Keresés

Részletes keresés

Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.12 0 0 175

Én mindig azt hittem, hogy értékeled a játékfejlesztői múltamat, hiszen ha jobban megnézed PC-testvérek vagyunk.

Előzmény: 12 voltos (171)
elterito Creative Commons License 2021.10.11 0 0 174

Igencsak úgy fest

Előzmény: blagi (173)
blagi Creative Commons License 2021.10.11 0 0 173

te a spender vagy

 

Aligha...

Előzmény: 12 voltos (171)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.11 0 0 172

Sztem ez kéne legyen a normális és átlag.

Előzmény: ketni (169)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.10 -1 0 171

ja most nézem, te a spender vagy, ment az X

Előzmény: Elvin_Atombender (166)
ketni Creative Commons License 2021.10.10 0 0 170

Valóságos sikk gyűlölni a keresztényeket Európában.

Ezt megfordítani? A vallásellenességet általában, de főleg a harcos keresztényellenességet nem könnyű megállítani.

Előzmény: Elvin_Atombender (160)
ketni Creative Commons License 2021.10.10 0 0 169

"Ha valaki éhezik, akkor nem nézem a bőre színét és melyik felekezethez tartozik."

 

Minden tiszteletem a tiéd.

Előzmény: Elvin_Atombender (168)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 168

és Baptistákhoz is vittem konzerveket. 

 

Ha valaki éhezik, akkor nem nézem a bőre színét és melyik felekezethez tartozik.............

Előzmény: Elvin_Atombender (167)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 167

De. A Caritas is gyűjtött konzerveket, tartós élelmiszert tavasszal rászorulóknak. Vittem, mert kötelesség - szerintem. Evangélikusként vittem katolikus templomba. (*) Tavasszal a Caritas a Covid miatt bajbajutottaknak osztott, de ott csak ennyit tudok, ott nincs kapcsolatom.

 

(*) teológiailag ellenségem a kat egyház, de ha bajba jutottakról van szó, akkor beszállok.

Előzmény: Elvin_Atombender (166)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 166

Nekem konkrétan a Máltai Szeretet Szolgálatnál van kapcsolatom és ők tényleg azt teszik amit mondanak. És nem mellesleg keresztényi kötelesség.

 

Aki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

Jakab 4,17

 

Nem tudom, hogy milyen szintű a szolgálat, akit ismerek kimegy házhoz is. Ételosztásról tudok, hajléktalanoknak, rászorulóknak

Előzmény: 12 voltos (165)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.10 0 0 165

hatékony a kat. egyház? miben is? a hamisságban?

Előzmény: Elvin_Atombender (164)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 164

Szolgálatok terén tényleg a kar a leghatékonyabb, de én nem vok kar, én a hágyébe kereltem és evangélikusoknál konfirmáltam. Semmi közöm nincs nshez sose volt

Előzmény: 12 voltos (162)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 163

Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, amelyek követik vala. Ámen!

Márk 16,20

 

Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Márk 16,17

 

Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

 

János 14,12

 

Nem létezik hatékonytalan kar mozgalom, ha létezne, akkor Jézus hazudott

Előzmény: elterito (161)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.10 0 0 162

na de a tökös-sikeres főpapod (némethjúdás) azt mondta hogy a katolikus egyház a leghatékonyabb

Előzmény: Elvin_Atombender (160)
elterito Creative Commons License 2021.10.10 0 0 161

Nem arról ismerszik fel, nem az az ismérve. Az is igazi karizmatikus mozgalom, mely hatékonytalan.

Előzmény: Elvin_Atombender (160)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.10 0 0 160

Az IGAZI karizmatikus mozgalom hatékony, onnan lehet felismerni. Szerintem

Előzmény: polária (158)
Paleokrites Creative Commons License 2021.10.10 0 0 159

egyre több ilyen félrevezető sikerevangélista hinti népbutításait, a bibliából értelmezve ki a saját isteni szolgálatnak nevezett elhívásos önigazolmányait.

 

Ezek lélekkufár levadászók, másoktól etetik el a potenciális eltartójukat...

Előzmény: polária (158)
polária Creative Commons License 2021.09.17 0 0 158

https://awme.hu/

Jó lenne egy IGAZI és hatékony karizmatikus mozgalom

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.10 0 0 153

Rájöttem mér mondtam le mindenről mikor kiderült, hogy bizonyságos nap lesz.

Az előző gyüliben bizonyságmérgezésem lett, szerintem.

 

Meg ugye délelőtt az Evangélikus gyüliben ütős,velős prédikáció volt. Úgymond mély víz. Szeretem. A lábvíz a gyereknek való pancsizni. 

Azt vettem észre rkat templomban, mifelénk, hogy hétköznap amikor alig volt pasi, akkor mindig langyos lábvíz volt. Csak aztán az egyik pap kihúzta  a gyufát nálam a szentek szomszédaival meg mariska palacsintájával és délutáni teájával, azóta nem voltam.

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.10 0 0 152

Ma voltam gyüliben. Igazából nem tudtam eldönteni, hogy menjek ne menjek. De mentem és nem bántam meg.

 

Úgy mentem, hogy kapok valamit. De amikor arról volt szó, hogy csak bizonyságokról lesz szó, lemondtam erről, mindenről. (*)

 

És kaptam.

 

Több éves vitám zárult le az Atyával, akkor ott úgy éreztem. Mindig vitatkoztam vele, hogy tisztát adott a tisztátalanokért. És volt egy furcsa érzés a gyüliben és gondolat, ami ez: Isten MINDEN embert szeret. Kivétel nélkül. Az óemberem erre azt mondaná: fújjj minyá hányok, azok ottan meg se érdemlik. De. Annyira hirtelen a semmiből jött ez az egész, hogy rögtön tűkön ültem mikor hagyhatom el a gyüliházat. Vicces, ahogy tekertem el a helyről kajáldába, fél úton volt egy Krisztus kereszten szobor. Húmondom ez viccesen Murphy, jó poén volt de má ugat a gyomrom, jó Atyám, kaja kell.

 

Ott a Via Dolorosán....

https://www.youtube.com/watch?v=tSvyuCaL9pc

 

Mindegy milyen gyalázatos bűnt követett el, mindegy hogy élt, mit csinált, az Isten szereti a teremtményét. A teremtményét szereti, a bűnt, amit elkövetett azt gyűlöli. Húúez rideg. Főleg, hogy én ezt tudtam valamikor valahogy.

 

Csakhogy az Atyához csak a Bárány vérén át vezet az út ugye, nem égetem magam mer illene mindenkinek tudnia róla. Szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=s4CRvAPzxjI

 

(*) érdekes, hogy a bizonyságokkal is kaptam, ma nagyon jó volt a gyülialkalom, élvezetes, pedig nem vártam semmit.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 151

Úgyis mondhatnám: TÖBB SKILLETet, több keresztény metál együttest. Úgy legyen!

 

Vagy tudna még valaki ajánlani?

 

Nem érfelvágós, hanem antiérfelvágós. Kösz.

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 150

Szerintem kéne kereszténymetál, de nem ez a felvágomazereim meg melankolikus, hanem olyan, mint ez. Halestorm: Ámen

 

https://www.youtube.com/watch?v=YGchlqCjj8A

 

Madzsarul:

https://www.youtube.com/watch?v=0H5AN_59hqU

 

A tűz égni fog
A világ változni fog
Az eső esni fog
A végzet hívni fog
De én tovább lélegzem
Addig, míg a szívem dobog 

Néhányan utálni fognak
Ez sosem fog változni
Minden nap egyre nehezebb lesz
Ez egy pokoli hely
Hogy megvédd a szívedet a fagyástól
Hogy fenntartsd a hited

De nem fogok elfutni
Nem félek
Egyenesen a szemükbe nézek
És hallani fogják ahogy azt mondom,
Ez...

Az én életem
Az én szerelemem
Az én nemem
Az én drogom
Az én szenvedélyem
Istenem, egyik sem vétek
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?
Az én kegyelmem
Az én templomom
Az én fájdalmam
Az én könnyeim
Az én sebem
Istenem, még egyszer megkérdem
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?

Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?

Az élet meg fog ölni
A hit megvakít
A remény elhalványul
Az igazság hazudni fog
Néha nincs értelme
Indokolni a jelentését

De nem fogok elfutni
Nem vagyok megszégyenülve
Ennél sokkal több kell, hogy megtörjek

Az én életem
Az én szerelemem
Az én nemem
Az én drogom
Az én szenvedélyem
Istenem, egyik sem vétek
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?
Az én kegyelmem
Az én templomom
Az én fájdalmam
Az én könnyeim
Az én sebem
Istenem, még egyszer megkérdem
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?

Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?

Az én életem, az én szerelmem, az én nemem, azén drogom, az én szenvedélyem

Az én életem
Az én szerelemem
Az én nemem
Az én drogom
Az én szenvedélyem
Istenem, egyik sem vétek
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?
Az én kegyelmem
Az én templomom
Az én fájdalmam
Az én könnyeim
Az én sebem
Istenem, még egyszer megkérdem
Megkaphatom
Kaphatok egy Áment?

 

 

Akartam Skilletpolót venni de még tolódik.

Pedig ők tényleg kereszténymetál. Aha.

 

Míg vártam a műtétre a kórházban, magányomban a kórteremben, félelmeimmel négy fal közé rekedve, ripitben ez a szám ment az okostelómon csuma hangerőn:

https://www.youtube.com/watch?v=aDpTdmUrshY

polária Creative Commons License 2017.06.13 0 0 149
rhemaáb Creative Commons License 2017.05.19 0 0 148

A karizma és az ön/hipnotikus zenével dobbal tánccal kikényszeritett transz szerintem NEM ugyanaz !

kari333 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 147

"Megtérésem és újjászületésem 1976 áprilisában, virágvasárnap volt. (…) 1978 júniusában feleségemmel együtt megkeresztelkedtünk. (...) 1979 nyarán egy buszon létrejött ismeretség nyomán egy csoport ("Könyves" Nagy László és barátai) látogatja meg a fiatalokat a budaörsi házban. A házigazdák az Istennel kapcsolatos beszélgetés bevezetéseképpen énekelni kezdenek, az éneklés közben azonban a látogatók a földre zuhannak, egyikük két napig fekszik, majd betegségéből meggyógyultan kel fel."

 

Úgy gondolom, ez utóbbi behatásoknak az eredménye lehetett, a későbbi nyitottsága a HGY.-nek az ún. szellemi megnyilvánulások előtt/felé. A "látogatók" az éneklés közben a földre zuhannak; szinte átveszik az irányítást a fiatal hívők felett; talán egy érettebb atyafi sincs jelen, hogy a dolgok rendben folyjanak le; valószínűleg Istennek Igéje háttérbe került, stb. 

Előzmény: birs (143)
polária Creative Commons License 2017.05.18 0 0 146

http://emmausz.hu/index.php/hu/karizmak

A karizmatikus irányzat szerves legitim része a romai katolikus egyháznak és hitéletnek !

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.23 0 0 145
De remelem azt azert eszrevetted, hogy azert a vilag nem egeszen ugy mukodik am, hogy idejon a Hitgyulis es a Szent Szellem segitsegevel az Isten altal szajaba adott szavakkal leugatja a sok tevuton jaro, megvilagositatlan, demonizalt, hamis tankat hirdeto mas keresztenyeket, foleg a katolikusokat.
Ossze vissza belezavarodsz, hamisan ervelsz, ignoralsz fontos dolgokat, kicsavarsz dolgokat (de persze nagyon atlatszo modon), ragalmazol, olyan dolgokat adsz emberek szajaba ami soha el nem hangzott, joindulatnak alcazod a gonosz megjegyzeseidet, es mindez arra enged kovetkeztetni, hogy a Szent Szellem nincs veled a vitak soran, hiszen O nem tesz egyetesem ezek kozul. Kicsit gondolkozzal el az igazsagodon.
Előzmény: birs (143)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.23 0 0 144
"Most írjam azt, hogy ez a "kis" tréfád sem telitalátat? Mert sajnos Indiában is iszonyú szenvedéseket kell átélniük hitük miatt a keresztényeknek. "

Akkor vegyuk a Michael Jackson rajongokat

"Tehát amikor Rólad van szó, akkor azonnal Moderátorért kiáltasz? :) "

Meg sohasem kialtottam moderatoret, es most sem, csupan figyelmeztetlek, hogy az en maganeletemnek a ti egyhazvezetotok vagyonfelhamozasahoz nem sok koze van. Engem nem zavar, hogy barki rolam beszel, de nem egy olyan helyen, ahol masrol van szo, es eleg siralmas egy egyhazvezeto saros dolgairol egy kanadaban elo grafikusra terelni a szot. De ha nyitsz egy topikot azzal a cimmel, hogy "GORILLA Kanadaban", akkor ott kifejtem neked a dolgokat. ha meg nem erdekel mi van a dolog mogott, akkor ne hozd fel egy vallasi vitaban.

"Amit leírtam, azt Tőled olvastam ITT a Fórumon, tehát NEM titkos adat!!! "
Mikor olvastad tolem, hogy engem a penzehseg es a gazdagodasi vagy hozott ide? Legyolykedves idezd ide, mert ha nem tudod, akkor kerj szepen bocsanatot

"Sajnálatos módom a Te "kissé tréfás" üzeneteid inkább azt igazolják, hogy Isten Ígéjét NEM érted, ráadásul a humorérzékedet is itthon felejetted kishazánknak. :(((( "

Lehet, hogy a humorerzekem zugloban maradt, de az is biztos, hogy nem te talaltad meg.

"De visszatérve arra a bizonyos "kincsesládára", ide másolok Neked pár bekezdést a Szemelvények a Hit Gyülekezet történetéből c. kiadvéányból, hogy NE LÉGY MÁR annyira IRIGY Németh Sándorra!!!! "

En nem vagyok irigy Nemeth Sandorra, de amint latom az IRIGY jelzo csunyan telibetalalt teged, megha le is tagadod. Engem nem erdekel, hogy neki mije van, mert ismerek nala gazdagabb embereket, sot olyat is akie fel Del-Ontario erdosegei, es egyszerre epit 17 lakoparkot, egyenkent tobb mint 180 csaladi hazzal, es hidd el, nem vagyok ra irigy. Akkor azonban bosszantana a dolog, ha mindezt letagadna, es mellette arra buzditana az embereket, hogy adakozzanak, amit o tesz zsebre. Ugye erted a kulonbseget?

Elolvastam a Sandorrol szolo tortenetedet, es majdnem sirvafakadtam a meghatodottsagtol.
Ha en elkezdenem neked ide beirogatni a katolikus egyhazveztok, papok, hivek szenvedeseit a kommunista rendszer alatt, a kimodolt kinzasokat, koncepcios pereket szazait es ezreit, a megnyomoritott keresztney csaladok elettortenetet, az egyetemekrol foiskolakrol elbocsajtott sokezer embert, akik aktiv katolikus, vagy mas egyhaz keresztny eletet eltek, akkor lehet, hogy az index teljes tarolokapacitasa nem lenne eleg a 10% hoz sem. Ugye erted.

"Ezeket csak azért másoltam be ide, mert ÖRÖKÖSEN azzal vádolod Németh Sándort TE IS, hogy ő azért alapított a Hit Gyülekezetét, hogy "meggazdagodjon"."

Ezt en mikor mondtam? Mikor vadoltam ot ezzel?
En tudom, hogy oszinte hitbol es megteresbol alapitotta a gyulekezetet, es azt is tudom, hogy valoban Krisztus volt vele akkor, de azt vallom, hogy kesobb rajott, hogy ez egy jo penkereseti es meggazdagodasi lehetoseg is egyben, es nem habozott elni ezzel a lehetoseggel. Azota is ezt csinalja, csak raadasul le is tagadja. Ez a bajom vele, es nem a krisztusi kuldetese. En a HGYt egy Krisztusi egyhaznak tartom, akar hiszed akar nem, de van sok dolga, ami tonkrevagja az egeszet, es emiatt nem tudom toleralni a cselekedeteik egy reszet.

"Aki ilyen KÉPTELENSÉGET állít, az vagy NINCS tisztában azzal, hogy mit beszél, vagy DIREKT provokál!!! "

Ujfent kerdem, hol allitottam en azt, hogy Sandor meggazdagodas celjabol alapitotta a gyulit? Legy oly kedves erre valaszolni.

"Te pl. melyik díszes csopotrba tartozol Gorilla "barátom"?? "
En katolikus vagyok, es a templomok dekoracioit nezegetve, nekem is meg kell allapitanom, hogy eleg diszes.

GORILLA

Előzmény: birs (143)
birs Creative Commons License 2001.11.23 0 0 143
En a kinaiakat a mennyiseg szimbolumakent hasznaltam kisse terfasan, de hasznalhattam volna indiait is.
:(((
Most írjam azt, hogy ez a "kis" tréfád sem telitalátat? Mert sajnos Indiában is iszonyú szenvedéseket kell átélniük hitük miatt a keresztényeknek.

Egyreszt megerdemelnel egy sulyos moderaciot ezert, mert IRL adattal ervelsz, masreszt a kincsesladat nem ujabb csamcsogas miatt mondtam, hanem azert mert igy erzekeltettem, hogy valakit, akinek EZT (birsesen) a cselekedetet gyulolom, tudom szeretni emberi mivolta miatt.

Tehát amikor Rólad van szó, akkor azonnal Moderátorért kiáltasz? :)
Amit leírtam, azt Tőled olvastam ITT a Fórumon, tehát NEM titkos adat!!!
Sajnálatos módom a Te "kissé tréfás" üzeneteid inkább azt igazolják, hogy Isten Ígéjét NEM érted, ráadásul a humorérzékedet is itthon felejetted kishazánknak. :((((

De visszatérve arra a bizonyos "kincsesládára", ide másolok Neked pár bekezdést a Szemelvények a Hit Gyülekezet történetéből c. kiadvéányból, hogy NE LÉGY MÁR annyira IRIGY Németh Sándorra!!!!

"Római katolikus családban születtem és nőttem fel - kezdi a történetet Németh Sándor, a Hit Gyülekezete alapító, vezető lelkésze. - Ennek megfelelő nevelést is kaptam szüleimtől, kötelezővé tették számomra a templomba járást egészen 18 éves koromig. (…)
Szinte gyermekkoromtól fogva arra készültem, hogy elhagyom Magyarországot, és egy nyugati országban próbálok élni és tanulni. Serdülő éveim gondolkodását ez jelentősen meghatározta. Izgatottan és türelmetlenül vártam, hogy nagykorú legyek, és álmaimat megvalósíthassam.
1969 őszén, érettségi után útnak indultam. Éppen jugoszláv területről igyekeztem osztrák területre, amikor egy erdőszélen hóviharba kerültem, és szerencsétlenségemre beleléptem egy mély árokba. Belesüppedtem a hóba. Nem sokkal ezután hallottam a határőrkutyák csaholását, majd nagy ordítozás, fémes csattanások: rám húzták a géppisztolyokat.
Elfogásom után Mariborba szállítottak, ahol egy börtönőr a gumibotjával alaposan helybenhagyott és belökött egy cellába, ahol török, görög, pakisztáni és más kábítószercsempészek, bűnözők, gengszterek voltak. Iszonyat és borzalom volt ezekkel az emberekkel egy cellában összezárva lenni hat napig. (…)
Abban a helyzetben különösen egy, a szekrény ajtajába bicskával vésett József Attila-idézet volt rám nagy hatással: se Istenem, se hazám. Ez a mondat a kinyilatkoztatás erejével hatott rám. Úgy éreztem, hogy személyes helyzetem és a feliratokat készítő menekülők gondjának-bajának fő oka ebben az egyszerű mondatban van megfogalmazva. Istent nem ismertem, számomra Ő kényszerűség, ceremónia, érthetetlen, megfoghatatlan titokzatosság volt. Hazám se volt, mert azokat a viszonyokat, amelyek között megszülettem és felnőttem, idegennek és személyemmel szemben ellenségesnek éreztem.

Ezen az éjszakán nem tudtam aludni, csak vívódtam, megpróbáltam a számomra ismeretlen Istenhez fordulni, és azt kértem tőle, hogy szabadítson meg ebből a nyomorúságból, én nem akarok ilyen körülmények között élni, hanem az igazság keresésének szeretném szentelni az életemet.
Néhány nap múlva hívatott a börtönigazgató. Tolmács útján közölte velem: »Maga, fiatalember, nem a börtönbe való. Felejtse el, hogy valaha is itt járt, ne mondja el senkinek, és mi is megsemmisítjük az őrizetbe vételekor készített jegyzőkönyvet. Menjen szépen haza, és tanuljon!« (…)
Rövidesen Budapestre költöztem, és különböző munkahelyeken dolgoztam. Ez idő tájban szereztem magamnak egy Bibliát. A katonai szolgálat ideje alatt már bibliaolvasó ember voltam. Leszerelésem után, 1973-ban a Hittudományi Akadémia rendes, civil hallgatója lettem. (…)
A názáreti Jézus Krisztus feltámadásába vetett hit és hitetlenség között vívódtam. Szerettem volna őszinte, hívő katolikus ember lenni, aki számára a hit nem képmutatás, hanem életmód, értékrend, világnézet. Ezért a tananyagokon kívül buzgón olvastam és tanulmányoztam a katolikus szentek, így például Assisi Szent Ferenc, Avilai Szent Teréz, Keresztes János, Pascal és mások írásait és élettörténetét. Ezen keresztül arra a felismerésre jutottam, hogy az erős hit Istennel való személyes találkozás után születhet csak meg az emberben. Egy ilyen találkozás az ember számára csodálatos élményt, az életmódjában, erkölcsi magatartásában pedig radikális változást eredményez. Vágytam és szomjaztam egy ilyen találkozásra Istennel. Az Akadémia könyvtárosának feltűnt ilyen irányú érdeklődésem, és ő adott kezembe egy francia katolikus újságot, amely az éppen zajló karizmatikus ébredésről számolt be. Az emberek elmondták, hogyan találkoztak Istennel, milyen tapasztalatokat szereztek, amikor betöltekeztek Szentlélekkel. Ez keltette fel az érdeklődésemet a karizmatikus mozgalom iránt. Tudatosan kerestem velük a kapcsolatot.(…)
Megtérésem és újjászületésem 1976 áprilisában, virágvasárnap volt. (…)
Megtérésem után beszámoltam teológushallgatóknak arról, mi is történt velem. Többen is érdeklődtek, és megtértek az Úrhoz. (…)
1978 júniusában feleségemmel együtt megkeresztelkedtünk. Ez vízválasztó volt az életünkben. Sok barátot, ismerőst elvesztettünk, elszigetelődtünk, és a személyünk elleni támadások, híresztelések, rágalmazások is ekkor kezdődtek el. Ugyanakkor elindult az életünkben a szellemi növekedésnek és kiteljesedésnek az időszaka is…" (Németh Sándor. Új Exodus 1991/3.)

A pártállami hatalom zaklatásai az első pillanattól kísérték a közösség életét. Németh Sándor felesége, Judit a Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban volt orosz-angol szakos tanár. Megtérését követően hamarosan megfagyott körülötte a levegő, és el kellett hagynia az állását. Ennek közvetlen kiváltó oka az volt, hogy két tanítványa megtért. Két BM-es szülő feljelentése miatt ebből rendőrségi ügy lett, amely figyelmeztetéssel záródott le. Ezután nem sikerült jó állást találnia.

1978-79-ben egymástól függetlenül több Magyarországon megforduló karizmatikus misszionárius is bátorítja Németh Sándort és társait, hogy hozzanak létre egy független, karizmatikus gyülekezetet. Egyéves várakozás után végül egy természetfeletti gyógyulás jelentette az indító lökést: egy mellrákos asszonyért imádkoztak, akinek az orvosok nem jósoltak többet fél évnél. Az imát követően rohamos javulás állt be nála, és életben maradt. 1979 nyarán egy buszon létrejött ismeretség nyomán egy csoport ("Könyves" Nagy László és barátai) látogatja meg a fiatalokat a budaörsi házban. A házigazdák az Istennel kapcsolatos beszélgetés bevezetéseképpen énekelni kezdenek, az éneklés közben azonban a látogatók a földre zuhannak, egyikük két napig fekszik, majd betegségéből meggyógyultan kel fel. Ennek hatására újra többen jönnek, hogy megtérjenek…..

A Kádár-korszakban, amikorra a Hit Gyülekezete eddigi történetének első fele esett, a gyülekezet puszta léte is politikai kérdést jelentett, mivel a kommunista rendszer a társadalmi élet totális ellenőrzésére törekedve nem tűrte el a szabad, polgári önszerveződést. Az ezt megkísérlő csoportokat változatos eszközökkel igyekezett próbálkozásuktól elrettenteni. Különösen így volt ez a vallás területén. Az egyházügyi hatóságok a már létező egyházak tevékenységének gúzsba kötése mellett mindent megtettek, hogy új vallási közösségek alapítását megakadályozzák. Ilyen körülmények közepette szerveződött meg az a karizmatikus imacsoport, amelyből aztán a Hit Gyülekezete kifejlődött.

A csoport - amelyhez egyre többen csatlakoztak - senkitől nem kért engedélyt a működéséhez, mivel tagjai úgy gondolták, hogy a vallás szabad gyakorlása minden ember Istentől adott alapvető joga, amely nem függhet politikusok, párttitkárok, rendőrtisztek kényétől-kedvétől. A közösség úgy tett, mintha vallásszabadság lenne: önállóan szervezve életét rendszeres, heti két alkalommal tartott istentiszteleti rendet vezetett be, ahol minden érdeklődőt szeretettel látott. Az akkori törvények alapján ezzel a tevékenységgel a közösség vezetői minden egyes alkalommal megvalósították az "egyesülési joggal való visszaélés" bűncselekményét. Nem csoda, hogy a "budaörsi gyülekezet" néven emlegetett közösség hamarosan magára vonta a hatóságok figyelmét. A következő évben elkezdődött a hatósági atrocitások sorozata, amely egészen a gyülekezet 1989-es törvényes elismeréséig tartott. Rendőri megfigyelés alá helyezték a gyülekezetnek otthont adó budaörsi házat és a közösség vezetőit, zaklató jellegű igazoltatások, elszámoltatások kezdődtek, a titkosrendőrség alig leplezett fellépése következtében számos gyülekezeti tag életvitele nehezedett meg. Egyeseket kirúgtak a munkahelyükről, mások nem kaptak útlevelet.

1980-tól a hatóságok, a rendőrség is félreérthetetlen tanújelét adta annak, hogy a budaörsi házat megfigyelés alatt tartják. Egy ízben a budaörsi rendőrparancsnok vezetésével szó szerint benyomultak a házba. Azzal gyanúsítottak bennünket, hogy kábítószerpartikat és szexorgiákat tartunk az épületben. Elkezdődtek a kihallgatások, és a hozzánk járó emberek közül többeket be akartak szervezni besúgónak. (…)
Egyre több ember tért meg ez idő tájt, és ezt botrányok kísérték. (…)
A magyar társadalomból hiányzott a szabadság. Az emberek többsége nem fogta fel azt, hogy világnézetét, hitét, felekezeti hovatartozását szabadon megválaszthatja, és ha akarja, meg is változtathatja. Botrányos volt sokak számára az is, ha valaki egy hatóságilag nem elfogadott közösség tagja lett. Akkoriban úgy gondolkoztak - a szülők is -, hogy egy ilyen döntéssel a fiatalok tönkretehetik az egész életüket, kizárják magukat a társadalomból, és elvágják saját A érvényesülésük útját. Sok szülő dührohamot kapott, amikor felnőtt korú gyermekénél Bibliát látott, és sajnálatos módon a hatóságok segítségét is igénybe vették ahhoz, hogy megvédjék családjukat egy ilyen »szerencsétlenségtől«.
Z. Zoltán menyasszonyát például szó szerint elrabolták. Kivették a főiskoláról, hogy ne találkozhasson olyan hallgatókkal, akik őt »elrontják«. Zolinak csak kalandos úton sikerült menyasszonyát kiszabadítania a szobafogságból.

A titkosrendőrség emberei ismerték és táplálták is ezt a félelmet a közösségünkkel kapcsolatba hozott valótlan információkkal, pletykákkal, rémtörténetekkel. Bárhová mentünk az országban, rövid időn belül megjelentek nyomunkban a rendőrség emberei. Felkeresték a megtérőket, nemegyszer szüleiket, a közösségi összejövetelek céljait szolgáló helyiségek, lakások szomszédait, és ezeket úgymond »felvilágosították« arról, hogy kifélék-mifélék vagyunk. Általában veszélyes szélhámosoknak, bűnözőknek, imperialista, CIA-ügynököknek neveztek bennünket (…)"
(Németh Sándor. Új Exodus, 1991/3.)

A megfélemlítés olyan légkörét építették ki a gyülekezet körül, ami alkalmasnak látszott arra, hogy visszarettentse a csatlakozni vágyókat. Az akkori hatalom szemében a Hit Gyülekezete istentiszteleteinek látogatása a fennálló rendszerrel tudatosan szembehelyezkedő politikai, ellenzéki tevékenységet jelentett.

1981. január 20-án a magyar rendőrség és az orosz nagykövetség emberei rajtaütésszerű házkutatást tartanak a budaörsi házban, mivel a gyülekezethez csatlakozott egy orosz állampolgárságú lány, M. Angela, aki a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolába járt. Kommunista édesanyja feljelentette a gyülekezetet azzal az alaptalan, de tipikus váddal, hogy kábítószeres partikat tartanak. A rendőrök mindent átkutattak, Angela azonban bemenekült a mellékhelyiségbe, így elkerülte a rendőrök figyelmét. Májusban Németh Sándort és Tallér Jánost behívatják a rendőrségre az "Angéla-ügy" miatt. Egy "jóindulatú" rendőrtiszt ekkor azt javasolja, hogy a gyülekezet nyújtson be az Állami Egyházügyi Hivatalhoz (ÁEH) elismertetése iránti kérelmet, "és semmi problémájuk sem lesz". "
http://hit.hu/szemelv/index.htm

Ezeket csak azért másoltam be ide, mert ÖRÖKÖSEN azzal vádolod Németh Sándort TE IS, hogy ő azért alapított a Hit Gyülekezetét, hogy "meggazdagodjon". Aki ilyen KÉPTELENSÉGET állít, az vagy NINCS tisztában azzal, hogy mit beszél, vagy DIREKT provokál!!! Te pl. melyik díszes csopotrba tartozol Gorilla "barátom"?? :)))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.22 0 0 142
"Szerencsére a Te véleményeden sem múlik, hogy, hogy ki a "buta", és ki nem, "hanem Jezusen". :)"

Ez igaz, de a butasag nem zar ki az udvossegbol, a megvilagosodas hianya viszont igen. A te velemenyed abbol zarja kia z embert, az enyem meg nem. Te Istent jatszol, en nem. Ugye erted a kulonbseget.

"Abban meg NE légy Te se annyira biztos, hogy Ő meg Téged, (vagy az egyházadat) kérte meg, hogy eldöntséket "ki van megvilagosodva, es ki nincs". :O) "

En sohasem mondtam senkire, hogy nincs megvilagosodva. Az egyhazam meg hogy jon ide? En rolad beszeltem, amikor a megvilagosodasomat kicsinyletted, nem az egyhazadrol? Akkor te se vond be az egyhazat.

"De EZ IS már itt nagyon OFF!!!"
ja ertem. Az IRL frocsoges, az nem annyira:)

GORILLA

Előzmény: birs (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!