Keresés

Részletes keresés

tibor200 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 8687

Időnként csalókák az apartman leírások. A booking.com on foglaltunk Athénban --Loid Tzortz Guest House--apartmant --vagyis egy szoba dupla ággyal. Nagyon olcsó volt kb 2200 ft/fő --csak nem egyezik a leírással. Nem volt benne se  légkondi,  se hűtőgép, rezsó, vízforraló. De még melegvíz sem volt. Nem ajánlom, csak ha valaki nagyon elnéző. Mi 1 napot töltöttünk ott.

Katana750 Creative Commons License 2017.06.13 0 1 8686

Mondom, hogy Szárti! Ne csak azt nézd, hogy a partja 1 km. mosott homok! A közelében van egy csomó sziklás part, eldugott öböl, a narancs partnak is van sziklás része. A Meteorák persze sokkal messzebb vannak mint Paraliáról. 

Előzmény: Tetek (8683)
dokeee Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8685

Parga? Az egy jó hely, bár főszezonban kicsit zsúfolt.

Előzmény: Tetek (8683)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8684

olyan tengerpart keresek ami sziklás, az nagyon tetszik fényképeken annak megvan a feelingje :)

 

 mondom, hogy szlovénia!

 

görögországba buszos utat nemigen szerveznek olyan partszakaszra, ami sziklás. ez mondjuk teljesen érthető is, hiszen a homokos partot kedveli az utazók 90 %-a

Előzmény: Tetek (8683)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8683

Persze azért is olyan tengerpart keresek ami sziklás, az nagyon tetszik fényképeken annak megvan a feelingje :) 

Csak ennek kéne valahogyan olyan helyen lenni ahonnan ellehet jutni pár látványossághoz is.

 

 

Előzmény: Katana750 (8682)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8682

Akkor ok! Csak jó, ha tisztában vagy több lehetőséggel is.

Előzmény: Tetek (8681)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8681

Megnéztem tényleg szép :) 

 

Szerintem nem lesz rohanás mert nekünk 2-3 nap elég a tengerparton többi nap az inkább pár látványosság legyen így terveznénk. 

Előzmény: Katana750 (8680)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.12 -2 2 8680

Nem szeretném ha kikú...l magaddal meg akit viszel GR-ba ezért írok én is! Szárti! Oda menjetek és ne Paraliára! A Meteórákat majd akkor nézd meg amikor 2 hétre mentek nyaralni! Ha nagyon vágyod akkor Szártiról is van fakultatív oda. De sokkal inkább egy hajókirándulás, esetleg a szaloniki városnézés vagy a Waterland. Nem mondom, hogy Paralia szar hely, de Szárti sokkal jobb! A tengerpartja összehasonlíthatatlanul jobb, tisztább a víz is. Lehet, hogy rossz becsípődés nálam de 1 hetes nyaralás szerintem szóljon a pihiről! Főleg ha busszal mentek. 500€-t azért vigyél! Egy gíroszosnál itallal együtt kijöttök 10€ körül, étteremben 30 környéke két nyelvhal filé, körettel, esetleg muszaka, hogy jó autentikus görög kaját egyetek, finom bor(sör) kinek mi jön be. Ha van jogsid, motorbérlés a Sassosnál vagy Angelonál és irány a narancspart meg kőrbe a félszigetet! Persze lehet rám mondani, hogy prosztó vagyok de 1 hétre én így mennék, hogy ne egy rohanás legyen a nyaralás meg tengernyi buszozás a kötelezőn kívül. Gondold át! Na, jó 400€ is elég lehet:-)), de akkor mit hozol ajándékba az itthon maradtaknak?

Előzmény: Tetek (8678)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8679

Paráliától a Meteorák kb. 180 km. Jellemzően a magyar utazási irodák telepített vezetői helyi erőkel szoktak megszervezni ilyen kirándulásokat, általában valami helyi gasztro kombinátban valami ebédszerűséggel. A Meteorák tulajdonképpen egy a földtörténeti őskorból származó képződmény, magukban álló magas sziklák, melyekre a középkorban kolostorokat építettek, ezek némelyike látogatható is, de pl. a hölgyektől valami zártabb felsőt várnak el. A szükséges pénzről nincs mit mondanom, ez nagyon egyéni. Napi 50 pénz a minimum szerintem, de biztos lesz aki többet vagy éppen kevesebbet mond :) A telepítettek általában rendszeresen szerveznek folklór esteket, ami ragyogó alkalom megcsodálni a napközben segédmunkásként dolgozó albánok tánctudását és közben mindenféle konyhai katyvaszból elkövetett ételkölteményeket megkóstolni, ami kb. annyira eredeti, amennyire a Halászbástyán felszolgált halászlé, de egyszer ezen is át kell esni...

Bankkártya legyen nálatok, sok helyen azzal is fizethettek és azzal még valamivel olcsóbb is. 

Előzmény: Tetek (8678)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 8678

S amiben van valami görög is ahogy írod :) 

S onnan is ellehet érni a Meteorákat s a többi látványosabb helyeket?

 

Magyar idegenvezetővel is megoldható kintről? 

1hetre ha csak reggelit kérünk a szálláson kb mennyi költő pénz kell 2főre?

Ez tudom elég ember függő de kb.? 

 

Előzmény: Szaganaki (8676)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8677

OK, akkor bocsánat a feltételezésért!

Előzmény: Tetek (8675)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8676

Jogos, hogy felmerült, mert volt már ilyen, az én telefonom is átírja időnként az SMS-t :) Az alapkérdésre visszatérve; ha csak pacsálni akartok és egy kicsit körülnézni, akkor közép-Görögország; Parália, Katerini és a már említett Platamonas, vagy ezek környéke. Ezekben a helyekben kb. annyi a görög, hogy ott vannak, de az eredetiség, az autentikusság még szótári fogalom szintjén sem merülhet fel, de fürödni lehet és a helyi Fradi büfében - állítólag - Erős Pistával készül a gírosz. Ez viszonylag közel van, tehát rövidebb az út is. Fakultatívot előre nem érdemes befizetni, ráértek a helyi telepítettnél; így is, úgy is le lesztek húzva, de így legalább a telepítetté lesz a pénz. Ha csak egy hétre mentek, akkor a Meteorákat feltétlenül javasolom, mert az egy természeti csoda, esetleg Delphit ha érdekel benneteket egy ókori romváros.

Előzmény: Tetek (8675)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8675

Meteorák 

A telefon atirta és még reggel volt.

Minek szórakoznák ilyennel úristen....

Előzmény: Pierr_Kardán (8673)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8674

Ez bennem is felmerült, de ennél nagyobb élvezet ne jusson neki az életében :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8673)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8673

Szerintem csak szopat bennünket a "kérdező" (Meteorológia).

Előzmény: Szaganaki (8671)
Tetek Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8672

Jogos :) Akkor így közép-Görögország mert a Meteorológiai stb érdekel minket tehát olyan út lenne jó ahol ezeket is látni és pár nap tengerpart is játszik.

 

Előzmény: Szaganaki (8671)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.12 0 1 8671

Kismillió helyre szerveznek buszos utakat; én azután próbáltam talán nem pontosan fogalmazva érdeklődni, hogy mik az igények, van-e valami preferencia, stb. Buszos utaknál nagyon nem szokott mindegy lenni, az út hossza; észak-Görögországba pl. Sarti, Paralia, Platamonas, de távolabbi szigetekre is, pl Lefkada, Korfu, Kefalónia is. Az sem mindegy, hogy mik az igényeitek; közép-Görögországban vannak a Meteorák, Delphi, stb, északon távolról sincs annyi látnivaló, de ott jók a strandok, de ez ügyben nyilván lesznek ellenvélemények :)
Tehát az alapkérdés: legalább azt döntsétek el, hogy mit akartok, mire vagytok kíváncsiak, különben értelmezhető választ nem tudunk adni, rossz kérdésre nincs jó válasz.

Előzmény: Gumped Papó (8670)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8670

miből lehet választani, hová megy busz?

Előzmény: Tetek (8669)
Tetek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8669

Görögország az biztos :) 

 

Előzmény: Gumped Papó (8667)
Cimili Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8668

A buszos utak 10 naposak, 7 éjsz. tengerpart.

Előzmény: Tetek (8664)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.06.11 0 1 8667

szlovénia?

 

ott csak 30 km hosszú a tengerpart, 5 falu van mindössze a parton, sokkal könnyebb közülük választani...

Előzmény: Tetek (8666)
Tetek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8666

Nincs semmi terv első utunk ide így nem tudunk dönteni vagy mi alapján kéne? 

Előzmény: Szaganaki (8665)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8665

Legalább azt írd meg, hogy Görögország melyik részére tervezitek az utazást :)

Előzmény: Tetek (8664)
Tetek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8664

Segítséget szeretnék kérni a annyi ajánlat van egyszerűen nem tudunk választani.

 

Lényeg: 

2főre autóbuszos kiutazás max 1het 

 

Gondolom kint lehet magyar idegenvezetővel fakultatív programot találni vagy egyszerűbb itt utazási irodával?

A nevezetesebb helyekre azért szeretnénk elmenni 2-3 nap plusz 3nap meg elég a tengerparton lazulni.

Júliusra tervezzük.

 

Valaki mondjon megbízható utazási irodát ahol érdemes nézni 

 

Görögországon belül pedig nem tudom melyik helyre menjünk ez is nagy kérdés rengeteg part rész van 

 

Döntés képtelenek vagyunk annyi ajánlatot lehet találni hogy....

 

Szaganaki Creative Commons License 2017.06.02 0 0 8663

Basszus mondaná erre a nagy magyar költő...

Előzmény: kerkyra (8662)
kerkyra Creative Commons License 2017.06.02 0 0 8662

Ahogy  én  láttam  húsvétkor, messze  van  még  az az  átadás...  

Előzmény: Szaganaki (8661)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.02 0 0 8661

Az olvtárs feltehetőleg azokra a megnyilvánulásokra gondolhatott, hogy itt-ott ezt-azt "kötelező" megnézni. Mintha létezne egy lista, melynek elemeit ha nem pipálod ki, akkor egy műveletlen barom vagy, pedig a lényeg ott lehet, amire Te is céloztál; mindenkinek mások az igényei, az érdeklődési köre. 

Más: van valakinek érdemi információja a macedóniai autópálya átadásokról? Emlékem szerint májusra ígérték az új szakasz átadását.

Előzmény: 409 (8660)
409 Creative Commons License 2017.06.01 0 2 8660

"Valaki homályosítson már fel; van egy titkos lista, hogy mi az amit kötelező megnézni Görögországban?"

 

 

 Hogyne lenne.  Bár egyáltalán nem titkos.  :) 

Van aki eltervezi az utazást, hogy mit szeretne megnézni. Más meg megy aztán ahogy esik úgy puffan. Kinek hogyan tetszik, nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák.

 Mindkettőnek meg van a maga varázsa.  :))

Előzmény: tisztes őszes (8656)
kerkyra Creative Commons License 2017.06.01 0 0 8659

Vagy   este  8  után,mikor  már  mindenki  lejött  és  csak  te  ülsz  valamelyik  kolostor  lépcsőjén,és  hallgatod a csendet  :)    

Előzmény: Szaganaki (8658)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 8658

Ez tény és kora reggel a legszebb a látvány, amikor még csend van, még nincsenek csoportok, stb. Micsoda erők lehettek azok, melyek kialakították ...

Előzmény: szalámi (8657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!