Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.09 0 0 42

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.21Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.22Monda pedig a tanítványoknak: Eljő az idő, mikor kívántok látni egyet az ember Fiának napjai közül, és nem láttok.23És mondják majd néktek: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; de ne menjetek el, és ne kövessétek:24Mert miként a felvillanó villámlás az ég aljától az ég aljáig fénylik; úgy lesz az embernek Fia is az ő napján.25De előbb sokat kell néki szenvednie és megvettetnie e nemzetségtől.26És miként a Noé napjaiban lett, úgy lesz az ember Fiának napjaiban is.27Ettek, ittak, házasodtak, férjhezmentek mindama napig, amelyen Noé a bárkába beméne, és eljöve az özönvíz, és mindeneket elveszte.28Hasonlóképpen mint a Lót napjaiban is lett; ettek, ittak, vettek, adtak, ültettek, építettek;29De amely napon kiment Lót Sodomából, tűz és kénkő esett az égből, és mindenkit elvesztett:30Ezenképpen lesz azon a napon, melyen az embernek Fia megjelenik.

Előzmény: Tonino (40)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 0 0 41

Máté Evangéliuma:21:43Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, amely megtermi annak gyümölcsét.

Tonino Creative Commons License 2000.06.04 0 0 40
Isten országa vagy Benned van, vagy sehol.
Előzmény: Paleokrites (16)
Paleokrites Creative Commons License 2000.04.27 0 0 39
Kedves Arany Viktor Barátom!

Sajna nem tudok elmenni a Talira :((
Amúgy se vagyok én ott aktuális.... :))

Üdvözlettel: paleo

Előzmény: aranyviktor (34)
Beatty Creative Commons License 2000.04.27 0 0 38
Kedves Tímea,

Te miket mondasz azokon a biz. nyelveken?
azaz: Mikről beszélsz? És kinek?
Épít valaki(ke)t, v. magadat építed vele?

Hogyan értelmezed Pál apostalnak a Korintusiakhoz írt levelében az idevonatkozó tanítását?
Érdekelne.

Beáta

Előzmény: timea (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.27 0 0 37
B.Macko,

Elkeserito lehet am, hogy ha Isten letezik, akkor te csak miatta letezel...

Előzmény: Brumimackó (36)
Brumimackó Creative Commons License 2000.04.27 0 0 36
Timi!

Egy kérdés: szerinted lehet valamit önmagával bizonyítani?
Mit mondasz egy ateistának, ha kétségbe vonja a Bubblia igazságát? Ha az istent csirkefogó porhintőnek tartja, ha egyáltalán létezik (pl én)?
Ha szívesen seggberúgná?
(Egyszer Dzsehova Tankjait azzal a feltétellel eresztettem be, hogy nem a Bibliával érvelnek, hanem normális vitatechnikával. Két kérdés után jött a "megvanírva kvakk kvakk", ki lettek hajítva.

Babfej Creative Commons License 2000.04.25 0 0 35
Csá Timi

Te melyik gyülibe jársz?Tetszik amiket írtál.

Előzmény: timea (26)
aranyviktor Creative Commons License 2000.04.24 0 0 34

Kedves Paleo barátom!

Ma délelőtt eszemben jártál, mert Hamvas Béla Scientia Sacra III. kötetét olvastam, ahol a kereszténységgel kapcsolatban kifejti, miben hatalmas az Isten, szeretetben, alázatban, tapintatban, gyöngédségben.

A tenger is úgy "uralkodik" a folyók fölött, hogy alárendeli magát nekik, és ők mind belefolynak. Ez hasonlat nagyon tetszik nekem!

Bugyete dobro

avi

p.s. Eljössz május 4-én pénteken Mumu talijára? Du 15h Bagolyvár étterem a városligetben

Előzmény: Paleokrites (28)
aranyviktor Creative Commons License 2000.04.24 0 0 33

Kedves Paleo barátom!

Ma délelőtt eszemben jártál, mert Hamvas Béla Scientia Sacra III. kötetét olvastam, ahol a kereszténységgel kapcsolatban kifejti, miben hatalmas az Isten, szeretetben, alázatban, tapintatban, gyöngédségben.

A tenger is úgy "uralkodik" a folyók fölött, hogy alárendeli magát nekik, és ők mind belefolynak. Ez hasonlat nagyon tetszik nekem!

Bugyete dobro

avi

p.s. Eljössz pénteken Mumu talijára? Du 15h Bagolyvár étterem a városligetben

Előzmény: Paleokrites (28)
aranyviktor Creative Commons License 2000.04.24 0 0 32
Vigorkám!

Végülis te is isten vagy! Persze, hogy a javamat akarod!

Bugyete dobro!

avi

Előzmény: vigor (25)
Babfej Creative Commons License 2000.04.24 0 0 31
Miért lennél méltatlan az írásra.Egyébként kérdeztem a másik Isten országa topicodban azt hiszem.még meg van
Előzmény: timea (26)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.23 0 0 30
Kedves Szombatosok,

Igazad van, nem ismerem a ti hitetek. Viszont en nem is csak rolatok beszeltem(Bar akkor miert hozzad celoztam szavaim?:)). Szoval keresztenyektol azert soktol lehet hallani az orokke tarto szenvedesrol, nem? Alapozva az elet konyvere, a zart kapukra, stb. Viszont erdekel, hogy ti mit gondoltok errol a temarol.

Koszonettel Orltran.

Előzmény: Szombatosok (29)
Szombatosok Creative Commons License 2000.04.23 0 0 29
Kedves Orltran,

Tokeletes = Tokeletes,Perfekt, Hibatlan.

Az irasod tobbi resze teves feltevesen alapszik. Isten Terveben van az egesz teremteset megmenteni es az udvosseghez vinni. Ennek a tervnek mozzanatait leirta a Bibliaban. Ha ezt nem ismered es azt sem, hogy ezzel kapcsolatban mi mit hiszunk, ne tegyel elofeltetelezeseket, mert amit irtal az rank es hitunre nem vonatkozik, arra nem jellemzo. Ha nem tudsz valamit biztosan eloszor kerdezz es akkor nem kell bocsanatot kerned kesobb konnyelmu, nem ismeretekre alapozott feltetelezeseidert.

Ugyanis a kereszteny hit alap tetele, hogy Isten az egesz vilagot meg fogja valtani,(bar lesz nehany javithatatlan lazado aki inkabb elpusztul, mint elfogadja Isten tokeletes eletmodjat). Orok szenvedes nincs pokoltuzben. A szoros kapu erre a korra vonatkozik, azokra akiket most, Satan vilagabol ment meg az Isten. Az emberiseg nagyobb resze nem ebben a korban jut az udvosseghez.

Udv.
Szomb.

Előzmény: Törölt nick (23)
Paleokrites Creative Commons License 2000.04.23 0 0 28
Kedves AranyViktor Barátom!

Köszönöm a megnyugtató szavaidat...., talán most már nem vagyok egyedül abban a tudatban , hogy Isten mindenek felett hatalmasabb!

Oly jó látni, érezni, hallani..., hogy vannak még gondolkodó emberek, Barátok......., mint te is és
mások is..., mégha ellent mondunk is némely dolgokban sokakkal , de mégis egymás elmélyét pallérozzuk!

Baráti Szeretettel: Paleo

Előzmény: aranyviktor (24)
timea Creative Commons License 2000.04.23 0 0 27
Kedves Pennzoil:

Koszonom a kedvessegedet.
Amiket en irok, azt nem magamtol irom; hiszen meltatlan vagyok, ahhoz, hogy az
en a Draga jo Jezusomrol beszeljek. De ha, mar irhatok is, egyedul Istene a dicsoseg.

Isten aldjon, teged is, Jezus Krisztus neveben.

Előzmény: Pennzoil (15)
timea Creative Commons License 2000.04.23 0 0 26
Kedves Babfej:

Szives-oromest irok en neked, de kerlek mond meg, hogy mirol; meltatlanul, ugyan, de
azert irok.
Igen, eleinte ket Isten orszaga cimu topicot nyitottam, csak Isten tudja, hogy miert.
De most mar csak egy van, s ha Isten igy akarta, akkor igy a jo.\

Isten aldjon.

Előzmény: Babfej (14)
vigor Creative Commons License 2000.04.23 0 0 25
Kedves avi!

Biztosíthatlak, a javadat akarom.

Üdv,
Igor

Előzmény: aranyviktor (24)
aranyviktor Creative Commons License 2000.04.23 0 0 24
Szia Paleókám!

"Lehet, hogy tévedek?"

Dehogy tévedsz! Ennyit már csak nézzünk ki Istenből!

Persze, hogy csak akkor lehet "hatalma", ha Isten megengedi! És ha Isten megengedi, akkor az - valamiképp, még nem tudjuk hogyan - de a javunkra válik. Ezt is nézzük ki már Istenből!

Voltaképp két dolgot kell tisztán látni. Isten több, okosabb, hatalmasabb mindennél, és mindenkinél, és összes teremtményei javát akarja, beleértve az elbukottakat is.

Ebből kell mindg kiindulni, és ebből kell mindent megmagyarázni. Amit meg nem értünk, azt meg bízzuk rá, ahogy minden valamirevaló gyerek bízik az apjában.
A reality TV-ben mutattak egy érdekes esetet, egy hibbant férfi a gyerekével át akart szökni az USA-ból Mexikóba, és amikor a határon üldözőbe vették, úgy tartotta sakkban a zsarukat, hogy kisfia torkához szegezte a kést.

A riporter felhívta a figyelmet, hogy a gyerek menyire bízik apjában, mert sem ijedelem, sem félelem nem látszott rajta. Eszébe sem jutott, hogy az apja nem a javát akarja.

Vajon mi mennyire bízunk Istenben, Atyánkban?

Bugyete dobro

avi

Előzmény: Paleokrites (18)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.23 0 0 23
Szio Szomb,

Hogy megnyilvanulhasson az, hogy egyedul csak O es az O uralkodasa tokeletes.

Tokeletes=legerosebb, leghatalmasabb???
Hiszen az csak azoknak lesz jo, akik most is ugy hisznek benne, ahogy letezik, mindenki mas meg mehet szenvedni a tuzbe. Hat szerinted az emberek nagyresze elott (akik nem fertek be a szoros kapun, de jarnak a szeles uton, es vettetnek tuzbe) bebizonyosodik e majd, hogy Isten uralma a legtokeletesebb, mikozben ott fognak egni, vagy elpusztulnak?

Előzmény: Szombatosok (19)
CSerfa Creative Commons License 2000.04.22 0 0 22
Kedves timea!

Köszönöm válaszaidat!

CSerfa

Paleokrites Creative Commons License 2000.04.22 0 0 21
Kedves Echo és Szombatosok!

Lám lám a sátánnak hisznek sokan...., pedig ő hazug....., ahogy Jézus is mondja!!!!!
Kár , hogy olyan felületesen olvassák a Bibliát és elhamarkodott..., az egészből kiragadott , igemagyarázatokat teszik magukévá!

Én máskép gondolom a helyzetet....

Tisztelettel: Paleo

Echo Creative Commons License 2000.04.22 0 0 20
Kedves Paleo

Majd felvivén őt az ördög egy nagy magas hegyre, megmutatá néki e föld minden országait egy szempillantásban,
És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;
Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz.

Előzmény: Paleokrites (18)
Szombatosok Creative Commons License 2000.04.22 0 0 19
Kedves Paleo,

Isten ural mindent ami letezik, de a fold folotti uralom Satannak adatott es amig el nem lesz tole veve az o kezeben is marad. Valoban Isten kepes elpusztitani Satant is (es ezt meg is teszi majd), de tervehez hozzatartozik mindez ami ma van a vilagban. Ha szerinted nem Satan uralja e foldet, akkor nezz ki az utcara vagy kapcsold be a tevet.

Hogy miert e terv szerint dolgozik Isten? Hogy megnyilvanulhasson az, hogy egyedul csak O es az O uralkodasa tokeletes.

Sz.

Előzmény: Paleokrites (18)
Paleokrites Creative Commons License 2000.04.22 0 0 18
Kedves Szombatosok!

A Bibliát nézve......
Én úgy gondolom, hogy Isten uralkodik mindenek felett...., beleértve a sátánt felett is.......
Isten a Teremtő és hatalmában áll elpusztitani azt akit, amit akar.......
A sátánnak hatalma se lenne, ha Isten nem engedné.....
Lehet, hogy tévedek?

Tisztelettel: Paleo

Előzmény: Szombatosok (17)
Szombatosok Creative Commons License 2000.04.22 0 0 17
Kedves Paleo,

Az Isten orszaga az az Isten uralma. E fold ma a Satan uralma alatt van, igy itt az o orszaglasa folyik es okozza a sok szenvedest. Ettol az uralomtol fog megvaltani Isten orszaga ha eljon.

Minden orszaglasnak vannak uralkodoi es torvenyei amelyek szerint az adott uralom mukodik. Satan uralma alol mar ebben a korban kihivott es megszabaditott az Isten nemelyeket (ok a valasztottak),hogy elofutarkent hirdessek az O orszagat es eljenek mar ebben a korban annak az uralma es torvenye alatt.

Udv.
Szomb.

Előzmény: Paleokrites (16)
Paleokrites Creative Commons License 2000.04.22 0 0 16
Kedves Mindenki!

Megkérdezném:..., ki tudja mi az, hogy Isten országa..., milyen lehet és hol is van az?

Sajna én nem tudom...., mert azt gondoltam eddig, hogy Isten az Univerzum Ura és a kicsiny föld is az övé..., benne minden nép és országocska....., de hogy Istennek lenne egy elkülönitett országa
..., talán a mennyben?...., vagy itt a földön...., netán egy másik csillagrendszerben?...
ki hitte volna....?
Bár bizonyára el kell azért képzelni valahogy azt emberi értelemmel........., mint egy Dávidi, Salamoni berendezkedést..., no persze csak ugye tökéletest..., nem nyomorúlt mását a földinek....

Tisztelettel: Paleo

Pennzoil Creative Commons License 2000.04.22 0 0 15
Szia Timea!

Nagyon tetszik,ahogy irsz.Ez a stilus itt ezen a forumon nem megszokott.Egy csendes szelid hang szikar,harcias ferfiak kozott.
Isten aldjon!
Ezt a mondatot minden topichoz azert ne ird,ha lehet:
"Ha ugy latod,hogy itt nincs helyem,akkor kerlek kuldj el,s nem jovok vissza tobbe."
Barki is elkuldene,nehogy elmenj!
Kerlek maradj!
Udv:Pennzoil

Előzmény: timea (12)
Babfej Creative Commons License 2000.04.22 0 0 14
Írj nekem is!!!Két Isten országa című topicot nyitottál?????
Előzmény: timea (13)
timea Creative Commons License 2000.04.22 0 0 13
Mindenkitol bocsanatot kerek a helyesiras vegett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!