Keresés

Részletes keresés

szalámi Creative Commons License 2016.07.25 0 0 8324

Nem tudjuk az igényeidet. Kinek ez a jó, kinek az. Azonkívül, hogyan akartok utazni és hányan? Milyen messze? Ugyanis Görögország, finoman szólva is kurva nagy. Milyen népsűrűséget és népet szeretnétek magatok körül látni? Voltatok-e ott (Paralia nem Görögország)? Na, ha ez mind megvan, akkor érdemes a kiszemelt helyről tájékozódni pl. a booking.com-on, elolvasva az értékeléseket.

Előzmény: Zsuzsa71Réka (8320)
Zsuzsa71Réka Creative Commons License 2016.07.25 0 0 8323

De, igen, van. Elnézést, ha ezzel zavartam! Csupán segítséget szerettem volna kérni, hátha van valaminek kipróbált, bevált helye.. Na, mindegy...😦 Ezt is köszönöm!

 

tisztes őszes Creative Commons License 2016.07.25 -2 1 8322

Bocs, de a Te gépeden nincs valamilyen kereső telepítve? Vagy csak nem tudod használni és ide öntöd az óhajodat. A görög tengerpart elég nagy és elég változatos akárcsak a magán szállás ajánlatok.

Találd ki, hogy mit szeretnél és azt kb. hol és utána keresgélj! Egyébként pedig eltévesztetted a topicot; ez nem a VEVŐSZOLGÁLAT!

Előzmény: Zsuzsa71Réka (8320)
andreas19 Creative Commons License 2016.07.25 0 1 8321
Előzmény: Zsuzsa71Réka (8320)
Zsuzsa71Réka Creative Commons License 2016.07.25 -1 0 8320

Sziasztok! Augusztus 10-e körül szeretnénk menni Görögországba. Lehetőleg magán szállásra. Esetleg tud nekem ajánlani valaki? Köszi!

Ödixxl Creative Commons License 2016.07.25 0 0 8319

Szia ! Mi Evia szigetére járunk 8 éve , ha  kibírtok még 2-300 km-t akkor próbáljátok meg, hasznos infók itt: http://www.eviasziget.hu/ .

 

Üdv

Előzmény: Melcsi625 (8299)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 8318

Nekem csak a teljesen mentes játszik. 2 ilyet megiszok és megyek aludni. Nem igazán értem miért, vörösbor+kóla mixből 3 liter simán lemegy, csak akkor van hatás ha Vilibácsi is megy mellé, de ilyet nem csinálok.  A normál sört meg egyszerűen nem vagyok képes meginni. Görögországban a házi borok mennek nekem, de a meleg miatt az is csak óvatosan. 

Előzmény: Szaganaki (8316)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 8317

Nem terepjáróval megyek én sem. Helyben csak találok valami "rent a car"-t! Okoskodva úgy gondolom az árapály cseréli a vizet a medencében! 

Előzmény: Melcsi625 (8315)
Szaganaki Creative Commons License 2016.07.24 0 1 8316

Korábban szó esett itt a különböző görög sörökről, de ezekről nem volt szó; tavaly nem is láttam ilyet.

Viszont nagyon kellemesek, 1-2 %-ak, tehát akár víz helyett is :)

 

 

Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 8315

Nem is gondoltam volna,hogy a medence tenger felőli résén át nem cserélődik rendesen a víz...

Valaki írta is vagy itt,vagy nem,hogy vigyázni is kell,nehogy a gyereket kivigye a víz a tengerre. De gondolom ez időjárás,vízállás mittudoménmi függő.

Bár a benti része mélyebb,lehet hogy ott áll a víz jobban.Mindegy,megyünk,megnézzük.

Nem terepjáróval megyünk,személyautóval,nem annak való végig,tudom én is,majd gyalogolunk.Szokva vagyunk hegymászáshoz,csak kibírjuk ezt is.

Előzmény: Katana750 (8314)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 8314

A megtalálással nincs gond, a megközelítés eszköze a meggondolandó. Terepjáróval szerintem nem probléma. A zöldülés a zöld alga elszaporodása miatt van. Ha egy zárt medencében huzamos ideig pang a jó meleg víz, elindul az algaképződés. A Giola medencében nem tudom miképp cserélődik a víz, ha bezöldült akkor nem cserélődik kellőképpen. A Fekete-tenger is hajlamos zöld alga szőnyeget dobni a partjára óriási mennyiségben, talán mert beltenger! Az édesvizes medencét ez miatt kell kezelni klórral, ph+- állítóval, stb.

Előzmény: Melcsi625 (8310)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8313

Mitől zöldült be?

Előzmény: balazsh (8312)
balazsh Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8312

Kettő az (Apollon és Aeolus), a többi csak ezek szállásait értékesíteni. De ne ezen menjen a vita.

 

Egy biztos, Thassos veszített eredeti vonzásából, mivel beállt a turistákat kiszólgálók közé.

Mi 2006-ban voltunk ott elöször, majd utána még ötször. A 2006-os és a 2014-es Thassos között nagyon nagy volt a különbség. Sajnos nem előnyére.

De ez van, az igényeket ki kell szolgálni.

 

A szirének medencéjét már nem nehéz megtalálni. Már arra is üzlet épült. Legalábbis már van "taverna" a közelében. Sőt a lusta túristákat, ha kell és megfizetik le is viszik autóval. Csak megint be ne zöldüljön mint tavaly.  :(

 

Mindenesetre ha valakinek közeli görög célpont kell, akkor 100x inkább Thassos, mint Paralia, Sarti, Nei Pori, ....

Előzmény: Szaganaki (8307)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8311

Szóval én akkor azt hittem,hogy ez eleve ilyen hely...

Előzmény: Pierr_Kardán (8308)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8310

A Giolai Szirének medencét mi is tervezzük megnézni,kíváncsi vagyok,tényleg nehéz-e megtalálni,majd megírod?

Előzmény: Katana750 (8303)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8309

Okés,persze elhiszem....de írtam is,hogy szeptemberben voltam,a vége felé,és rendesen kihalt volt majdnem...

Vagy csak olyan hetet fogtunk ki.....Alig voltak az éttermekben is,parti bárokban sem nagyon...szóval jól elvoltunk...

Van olyan fényképünk,hogy rajtunk ívül egy (!) ember van az egész parton. .az ófalui részen voltunk.

 

Egyébként engem most sem zavar a zsúfoltság annyira,ha olyanom van...

 

Hát kíváncsi vagyok,Thassoson milyen népek lesznek...Várom már nagyon,nem tud elriasztani semmi!

Előzmény: Pierr_Kardán (8308)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8308

 

 

Sartiban voltunk,ami elég zsufi hely,azért,mert utoljára 13 éve voltunk ott,akkor még csendes falucska volt,nyugis,alig volt valami.

 

Vagy jóval régebben voltál Sartiban, vagy kifogtál valami erősen csendes időszakot, amikor a vendégek már hazautaztak.

 

2001-ben voltunk kint először, akkor már mai zsufi 99 %-a megvolt. Már akkor sütötték a nénik a kukoricát a parázson, a főutcán már akkor sem lehetett lépni esténként.

 

Sarti Beach bővült érdemben azóta, de az Ófalu és Új-Sarti ugyanilyen volt akkor is.

Előzmény: Melcsi625 (8294)
Szaganaki Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8307

Csak hogy ellenőrizzem magam ismét beütöttem a keresőbe és a kettőnek többszöröse jött fel ajánlatban, de végül is mindegy; mi háromszor voltunk ott: először, utoljára és soha többet! A sziget tényleg szép, nagyon kellemes helyek is vannak, na de a humán faktor!

És őszintén szólva - számunkra- a viszonylag sok magyar érdekeltség tevékenysége volt kissé vissza taszító; nagyon nyomultak! Folyamatosan azt próbálták le kommunikálni részben szóban, részben utalásokkal, hogy nélkülük esélyünk sincs a szigeten semmit megtalálni, semmit megnézni, stb.

 

Előzmény: balazsh (8306)
balazsh Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8306

a legrosszabb hír: irgalmatlanul sok a buszos csoport!

Magyar van, de azért nem mondanám, hogy rengetek. Két iroda visz oda heti 1-1 busz utast. Plusz pár magán utas. Bár tudom, minden csak viszonyítás kérdése.

(Na jó a közeli szárazföldi településekről van fakultatív is. De az csak pár óra.)

 

Sokkal több a román, bulgár és szerb.

Előzmény: Szaganaki (8296)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8305

Vitán felüli amit írsz.

Előzmény: Szaganaki (8304)
Szaganaki Creative Commons License 2016.07.22 0 1 8304

Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy mi magyarok sem jobbak, sem rosszabbak nem vagyunk más nációknál, de pont ez a lényeg, hogy az nem értjük, legfeljebb ha figyelünk! De amikor nem is akarok figyelni, mert a babámmal vacsizunk vagy csak a parton punnyadunk számunkra roppant zavaró tud lenni, hogy derékig járunk a lóf@szokban. 

Előzmény: Katana750 (8301)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8303

Elvileg az idén belenyúltam a nyugodtságba. 2km. keskeny homokos part, erdősáv, kék zászló, a szállodánk közel, de azért a második héten biztos körbemegyünk a szigeten, meg bérelek terepjárót és megkeresem a Giola medencét, Meglátom mik a lehetőségek Samothraki felé! Ilyen terveim vannak. 3 éves utóddal némi kompromisszumra kell berendezkedni, de már nagyon várja a gyerek is Görögországot!  

Előzmény: Melcsi625 (8302)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8302

Mondjuk én 2003-ban voltam,szeptemberben,lehet azért nem voltak annyian.

Tavaly,júliusban szinte csak magyar és (ahogy írod) szerb volt,elvétve más más országokból.

De rengeteg ember volt....

Ha zavartak,mi is odébb mentünk,nem idegelem magam rajta,csak az,hogy vagyunk ugye mi,akik kultúráltan,csendben esznek étteremben,nem hisztizik a gyerek a bazárnál,nem fogdos meg mindent,nem kell az utcán földig verni,nem borogatja ki a kaját,és sorolhatnám, és van mindennek az ellentéte,ezek vannak többen,ahogy láttam,és sajna ezekről jegyzik meg a magyarokat,gondolom,ahogy én is,mert ezek úgy megmaradnak...szomorú,de ahogy írjátok más nemzeteknél is előfordul ilyen,ez van.

Előzmény: Katana750 (8301)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8301

Érdekes a tapasztalatod Szárti esetében. 2004-2008-2009, rengeteg honfitársunk, 2013-2014, szerbek, románok tömkelege. Mondjuk engem nem zavarnak. A nyaralok beleszarok fajta vagyok. Thasos esetében én is a román-bolgár többségű vendégkörről olvastam mindenhol(nincs messze nekik), majd meglátom milyenek. Szártiban volt egy aranyos esetem egy öreg boltos nénivel. Hasitasit néztem, tán 6€ volt, benyögtem rá viccből 5-öt, mire a néni dühösen kérdezte(magyarul)"mágá szerb?" mondom magyar, de mi baja az ortodox testvérekkel? "Alkudnak, aztán nem vesznek semmit" mondta  az öreglány. Szóval a honfitársaink nem olyan rosszak, csak mi értjük a "Boar...féle bazmegolást és hajlamosak vagyunk megjegyezni. Lehet a szerbek románok bolgárok csúnyábban beszélnek csak nem értjük!

Előzmény: Melcsi625 (8294)
geodo1 Creative Commons License 2016.07.22 -1 0 8300

bízom benne, nem a pelionra és az én blogomra gondolsz.

Előzmény: Szaganaki (8293)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8299

Okés,köszi!Mondom,nem zavar a magyar sem,amíg nem az a fajta,akiről beszéltünk.

De ezt szerintem nem nagyon lehet megúszni.

Thassos a közelsége miatt jött szóba nálunk,meg persze kényelmi szempontok miatt is,mivel gyerekek mellett

nem hátrány...akkor tudunk pihenni mi is,ha nekik "van minden".Mi pedig kibírunk ezért pár hülyét...

De szerencsére gyorsan nőnek....  :-))

Úgy gondolom,jövőre már lehet kevésbé felkapott helyre menni menni velük és felfedezni a vadregényesebb Görögországot,amúgy sem hisztizős fajták.

Ezért bármit szívesen meghallgatok, ti mit ajánlanátok?Az szempont maradna,hogy hegyes-öblös legyen,mint Thassos,mert ezt szeretjük.Jöhet bármi.

 

Előzmény: szalámi (8298)
szalámi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8298

Bár Szartiban nem voltam 20 éve, de biztosan sok a magyar. Ahhoz képest nem tudom mennyi van Thaszsoszon, de abszolút értelemben sok. De van egy jó hírem. '12-ben voltunk ott és gyakorlatilag román, bolgár és szerb az egész sziget. 2005-ben közel sem voltak ennyien. Thasszosz már kilőve a többi északi résszel együtt. 

Előzmény: Melcsi625 (8297)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8297

Nem azt mondtam,hogy nincs,de ha kevesebb mint tavaly Sartiban,már megérte....

Meg normálissal nincs bajom.

Előzmény: Szaganaki (8296)
Szaganaki Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8296

Thassoson nincs magyar? Nem szeretném elvenni a kedved az utazástól, de ott rengeteg magyar van; gondold csak végig, az a legközelebbi görög sziget és ami a legrosszabb hír: irgalmatlanul sok a buszos csoport!
Egyébként egyszerű a dolog; írd be a keresőbe pl Thassos nyaralás-t; annyi találatod lesz...

Előzmény: Melcsi625 (8294)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 8295

Még egy gondolat azért: mivel erősen szezon közepe van,jó nyaralást kívánok mindenkinek!!!Csak úgy....

 

Azért lenne egy kérdésen is: aug. 20-án jövünk haza elvileg,akkor milyen a török- forgalom Röszke felé?

Ekkor jött már vissza valaki?mi a tapasztalat?Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!