Keresés

Részletes keresés

Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8518

áim, Flaci Köszönöm a sok segítséget!

 

409 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8517

 

 perpillanat 13.20€

Előzmény: Melcsi625 (8511)
áim Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8516

+ ha van kedvetek csak sétálni, és kicsit "helyi levegőt szívni", akkor a Ladadika 

+ a Fotográfiai Múzeum

+ ha szerencsétek van, és kaptok jegyet, akkor az Opera

 

Amik jópofák még, azok a Fehér torony lábától induló hajók. Nem mennek messzire, gyakorlatilag csak a parti sétánnyal párhuzamosan mennek kicsit, és a kikötőnél vissza is fordulnak. Kb. egy szűk óra az egész túra. Menetjegy nincs, de valamit illik fogyasztani a bárban. Nem hajmeresztőek az árak, kb kétszerese, mint ha a parton veszed meg a sört, vagy az üdítőt. Jó fotókat lehet lőni a városról.

 

 

 

 

Előzmény: FLaci (8515)
FLaci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8515

Thessaloniki látnivalók, szerintem:
Archeológiai Múzeum
Fehér Torony
(esetleg a parti sétány ettől délre a Nagy Sándor szoborral)
Gounari utca - ókori romok
Galerius diadalíve
Rotunda
Láncos Torony
(esetleg a Kastro, ha még magasabbról akartok körülnézni)
Arisztotelész tér + utca + északi végénél a piac
Római Fórum
Templomok: Agia Sofia, Achiropitos, Moni Agios Theodoras, Agios Demetrios,...

Előzmény: Loricaria88 (8508)
dokeee Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8514

15 eur körül.

Előzmény: Melcsi625 (8511)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8513

Neked is köszönöm. Igazából az autó csak akkor érdekel, ha "fingért" van. Nekem megfelel a busz is, ennyiért meg pláne. Mivel 4-en vagyunk, s együtt fogunk mozogni, gondoltam, ha nem horribilis az ára béreljünk, de csak a kirándulás erejéig. No majd meglátjuk...

Előzmény: áim (8510)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8512

Köszönöm!

 

Előzmény: FLaci (8509)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8511

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy a Rio-Antirrio hídon mennyit kell fizetni?

Gondolom nem egy nagy összeg,csak azért nem árt tudni.Köszi!

áim Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8510

Ha nem akarsz autót bérelni végig, akkor Pereára simán kijutsz busszal is, csak egy kis csavar van benne: először be kell menj pár megállót a város felé, az IKEA-ig, és onnan tudsz Perea felé átszállni. A jegy 1 euro alkalmanként, a buszon tudod megvenni automatából, legyen nálatok apró!

 

Ha Szalonikit meg akarjátok nézni (egy kicsit), akkor megint a tömegközlekedés a legegyszerűbb. A busz Perea fő utcájától egészen Szaloniki belvárosáig visz. Ha ott körbesétáltatok, akkor érdemes a Fehér Torony lábánál felszállni az OASTH (a helyi BKV) 50-es buszára, ami egy hop on hop off körjárat. Pontosan már nem emlékszem, de olyan 12-15 leszállóhely lehet. Az egyes szakaszokon angolul is elmondják, hogy mit találhatsz, ha leszállsz. Az ára a többi hasonló módon üzemeltetett járathoz képest nevetséges, felnőtteknek 2, gyereknek 1 euro.

 

Az Olümposz gyönyörű, de ha el akartok jutni pl. a Meteorákig, akkor érdemes két napot szánni rá, egyébként csak autózni fogtok. 

 

Ha van kocsi, akkor nézzétek meg a Halkidiki félszigetet! Az én személyes kedvencem Afitos, egy kicsi falu a Kassandra keleti oldalán, szédületes panorámával, kihalt strandokkal, és a teraszon jó éttermekkel.

 

Jó utat!

 

 

Előzmény: Loricaria88 (8508)
FLaci Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8509

http://oasth.gr/

 

Ez a helyi buszos cég weblapja. A reptérről Thessalonikibe a 78-as busz megy, Thessalonikiből Peraia-ba a 72-es.

(Reptér és Peraia között mi inkább taxiztunk...)

Előzmény: Loricaria88 (8508)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8508

Sziasztok.

 

Köszönöm a reagálásokat. Az az igazság, hogy bagatell pénzért megyünk thessaloniki repterére a wizz-el (15E Ft/fő, oda vissza). Szállást Peraia-ban az airbnb-n keresztül foglalunk ma este, ha minden jól megy, kb 300 Euro 7 napra, 4-ünknek, klima, wifi, 50-150 m-re a strandtól. Igazából megnéznénk thessalonikit 1-2 napban, 1 kirándulás az Olimpus-ra, ha lenne autó, a többi sztem pihenéssel fog telni. Sajnos nézem a netet, de nem találok se menetrendet a helyi buszokhoz, se jó leírást, hogy mégis mi mennyi, mit érdemes, mit nem megnézni, kipróbálni, megenni, meginni.

Esetleg szívesen várok linkeket a dombaylaszlo70@gmail-os címre. Előre is köszi, szép napot mindenkinek!

Előzmény: andreas19 (8506)
Boar... Creative Commons License 2017.02.07 0 0 8507

Nem tudom, mi alapján számolnak? Bolti árak? Vagy benne van a vendéglő, a street food is?

Egy görög lidl-ben a kenyér drágább, a hús, felvágott kb. ugyanannyi, a zöldség, gyümölcs akár olcsóbb is lehet mint nálunk, ez utóbbi persze szezon függő.

Előzmény: Gumped Papó (8491)
andreas19 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 8506

Katana 750 kolléga soraiból az aggódást vélem kiolvasni;

nyugtass meg minket, ugye, nem Szalonikiben terveztek lakni-nyaralni-strandolni és megismerkedni a görög lélekkel!?!

Előzmény: Loricaria88 (8502)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.06 -1 0 8505

thessaloniki autóbérlés (kipróbàlt, megbízható, olcsó helyi erők):

 

http://rideanddrive.gr

 

https://www.poseidoncarrentals.com

Előzmény: Loricaria88 (8502)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.02.06 0 3 8504

hálaistennek az index fórummotor általában nem ágyazza be azokat a youtube videókat, amelyek https taggal kezdődnek, csak azt, ami sima http-vel kezdődik

 

azért szerencse, mert ha lenne egy olyan fórum az indexen, ahol mindenki youtube videót ágyaz be, akkor egy oldalon a 25 youtube video a kezdőképpel (és a többi információval) együtt kb. 50 MB infót tartalmazna

 

szóval csak ez az egy oldal egy 500 MB-os mobilinternetes netező havi adatkeretének a 10 %-át egyből leszívná, ha gyanútlanul belekattintana egy ilyen oldalba :-((

 

tiltanám a fórumokon a youtube videók beágyazását, de (szerencsére) nem vagyok pozícióban

Előzmény: cobranco (8499)
Katana750 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 8503

Valami terv, hogy merre? Hakidiki félsziget, olimposzi riviéra, Sithonia, Kasszandra? A Makedónia repülőtértől hány kilométeren belül szeretnél szállást? Gondolom nem Thesszalonikiben szeretnétek megszállni! A kocsibérlésnek is sok módja van, szerintem a reptéren a legdrágább az adj uram isten azonnal! Itthonról a neten előre foglalni olcsóbb és akik már csináltak ilyet, biztos segítenek. Szokott olyan lehetőség is lenni, hogy a szálloda vagy apartman tulaj küld értetek transzfer kocsit és ez is jobb mint a távolsági buszra várni vagy a taxiért fizetni egy rakás pénzt. Szóval először el kéne dönteni, hogy mennyit vagy(tok?) hajlandó(ak?) utazni a reptértől a szállásig! Tudni kéne, hogy punnyadós vagy bulizós helyet keresel? Akarsz főzőcskézni vagy eljártok enni? A szállodákban nincs konyha az apartmanokban is csak minimális felszereltségű a szobával egy légtérben általában. Szóval kicsit tudd, hogy mit is szeretnél és utána könnyebb segíteni! Üdv.

Előzmény: Loricaria88 (8502)
Loricaria88 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 8502

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeptemberben 4-en mennénk Thessalonikibe, 1 hétre. Mivel eddig kimaradt az életünkből Görögország, próbálunk időben felkészülni. Ha valakinek van szállás, étkezés, esetleg 1-2 napra autóbérléssel kapcsolatos infója, akkor szívesen vennénk, ha megosztaná velünk. Az árakkal kapcsolatosan is olvastam mindent, ezen dolgok is érdekelnének. Jó kis éttermek, megbízható helyek szintén jöhetnek. Még szállást sem foglaltunk, tippek, esetleg valakitől? Előre is köszönöm!

 

totopad Creative Commons License 2017.02.05 0 0 8501

Gratulálok a filmekhez! 2-3 éve fedeztem fel őket, de okoztak pár kellemes órát, vicces, hogy leginkább azokat a helyeket sikerült bejárni, ahol magam is jártam (Montenegro, Horvátország) 

 

Sok sikert a folytatáshoz! Inkább ez, mint az anyátok közt.

Előzmény: cobranco (8499)
Bujazliz Creative Commons License 2017.02.04 -1 0 8500

Üdv!

A Hellas fórumban már délután meg is néztem. Köszönet a filmért. Belülről mutattad meg azt, amit a felkapott helyeken megjelent, vagy odaszállított turisták nem látnak.

A nagyon gyéren lakott területeknek megvan az érintetlenségből adódó varázsa, de a kockázata is, ha valaki bajba kerül.

Előzmény: cobranco (8499)
cobranco Creative Commons License 2017.02.04 -3 1 8499

Sziasztok!

 

Terítéken Kefalonia nyugati partvidéke.

Programok címszavakban:

Vártúra,csobbanás a türkizkék/zöld?/tengerben,tavernateszt és levezetésképpen hegymászás a 40 fokban.

 

A görög szigettenger kalandorai 6.rész: "Ellentétek szigete"/Kefalonia/ 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=ziL8mh0dMP8

 

Útvonal:

Lixouri-Agonas-Divarata-Kalo Oros-Assos-Kastro Assou-Kouloumi-Enosi-Maganos-Markantonata-Emblisi bay

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/kefalonia2gorogorszag

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo6.2016..html

 

Kellemes időtöltést!

 

Ui:
A webmotor valamilyért nem hajlandó beágyazni a videót, kattintással a youtube-on nézhető…de szigorúan csak akit érdekel :)

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.02.03 0 2 8498

egyszerre két hozzászólásban is reklámozod azt a nőszemélyt, gratulálok!

Előzmény: Tarzy52 (8489)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.02.03 0 0 8497

figyelek ám!!!

Előzmény: Pierr_Kardán (8490)
balazsh Creative Commons License 2017.02.03 0 0 8496

A saját gmail.com-osról a honlapjukon lévő info kukac efremrentacar.gr-re.

De írtam már a holapon lévő contact form-on keresztül is.

Előzmény: geodo1 (8495)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.02 -1 0 8495

milyen mailről írsz nekik?

Előzmény: balazsh (8493)
OrSoLy Creative Commons License 2017.02.02 0 0 8494

szia, nem kértem az Efremtől ajánlatot, csak online néztem. Az Auto Tourtól kértem, de nem kaptam :(

Előzmény: balazsh (8493)
balazsh Creative Commons License 2017.02.02 0 0 8493

OrSoLy!

 

Te kaptál ajánlatot az Efrem-től, vagy csak az online ajánlataikat nézted?

Én írtam nekik még egyszer, de nem válaszolnak. :(

 

Az Auto Tour-tól megkaptad az ajánlatot?

 

Előzmény: OrSoLy (8484)
balazsh Creative Commons License 2017.02.02 0 0 8492

pssssszzzzzt! pont ez jutott nekem is eszembe........

Előzmény: Pierr_Kardán (8490)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.02.02 0 0 8491

szokott itt vita lenni, hogy milyenek az élelmiszerárak Görögországban

 

itt egy objektív felmérés, bizony Görögországban kb. 30 %-al kerül többe (103/79) az élelmiszer, mint Magyarországon

 

szubjektíven érezhetünk többet is, meg kevesebbet is, de átlag 30 %-os különbséget fog érezni

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.02 0 5 8490

Ajjaj :-( Már hallom, hogy Mólés Dzsekk ropogtatja ujjait a billentyűzet felett, hogy reagáljon az Ágis beírásokra.

Tarzy52 Creative Commons License 2017.02.01 -1 0 8489

Szia!

 

Mi itt voltunk kétszer egymás utáni évben az első emeleten a középső nagy erkélyesben! ( akkor ott még klima nem sem volt! )

http://thasos.hu/szallaskeres/centrum-es-a-nagy-strand-kozott/234-alexander-studio 

 

-azóta még szebb lett...!

 

Itt keresgélj!   http://www.thasos.hu/szallasok/reszletes-szallaskereso

 

Az Ági-blogban olvashatsz ajánlásokat Ági-tól!

 

Akciós ajánlatok.....: http://www.thasos.hu/szallaskeres/akcios-ajanlatok

Előzmény: ewy91 (8482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!