Keresés

Részletes keresés

Pontikos1 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 7389

Általános infok vannak a neten, és találsz néhány személyes tapasztalatot is különböző nemzetiségű emberektől.

Előzmény: Citty1989 (7388)
Citty1989 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 7388

Sziasztok!

Olympiakí Aktí-ba tervezzük a nyaralást egy Villa Christina nevű szállóba. Van valakinek bármilyen információja a helyről?

Előre is köszi!

Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 7387

Aha, "értem".

Előzmény: HENZA103 (7386)
HENZA103 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 7386

Nem maradnak kint csak délig, és négy óra körül jönnek vissza, mert a gyerekeket nem lehet a parton tartani, ernyő alatt, a déli órákban pedig a vízben is leéghetnek. Ha a szállodának van medencéje, akkor mellette vannak napágyak ernyővel, gyerekmedence is szokott lenni árnyékos helyen, pancsolóval, játszótérrel, és nem mindegy, hogy azt mondod a gyereknek, hogy most megyünk a szobába és itt ülünk négy órát vagy elmegyünk ebédelni, utána lemehettek pancsolni, játszani. Én nem kérdőjelezem meg, hogy ők mit mondanak, hanem elfogadom. Én ülök a napon, ő az árnyékban. És beszélgetünk.

Előzmény: Pontikos1 (7381)
HENZA103 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 7385

Igen, mindez megvan, +a gyerekeken UV álló póló, sapka,mert tudja, hogy a hajlam öröklődhet és próbálja védeni őket . Húsz éve együtt járunk nyaralni, nem fog ezen múlni a nyári program, igyekszünk olyan szállást találni, ami mindenkinek jó.

 

 

Előzmény: Pierr.Kardan (7383)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7384

Ja, még annyi, hogy nem mindegy, hogy milyen a naptej. Sajna a drága naptej a jó naptej :-)

Előzmény: Pierr.Kardan (7383)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7383

És ha felmerül a következő kérdés: hogy miért megy tengerre, aki napallergiás?

 

Igazából én is napallergiás vagyok (szerencsére már inkább csak voltam), de az allergia részére megfelelően adagolt (értsd: jó sok) antihisztamin, a nap részére meg az 50+ naptej a megoldás.

 

Fontos még a fokozatos hozzászoktatás is, nyaralás előtt még itthon el kell menni 5-6 alkalommal (egyre fokozódó hosszúságú időre) szoláriumozni és már ebben a szakaszban el kell kezdeni az antihisztamin kúrát.

 

Ha meg beüt a krach, akkor a tünetek súlyosságától/jellegétől függően Fenistil, Irix, Panthenol, vagy Alkcema kenőccsel kell kenegetni a testrészeket.

 

Egyébként ha az anyuka tényleg napallergiás, akkor a gyerkőcöket se kellene a napon tartani, 40-50 % a valószínűsége, hogy a gyerek is örökli ezt, nem kellene a kiváltó tényezőket forszírozni...

Előzmény: HENZA103 (7379)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7382

arról nem is beszélve, hogy nekem volt napallergiás osztálytársam, széles kalap, hosszú ujjú ing, cérnakesztyű volt a nyári viselete, de az arca még így is kisebesedett a fehér tárgyakról visszavert fénytől. őbenne fel sem merült, hogy napra menjen, se medence mellé, se tengerpartra, sehova. az, hogy valaki hamar leég, az nem napallergia.

 

ettől függetlenül mindenki úgy költi a pénzét teljesen felesleges dolgokra, ahogy akarja, nem?

Előzmény: Pontikos1 (7381)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7381

Csak egy lényegtelen kérdés: az általad felvázolt esetben nem mindegy, hogy a tengerparti vagy a medenceparti ernyők alatt ücsörögnek, akiknek védeniük kell magukat a naptól?

Előzmény: HENZA103 (7379)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7380

azt a kommentet nem is neked írtam, így a befulladástól való tartás sem rád vonatkozott, hanem arra az olvtársra, akinek íródott; ő elég érzékeny ember szokott lenni. :)

 

szóval, nem kell meggyőznöd, egyrészt mert semmi közöm hozzá; másrészt pedig számtalan oka lehet miért keres az ember ilyet, nem vagyok én ellene egyáltalán; voltam is, és gondolom leszek is medencés helyen magam is (még ha nem is keresem ezt, hanem van, h ilyen hely adódik, mint legmegfelelőbb választás). :)

Előzmény: HENZA103 (7379)
HENZA103 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7379

Nem fulladok be, és mindenkinek megköszönöm, aki időt szán arra, hogy írjon általam felvetett kérdésekre.

 

Tavaly voltunk először medencésben. Azért akar olyat a barátnőm, mert a déli órákban feljövünk a strandról a szállodába (két barátnőm napallergiás, többet ülnek az ernyő alatt), a két nyolcéves viszont ahhoz már nagy, hogy fölmenjenek aludni, ahhoz meg kicsi, hogy egyedül maradjanak a parton. Így amíg mi ücsörgünk a teraszon vagy a medencék mellett, a napernyők alatt, ők tudnak pancsolni, játszani, és nincs nyafogás, hogy nem akarunk kijönni a vízből. Kényelmes megoldás, mert nem akarunk visszavonulni a szobákba, inkább beszélgetni szeretünk, de a gyerekek ez idő alatt is eljátszanak és mi is jól érezzük magunkat.

 

 

És ha felmerül a következő kérdés: hogy miért megy tengerre, aki napallergiás?

 

Azért, mert nem volt mindig allergiás, meg egy-két évtizeddel ezelőtt még jól bírták a napozást, de így negyven felett, el kell fogadni, hogy kijönnek az emberen mindenféle nyavalyák. Négy gyereket meg nem lehet azzal büntetni, hogy nem megyünk többet nyaralni, mert anyátok így járt. Megkeressük a legmegfelelőbb szállást,  kutakodva, érdeklődve a nálunk tapasztaltabbaktól, és nem utolsó sorban valamivel több pénzt beáldozva.

Előzmény: geodo1 (7364)
HENZA103 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7378

Köszönöm szépen, mindenképpen megnézzük. Még nem döntöttünk.

Előzmény: annamari103 (7365)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7377

Szia!

 

No, azért nem kellene leharapni a fejünket, az itteni közönség nemigen nyaral görög szállodában, a "kemény mag" pedig csak akkor dönti el, hogy melyik településen nyaral, ha már kifogyott az üzemanyag az autójukból :-))

 

Az általad kérdezett hotelbe szerintem a pici kutya se senki sem járt az itteniek közül, de ilyenkor sem kell csüggedni, a tripadvisor a te barátod. Az biztos, hogy ez egy 3 csillagos szálloda és halál farkán van (még az utazási iroda szerint is 1 km-re van a tengerparttól, szerintem fogyasztóvédelemhez érdemes fordulni azt tisztázni, hogy egy olyan hotel, ami 1 km-re van a tengertől, hogyan viselheti a Beach szót a nevében).

 

Mondjuk a szálloda a tripadvisor szerint nem kapott túl jó értékelést (63 %), különösen az figyelemre méltó, hogy sokaknak nagyon tetszett (38-an kiváló, 26-an nagyon jó minősítést adtak), de sokaknak meg nem tetszett (22-en adtak szörnyű minősítést, gondolom annak hatására, hogy a tengert csak messzelátóval látják).

 

Ha a szállodáról felrakott képeket végignézed, akkor láthatsz a fürdőszobáról is képeket, szerintem nincs külön zuhanytálca, csak a fürdőkádban lehet zuhanyozni...

 

Tehát innen a múltban sem volt senki ebben a szállodában, és 99.9 %-os valószínűséggel tudom mondani, hogy a jövőben se megy oda senki. Ennél csak jobb helyek vannak a görög tengerparton!

Előzmény: p.zsu85 (7373)
szalámi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7376

"egyébként meg: egy bizonytalan, pontatlan, pongyolán megfogalmazott kérdésre nem tudom milyen válaszokat vártál egy fórumtól."

 

Bammeg! Mi a rántott f@szért nem vagyunk gondolatolvasók. Mi mindig viszünk magunkkal zuhanytálcát, mert anélkül nem lehet nyaralni.

Előzmény: geodo1 (7375)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7375

hotel krigoriról:

 

http://lmgtfy.com/?q=hotel+krigori+beach

 

(első találat booking, jó pár értékeléssel, harmadik a tripadvisor, szintén. kifejezetten ott már megszállók értékelésével és csak azokkal. ha angolprobléma van esetleg, akkor írd be a google fordítóba, és ha nem is ékes magyar nyelven de érthetően lefordítja)

 

 

hotel sun beach platamonasról:

 

http://lmgtfy.com/?q=hotel+sun+beach+platamonas

 

(szintén első találat a booking, de picivel lejjebb a tripadvisor is újra megtalálható)

 

 

egyébként meg: egy bizonytalan, pontatlan, pongyolán megfogalmazott kérdésre nem tudom milyen válaszokat vártál egy fórumtól.

 

 

 

 

Előzmény: p.zsu85 (7373)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7374

...és nyilván a már adott 110 vélemény nem elegendő, neked másik 110 kéne... (ami vsz meg is van egyéb oldalakon)

 

Előzmény: p.zsu85 (7373)
p.zsu85 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7373

Köszönöm szépen minden "kedves" fórumtársnak az értelmesebbnél értelmesebb hozzászólásokat, rengeteg hasznos dolgot megtudtam belőle.....))) Hotel Kriopigi Beach szálloda az olimposzi riviérán, mint a neve is elárulja Kriopigiben van.A Hotel Sun Beach szálloda pedig Platamonason van. Amúgy nincs minden görög szálláson zuhanytálca, és igen voltam Bulgáriában is már, a szállás első osztályú volt...))) Egyébként a fenti szállásokkal kapcsolatban arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen az ellátás, a környék, szabadidős lehetőségek... Azért nem az utazási irodát kérdezem, mert a már ott nyaraltak véleményére jobban adok!

Szaganaki Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7372

Mert p.zsu85 olvtársnak még senki nem árulta el, hogy ez nem vevőszolgálat :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (7371)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7371

Oké, ezt elfogadom :-) 

 

Nade: miért nem kérdezi meg erről az utazási irodát? És hogy lehet kinézni egy szállodát (tehát konkrét helyet), anélkül, hogy tudná az ember, van-e benne zuhanytálca (hajsütővas, hangulatfény, stb., neki fontos dolog). Na mindegy, én ezt sohasem fogom megérteni. Ja, és van egy tippem, az olvtársnő vagy soha nem jön vissza, vagy ha visszajön, hozzászólásokon keresztül sértegetni fogja azokat, akik válaszoltak neki ...

Előzmény: pamag (7369)
pamag Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7370

Nna... nem Pontikosnak akartam válaszolni, hanem p.zsu85 - nak.

Előzmény: pamag (7369)
pamag Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7369

Hotel Kriopigi Beach szállodában,............... van külön zuhanytálca? .............Hotel Sun Beach szálloda,

 

Esetleg ha azt is megírnád, hogy ezek melyik településen találhatók, akkor könnyebb lenne válaszolni, hogy tud róla valaki vagy nem.

 

(Zuhanytálca : BB! A fórumtárs feltehetően eddig bolgár szállásokat ismert csak, ahol valóban legtöbbször nincs zuhanytálca, csak lefolyó.)

 

Görögországban általános a zuhanytálca. Viszont függöny hozzá nem feltétlenül...

Előzmény: Pontikos1 (7368)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7368

Én még nem jártam ott, de jótanácsom van. ;-) Kezdésként jó öreg google barát... Vélemények pl. itt.

Előzmény: p.zsu85 (7366)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7367

Görögországban Sun Beach Hotel legalább 50 van, de lehet, hogy több.

Zuhanytálca?????

Előzmény: p.zsu85 (7366)
p.zsu85 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7366

Sziasztok! Valaki járt már a Hotel Kriopigi Beach szállodában, ha igen tudna segíteni a jó tanácsaival, esetleg képekkel! Milyen az all inclusive ellátás, milyen a szálloda különös tekintettel a fürdőszobára, van külön zuhanytálca? A másik szállás ami nagyon teszik nekünk az a Hotel Sun Beach szálloda, esetleg valaki tudna valami hasznos infót szolgáltatni róla! Köszönöm szépen előre is:)

 

annamari103 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 7365

Szia, ha medencés görög szállást keresel közel a tengerhez, akkor én ezt tudom neked ajánlani:) http://www.utazas.info/butterfly-faliraki

Előzmény: HENZA103 (7363)
geodo1 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7364

viszont ha ez benne a lényeg, akkor logikai alapon jön az ebből következő folytatás: aki édesvízben akar fürödni minek megy a tengerhez, nem? :) (még mielőtt befulladnál: csak viccelek. )

Előzmény: Pierr.Kardan (7361)
HENZA103 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7363

Köszönöm a tippet, a kicsik miatt tényleg medencést keresünk. És ez közel is van a parthoz. Remélem van szabad helyük.

Előzmény: Törölt nick (7359)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7362

Ja, bocs, vedd úgy, hogy nem szóltam. Visszaolvastam a hozzászólásaidat és látom, hogy te egy fikanick troll vagy :-(

 

Nem kell válaszolnod, már rányomtam a hozzászólásaid elrejtése gombra!!!

Előzmény: tisztes őszes (7360)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7361

Pont az a lényeg, hogy édesvizű :-) Aki sós vízben akar fürödni, annak ott a tenger.

 

Egyébként a tengerpartokon lévő szállodák, apartmanok medencéi az esetek 95 %-ában édesvizűek.

Előzmény: tisztes őszes (7360)
tisztes őszes Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7360

Tengerparton édesvizű medence: vicces :)

Előzmény: Törölt nick (7359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!