Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2015.07.15 0 1 7956

 

 A török vendégmunkásokkal nagyságrendekkel több gondod lesz. Pedig az is messze van az elviselhetetlentől.

Előzmény: Borokafa (7954)
Szaganaki Creative Commons License 2015.07.15 0 0 7955

Azok - jellemzően - nem autópályán jönnek.

 

Előzmény: Borokafa (7954)
Borokafa Creative Commons License 2015.07.14 -1 0 7954

Jön mostanában ez  a rengeteg bevándorló, rájuk gondoltam. 

Előzmény: 409 (7953)
409 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 7953

Melyik népvándorlásra gondolsz?

Előzmény: Borokafa (7952)
Borokafa Creative Commons License 2015.07.13 -1 0 7952

Üdv Mindenkinek!  31-én megyünk mi is, ez a "népvándorlás" hogy érintheti az autópályákat és a határátkelőket?

Pontikos1 Creative Commons License 2015.07.05 0 1 7950

Személyi igazolvány vagy útlevél kell hozzá, a sim kártya ára 5-1o euró, aztán magad töltöd (prepaid). Nagyobb városokban az utcán ingyen is hozzá juthatsz hostessektől (vodafone vagy cosmote). A vodafone biztosan olyan ad, hogy normál és micro sim "egyben", a cosmotet nem tudom.

Mobilnetről nincs infom, de ha felmész a szolgáltatók honlapjára, megtalálod.

Előzmény: totopad (7949)
totopad Creative Commons License 2015.07.05 0 0 7949

Sziasztok! No, hogy valami téma is legyen itt, ne csak anyázás. Úgy néz ki, hogy idén végre sokadjára tölthetem évese nyaralásom jelentős részét Görög földön és a nyaralás alatt szeretnék SIM kártyát vásárolni lehetőleg mobilnettel és micro sim-et. Tudom ez specifikus kérdés, de, akinek van tapasztalata a vásárlásról, írna pár dolgot, akár a tapasztalatokról is? :)? Leginkább arra gondolok, hogy külföldiként besétálhatok-e egy boltba és vehetek-e magamnak?!

Boar... Creative Commons License 2015.07.03 -4 2 7948

Pont annyira érdekel a véleményed mint az elébb...

Előzmény: Szaganaki (7947)
Szaganaki Creative Commons License 2015.07.03 -3 3 7947

Én egy helybéli tapasztalatán alapuló véleményt adtam közre és még csak utalást sem tettem arra, hogy másnak ne lehetne más véleménye. A stílusod viszont bőven hagy kívánni valót maga után; véleményem szerint egy büdös bunkó vagy.

Előzmény: Boar... (7946)
Boar... Creative Commons License 2015.07.02 -3 2 7946

Természetesen csak neked van jogod "szétkürtölni az igazad"... Nem tudtam, hogy Te birtoklod a görög topicokat...úgyhogy pofát súlyba, olvtárs, én azt írtam le amit látok.

A sört nem szeretem, kint pipázom a lakókocsi előtt és hallgatom a kabócákat miközben osztom az észt :-) ...és igen, ez túl kellemes szitu itt ahhoz, hogy nem szarjam le nagyívben a véleményed... :-)

Előzmény: Szaganaki (7942)
Szabó Sándor Zsolt Creative Commons License 2015.07.02 -4 0 7945
Szabó Sándor Zsolt Creative Commons License 2015.07.02 -4 1 7944

Szeretettel közkincsé teszem INGYEN!
KÖNYV: SZABÓ SÁNDOR ZSOLT - BUSSZAL NYARALUNK - INGYENESEN LETÖLTHETŐ PDF. FORMÁTUMBAN ITT (válaszd a lassú letöltést ingyen!):
http://data.hu/get/8896365/Szabo_Sandor_Zsolt_-_Busszal_nyaralunk.pdf
Kedves Olvasó! Ebben a könyvben összegyűjtöttem olyan ötleteket, amelyek felkészíthetik az első autóbuszos nyaralásra, külföldre. Hasznos segítség lehet, amit elsajátíthat az utazás előtti hetekben. Lelki könnyedséggel, többszöri görögországi utazásaimból merítettem hozzá ihletet. Barátságos hangvételben igyekszek megnyugtatást adni azok számára is, akik eddig valamiért idegenkedtek a csoportos utazásoktól. Őszintén mesélek a kényes témákról, és eshetőségekről is. (Az ésszerű csomagoláshoz próbál segítséget adni a könyv, továbbá megpróbál általános problémák megoldásaira is ötleteket adni az utazás közben.) Néhány sorban kitérek a környezetünk szeretetére, és az egészségesebb életmódról is teszek néhány említést. Igyekeztem mindent úgy összesíteni, hogy könnyű felkészülést adjon a buszos nyaralásra. A könyv vége tartalmaz tervezési segédleteket is, melyek nagyban megkönnyíthetik a szervezést.
Ahová írhatnak nekem, kérdezhetnek a könyvről, esetleg ha engem szeretnének kicsit jobban megismerni:
E-mail: nyariszellozene@gmail.com

Mr Reacher Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7943

parália

Előzmény: szalámi (7936)
Szaganaki Creative Commons License 2015.07.02 -2 2 7942

Ezek szerint Te tájékozottabb vagy, mit a szállásadóm - aki mellesleg taverna tulajdonos a Pellion-on :)

Szerinte a belföldi vendégek száma kevesebb mint a fele a tavalyi és kevesebb mint negyede a két évvel ezelőttinek. 

De Te tudod! És ezért klaviatúrát ragadtál, hogy szétkürtölhesd az igazad, ahelyett hogy békésen punnyadnál a parton egy sörrel a kezedben.

Tudsz élni wazze!

Megnyugodtál?

Előzmény: Boar... (7941)
Boar... Creative Commons License 2015.07.02 -3 2 7941

a belföldi turizmus gyakorlatilag megszűnt

 

Engedelmeddel a lófaxt szűnt meg...

Itt a szigeten nyüzsögnek a görög nyaralók. A készpénzfelvétel necces, nekem szerencsém volt, másodjára pont jókor értem az ATM-hez, a boltokban a kártyás fizetést firtató kérdésre csak sajnálkozva csóválják a fejüket de amúgy a polcok tele vannak, friss zöldség, gyümölcs, pékárú doszt.

Előzmény: Szaganaki (7919)
Szaganaki Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7940

Valahol az újságíró is  ember és írnia kell valamit :)
Most ezt sikerült!

Előzmény: dokeee (7933)
Szaganaki Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7939

A legtöbb görög apartman nincs fent a hálón; én foglalnék egy-két éjszakát valahol és utána helyben keresnék valamit ami nekem pont jó. Ilyen egyszerű. És délelőtt vagy kora délután, mert este már sok tulajdonos nyeregben érzi magát és eszement árakat mond, de délután, amikor tudja hogy van időd keresgélni és azt is pontosan tudja, hogy csak az Ő utcájában még van 15 kiadó apartman, akkor alku pozícióban vagy.

Előzmény: mateus33 (7934)
geodo1 Creative Commons License 2015.07.02 -1 0 7938

itt az egész szigetről mondj le, nem az a kaliber, mint amiket említettél, méretben sem. pont ezért kell utánanézni, h le tud szűkíteni azt, amit első körben bejárni szeretnél.

Előzmény: mateus33 (7937)
mateus33 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7937

Nem a bulizós rész érdekel, Korfun és Zakynthoson is egész hétre béreltem robogót, aztán bejártuk a szigetet, itt is azt tervezném, amennyire lehet. 

 

Köszi szépen a választ, meg a weboldalt is, átnézem!

Előzmény: geodo1 (7935)
szalámi Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7936

Aki idemegy, az meg is érdemli.

Előzmény: dokeee (7933)
geodo1 Creative Commons License 2015.07.02 -1 0 7935

ez megint egy olyan kérdés, amire kapni fogsz egy csomó választ, azonban igazából nem lehet rá nélküled jó választ adni. nem hiszem, h meg lehet spórolni azt egy ekkora sziget esetén, h a szállásfoglalás előtt kicsit utánaolvass, utánakeress. mi tetszik, mi nem annyira, aztán, milyen jellegű nyaralást szeretnél (bulizós, nyugodt, legyen promenád estére vagy inkább minél kisebb legyen az embermennyiség, tájakat bejárni óhajtasz vagy csak fürödni a szálloda medencéjében, stb.). mindezektől függ az, h mi a jó válasz a kérdésedre.

 

mert pl. sztem: heraklion környezetében kréta legótvarabb része található, buliközpont, jellegzetes görög hatás szinte nulla.

 

javaslom, nézegesd ha mást nem is, de legalább viizo krétasziget.hu című weboldalát, olvasd át, ismerkedj a szigettel. aztán már valószínűleg tudni fogod, merre is szeretnél megszállni, h be tudjad járni azt, amire igazán kíváncsi vagy; de legalábbis erősen leszűkülnek az eshetőségek, és már sokkal célirányosabban lehet segíteni majd!

Előzmény: mateus33 (7934)
mateus33 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7934

Krétán hova, melyik részre érdemes apartmant keresni? Booking-on mindenhova rengeteget hoz ki, de így látatlanban nem egyszerű. A Heraklion-i reptér néhány km-es körzetében van szép partrész?

Előzmény: viizo7 (7931)
dokeee Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7933
geodo1 Creative Commons License 2015.07.01 0 1 7932

meg hát, azért aki mondjuk krétán zirosból nekiindul a szerpentinen xerocambos felé, és megy le a faluhoz, kizártnak tartom, h ne dobjon egy hátas a látványtól annak ellenére és azzal együtt, ha táj bizony eléggé kopár. legyen valaki bármennyire is dús növényzet kedvelő, az akkor is nagyon tud ütni.

Előzmény: viizo7 (7931)
viizo7 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7931

pr / ON

Ha megfelelő helyeken nézegetsz képeket és mazsolázol infókat Krétáról vagy Rodoszról (ami nem utazási irodák prospektusait / szállodasorait jelenti), hamar rájöhetsz hogy ezek nagyon nem egy súlycsoportot képeznek Zakynthosszal :) Tény és való, van bőven kopár rész, de Zante ezt leszámítva Kefalóniától is jócskán elmarad természeti és minden egyéb szépségek terén, nemhogy Krétától. 

pr / OFF


Előzmény: mateus33 (7924)
Katana750 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7930

Taxi nyílván csak akkor játszik, ha a reptér közelében foglalsz. A magam részéről a kocsibérelést favorizálom. Persze ha napozós, fürdőzős nyaralásra vágysz nem ez a legjobb de én hamar megunom és mehetnékem van megismerni a szigetet. A kontinensen meg csak a saját kocsim jöhet számításba.

Előzmény: mateus33 (7926)
Katana750 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7929

Az idén próbálom először így én is. Hiába, vannak régimódiak. Ha ez így problémamentesen működik, akkor az nagyon jó!

Előzmény: geodo1 (7918)
Katana750 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7928

Olyan nincs.(szerintem) Amikor foglalsz a bookingon jön emil a foglalásról. Kinyomtatod és azon ott van, hogy meddig mondhatod le díjmentesen, mennyit kell fizetned kp. ben vagy kártyával. Szerintem a booking ku.... nagy botrányt csinálna ha nem élne a foglalásod és bocsánatkérések közepette kapnál helyet máshol! Törökországban jártam így, igaz akkor irodánál foglaltam. Itthon dörgedelmes levél után a befizetett összeg egynegyedét visszakaptam, mert a foglalt 5*os hotel helyett 4*ost tudtak szerezni. Szerintem a booking egyből feketelistára tenné azt a hotelt amelyik nem igyekezne megnyugtatóan rendezni egy ilyen problémát! Megjegyzem Görögországban ilyesmiről még nem hallottam. Jó válogatást!

Előzmény: mateus33 (7921)
bazidzsó Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7927

Rodosz biztos nem az.

Előzmény: mateus33 (7924)
mateus33 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7926

Igaz. Mondjuk ebben a helyzetben nem is fizetnék előre görög számlára:)

Volt már foglalásom pl. Ausztriába, helyszínen fizetve, nem volt gond.

 

Repterekről transzfert hogy érdemes intézni Görögországban? Taxi a reptéren, vagy erre szakosodott céget felkeresni neten?

Sosem taxiztam még, csak robogót szoktam bérelni.

Előzmény: zsizsikke (7925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!