Keresés

Részletes keresés

OldPinokkio Creative Commons License 2017.10.21 0 0 995

Sajnos nem tudtam alkatrész listát létrehozni.

Bútorgyártáshoz kellett volna.

Így maradt a fapados faipari szoftver.

Előzmény: KicsiMongúz (992)
KicsiMongúz Creative Commons License 2017.10.12 0 0 994

Szia! 

A trim parancsnak működnie kellene mindkét esetben. Azt nézd meg esetleg 3D nézetben, hogy egy síkban vannak-e a vonalak és körök.

Előzmény: wlanke (993)
wlanke Creative Commons License 2017.10.11 0 0 993

Szoasztok!

Autocad 2007ben a tan tan rad-nál ha megvan az érintő köröm, a felesleges részeit hogy kéne törölnöm, hogy sak az a görbe szakasz maradjon meg? Trimmel próbálkoztam de sehogyse akarja, ha meg erase akkor az egész objektum ugye törlésre kerül... :( A másik kérdésem, hogy ha adott mondjuk egy 3 meg egy 4 egység sugarú közös kezdőpontú kör, hogy kapok ki belőle egyenesekkel lehatárolt szakaszt mondjuk 90fok szögben egymással? (értsd megszakítod a kört és lezárod a kivágott szeletet 2 egyenessel. Pls help :(

KicsiMongúz Creative Commons License 2017.10.11 0 0 992

Sikerült listát (darabjegyzéket) készítened azóta?

Én ezzel próbálkoztam tegnap éjjel, de nem ment.

Az autocad táblázata tud összeadni cella értékeket, 

de szorozni nem. Vagy én legalábbis nem jöttem rá.

Tudom, hogy be lehet hivatkozni excel táblát, és ha

abban dolgozik az ember, akkor autocad-ben lehet frissíteni.

Én olyat szeretnék, ahol nem csak hivatkozva van, hanem

az autocad felületén lehet egyszerű matematikai műveleteket végezni

a cella adataival. Mondjuk a 4 alapművelet már elég lenne.

Valakinek van ötlete, hogy ez megvalósítható-e egyáltalán sima autocadben?

Köszi

Előzmény: OldPinokkio (991)
OldPinokkio Creative Commons License 2017.09.24 0 0 991

Sziasztok!

Hogy lehet az AUTOCAD-ben alkatrész listát létrehozni?

Vagy elem listát.

Nem is tudom minek nevezzem.

Ha lapokból létrehozok egy bútort, akkor azokról az elemekről gyártáshoz.

Kösz.

reklámügynök Creative Commons License 2017.08.22 0 0 990

Sziasztok!

AutoCAD 2017-ben bútorokat rajzolok. Szükségem lenne méretezésre is, de csak felülnézetben tudom berajzolni a méreteket. Mit kell beállítanom, hogy oldal- és elölnézetben is tudjak méretezni? Illetve bármelyik nézetben.

Köszönöm.

Alf Shanky Creative Commons License 2017.08.12 0 0 989

Tud e valaki segíteni abban, hogy VBA-val programozottan hogyan lehet egy nyomtató (pl. a DWG TO PDF) papírméret adatait szerkeszteni, új egyedi papírt felvenni, stb. Hasonló kérdés, hogy lehet VBA-val egy nyomtatási stílus adatait szerkeszteni (pl. színhez vonalvastagság hozzárendelést stb.).
Jó link is nagy segítség lenne.

DzsekitCsen1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 988

A kép lemaradt

Előzmény: DzsekitCsen1 (987)
DzsekitCsen1 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 987

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, olyan ügyben, hogy nekiállok 2D ben rajzolni idáig minden rendben is lenne, hanem elfordítom a síkot úgy, hogy térbe lássam a dolgokat és nincsenek egy síkban a vonalaim. Ez miért lehet? Elmásztak a beállítások?

2007-es autocadről van szó.

Előre is köszönöm, ha valaki tud rá válaszolni

Üdv: Karcsi

Bahao Creative Commons License 2017.01.19 0 0 986

Sziasztok! AutoCAD Civil 3D 2011-ben nem tudok törölni. A macska átszaladt a billentyűzeten, és valószínűleg kikapcsolt valamit. A macska visszafelé futtatása nem oldotta meg a problémát... Segítsen aki tud!!! Köszönöm!

pf_prg Creative Commons License 2017.01.05 0 0 985

A papírtérben létre kell hozni egy papírtéri nézetablakot, és abban a kívánt módon be kell ablakozni a modelltérben megszerkesztett rajzot.

A papírtérben használd a _vports parancsot.

Előzmény: dorszab (984)
dorszab Creative Commons License 2016.12.25 0 0 984

Sziasztok, 

segítségre lenne szükségem a következő kérdésben. AutoCad 2016-ban a modell térben megrajzolom a modellem, utána sablon alapján papírméretet nyitok, viszont ott nem jelenik meg a modellem. Továbbá hogyan tudom megjeleníteni a több nézetablakot a papírtérben, amiket a modelltérben nyitottam? Köszi a segítséget előre is.

Janusz1979 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 983

Szerintem a léptékezésről van szó, a parancs a lépték.

Előzmény: rpatrik1 (980)
Janusz1979 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 982

Szerintem ha ebből akarsz megélni, nem árt a képzés, persze sok sok otthoni gyakorlással. Én a youtube ról sajátítottam el az alapokat, nekem elég, amihez nálunk kell, főleg a cnc plazmához kell egyszerűbb rajzokat csinálni, majd a vágóra átvinni.

Viszont újabb akadályba futottam bele. Van a cad be a spirál parancs amit használnék, mert kiszerkeszteni nincs kedvem. Nos ezt a spirált nem tudom a párhuzamos paranccsal szerkeszteni, azt írja, hogy a pontoknak egy magasságban kell lennie, hiába adok meg nullát, nem akarja az igazságot.

Plazmával szeretnék egy csigavonalat kivágni, ehhez kellene a párhuzamos parancs.

Előzmény: eeenger (981)
eeenger Creative Commons License 2016.12.10 0 0 981

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni : érdemes-e elmenni egy CAD-CAM Informatikus OKJ-s tanfolyamra ( 54 481 01) vagy otthon saját magam tanulgassam ?

Szeretnék majd a későbbiekben ezzel foglalkozni és azt szeretném tudni , hogy a munkáltatok a papírra vagy a tudásra kíváncsiak ? Elég lehet a motivációs levélben pár pályamunka?( eddig ilyen példákat hallottam )

Szeretnék róla papírt is de munka mellet hétvégente utazgatni ...ráadásul nagyon nem olcsó a tanfolyam...

Szerintetek elég csak az otthoni önképzés vagy inkább ugyanabból a tanagyból iskolapadban tanulgassak?

Előre is köszönöm a tanácsokat !

rpatrik1 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 980

Sziasztok!

Most kezdek autocadezni,.Magyar autocadat töltöttem le,és az oktató videón angol verzió van,ahol a scale-t írta be,ez magyarul minek felel meg?Csak egy átméretezésről van szó.

taresz2 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 979

köszi, de én angol autocad-et használok, nem találom amit írtál

Előzmény: Janusz1979 (978)
Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 978

Szerintem feliratozás/méretstílus/módosítás/illesztés , itt pipa a szöveg mindig a segédvonalak között.

Azt nem tudja valaki, hogyan lehet másolni csak egy rajz részletet? Adott mondjuk egy kör, pár spline görbével, de ennek csak egy adott része kellene. Kijelöléssel ugye jelöli a komplett vonalláncot, íveket.

Előzmény: taresz2 (977)
taresz2 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 977

sziasztok

autocad-ben be lehet állítani, hogy a méretezésnél a méretsegéd vonalak közé kényszerítse mindig méretszámot?

ha igen, hol?

köszi

Gabor_mg Creative Commons License 2016.11.17 0 0 976

Sziasztok,

Nem tudja véletlenül valaki, (lehet nem ez a neve), hogy  abeviteli változót, hogyan tudom módosítani? Mert bármilyen tolás-húzáshoz most előjelet kellene írnom. De eddig nem kellett. Valami elállítódott, csak nem jövök rá hogy mi. (Autocad 2016, ENG). Egyszer pedig valahogy megtaláltam, tudom, hogy  érték van.

Köszönöm, ha bárki tud valamit ebben az esetben

Mustár Creative Commons License 2016.11.11 0 0 975

Valami hasonlót már én is nagyon régóta keresek... Én azt szeretném, hogy egy szöveg kontúrját rajzolja meg zárt vonallánccal anélkül, hogy teleszemeteli mindenféle belső vonalakkal..

Előzmény: Janusz1979 (973)
Mustár Creative Commons License 2016.11.11 0 0 974

Hátőőő... Úgy kell megrajzolni a modellt, hogy a snapek mindig be legyenek rendesen kapcsolgatva. De ezzel most nem segítettem. 

Van egy lisp, amellyel be tudsz állítani felső és alsó határt a hézagoknak.

https://autocadtips1.com/2011/10/28/autolisp-find-and-mark-gaps/

Kijelölöd a parancssort a honlapon, elmented .lsp file-ként, és ha appload-dal behívod CAD-be, akkor a gap parancs futtatásával tudod használni. Piros köröket rajzol a konfliktusos helyekre.

Előzmény: Janusz1979 (972)
Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 973

Azt nem tudja valaki, hogy lehet megoldani, hogyha express toolban szétrobbantok egy szöveget vonallánccá, akkor abból csak egy vonallánc legyen? Szóval ne legyen szélessége a betű vonalvezetésének.

Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 972

Közben eszembe jutott még valami, ami probléma szokott lenni. Cnc vágásnál fontos, hogy a vonalak csatlakozása egybe essen. Sokszor már a cnc programban a vágás szimulálásánál derül ki, hogy két pont nem esik egybe, csak nagyon nagy közelítésnél látszik az autocadben. Ilyenkor vissza cadbe, a 2 pontot egybe húzni, majd lehet újra generálni a cnc programot. Szóval a kérdés, nincs valami parancs erre, ami a nagyon közel lévő pontokat egybe teszi vagy esetleg ellenőrzi a rajzot és jelöli ezeket, amit én már kézzel össze tudok hozni? Nem tudom mi a metódus erre ebben a programban, remélem érthetően világítottam meg.

Mostanában ez a probléma főleg a kör érintő/érintő/érintő és kör érintő/érintő/sugár nál jön elő, nem sok a hézag, ezredmiliméter, de a plazmavágó ilyenkor abbahagyja a vágást, majd a másik pontnál, ami ezredmiliméterre van tőle ismét elkezdi, holott egy kontúrnak kellene lennie és ilyenkor nem is lesz szép ott a vágási felület.

Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 971

Közben megtaláltam, azt hiszem a gyakran használt parancsokat jó lesz megtanulni, gyorsabb, kényelmesebb.

Előzmény: Janusz1979 (970)
Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 970

Köszönöm, így működik. Nem lehet ezeket a parancsokat kiadni a grafikus felületről? Nem olyan régen használom az Autocadet, még a parancsok begépelése nem esik kézre egyelőre.

Előzmény: Mustár (969)
Mustár Creative Commons License 2016.11.09 0 0 969

Select similarral kijelölöd a kontúrokat vagy qselecttel a layert. Utána wb (wblock) paranccsal ki lehet menteni külön file-ba a kijelölt elemeket.

Előzmény: Janusz1979 (968)
Janusz1979 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 968

Szia, express tools fül, majd modify text, explode, ekkor már tudod a vonalakat szerkeszteni, előtt egy szétvet parancs még nem árt.

Viszont nekem is lenne kérdésem. Adott egy rajz, külön fóliákon a méret, kontúr, segédvonalak, viszont nekem a plazmavágó programjához elég lenne csak a kontúr fóliát lementeni dxf -be. Ezt hol tudom megtenni, mert manuálisan kitörölni a nem kellő vonalakat,méreteket elég macera. Szintén 2014 verzió.

Előzmény: fűtögető (966)
fűtögető Creative Commons License 2016.10.25 0 0 967

Acad 2014 verzió

fűtögető Creative Commons License 2016.10.25 0 0 966

Sziasztok!

Egy nevet szeretnék kivágatni lézerrel, amit szövegként írok le, és hogyan kell átalakítani hogy rajzként jelenjenek meg a betűk?

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!