Keresés

Részletes keresés

Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 61862

Sziasztok! Benitsesben a Hotel Loutrouviában esetleg nyaralt valaki közületek? Vélemény?

Sekandi Creative Commons License 2018.10.27 0 0 61861

Köszönöm a részletes, alapos hozzászólást. Agois Georgiosban foglaltam, az Elena apartmanházban, onnan fogjuk autóval bebarangolni a déli partokat. Még sokára lesz jövő nyár, addig tervezgetünk, vágyakozunk. :-) Ha valakit érdekel, majd mesélek, milyen volt. 

Alyssum Creative Commons License 2018.10.26 0 0 61860

Szia, mi néhány évvel ezelőtt Agios Georgiosban (Argyrades), vagy másként a déli A.G.-ban foglaltunk szállást, akkor 3 hetet töltöttünk kint, és bejártuk a déli részeket. Alapvetően kevésbé van kiépülve ez a rész, mint a sűrű északi, de nekünk nagyon bejött; egy hátránya van, a "kötelező" látnivalók messzebb esnek, ha Paleokastritia, vagy Sidari, Pantokrator, Afionas, stb. a cél, akkor jó 2 órás autókázással lehet számolni oda és vissza is.  A déli szakasz tengerpartjai többségében finom homokosak, nagy széles partszakasszal, Vitalades falu és a Gardenos Beach volt a kedvenc, oda rendszeresen átjártunk strandolni, a parton a Júlia étterem nagyon jó, a friss haluk, polipjuk valami isteni. De nem csalódhatsz a Marathias, Issos Beach-ben sem. A túloldalon meg ugyan kavicsos, nem túl széles partszakaszos részek vannak, kis halászfalvak, viszont kristálytiszta a víz, nagyon hangulatos, érdemes oda is átnézni, isteni kis eldugott tavernákkal. A sziget déli csücsöktől a nyugati oldalon hosszú szakaszon teljesen kiépítetlen hosszú, homokos partszakasz, gyönyörű. A környék előnye, hogy a helyi viszonylatban kifejezetten széles főúton gyorsan lehet közlekedni (A Lefkimmi-i kikötőtől megy Moraitikáig, onnan Korfuig), és a kikötőtől néhány km-es szakaszon van Lidl, egy nagyobb görög szupermarket, meg egy nagy Diellas is, így bevásárlás könnyű, azonban ezekhez autó kell. Helyben látnivaló Lefkimmi városa, Korission -tó, a tó mellett Chalikounas Beach is szuper volt, illetve Chlomos, oda érdemes volt felautózni, a tetejéről a templomtól a sziget két oldalára lelátni. Egy vérbeli Korfu rajongónak meg kell ismernie a déli részeket is, ott is el kell tévedni egyszer-kétszer. Ugyanakkor bevallom, évek óta az északi, észak-nyugati részekre foglalunk szállást, de minden évben kirándulunk egy-két napot délre is, Gardenos Beach szinte kötelező program, meg a Júlia is :) Na abbahagyom, mert rámtört a honvágy, de jövő nyár még messze van, .....

Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

Előzmény: Sekandi (61859)
Sekandi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 61859

Kedves 19laca77! Olvasom, hogy Gardenosban, a Villa Anetta-ban voltatok nyáron. Az Vitalades faluhoz tartozik, ugye? Írnál pár szót a környékről? Vagy Perivoli és környéke? Erről a déli részről nem nagyon van infó, sokat segítenél a döntésben. Előre is köszi. A.

Sekandi Creative Commons License 2018.10.17 0 0 61858

Sziasztok! Évek óta csak olvasó üzemmódban vagyok, de most kérdeznék. Korfu déli részét ismerőktől... Egyénileg megyünk, néztem szállásokat Agios Georgios, Perivoli, Vitalades falvakban. Azt szeretném megtudni, milyenek ezek, első kézből. Persze néztem google térképet, street wiew-t, de érdekelne olyan utazó benyomása, aki személyesen járt, vagy megszállt ott. Előre is köszi. A

Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 61857

Köszi!

Előzmény: barbie78 (61856)
barbie78 Creative Commons License 2018.10.03 0 1 61856

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148747349&t=9014586

A korfuról készült letölthető könyvben szinte minden benne van. Mi még ezeken kívül találtunk  pár érintetlen partot. Az egyikről töltöttem is fel videót a korfuról forumozók  facebook oldalára. 

Előzmény: Milo88 (61855)
Milo88 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 61855

Sziasztok. 

Mi 6-7éve Horvátba járunk most úgy döntöttünk jövőra augusztusba korfura mennénk autóval. Aggios georgiosba már foglaltam is szállást.

Autópálya díjakra lennék kiváncsi plusz a kompdíjra és persze h mit nem szabad kihagyni. Ebben a 2 hétben szeretném megnézni a legszebb helyeket, strandokat plusz meglepni a páromat hogy 12éve elvisel már :D

bazidzsó Creative Commons License 2018.09.13 0 0 61854
Előzmény: Frandi (61853)
Frandi Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 61853

Sziasztok!  Szerdán indulunk Korfura repülővel és ott szeretnénk autót bérelni. Érdeklődni szeretnék, hogy szükséges-e ehhez nemzetközi jogosítvány. Köszönöm a segítséget!

dundalk Creative Commons License 2018.09.11 0 1 61852

Erre létezik az útlemondási biztosítás pl. EUB-nél. Az utazási iroda is megköttet veled ilyet, tehát nem ő fogja ezt állni. 

Előzmény: Zsuzsika8 (61851)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 61851

Szia! Köszi a választ, igazából azért szeretnénk utazási irodával, mert gyerekekkel megyek, és olyan hely kéne, ahol ha valami közbejön (gyerekeknél ez nem kizárt), akkor le tudom úgy mondani, hogy nem bukom el a pénzt.

Előzmény: AgiJ81 (61849)
Zsuzsannau Creative Commons License 2018.09.04 0 0 61850

Szia.

Szeretnék érdeklődni, hogy

2018.09.20- 2018.09.27-ig Korfun reptéri átvétellel,leadással, kis kategóriás, biztosítással rendelkező, depozitot nem igénylő

gépkocsi bérlésben tudsz-e segíteni?

Köszönöm.

Előzmény: Habielal (61788)
AgiJ81 Creative Commons License 2018.08.29 0 3 61849

Szia,

miért ragaszkodtok az utazási irodához? Mi eddig egyszer mentünk irodával Korfura (horribilis áron...), azóta már többször is privátban. Repjegyet találsz a wizzairnél, néha meglepően jót tudsz kifogni, szállás meg vagy a bookingon vagy airbnb-n. Mi most is megyünk, megvettük a repjegyeket és airbnb szállásunk van a fővárosban (mi most csak ott leszünk pár napot) és meglepően olcsóbb, mint ugyanaz irodánál. Nincs, aki leszedje a sápot. Többször is foglaltunk privát szállást, soha nem csalódtunk. És kábé februárban már fent vannak a repjegyek. Mi tavaly előtt fogtunk augusztusra 60ezerért jegyet két főre oda-vissza, ez idén is ennyi lett volna, de szeptemberben megyünk végül (50e). Jó ebben nincs feladott poggyász, de nekünk tavalyelőtt 30e volt egy 20 kilós (odavissza). Ha mindent összeadsz, olcsóbban jössz ki és főleg, jóval frankóbb szállást tudsz kifogni. Ha airbnb és nincs étkezés pl reggeli, azt simán megoldjátok bármelyik reggelizőben, még így is veri az utazási irodás árakat. Csak összehasonlításképp, ez a négy nap 100e lett volna nekünk egy 3*szállással és reggelivel bookingon, airbnb-n 40ezer ... Érdemes kicsit utánajárni szerintem.

Ü Ági

Előzmény: Zsuzsika8 (61848)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 -1 0 61848

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik utazási irodával mentetek? Régóta keresek olyan irodát, aki szervez Paleokastritsára utat, de csak kevésnél van és az is mind szállodás.

Ti apartmanban voltatok?

Köszi

Zsuzsi

Előzmény: m.robi (61785)
Zsuzsika8 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 61847

Szia!

Jövőre mi is Korfura mennénk, és nekem is ez a két hely tetszett a legjobban. Végül is hova mentetek?

A szállást egyénileg szerveztétek, mert ahogy néztem, egy utazási iroda sem szervez utakat Paleokastritsára ill. Kasssiopira (ill. ha igen, akkor nem apartmanos, hanem szállodai szállás van és az irtó drága)

Röviden leírnád, hogy hogy sikerült a nyaralás?

Köszi

Zsuzsi

Előzmény: anda6666 (61801)
pomozita Creative Commons License 2018.08.22 0 1 61846

Messonghi Beach Hotel folytatás: partra törülköző nincs, szállóban a boltban tudsz 7-8 euroért venni. Szálló mellett is van egy nagy bolt, ajándéktárgyakkal, ételekkel, fűszerekkel normál áron. General Market. Rengeteg az orosz vendég. Az ételek változatosak, viszont rengeteg ember van minden étkezésnél, nagy zajjal. A tengert nagyon szerettük. Az utak rettentő szűkek, kacskaringósak, nem lehet gyorsan menni. A Sissi palotát kerüljétek főszezonban autóval. Bejönnek a nagy buszok, kanyarban se előre, se hátra. Tömegnyomor volt. Sutóbérlést nem veszik túl komolyan. Úgy adtuk le az autót, hogy rá sem néztek. Taxi 40 euro volt a reptérre hazaúton. 

keszlerg72 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 61845

Köszönöm az infókat, ez a voucheres dolog nem rossz megoldás!

barbie78 Creative Commons License 2018.08.20 0 1 61844

Mi a lefkimmilines komppal mentünk át a szigetre. Nem akartunk retúr jegyet,viszont  kifizettük a visszautat is. Adott egy vouchert, meg egy menetrendet,amit bármelyik járatukon felhasználhattunk. 46 eurot fizettünk 3 felnőtt 1 gyerek,1 autóra. Azt hiszem az utolsó ablaknál voltuk. Megpróbálom becsatolni a képet a szórólapról,meg a jegyről.

Előzmény: keszlerg72 (61842)
kerkyra Creative Commons License 2018.08.19 0 0 61843

Igoumenitsa   lefkimi   egy  útra   autó  / 2 fő   20 euró...   felesleges  a retúr  szerintem....    

Előzmény: keszlerg72 (61842)
keszlerg72 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 61842

Sziasztok!

Szeptember elején utazunk Korfura autóval. Az lenne a kérdésem hogy a kompnál retúr jegyet érdemes venni vagy csak oda jegyet? Ha retúrt akkor a visszaútnál honnan lehet tudni hogy melyik kompra jó és mikorra?

Kicsitt visszaolvastam de nem találtam erről infót.

Előre is köszönöm! Gábor

dundalk Creative Commons License 2018.08.16 0 0 61841
Előzmény: dion di mucci (61840)
dion di mucci Creative Commons License 2018.08.16 -1 0 61840

Sziasztok, 

Acharaviban leszünk a következő két hétben, az volna a kérdésem, hogy valaki utazott át Albániába (Ksamil, Saranda) Korfuról? Érdemes, illetve megy komp oda?

Köszi!

pomozita Creative Commons License 2018.08.12 0 2 61839

Sziasztok! Moraitikán vagyunk a Messonghi Beach Hotelben. Friss infó, hogy a reptérről 45 euróért hozott be a taxi (4 fős család). A hotel hatalmas, rengeteg emberrel, de a bingalló jó választás volt. Kb 40 m a parttól és csendesebb is mint a főépület. Jók a medencék is és az ételek is rendben vannak. Ez még csak 1 napos tapasztalat... A part erősen apró kavicsos, beljebb haladva nagyobb köves. Ki kell tapasztalni, hol lehet könnyebben túljutni az elején köves/kavicsos, aztán homokos. A net külön fizetős 7 nap 10 euro. Autót lehet bérelni helyben, 3 nap 150 euro. Napágy a medencénél ingyenes, psrton 3 euro darabja. Szúnyog, bogár nincs, simán üldögélhetsz kint este. Egy nap után ennyi infom van.

Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.10 0 2 61838

Nem bántás, jótanács: kezdd esetleg kisebb, közelebbi önálló utazásokkal. Mert, ha olyan alapvető információkat nem találsz meg, hogy (csöppet sem ismeretlen) A és B pont között milyen közlekedési lehetőségek vannak egyáltalán, akkor még bőven beeshetnek gubancok útközben. Elég csak egy sztrájk. Egy késés. ...stb.

Előzmény: kaci84 (61835)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 61837

Nem is értem, miért nem dobta ezt be simán egy útvonaltervező... :D :D :D

Előzmény: Pierr_Kardán (61834)
dundalk Creative Commons License 2018.08.10 0 1 61836

kb. 5 perc netes keresés: vasúthálózat hiányában itt, marad a busz járat itt.

Előzmény: kaci84 (61835)
kaci84 Creative Commons License 2018.08.10 -1 0 61835

Mint ahogy írtam busz vonat hajó kombonációja is jó ja nagyom muszáj autó. Ha csak tényleg nagyon nem lehet megoldani akkor mennék repülővel.

Előzmény: Pierr_Kardán (61834)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.08.09 0 3 61834

Ami nincs, azzal kapcsolatban nem tudunk felvilágosítást adni.

Korfu szigetéhez a legközelebbi vasút Olaszországban van. Ha ragaszkodsz a Korfu - Athén viszonylatban a vasúthoz, akkor javasolt átkompolni Korfuról Brindisibe, onnan elmenni vonattal Triesztbe, onnan elvonatozni Zágrábba, onnan Belgrádba, onnan Theszalonikibe, onnan pedig Athénba.

A hülyének is megéri így utazni :-))

Előzmény: kaci84 (61833)
kaci84 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 61833

Igen pont ezért írtam ide segítsegért...

Előzmény: Pontikos1 (61832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!