Köszi !

Azt hiszem most már végleges a Pelion, mert még ott billegett Thassos is, de nem nagyon szeretnék a rengeteg román turistával küzdeni. Tavaly Lefkadan voltunk és sajnos ott is túlságosan elszaporodtak  

Előzmény: öreghondás (7516)
geodo1 aug. 21. Creative Commons License 7521
Előzmény: babus44 (7520)