Keresés

Részletes keresés

Miho 88 Creative Commons License 2022.08.31 0 0 1046

Sziasztok!
A munkám során több modult is használok (Autocad Civil3d, C+I Közműhálózat tervező), és a problémám egységesen jelentkezett mindegyik programban.
Az összes objektum egy fóliára került, és a szerkesztési szokások is megváltoztak. Pl. másolni csak kijelölés után tudok, szövegdobozt módosítani viszont egyáltalán nem. A menük pontjai is némileg változtam (főleg a jobb klikk), mintha egy korábbi alap program kezelőfelülete lenne. 
Tudtommal nem állítottam el semmit, egyik pillanatról a másikra történt az eset. 
Ha valakinek van ötlete mi lehet a probléma, kérem írjon!
Köszönettel M.Péter 

messier88 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 1045

Sziasztok!  Itt még új vagyok, gondoltam itt is megpróbálkozom: CIVIL 3D-ben jártas kollégát keresek, leginkább út és közmű tervezői gyakorlattal rendelkezőt. A szoftver használatával kapcsoltos segítség kellene, persze nem ingyen. A pár napos hivatalos tanfolyamok nem váltak be, nagyon tömények és abban a pár órában ezt nem lehet befogadni szerintem (vagy én vagyok a h... hozzá :) Személyes vagy akár online konzultáció is érdekelne. Vagy esetleg ismeretek olyan fórumot ahol ilyen témában érdeklődhetek? 

Részleteket itt megbeszélhetjük: kotabetamas@gmail.com, vagy komment után akár messenger stb. Köszönöm ha tud  valaki segíteni, vagy tippet adni. üdv. Tamás

Mustár Creative Commons License 2022.02.07 0 0 1044

Parancs nincs, de workaround van.

Move beírása - kijelölsz mindent - 0,0,1e99

Majd:

Move beírása - kijelölsz mindent - 0,0,-1e99

 

Ebből amúgy lehet gombot is készíteni, ha van a környezetben valakinek affinitása rá.

 

Bővebben:

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/learn-explore/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/how-to-flatten-a-drawing-in-autocad.html

Előzmény: cs22 (1043)
cs22 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 1043

Sziasztok!

 

Az autocad LT-ben létezik a flatten parancs? Vagy valami hasonló funkciójú parancs? 

köszi a segítséget :)

Tush9885 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 1042

hi thanks for sharing the wonderful information.

autocad training in delhi

Mustár Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1041

Nem hallottam még ilyenről.

Előzmény: smass (1040)
smass Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1040

Köszönöm, letöltöttem, kipróbáltam, és elnézést a kérdésért, de a három nézeti képből meg tudja konvertálni a 3D-t? Én csak rajzolni tudtam a rajzomra a Z tengelyre. Vagy naiv elképzelés, hogy a program maga felismeri, hogy egy azon objektum három nézeti képéből kéne neki egy 3d-s testet készítenie?

Előzmény: Mustár (1036)
botiwrx Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1039
Előzmény: Mustár (1038)
Mustár Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1038

Erre csak akkor lehet válaszolni, ha megosztod a dwg-t.

Előzmény: botiwrx (1035)
Mustár Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1037

Illetve úgy nézem, a FreeCad is tud megnyitni és kimenteni ilyet. https://www.freecadweb.org/downloads.php

Előzmény: Mustár (1036)
Mustár Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1036

Próbáld meg a STEPOUT parancsot. Ha nem megy, töltsd le Mechanical Toolsetet Autocadhez. Van trial verziója, gondolom, 30 napig működik.

 

Előzmény: smass (1034)
botiwrx Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1035

Üdv a szakértőknek,

 

Reménykedem benne, hogy valaki hajlandó segíteni egy teljesen analfabétának:

 

Teljesen alapvető dolgokat kéne módosítanom dwg-ben kapott ábrákon (vonalakat, görbéket törölni, áthelyezni). 

Letöltöttem a LibreCAD szoftvert, de már ott elakadok, hogy amikor a megkapott dwg fájlt betöltöm, csak egy nagy feketeség van a képernyőn...

 

Köszönöm előre is

smass Creative Commons License 2022.01.16 0 0 1034

Sziasztok!

 

Adott egy AutoCAD LT-ben rajzolt hangfal robbantott ábrája, darabonként, oldalanként, nézeti rajzokkal, méretezéssel, mindennel. Az asztalos csak STEP, vagy IGES 3D formátummal tud dolgozni, amit én nem tudok létrehozni. Nem vagyok jártas a 3D-ben, ateljes progiban kellene megrajzolni, vagy át lehet konvertálni?

Köszi

Shruti Creative Commons License 2022.01.08 0 0 1033

SevenMentor is the leading  AutoCad Training Institute in Pune . Autocad classes ranging from the most basic to the most advanced. Courses in AutoCAD and certification are also available. AutoCAD Course in Pune

robin09 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 1032

hey guys if you are interested in customize bike and want to develop for your self then you have to devolop skill AutoCAD

AutoCAD is a computer-aided design programme created by the Autodesk business (hence the name AutoCAD). It enables you to create and edit digital 2D and 3D designs faster and more readily than you could by hand. The data can also be saved and kept in the cloud, making them accessible from anywhere at any time. Here are some more advantages of AutoCAD:for more visit AutoCad course in pune

Tamás Kiss Martin Creative Commons License 2021.09.26 0 0 1031

Üdv Mindenkinek!
Olyan problémám akadt, hogy egy Spirál fogaskereket kellene meg terveznem, van egy minta darabom, viszont nem AutoCad van fenn, hanem ingyenes FreeCad. Kérdésem az lenne, hogy a méreteket hogy tudom be állítani, Fokot stb, odáig megvagyok vele hogy kész a fogaskerék csak nem méret szerint valószínű, tudok fokot változtatni, csak mm-ben, és nem értem. Kezdő vagyok bocsi. Képet mellékeltem. Köszi szépen a segítséget! :)

Amanita muscaria Creative Commons License 2021.09.18 0 0 1030

Szia!

Sikerült letölteni, feltelepíteni, de sajnos még mindig magyar nyelvű minden.

Tudsz segíteni, hogyan tovább?

A programban kell átállítani valamit?

Köszi

Előzmény: Mustár (1025)
_Nyuszi Creative Commons License 2021.06.06 0 0 1029

Azért a kényszerek megjelenése nem egy rossz (Invertorból átvéve, gondolom), de pl. a kollégákat most szoktatom a dinamikus blokkokra. :)

(Azt hiszem, 2018-as verziótól felfelé létezik.)

Előzmény: Amanita muscaria (1028)
Amanita muscaria Creative Commons License 2021.06.06 0 0 1028

Na igen, még az R14 emlékeim szerint elég döcögve ment, bár akkor a gépek sem voltak "combosak".

Én a 2000 és a 2004-es verziókat használtam hosszú távon, aztán a 2007-nél éreztem azt, hogy többet hozzáadni nem igen tudnak a fejlesztők, csak a csicsán változtatnak.

Azóta nem rajzoltam. 

Most új munkahely és a gépemre teleptettek egy magyar nyelvű 2021-est.

Gondoltam, nosza rajta rajzolok és megmutatom a fiataloknak, hogy olyan ez mint a kerékpározás, nem lehet elfelejteni. Csak ezek a fránya beidegződések....

 

Visszakanyarodva a problémámra, az acad.pgp-t hiába piszkálom, nem az igazi.

Találtam egy parancsálnevek szerkesztést, de az meg az ékezetes parancsokat nem kezeli jól...

Még a végén kénytelen leszek változtatni a szokásaimon... :)

Előzmény: jégkirálynő (1027)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1027

Érdemben sajnos nem tudok segíteni, csak vigyorogtam magamban, hogy még én is a 14-essel kezdtem, aztán szépen sorban, ahogy jött a többi...

Manapság már nem rajzolok, inkább csak "olvasok" rajzot. Lehet, hogy ezért érzem azt, hogy mintha egyre jobban túlbonyolítanák.

Előzmény: Amanita muscaria (1022)
Amanita muscaria Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1026

Sajnos a telepítéshez rendszergazda jog kell

Előzmény: Mustár (1025)
Mustár Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1025
Előzmény: Amanita muscaria (1024)
Amanita muscaria Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1024

Szia!

:)

Ezt ismerem, de ezt is ki szeretném kerülni

Előzmény: Mustár (1023)
Mustár Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1023

Ha azt irod az angol nyelvu parancs ele, hogy _. akkor menni fog, ahogy tanultad. Engem is szétvet az ideg, amikor nem megy az explode.

Előzmény: Amanita muscaria (1022)
Amanita muscaria Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1022

Sziasztok!

Segítségeteket kérem.

Régen dolgoztam CAD programmal, még R14, aztán 2000 és 2004-es verziókkal, az is angol nyelvű volt.

Akkor megtanultam a parancsok angol nyelvű rövidítéseit.

Munkahelyemen most újra gépemre került az Autocad 2020, de sajnos a magyar nyelvű verzió.

Régi beidegződés, hogy L=Line és nem vo=vonal... Egyszerűen nem áll rá a kezem a magyarra....

 

Hol tudom beállítani az angol nyelvű parancsokat?

Köszi!

 

 

Janusz1979 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1021

Üdv. Autocadban kellene felirati táblát készítenem, amit utána lézerrel vágnánk ki. A gond az olyan betűkkel van, aminek kiesik a belseje vágás után ( A,O,B,P stb.) Ha csak 1 fajta lenne még kézzel megoldanám explode -al, de az adatok berendezésenként változnak és nagyon sok macera megcsinálni.

Valami ötlet, hogyan lehetne ezeket a betűket gyorsan korrigálni, hogy egyből vágásra alkalmasak legyenek? Betű típust sem találtam, ami ilyen lenne.

mmm13 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 1020

Sziasztok!

Az alábbi problémával szembesültem, és nem tudom megoldani:

Windows 7 alá akarom telepíteni az Autocad 2019 programot. Sp1 fent van, minden dll a helyén, mégsem engedi telepíteni a programot.

 

Dia_Cs Creative Commons License 2020.12.04 0 0 1019

Üdv!

 Az alábbi problémába ütköztem:  Autocad Map 3D -nél . Tervlapok papírterezésénél  ha a  az AutoCAD PDF (General Documentacion nyomtatót/ plottert  választom ki és a papírméretem felhasználói egyedi méretre van állítva akkor ha más nyitja meg a fájlt az én felhasználói papírterem nem  tölt be automatikusan hanem egy a papírtérhez közeli méretre vált, így gyakorlatilag tönkrevágja az egész elrendezést. Valaki tud nekem segíteni, hogy ezt hogyan tudnám kiküszöbölni?

Mustár Creative Commons License 2020.12.03 0 0 1018

Írd be a parancssorba, hogy _.FILEDIA ,majd értéknek 1-et adj meg.

Előzmény: Rolland69 (1017)
Rolland69 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 1017

Sziasztok! Az AutoCad-ben a megnyitáskor ill. a mentés máshogy, vagy mentés parancsnál nem jelenik meg az eddig megszokott tallózó ablak, hanem csak egy parancssor tűnik fel a rajztéren, és ide kellene beírnom a mentés vagy megnyitás helyét. Hogyan kaphatom vissza a régi, jól megszokott tallózó ablakomat?  Köszönettel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!