Keresés

Részletes keresés

Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 9002

rosszul fogalmaztam,-a déli partot jártuk be kevésbé...de pl Matala,Frangocastello,Pavlos beach-és a déli part keleti felére már nem jutott idő

 

szerintem pedig nem maradtunk le a lényegről :)

arrólaz marad  le aki odautazik és ki nem mozdul a medencés hotelkéjéből

Előzmény: geodo1 (8999)
Melcsi625 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 9001

Üdv Mindenkinek,BUÉK!

Nekünk is kész a terv idénre.Az tavalyi nagy túra után (Tolo,Patras,Delfi,Stavros,Edessa..),most költséghatékonyan közelre megyünk,Nei Pori lesz....

Mert gyerekek,meg homok kell,egyebek.Szempont volt,hogy lehessen menni a Meteorákhoz,mert a család többi része még nem volt,és szeretnének.

De nem bírtuk ki,hogy ne foglaljunk 4 napot a Pelionra is,én már azért is megnézem...Tudom,tudom,kevés a négy nap,de ha ennyi szabi van...

A külső részre megyünk,ha hullámzik,ha kavicsos,mert az érdekel,a gyerekek meg kibírják,ott lesz nekik előtte egy hét homok.....Jó lenne több időt tölteni ott,de ez van.

Szóval ez a terv,remélem idén is simán megy minden,mint eddig mindig.

Kérdésem most nincs,csak beköszöntem!

Jó nyaralást mindenkinek idénre!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.01.01 -6 2 9000

Úgy látom, hogy egészen másként nyaralunk :-)

 

Mi azt valljuk, hogy ha Görögországba elmegy az ember, azt elsősorban azért teszi, hogy élvezze a tengert, a homokot, a napsütést. Nekünk ebbe az még belefér, hogy egy hétből 2-3 napot elmenjünk valahová és ott szétnézzünk, de a többi napon a szállástól maximum 20 pernyi autózásra lévő strandokra vagyunk hajlandók autókázni.

 

Ha egy hétből 5 napot, két hétből meg 10 napot autót bérel az ember, akkor ne tengerparti nyaralásra menjen, hanem fizessen be egy hosszabb buszos körutazásra.

Előzmény: Fogibaby81 (8997)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8999

"egyedül a déli részre nem mentünk le" - ne haragudj, de akkor messze nem mondhatod, hogy bejártad Krétát. Éppen a lényege maradt el szerintem..

Előzmény: Fogibaby81 (8997)
Boarhunter Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8998

Tavaly Vourvourouban (Sarti fölött kb 70 km) voltunk

 

Jó az harminc kilométernek is... :-)

Előzmény: Fogibaby81 (8977)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8997

mi jártunk Krétán -2 hetet, amiből 10 napot autót béreltünk-és 2 nap átmentünk Szantorinire-ha már ott vagy,ajánlom,érdemes 2-3 napot ott is eltölteni-többet szerintem nem-gyönyörű és felejthetetlen.

Nekünk a 10 napba belefért sok minden Krétán-nem csak strandoltunk,oda-vissza bejártuk a partokat-egyedül a déli részre nem mentünk le-és a Samara szurdokba nem mentünk-

 

Korfun 1 hetet töltöttünk, 5 nap autóbérléssel és szerintem is elég-be lehet járni.

 

Rodoszon még nem jártam.

 

 

Előzmény: Pali79 (8988)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8996

szia,

 

köszi-én is így látom-de 4 kiskorúval indulunk útnak (12-5 évesek) és azért ekkora pereputtyra nem tudom-merjük bevállalni főszezonban,hogy fingunk sincs hová megyünk?

 

ha esetleg vk ajánlana jó szállást-nekünk a 4-5 fős apartmanok megfelelőek-mert épp csak aludni járunk oda

 

Értem én,hogy nem akarják,hogy látszódjon a bevétel-de én meg nem tudok kontaktot felvenni vele privátban,ha azt sem tudom hol-mik vannak....

 

vagy google-streetview és álljak neki esetleg úgy emailezgetni?

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (8980)
dokeee Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8995

Elfogadom, ez mindig szubjektív, Korfu nem az én világom.

Előzmény: Pierr_Kardán (8994)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8994

Eddig összességében 24 napot töltöttem Korfun, de a sziget felét se láttam. A sziget déli része eddig teljesen kimaradt, ha legközelebb megyünk, akkor valahol a Korission tó környékén foglalunk szállást, hogy a déli részt is fel tudjuk deríteni.

 

Az persze igaz, hogy Krétán még több időt kellene tölteni a sziget bejárásával...

Előzmény: dokeee (8993)
dokeee Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8993

Ez nagyon nem igaz. Korfun én is egy hetet töltöttem, nem mondom, hogy mindent láttam, de elég jól bejártam, nem is megyek vissza, Krétán eddig kétszer egy hetet töltöttem, de azt mondom, alig láttam valamit belőle, még sokszor szándékomban áll visszatérni. 

Előzmény: Gumped Papó (8991)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.01 0 1 8992

:) lehet, bár kréta mégiscsak 14 korfu nagyságú. :)

Előzmény: Gumped Papó (8991)
Gumped Papó Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8991

ha Korfut meg tudta nézni egy hét alatt, akkor Krétát is meg tudja nézni

 

legfeljebb jobban nyomja a gázt...

Előzmény: geodo1 (8990)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8990

Egy hét Krétán csak nagyon felületes megismerésre elég; ha a nagy sziget mellett döntesz, érdemes jól megválasztani a szálláshelyet és az onnan bejárható célpontokat is - nagyon a távolságok, elsősorban időben.  

Rodoszon se elég egy hét ha tényleg megsimernéd a szigetet, de sokkal inkább az, mint Kréta esetében.

 

Én mindkettőt nagyon szeretem, úgyhogy szerintem járd be mindkettőt, szépen, sorban és kezdd azzal, amelyik vonzóbb lesz a felkészülés során. :)

Előzmény: Pali79 (8988)
andreas19 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8989

Szerintem amennyiben Krétát választod, akkor egy 3 napos autóbérlés a sziget felére talán elég.

Kétszer 2 hetet nyaraltunk Krétán, először Irákliontól kissé keletre, majd másodszor Haníja közelében.

Mindkét alkalommal 5-5 napra béreltünk autót és kimaradt 1-2 tervezett hely.

Rodoszon a három napos autóbérlet éppen elég volt a sziget felületes körbejárásához, megérne még legalább ugyan annyit.

Előzmény: Pali79 (8988)
Pali79 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 8988

Sziasztok!

Az idei nyaralásra két úti cél között vacillálok: Kréta vagy Rodosz. Egy hétre mennénk és nem csak a tengert akarjuk a szálloda tövénél nézni, hanem megnézni a fő látnivalókat. Korfun és Zakyntoson voltunk már, ott béreltünk autót és bejártuk a szigetet. Most is hasonló a terv, de úgy gondolom talán Kréta túl nagy ahhoz, hogy egy hét alatt be lehessen járni. 

Van esetleg valaki aki járt márt már mindkét helyen? Kíváncsi lennék, hogy melyiket ajánlaná jobban? Vagy vannak-e pro-kontra érvek!

Köszönöm!

Szaganaki Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8987

Szó szerint így van; az internetes foglalásokat nagyon nem szeretik a görögök mert rá lehet látnia bevételeikre. Lehetőség szerint úgy kell időzítened a szabit, hogy vasárnap kora délután érkezz, leparkolsz és mire elszívsz egy cigit már legalább három görög fog érdeklődni van-e már szállásod és egyértelműen alku pozícióban leszel. Ha pedig ismerős helyre mész vissza soha nem törődnek az előleggel, az csak egy rubrika a honlapon.

Előzmény: Pierr_Kardán (8980)
zslaci75 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8986

Nem, tökéletesen jól értetted a tavalyit is. A feltételek azonosak voltak, 30%,foglaló a többi kp a helyszinen. A kártyán semmi mozgás, kb. 2 hónap múlva írtam nekik hogy van valami gond a foglaló levételével,vagy bármi. Jött valami blabla hogy nem is tudják mi van, foglaljak újra mert hát izé. Próbáltam kideríteni mi a gond, de csak értetlenkedtek.Na akkor átadtam egy Booking ügyintézőnek kínlódjon ő tovább.. A foglalás élt ugye, csak ugye a bizonytalanság. De a szállás qrvajó meg a személyzet is, de most úgy néz ki ugyanezt a tortúrát kell végigjárnom csak most segítség nélkül. 

Előzmény: geodo1 (8985)
geodo1 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8985

én a tavalyira is gondoltam, úgy értelmeztem amit írtál, mintha még te mentél volna utána, hogy előlegezhess, azt nem értettem. de lehet, hogy csak benéztem. az idei pedig más helyzet, persze, tiszta sor.

Előzmény: zslaci75 (8984)
zslaci75 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8984

A foglalás véglegesítésekor foglalót kellett fizetnem. Miután minden adatot kitöltöttem,  volt "Book and pay deposit"  opció paypallal. Ez nem is probléma, de az összeg nem az ismertetett 30%,hanem a teljes összeg. Nekem a te verziód tökéletes, csak azt nem szeretném hogy odamegyünk kinyúlva ők meg rizsáznak hogy probléma van. 3 nyűgös gyerekkel bebiztosítanám egy kicsit magam. 

Előzmény: geodo1 (8983)
geodo1 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8983

Miért akartál foglalót fizetni? Visszaigazolás megvan, odamész amikortól foglalásod van és kp-ben fizetsz. Nem kell bonyolítani. :)

Előzmény: zslaci75 (8982)
zslaci75 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8982

Azt nem tudom mennyire trükkös nép, de hogy szív infarktusban nem fognak meghalni az biztos. Tavaly a Booking segítségével foglaltam egy szálláshelyen. A Booking Ügyfélszolgálat kb 10x asztatta őket hogy szíveskedjenek már megmondani hogyan és mikor fizessek. Nagy nehezen kiimádkozták belőlük a számlaszámot,hogy foglalót fizethessek. Egyébként baromi jó hely volt,úgy döntöttünk idén elmegyünk újra a gyerekekkel ide. A Bookingnál most nem elérhetőek, foglaltam a honlapjukon. Véglegesíteném a foglalást, paypallal fizetném erre levonná a teljes összeget, azt persze nem fogom előre. Kapom tőlük a visszaigazoló emilt, hogy a foglalás ok. 2 hete masszírozom őket hogy mondják már meg hogyan tovább rám se asznak. Csak most nincs köztes szereplő, egy kicsit gondban vagyok.. 

Előzmény: Pierr_Kardán (8980)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8981

FIX Darkot is lehet kapni? Ebből van még két dobozzal itthon, aztán végleg kifújt a görög sör készletem :-((

 

Előzmény: dokeee (8973)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.12.30 0 1 8980

Görög viszonylatban se a booking, se az abnb, se a hasonló oldalak nem túl jók foglalásra. Tessék-lássék töltenek csak fel ajánlatokat, minden apartmanban minden szobatípusból csakis 1-1 darab van feltöltve.

 

Tavaly foglaltunk bookingon egy apartmanházba, csak egyetlen kétszemélyes szobájuk volt. Amikor lefoglaltuk azt az egyet, akkor másnap ismét megjelent egy ugyanolyan szoba :-)

 

A görög trükkös nép, az internetes szálláskereső oldalakon keresztüli foglalás esetén viszont nincs trükközés, egyrészt a bookingnak is ki kell, hogy fizessék a jutalékot, másrészt az a bevétel már könyvelve van, és nekik az nem jó.

 

Jobb ha közvetlenül keresed meg őket emailban, de a legjobb az, ha ott kint helyben foglalsz szállást, odasétálva az apartmantulajdonoshoz. 15 - 20 % kedvezményt azonnal elérhetsz a bookingos árhoz képest :-))

Előzmény: Fogibaby81 (8977)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.12.30 0 0 8979

Köszi a javítást, nem is vettem észre, hogy elírtam.

Előzmény: balazsh (8976)
andreas19 Creative Commons License 2017.12.30 0 2 8978
Előzmény: Fogibaby81 (8977)
Fogibaby81 Creative Commons License 2017.12.29 -2 0 8977

sziasztok!

 

most keresek szállást jövő évi nyaralásunkra-családosan 2felnőtt 4 gyereknek.

Tavaly Vourvourouban (Sarti fölött kb 70 km) voltunk-az ottani szállást bookingon foglaltuk-mennénk oda vissza de a szállásadó még felújít-nem tudja az árakat...

Gyönyörű partok vannak arrafelé.

 

Jelenleg airbnb-n nézek szállásokat,és kedvezőbbek az árak,mint bookingon.

 

Arról van e vknek tapasztalata,hogy ilyentájt booking on kint vannak e már a 2018 as szállások,vagy még majd ezután kezdik őket feltölteni?

 

Másik kérdés-Polichrono (ez a félsziget másik ága)és környéke milyen? Airbnb szállások főleg ott vannak, nagyon jók-árban-de a part,infrastuktura milyen arra?

 

 

 

Válaszokat előre is köszönöm.

balazsh Creative Commons License 2017.12.29 0 0 8976

Nem tatár beefsteaket?

;)

Előzmény: Pierr_Kardán (8971)
Szaganaki Creative Commons License 2017.12.29 0 0 8975

Javasolom inkább a különböző szálláskereső oldalakon keress értékeléseket, pl. a booking.com 

Előzmény: 76zoli76 (8974)
76zoli76 Creative Commons License 2017.12.28 -2 0 8974

Szép estét!

Érdeklődni szeretnék pár apartman után kinek mi a véleménye! Melyiket ajánljátok?

Sarti: Anesti Hotel, Avra Apartman, Koula Apartman.

Olympic Beach: Areti , Giorgos, Elli Apartman

Nei Pori: Kyma Beach

dokeee Creative Commons License 2017.12.28 0 0 8973

Auchanban olcsóbban hozzájutsz :)

 

Előzmény: Pierr_Kardán (8971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!