Keresés

Részletes keresés

áim Creative Commons License 2018.07.14 0 2 9205

Az EU-s kártyát váltsd ki mindenképpen, nem kerül semmibe, és feljogosít arra, hogy igénybe vedd a célországban mindazokat a szolgáltatásokat, amiket a helyi állampolgárok megkapnak ingyen.

+ ezen felül köss egy biztosítást is, mert egyrészt nem biztos, hogy nem lesz szükséged olyan szolgáltatásra, ami a görögöknél is fizetős (sokba kerülhet akár csak egy begyulladt fog is), másrészt ezzel biztosítod a poggyászt, az utat, stb. Ne adja Isten, de ha maradandó bajod esne, vagy még rosszabb történne, akkor jár néhány misi az itthoni gyógykezelésre vagy az utódoknak.

 

Az általad említett helyek közül Platamonas köves, szerintem az a nem kicsinek való. Paralia ugyan homokos, de az nem való senkinek :)

 

A két éves gyerek buszozásával kapcsolatban nemcsak az a kérdés, hogy kibírja-e a gyerek (amúgy kibírja, persze), hanem, hogy kibírják-e az utastársak. 20-24 órát ült már valaha csendben egy helyben a gyerek? Valószínűleg nem. Innentől a gyerkőc habitusán, és a ti türelmeteken múlik, hogy mit fog csinálni. Ha foglalkoztatjátok folyamatosan, akkor csak ti lesztek hullák az út végére :) , ha nem, akkor az egész busz :( .

Ha hajlamos teli torokból sírni amikor fáradt, vagy szokott hányni hosszabb buszos úton, akkor lehet, hogy nem neki való még a buszos túra. Ha nem, akkor hajrá :)

 

(esetleg nézzétek meg a repjegy árakat is, meglepően olcsón is lehet kifogni, különösen Thessalonikibe)

Előzmény: Törölt nick (9203)
Katana750 Creative Commons License 2018.07.14 0 1 9204

A kártya kiváltása ok. de sokat ne várj tőle! Utasbiztosítást köss! Busszal én nem mennék. A mi utódunk 14 hónapos volt amikor először volt Szártin, kocsival, semmi gond nem volt. Paraliát, Stavrost én kihagynám ezek közül. A többi ok.

Előzmény: Törölt nick (9203)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.14 0 2 9203

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy érdemes-e kiváltani az Európai Egészségbiztosítási kártyát ha nyaralni megyünk? Még nem voltunk külföldön nyaralni ...most tervezzük hogy megyünk Görögország lesz az uticél...Több helyet is kiválasztottam ki melyiket javasolja? Illetve buszos utazásról kérhetnék infót...aki már ment busszal, mennyire elviselhető? 2 éves gyerek bírni fogja-e az utat? 

 

A helyek amiket nézegettem :

 

Platamonas

Nei Pori

Paralia

Olympic Beach

Sarti

Thassos

Stavros

 

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.06.06 -1 0 9202

Hát, akkor valszeg ott nincs :(

Előzmény: néró2012 (9201)
néró2012 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 9201

Köszi ezt én is láttam de az a gond hogy Tolon leszünk és azt nem írja.  :(

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (9200)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.06.05 0 0 9200

Itt a kendőzetlen valóság :-) http://www.capnbarefoot.info/

Előzmény: néró2012 (9198)
dokeee Creative Commons License 2018.06.05 0 0 9199

Ha nem zavarsz senkit, azt csinálsz, amit akarsz.

Előzmény: néró2012 (9198)
néró2012 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 9198

Üdv!

 

 

KI tudja hogy Görögben lehet-e nudizni?  Nem a kijelölt strandra gondolok hanem eldugottabb helyekre

tisztes őszes Creative Commons License 2018.06.04 0 4 9197

Bocs, de a Te verziódban nincs keresés funkció?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9153298&la=147738232

Előzmény: AFUTO (9196)
AFUTO Creative Commons License 2018.06.04 -4 0 9196

Hello,

 

Skiathos-on járt már vki innen?

 

Látnivalók, gyakorlati tapasztalatok?

 

Esetleg egy célzottabb topik van?

köszi,

 

a.

Szaganaki Creative Commons License 2018.05.28 0 8 9195

A horvát hatóságokhoz képest az albán hegyi rablók istenfélő ministránsok :)

Előzmény: Boarhunter (9194)
Boarhunter Creative Commons License 2018.05.28 0 0 9194

Mi is aludtunk Tripitiben a parton lakókocsiban, gyakorlatilag a "korzó" végén. Lekéstük az utolsó kompot. Senki nem foglalkozott velünk.

Ugyanez horvátországban a kollégáméknak 600 euróba fájt.

Előzmény: dokeee (9193)
dokeee Creative Commons License 2018.05.28 0 0 9193

Ahogy én nézem, Görögországban gyakorlatilag bármilyen strand parkolójában megállhatsz éjszakára egy lakóautóval, senki nem fog zaklatni, tavaly, ősszel Monemvasiában a híd utáni parkolóban is volt 6-8 lakóautó minden éjszaka, senki nem zaklatta őket, szóval szerintem Gürügország nagyjából az utolsó hely Európában ahol ezt kényelmesen megtehetik a lakóautósok.

Előzmény: Boarhunter (9192)
Boarhunter Creative Commons License 2018.05.28 0 0 9192

Cserébe főszezonban ott a tömeg,lopnak,zajonganak,holtszezonban meg nincsenek nyitva :)

 

Nem jellemző a lopás... Ne keverjük a normális kempingezőket a "beszerző körútra" járó kelet-európai ifjakkal...

 

És igen, az egész tiltás mögött mindenhol a szálláslobbi van,a környezetvédelmi hablaty csak parasztvakítás!!

 

Ez csak részigazság...

Általában minden talpalatnyi földnek van egy gazdája, és az a gazda nem feltétlenül nézi jó szemmel, hogy idegenek letelepednek a birtokán. Nyilván van benne sok rossz tapasztalat is, szemeteléssel, ágak letördelésével, stb. kapcsolatban. Ahol meg állami tulajdonú erdők stb. vannak, ott esélyes a nemzeti park státusz ami szigorú tartózkodási, viselkedési szabályokkal jár. És valószínűleg benne van az idiótaellenes szabály is, vagyis az, hogy ha a területeden amúgy a megkérdezésed nélkül tartózkodó öntudatos idegent valami baleset éri mert lecsúszik a domboldalon vagy letörik alatta egy ág amikor lopja a gyümölcsödet, ne perelhessen be, ne a tied legyen a felelősség.

Előzmény: cobranco (9191)
cobranco Creative Commons License 2018.05.25 0 0 9191

Európában szinte mindenhol tilos vadkempingezni,csak a hozzáállás országonként változó.A görögök a lazábbak közé tartoznak.Nekem még sosem pampogtak,igaz egyszer se főszezonban voltunk.Legutóbb 2016-ban majdnem két hetet vadkempingeztünk végig és nem igazán bújkáltunk,probléma nem volt.Lehet,azóta keményítettek,nincs naprakész infóm.Persze kerékpárosokhoz,túrázókhoz másképp is szoktak hozzáállni,mint a lakóautósokhoz.

 

Én notórius vadkempingező vagyok és nem igazából a spórolás része motivál.

A hivatalost a vadtól gyakorlatilag csak egy zuhany különbözteti meg.Cserébe főszezonban ott a tömeg,lopnak,zajonganak,holtszezonban meg nincsenek nyitva :)

 

Én a létező szállások szinte mindegyikét kipróbáltam már,a fán alvástól az ötcsillagos szállodáig,és ahogy öregszem és kényelmesedem egyre inkább az utóbbi felé tendálok,a vadkemping egy kaland vagy ahogy a kolléga irta egy "feeling".

 

És igen, az egész tiltás mögött mindenhol a szálláslobbi van,a környezetvédelmi hablaty csak parasztvakítás!!

Sikambria Creative Commons License 2018.05.21 0 0 9190

Köszönöm a válaszod!

 

Néztem én is a Camping Rea-t. Mi négyen leszünk, lényegében 4 felnőtt, mert a gyerekeim 20 és 18 évesek. Majd figyeljük, ha látunk több lakóst is egy-egy öbölben, azért inkább "vadulunk". Annak jobb a "fílingje". Mi egyébként nem szemetelünk, nem gyújtunk tüzet és a lakó wc-jét használjuk. Ezért is megyünk 2-3 naponta kempingbe. Közte meg a végtelen szabadság, tenger, naplemente, hullámlásra ébredés és elalvás....

Előzmény: Bujazliz (9180)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.20 0 0 9189

Az a szabály nem csak ott van. Tilos vadkempingezni Horvátországban, Montenegróban, Szlovéniában.Ha a Lajtától nyugatra megyünk akkor alig találsz olyan országot,ahol a vadkempingezés megengedett.

Előzmény: totopad (9182)
Katana750 Creative Commons License 2018.05.20 -3 0 9188

Ezt már egyszer kiveséztük. Akkor is beégtél, ne erőltesd! 

Előzmény: tisztes őszes (9187)
tisztes őszes Creative Commons License 2018.05.20 -1 3 9187

Te az iróniát még fonákjáról sem ismered?

Szar életed lehet...

Előzmény: Katana750 (9184)
balazsh Creative Commons License 2018.05.20 0 0 9186

"szimplán hülyeség és arra van, hogy mennyé szállásra"

 

Pontosabban kempingbe (vad nélkül).

Előzmény: totopad (9185)
totopad Creative Commons License 2018.05.20 -2 0 9185

De ettől még a szemét hegyek minden strandon ott vannak! Ezt szerte Görögországban tapasztaltam! Persze, hogy a gazdaság 70%-a turizmusra épül, de ettől még ki a kutyát zavar, hogy jóskapista meghúzza magát valamelyik bokor szélén az erdőben... szimplán hülyeség és arra van, hogy mennyé szállásra

Előzmény: balazsh (9183)
Katana750 Creative Commons License 2018.05.20 -2 0 9184

Kikérem magamnak! Magyar vagyok, mindennap zuhanyzok, nem vagyok büdös. Önkritikát csak a saját nevedben! Ha meg nem vagy magyar, keress magadnak a fajtának megfelelő nemzetiségü topikot!

Előzmény: totopad (9182)
balazsh Creative Commons License 2018.05.20 0 0 9183

Nem. 

Ez a szabály azért van, mert az ország fő bevételi forrása a turizmus..... 

Előzmény: totopad (9182)
totopad Creative Commons License 2018.05.20 -4 0 9182

Ez a szabály sokkal inkább azért van, hogy a büdös magyar inkább a helyi marikanéninek adja az euróit és ne itt spúroskodjon! 

Előzmény: Bujazliz (9180)
totopad Creative Commons License 2018.05.20 -2 1 9181

Nem kellenek vadkempingesek a strandok környéki bűzaknákhoz! Így is van elég szutyok a mediterrán tengerparton, pár vadkempinges nem oszt, nem szoroz! Csak egy híresebb strandon ezrek fordulnák meg naponta szezonban! Bőven elég az általuk is otthagyott szemét/szarkupac!

Ez egy demagóg kifogás csupán.

Előzmény: Bujazliz (9180)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.19 0 0 9180

Görögországban (nemzeti jogszabálya alapján) általánosságban tilos a vadkempingezés.

Van igazság benne, hogy tiltják hiszen nem a görögök hagynak "bűzaknákat" a gyönyörű partok bokrainak tövében.

A lakóautó azért kicsit más.

Tavaly augusztusban, főidényben a Sikia-beach gyönyörű tengerparti hosszú sétáló útján több lakóautóval találkoztam, amelyek több napig ott "parkoltak". A kempingek teli voltak, így szerintem a rendőrök sem foglalkoztak velük.

Vourvourou-ban nincs kemping, csak attól északra 1,5 km-re levő Camping Rea. Minőségi, árnyas, nagy kemping, szerintem kedvező áron. ( Lakóautóval 2 felnőtt esetén 21-23 €/nap-ért megszálhattok.)

Nézzetek be oda.  Gyönyörű saját tengerparti része van és ott van közvetlenül a Livari-beach is, ami egy különlegesség.

Ha tovább mentek délre Sarti alá, ott a Sikia-part 3 nagy öböllel. Vannak pici kempingek, minimális szolgáltatásokkal, de vannak nagyobbak is, mint a Kemping Melissi, Kemping Katerina és a legvégén a Kemping Valti (úszómedencével). Délen 1-2€/nap-al olcsóbbak a kempingek. Mindenütt van lakóautó kiszolgáló (vegyi WC ürítés, szennyvízürítés lehetősége). Ha tovább mentek nyugati irányba, azaz körbe mentek a félszigeten,akkor Porto Koufo öblének van egy földnyelve, ahol kempingről nem tudok, de nagyon sok lakóautót láttam ott (mobil büfét telepített oda a szemfüles görög).

Minden szombaton Sikia faluban, a falu végén (zsákutcás falu) helyi vásár van. Nem a külföldieknek szól, emiatt nagyon sok helyi készítésű ruházat és élelmiszer kapható. A falu elején lakóautóval is meg lehet állni (a falu utcái elég szűkek) és 5-10 perc sétával a vásár elérhető.

Szombatonként pedig Neo Marmaras kikötőjében van nagy vásár. A forgalom olyankor rémisztő, és gyötrelmes a zsúfoltság miatt.

Előzmény: Sikambria (9179)
Sikambria Creative Commons License 2018.05.19 0 0 9179

Kedves topictársak!

 

Érdeklődnék azoktól, akik lakóautózni szoktak, hogy igaz-e, hogy 2017-ben a görögök bekeményítettek és országszerte büntetik a vadkempingezést.

 

Terveink között szerepel, hogy Vourvourouban töltünk több napot, majd továbbállunk és sorban bejárjuk a szép öblöket. Csak 3 naponta mennénk kempingbe, ha lehetne vadkempingezni. Ha azonban a vadkempingezés 150 €, akkor inkább kemping!

 

Van valakinek gyakorlati tapasztalata erről a témáról?

zslaci75 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 9178

Hát igen. Olyannyira meg voltak hirdetve hogy gyakorlatilag egyidős az egyházzal :)

Az biztos hogy legalább 1 hónappal az indulás előtt legkésőbb az ilyen dolgokra pontot kell tenni. 

Előzmény: Szaganaki (9177)
Szaganaki Creative Commons License 2018.05.19 0 0 9177

Kétnapos ünnep előtt szombat délután maximum anyázni tud a delikvens és elgondolkozni azon, hogy ez eddig miért nem jutott eszébe? Ezek az ünnepek meg voltak hirdetve előre :)

Előzmény: zslaci75 (9176)
zslaci75 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 9176

Ja azt vágom hogy ott mi lesz, a ráaszást arra értettem. Azt nem tudom hogy most idehaza mit tehet,bár szombat délután ezügyben nem hiszem hogy van bármi opció. 

Előzmény: Szaganaki (9173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!