Keresés

Részletes keresés

1754 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 10031

Öreg ! Itt felraktal 2 fotot TILOS kikötöjeröl aminek semmi köze Nissiroshoz...

Iden volt 10 eve, hogy a szigeten vagyok, ugyhogy mindent es mindenkit ismerek . . . .

Előzmény: Petykoooo7 (10009)
Béci 72 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 10030

🙂

Előzmény: solozzzo (10029)
solozzzo Creative Commons License 2023.12.14 0 0 10029

De, nem helyesírási hiba! :-) A jelentése: „békés kemence” :-D

Előzmény: Béci 72 (10028)
Béci 72 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 10028

Miért,nem így írják?🙂

Előzmény: solllozzo (10027)
solllozzo Creative Commons License 2023.12.14 -4 0 10027

Budapest is gyönyörű, függetlenül attól, ha valaki azt mondja, Buddapestnek írják a magyarok :-)))))

Előzmény: Törölt nick (10026)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.14 0 0 10026

Nem vitatargya reszemrol de te biztosan jobban tudod.En 31 eve elek Gorogorszagban a gorog szinte anyanyelvem es az egy vagy ket m tol fuggetlenul szivbol ajanlom mindenkinek a kornyeket mert egyedi es gyonyoru,gorog berkekben felkapott mivel termal to is talalhato es egy 5 csillagos Wellness hotel.

Előzmény: solllozzo (10025)
solllozzo Creative Commons License 2023.12.12 -2 0 10025

Ja, és nem bokor természetesen. Καμένα Βούρλα angol fordításban Burnt Rushes, és nem bush(es).

A rush itt nem rohanást jelent, hanem egy növénycsaládot, amelyik magyarban a sáshoz áll legközelebb. Ez a sás (gör: βούρλα) jelentett menedéket a falu lakóinak a török fenyegetés idején.

Előzmény: Törölt nick (10023)
solllozzo Creative Commons License 2023.12.12 -2 0 10024

Dehogy írja két m-mel :-D

Καμένα Βούρλα

Előzmény: Törölt nick (10023)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.12 0 0 10023

Igen,nem helyesirasi hiba a gorog ket m-el irja es a hely jelentese "egett bokor".

Előzmény: andreas19 (10021)
Béci 72 Creative Commons License 2023.12.10 -1 0 10022

Mi más?🙂

Előzmény: andreas19 (10021)
andreas19 Creative Commons License 2023.12.09 -2 0 10021

ez ugyan az mint a "Kamena Vourla"?

Előzmény: Törölt nick (10020)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 10020

En Kammena Vourla kornyeken elek,itt vannak nyugodt,csondes helyek keves turistsval csodas partokkal szivbol ajanlom.Azonkivul rengeteg a termal vizes furdozes lehetosege es mivel kozponti helyen van aranylag orszagos viszonylatban konnyen megkozelitheto minden latvanyossag mint Delfi,Meteora,Athen,Epidavrosz,Evia,Skopeloszra es Szkiatoszra can rendszeres kompjarat...ezek belefernek egynapos kirandulasoknak.

Előzmény: kesztió (10013)
Ka Pál Creative Commons License 2023.11.26 -1 2 10019

+1 szavazat a Pelion-félszigetre ha elvitte a víz az idén, ha nem. Konkrét javaslat: Paltsi. Van egy kis szálloda, de néhány apartman, magánszállás is, meg két vendéglő. Kb. ez az egész. Ha ez az infrastruktúra még mindig sok, kis autókázással el lehet jutni Melani öbölbe, ahol azután végképp semmi. Előbbi kavicsos öböl, utóbbi homokos.

Bolt legközelebb Argalastiban van...

 

A félsziget tagoltabb, keleti partja tele van szelídgesztenye fákkal, engem emiatt és a nagy szintkülönbségek miatt emlékeztetett kissé Korzikára.

 

Mondjuk elő-, vagy utószezonban mennék inkább, a balkáni határok sokat levesznek az élményből, már aki érzékeny erre. Jómagam nehezen viselem az értelmetlennek tűnő várakozást, zsúfoltságot a határokon, a tipródást az utakon.

Magam számára úgy fogalmaztam meg: Görögországba elő-, utószezonban érdemes csak menni, amikor a közelebbi tengerpartokon még, vagy már nincs elég meleg, mert a legalább 14-15 órás út jelentős visszatartó erő.

 

Az előbbiekben javasolt heringfalvákért szerintem kár ennyit törődni saját autóval, oda bármelyik utazási irodával is eljutsz, ha napernyő erdőből szereted nézni a tengert. Mint említetted volt, az nem a te asztalod, ahogyan az enyém sem...

 

Az idén október végén volt szerencsém néhány napot tölteni Vrachos Beach-en (Prévezától északra kb. 50 km-re). Utolsóként hagytuk el a süllyedő szezont, de nyáron -minden egyéb kedvező adottsága ellenére, a szállodák számából ítélve- túlzsúfolt lehet ez a homokos part is. Néhány kilométerenként további homokos öblök sorakoznak a parton, lehet válogatni.  A környéken viszont sok érdekes, ókori látnivaló is van...

 

November elején viszont még lejjebb kellet vonulni a melegért, mint a vadludaknak, mert hűlt az idő. Így keveredtem végül is Tyrosba. Magában a faluban nincs igazán jól fürödhető strand: a házak előtt vezető út és a tenger közé, csak néhány méter széles kavicsos part szorult. A környéken viszont több kavicsos öböl is található, a kedvencem a Pera alatti kavicsos part volt, ahol senki nem volt rajtunk kívül. Persze megint az utószezon, a Tyroshoz tartozó Tigani öbölben is 10-en voltunk vasárnap...

Ha idáig elvetődsz mindenképp javasolt Leonidioba elmenni (már csak azért is, mert itt van a legközelebbi "nagy" élelmiszer bolt), maga a városka is megér egy sétát, s ha nem is vagytok sziklafal mászók, akkor is érdemes legalább autóval körbejárni a település körül a völgyet. Az északi fal tetejére autóval is fel lehet menni, a Monastery of Sintza at Arcadia is megér egy misét, de a déli sziklára is érdemes esetleg felautózni egy-két panoráma fotóért.

Ha már idáig levergődsz, odafelé, vagy visszafelé nem szabad kihagyni Mükéné romjait és az epidaurusi ókori színházat, Acrocorinthoszt (Acrocorinth), magyar építőmérnökök részvételével megépült Korinthoszi csatornát.

 

Előzmény: kesztió (10013)
feketefelho Creative Commons License 2023.11.25 0 0 10018

Reméljük! 

Előzmény: dokeee (10017)
dokeee Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 10017

Tudom, de szerintem nyárra azért rendbeszedik.

Előzmény: feketefelho (10016)
feketefelho Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 10016

A Pelion-t idén elmosta az árvíz (a romantikusabb részét). Kérdés mikorra fogják az elmosott utakat, közműveket teljesen helyreállítani.

Előzmény: dokeee (10014)
feketefelho Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 10015

Görögország északi részén elég sokfelé található homokos strand (délebbre már inkább a kavicsos, sziklás part a jellemzőbb).

Nekem személyes tapasztalataim a következő helyekről vannak:

- Paralia (Katerini) - homokos part, lassan mélyülő vízzel. Tömeg (olyan, mint a Dagály), a vízben, parton időnként sok a kisodródott fű. Napolajat nem kell vinni, épp elég - másokról leoldódó olaj - tapad az ember bőrére a vízben (ilyen mocskos vizet máshol még nem láttam - ja, mégis .. a Balatonban). Beach bárok, faluban éttermek, üzletek sokasága. Mini vidámpark, disco, ... ez a hely egy igazi élménykombinát.

- Olympic Beach (régen jó volt, most már nagy a tömeg, mini Paralia), egyébként homokos a part, időnként sok, kisodródott tengeri fűvel. Beach bárok tömkelege, a faluban üzletek, éttermek (elég sok), és elég sok supermarket is van. (Régen, több éven keresztül ide jártunk nyaralni.)

- Platamonas - itt már inkább kavicsos a part és viszonylag gyorsan mélyül a víz. (Fű, olaj a vízben itt is van. Éttermek, üzletek szintén. Mivel a falu a partig nyúlik, így az utcai éttermek egyben a beach bárok is.) 

- Alyki - sekély vízű, homokos part, nagyon sok és a parthoz közeli tengeri fűvel .... emiatt úszni nem igazán jó. Néhány szálloda, pár étterem, csendes, nomádhoz közeli kategória. A közelben - a kikötő túloldalán - vannak a sólepárló medencéi, ahol iszapfürdőzni, lebegni lehet (Holt-tenger), sóhegyet fényképezni és flamingókat nézegetni. Itt is van egy strand, egy kantin meg egy csomó ember. Ez már nem csendes.

- Makrigialos - pici falu az olümposzi riviéra északi részén. Annyira kicsi, hogy igazi tengerpartja sincs (5-10 méteres sáv), emiatt a közeli öblökbe jártunk pihenni, strandolni. pl. T-Ammos és Robinsonas Beach (ezek már sokkal jobbak, de nomádnak nem mondanám egyiket sem).

A fenti helyekre nem mennék.

Kalyvia Varikou - ide jártunk (Stolos Camping) több, mint 10 évig. Kempingek vannak a faluban lakókocsikkal, bungalókkal és néhány ház. A Stolos nagy előnye, hogy közel van a homokos parthoz, a víz itt is lassan mélyül (tengeri fű itt is akad persze). A kempingekbe többnyire görögök járnak, ennek minden előnyével, és hátrányával. A faluban van pár étterem, de szerintem jobban jár az ember, ha bemegy Katerinibe, vagy átszalad Paraliára valamelyik étterembe. A part itt a nomád kategóriába tartozik, de itt is van néhány beach bár (nem zavaró). Délután megérkeznek a közelben lakó helyi erők, akkor kicsit többen lesznek a parton, de még ez is az elmegy kategória (ha nem tetszik, arrébb mész 50-100 méterrel, ahol már alig van ember). Szerettünk ide járni ... sajnos családi okokból ez már nem fog összejönni többet. A Stolosba foglalni Bookingon, vagy e-mailben lehet (elég felkapott hely lett). Ezt jó szívvel ajánlom.

- Sarti - idén itt voltunk, nagyon hasonlít Paraliához, de könnyen lehet kisebb öblöket találni, ahol már kisebb a népsűrűség. Homokos part, a futballpályától (kb. a falu közepén van) délre lassan mélyülő tenger. Tiszta víz, fűvel nem találkoztunk. Nagyon sok étterem és üzlet található itt is. A közelben van a Narancspart, Karydi Beach, Platania, .... és még nagyon sok más öböl, több-kevesebb homokkal. Nomadizmus nyáron nehezen megoldható, mert minden kis öbölbe települt már egy beach bár. (Talán Szíkia kivétel, de ott meg a falu lepukkant eléggé.)

Chalkidikin egyébként nagyon sok kicsi, vagy nagyobb öböl van, ahol jól el lehet tölteni a nyaralást, de nekünk ott igazán elhagyatott partot nem sikerült találni (pedig voltunk nehezebben megközelíthető, eldugottnak gondolt partszakaszon is).

Két éve mentünk egy nagyobb kört is az országban, délen is vannak nagyon jó helyek, de azok már az "egyseggellevezetek" távon túl vannak.

Előzmény: kesztió (10011)
dokeee Creative Commons License 2023.11.24 0 1 10014

A Pelion-félszigetről ( és sok egyéb helyről) kiváló olvtársunk Geodo, tökéletes leírást írt, ha semmi mást nem tesztek csak követed, remek nyaralásotok lesz. 

https://maszekutazos.blogspot.com/2014/06/a-kentaurok-foldjen-pelionpilio.html

 

Egyébként mi egy ideje már lakóautóval csavargunk Görögországban is, teljesen esetlegesen. Szóval szállásokat már nem igazán tudok ajánlani.

Előzmény: kesztió (10013)
kesztió Creative Commons License 2023.11.24 -1 0 10013

A Pelion-félszigetre már én is felfogyeltem, de hajlandó vagyok többet autózni.

Konkrétabb helyeket akkor nem tudsz javasolni?

Előzmény: dokeee (10012)
dokeee Creative Commons License 2023.11.24 -1 1 10012

A Pelion-félsziget, vagy Evia jó hely, ott nézelődnék a helyedben, nincs is túl messze. Ha kicsit többet hajlandó vagy autózni, akkor Lefkadaval Kefalóniával szemközti part, ha még többet, akkor irány a Pelopponésos. 

Előzmény: kesztió (10011)
kesztió Creative Commons License 2023.11.24 0 0 10011

Sajnos, nehezen összegyeztethető feltételek mentén tervezném a 2024-es görögországi nyaralást (még soha nem voltunk, csak Korfun). 

  • Családi nyaralás lesz, tehát autóval megközelíthető hely, szigetek így legnagyobb bánatomra kizárva,
  • Minél elhagyatottabb, néptelenebb partszakasz, nem érdekel se napernyő, se napozóágy, se strandbüfé, se buli, se ordító zene. NE LEGYEN TÖMEG, minél kevesebben vannak, annál jobb.
  • De azért 7 éves gyerekkel megközelíthető legyen a szállásról. 
  • Homokos part és tiszta víz természetesen előny.

A fentiekből gondolom, kiderül, nem vagyunk az utazási irodák és az all inclusive-ok célközönsége. Úgyhogy rátok vagyunk utalva, tudtok segíteni?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2023.11.20 -1 0 10010

A sziget így néz ki a levegőből. Érdekes látvány, de nem gondoltam volna, hogy 3 napra való látnivaló is van ott.

 

Petykoooo7 Creative Commons License 2023.11.18 -4 2 10009

Miután elhagytuk Rodoszt, úgy döntöttünk, hogy tovább állunk egy másik közeli szigetre. Rövid tanakodás után úgy döntöttünk, hogy ezúttal egy kevésbé ismert görög úti célt választunk inkább. A legfontosabb kritériumunk az volt, hogy a következő szigeten ne legyen repülőtér – csak komppal, vagy hajóval lehessen oda eljutni. A turisták általában olyan úti célokat választanak, amelyek könnyedén megközelíthetőek. Mi pedig le szerettünk volna térni a mások által olyan mélyen kitaposott ösvényről. A térképet böngészve megpillantottam Nisyros parányi szigetét. A keresőben számtalan szebbnél-szebb fotót találtam erről a vulkanikus szigetről. A fényképeket böngészve egyre inkább azt éreztem, hogy ezt a világ végi szigetet nekem bizony látnom kell! Még megnéztem, hogy közlekedik-e komp Rodosz és Nisyros szigetei között. Amikor megláttam, hogy milyen egyszerűen össze lehet kötni a két szigetet egy röpke hajóúttal már kész is volt a terv: Rodosz után Nisyros felé vesszük az irányt! Mondanom sem kell, hogy a két sziget teljesen más hangulatú volt. Na de ne szaladjunk ennyire előre. Kattintsatok a posztra és megtudjátok, hogy tetszettek a látnivalók Nisyros szigetén és azt is, hogy megéri-e egyáltalán ennyit utazni egy ilyen egyedi szigetért.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-nisyros-szigeten-ide-a-tomegturizmus-meg-nem-ert-el/

cobranco Creative Commons License 2023.07.28 -1 1 10008

A Tajgetosz egyike Görögország mítikus hegyeinek. Pazar látványilágával egyedülálló a kontinensen. A keleti kapujából, Spártából indul kalandoraink ráadás-programja, egy közel 900 méteres függőleges fal megmászása. A sziklába vájt szerpentin egyrészt félelmetes panorámája, másrészt építési megoldásai miatt híresen hírhedt a teljesíteni vágyó motorosok, kerékpárosok körében. Akik velünk tartanak nemcsak a sportfeladat részleteit élvezhetik, hanem betekintést nyerhetnek egy világtól elzárt isten háta mögötti görög falu hétköznapjaiba, valamint a dél-mediterránum vad hegyi világába is…”

 

Ezzel a résszel az utóbbi évtized talán legnagyobb kerékpáros vállalkozásom filmes anyagának végére értem. Itt szeretném megköszönni a közel fél éves kitartó figyelmet. Természetesen a Cobranco-project nem áll meg, várok mindenkit a továbbiakban is képernyő elé.

 

Bazi nagy Görög-túra /bónusz rész/: "Holt hegyek társasága" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Mystras-Paorí-Aigos Ioannis-Anavriti-Moni Faneromeni-Tajgeti-Mystras

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704094853005202&type=1&l=dfff516944

cobranco Creative Commons License 2023.07.09 -1 1 10007

Az egy főre jutó ókori romok száma Görögországban a legtöbb az egész világon. Misztrász /Μυστράς/, bizánci eredetű romváros, az ókori Spártától néhány kilométerre, monumentalitásában még ma is tekintélyt parancsoló valamikori birodalmi komplexum, nem csak látványvilágában izgalmas, de sportfeladatnak is kihívás. Egy rendhagyó, „abandoned” vártúrára invitálok mindenkit, egy olyan helyre, ahol múlt árnyai még a mai napig is szellemként kisértenek.

 

MYSTRAS "Ahol a múlt árnyai szellemként kisértenek" /Görögország/ 2021. /1440p/

 

Útvonal: Metropolis-Evangelistria-Saint Teodorakis-Monemvasia gate-St. Nikolais-Despoták palotája-Hagia Sophia-Citadel Villaharden Castle-Laskaris house-Pantanassia-Periblatos kolostor

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704094853005202&type=1&l=dfff516944

almart Creative Commons License 2023.07.08 0 0 10006

Spanyolorszag draga lett???

Haaat 3 hete voltunk Mallorcan,ahol 25 eurobol siman megebedeltunk ketten,udito,sor,2 kave is az arban volt. 

Ismeros hazaspar evente 4-5 alkalommal jar Valenciaba,szinten azt mondjak,mennyivel olcsobb minden.

 

Előzmény: totopad (10001)
feketefelho Creative Commons License 2023.07.08 0 0 10005

:-)

Előzmény: Erzsi2091 (10004)
Erzsi2091 Creative Commons License 2023.07.08 -1 0 10004

Kedves Feketefelhő!

Aki a szakmáját szereti....itt is látszik.

Üdv.

Előzmény: feketefelho (9995)
totopad Creative Commons License 2023.07.02 0 0 10003

Krétán tavaly 3,5-7,5 eur közt mozgott, de helyfüggő.

Előzmény: fiest (10002)
fiest Creative Commons License 2023.07.02 -1 0 10002

mennyire drágult? egy gyros pita? (nálam ez egy mértékegység)  én inkább szervezett utazással mennék  nem annyira az ár inkább a biztonság a fő szempont

 

Előzmény: totopad (10001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!