Keresés

Részletes keresés

kerkyra Creative Commons License 9 órája 0 0 61072

Fizethetsz   kártyával, felesleges  váltani.. Kapuknál  is  a kártyával  fizethetsz, tankolni  meg a Macedón  utolsó  két  kúton  érdemes.. Egy a határ  előtt  15 km-re, a másik  közvetlen a határnál  jobbra  a kaszinónál...  Görögöknél  csak  euróval tudsz  fizetni, elvileg  4 kapu  lesz  Igoumenitsáig, ha húsvét  óta  nem adtak  át  újat...   Arra  figyelj, hogy  a kúton  szoktak  trükközni, a kutas  azt  mondja  nem  működik a terminál, és  fizess  euróval.. NE  dőlj  be  nekik    jelentsd  ki határozottan  nincs  euród, a terminál   csodák  csodájára  egyből  meg  fog  javulni  :)   Nyáron párszor  elsütik  ezt  némely  utazóval.....    Ja   a fizetőkapuknál  fizethetsz  euróval  is, és  abban  is  adnak  vissza...    

Előzmény: Nadine40 (61071)
Nadine40 Creative Commons License 10 órája 0 0 61071

Üdvözlök minden kedves fórumozót!

Napokban indulunk autóval Korfura.Kérdésem lenne,hogy Szerbiában és Makedóniában a benzinkutakon bankkártyával lehet e fizetni vagy esetleg váltsak dinárt?

dodo05 Creative Commons License 2 napja 0 0 61070

Köszönöm a segítsèget. A vàlaszod utàn jutott eszembe, hogy a fürdès miatt pedig írok a szàllàsadónak, ők biztosan tudjàk a vàlaszt. :-) Nagyon szeret fürdeni, de ha nem szabad neki, akkor nem utaztatnânk àt fèl Európán. 

Szèp napot! 

Előzmény: Henyöke (61069)
Henyöke Creative Commons License 3 napja 0 0 61069

Szia. Én az utaztatasban tudok segíteni, ha harmadik országot is érintettek(Szerbia,Makedonia) akkor még szükséges egy úgymond titer vizsgálat amit a veszetseg oltást követően 28 nap elteltével kell vérvétel útján vizsgáltatni. Illetve még szükséges az utazás előtt egy 3 napnál nem régebbi hatósági állatorvosi igazolas. Csupán csak ennyi szükséges :) Ha uniós országon belül maradtok akkor elég a chip,oltás,útlevél. De a www.maok.hu és petpassport.hu oldalán minden le van irva.

Előzmény: dodo05 (61068)
dodo05 Creative Commons License 3 napja 0 0 61068

Sziasztok,

mi augusztusban megyünk Korfura autóval. Szeretnènk vinni a kutyàt is, de nem találtam infót arra, hogy úgy, mint Horvàtorszàgban vannak kutyabaràt strandok ès csak ott fürödhRt vagy Korfun nincs ilyen jellegű "tiltás", azaz -nyilvàn kultúràlt módon-, de ott fürdik, ahol akar, illetve ahol mi? Kutyabaràt szàllàst talàltam, szóval az nem gond. Illetve az èrdekelne mèg, hogy útközben kell-e miatta külön figyelni valamire? Útlevele, chipje ès oltàsa van termèszetesen, de ezen felül van- e bàrmi màs?

Előre is köszönöm a segítsèget! 

Slayleigh Creative Commons License 3 napja 0 2 61067

Kérlek titeket ha buszozásra adjátok a fejeteket, akkor olvassatok utána picit a lehetőségeknek, amiket itt tálcán kínálunk. Lassan egyenruhát is kérhetnék a Green Buses-től vagy a Corfu Cizy Buses-től, annyiszor elismételtem már itt is és a facebookon is ugyanazokat a tanácsokat.

- Nyisd meg a topik témájában a facebook linket, ami arra hivatott hogy a hasznos információkat összegyűjtse.

- Mikor megérkezel a buszpályaudvarra, ott van egy recepció, kedves és segítőkész emberekkel. Kérdezés után megvásárolhatod a jegyedet is, ahol elárulják a pontos árakat. (amik fent vannak weboldalon is) Messonghi Moraitika mellett van, így kizárásos alapon az ár hasonló lesz.

- Minden ki van írva a pályaudvaron és a megállókban is.

- Mielőtt felszállsz a buszra, kérdezd meg a sofőrt mikor és hogyan jelezd a leszállást - balkáni létére ő is nagyon segítőkész és kedves lesz.

Előzmény: Àdàm010 (61065)
kerkyra Creative Commons License 4 napja 0 0 61066

A reptértől  busszal  kb 25 perc  lehet..

Előzmény: Àdàm010 (61065)
Àdàm010 Creative Commons License 4 napja 0 0 61065

Helló! segítséget kérnék nem egyértelmű

Holnap megyünk repülővel 17:55 kor landol Korfun

Moraitikán van a szállás busszal szeretnénk menni Csak olyat találok Korfu-KAvos felé  , 20:30 kor indul , és akkor megáll ahol talán megnyomjuk a jelzőgombot, vagy balkáni a sofőrnek kell szólni hogy itt álljon meg ? 20 km-re van a reptértől 

Utazás időtartama: 01:30 Körülbelül

Jegyár: 4,80 Euro 

Kavosig ennyi akkor kb fele? moraitikáig?

kerkyra Creative Commons License 4 napja 0 0 61064
Előzmény: Henyöke (61063)
Henyöke Creative Commons License 4 napja 0 0 61063

Sziasztok! Augusztusba megyünk benitsesbe. Motorcsónak bérlés érdekelne? Hol és milyen áron?

Tamás Seregi Creative Commons License 4 napja 0 0 61062

Ok,köszönöm!

Előzmény: Alexfux (61060)
Alexfux Creative Commons License 4 napja 0 0 61061

Nekem 2012-ben küldtek egy levelet, miszerint van 2 stúdiójuk fenntartva speciális guesteknek, és érdekel-e. Sajnos akkor nem érdekelt, azóta pedig nem jelentkeztek.

Az ötkonti bukása idején személyesen vettem fel velük a kapcsolatot és sikerült megegyeznünk.

Lehet, hogy egy próbát megér.

Előzmény: wastegate (61059)
Alexfux Creative Commons License 4 napja 0 0 61060

Én 1, 239-ért tankoltam Dasiában, de ennél vannak olcsóbb és drágább kutak is. Pl. 1,4-ért is láttam hirdetve.

Előzmény: Tamás Seregi (61056)
wastegate Creative Commons License 4 napja 0 0 61059

Lehet, csak Holand utazási irodán keresztül ... nap 100 euro :(

Nagy kedvenc volt csak jól elqrta az ötkonti és azóta szóba sem állnak magyarokkal.

De a történetet Neked sem kell bemutatni sajna ... így jártunk.

Imádtam, imádtuk, bármikor visszamennék !!!

w

Előzmény: qwer1234 (61058)
qwer1234 Creative Commons License 4 napja 0 0 61058

Kár, hogy a nikiforosba nem tudunk már menni. Messze a legjobb apartman volt Korfun. Csendes, jó helyen lévő, remek medencével.

Előzmény: Alexfux (61046)
wastegate Creative Commons License 5 napja 0 0 61057
Előzmény: Tamás Seregi (61056)
Tamás Seregi Creative Commons License 5 napja -2 0 61056

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy mennyibe kerül a gázolaj a szigeten?

Köszi: Tomi

Alexfux Creative Commons License 5 napja 0 0 61055

"S. Jimmy-t keresek"

Próbáld meg Jimny-ként. ;-)

Előzmény: ForzaLoki (61054)
ForzaLoki Creative Commons License 5 napja 0 0 61054

Repülővel, 29.-én. az északi Agios Georgikos-ra (North, Pagon, Armenadon meg még ki tudja mi a neve), transzfer elvileg benne van az árban (ami remélem a jó címre visz  :-), ezért nem a reptéren próbálom felvenni  kocsit, és elég lenne csak vagy 3 napra bérelni.

S. Jimmy-t keresek (már csak a feeling miatt is) , de eddig nem jött össze.

Még nem voltam Korfu-n, nincs helyismeretem, a guglin ahogy láttam a szálláshoz közel van (volt) kölcsönző, de a felvétel még 2013-s, ki tudja működik-e azóta vagy lesz-e szabad autó.

Motorcsónakot is szeretnék bérelni, de azt már helyben (ha lesz)

Előzmény: gyufinnyo (61053)
gyufinnyo Creative Commons License 5 napja 0 0 61053

Igen nekem is fura volt hogy 2 ilyen nevű hely van!Mi a délebbre lévőre megyünk 🙂

Mi a repülőtéri átvételt választottuk illetve ott is adjuk le a kocsit!

Ti pontosan mikor menteknilletve mivel?

Előzmény: ForzaLoki (61048)
kerkyra Creative Commons License 5 napja 0 0 61052

Kerkyra  városból  megy  át  minden  nap  hajó  reggel  , és  este  6 körül  jön  vissza, 23 euró  ha  jól emlékszem..  Kikötőben   érdeklődj...  

Előzmény: Àdàm010 (61047)
qwer1234 Creative Commons License 6 napja 0 0 61051

Eléggé meleg. Ha nincs szerencsétek, akkor lehet akár 40 fok is, ha átlagos, akkor 32 fok körül lesz.

Előzmény: korzo (61050)
korzo Creative Commons License 6 napja 0 0 61050

Mi is Agios Gordios-ba megyünk július legvégén (26-30, Dandidis).

Apropó: milyen idő (meleg) szokott lenni akkortájt?

Előzmény: ForzaLoki (61048)
erdosjanos Creative Commons License 6 napja -1 0 61049

Sziasztok!

Jön valaki 24-én a Gela apartmanba? (Sidari)

Van vakinek információja a Sidariban történő autóbérlés feltételiről? Nekem annyit sikerült megtudni, hogy csak önrésszel adnak bérbe autót (300 Euro), viszont mi szeretnénk teljes biztosítással rendelkező kocsit bérelni 3-4 napra. Esetleg tudtok olyan telefontszámot, ahol magyarul lehet érdeklődni és kihozzák az autó Sidariba?

Minden érdekel.

ForzaLoki Creative Commons License 6 napja 0 0 61048

Mi is oda megyünk (pontosabban Agios Georgiosra Pagon (North)-ra - a begyem tele van hogy 2 hely is létezik uazzal a névvel július végén.

Az autót hol veszitek át?

Előzmény: gyufinnyo (61031)
Àdàm010 Creative Commons License 6 napja 0 0 61047

Korfuról át szokott menni valaki albániába ? hogyan jut át stb?

Alexfux Creative Commons License 6 napja 0 0 61046

Hát lehet rossz Korfun? :-)

Jó volt. Azért mentem el, mert kimaradt az eddigiekből néhány klassz hely, ezenkívül fel akartam bringázni a Pantokratorra. Amit akartam, megnéztem. De Sidari és Paleokastrica szerintem elveszítette a régi báját.

Sidariban a part közelébe alig lehet jutni, annyira beépítették. Lépten-nyomon medencék, tavernák, már idegesítő mennyiségben. Paleo egy nagy tózse, illetve ott a népek voltak sokan, nem találtam parkolóhelyet, pedig szerintem a múlt hét még azért előszezon. A kolostor alatti öböl teljes jobb oldala le volt kerítve sárga bójákkal.

Korfuváros ugyanez. Dassiában laktam egy kempingben (ezt is ki szerettem volna próbálni), bringával bemenni Korfura maga az istenkísértés azon a forgalmas úton, autóval meg nem találsz parkolóhelyet. Maradt volna a robogó, de azt valahogy nem akaródzott bérelni, miután két jármű is a rendelkezésemre állt. :-)

De az afionas-i dupla strand nagyon tetszett, főleg a megközelíthetősége. :-) Az Agios Georgios-i stranddal együtt. A Drastis fok azokkal a lélegzetelállító meredek sziklákkal a parton. Aztán Lakones a kilátással a paleokastrica-i öblökre. Moraitikán otthon éreztem magam, a Nikiforos meg áll, de tele volt idősebb nyaralókkal. Gondoltam, megnézem, hogy fent van-e még az 5Kontinens tábla. :-D De nem tettem.

Előzmény: qwer1234 (61045)
qwer1234 Creative Commons License 6 napja 0 0 61045

És jó volt? Gondolkodom egy októberi kiruccanáson. 

Előzmény: Alexfux (61043)
Alexfux Creative Commons License 6 napja 0 0 61044

Kerkyra leírásához csak annyit fűznék hozzá, hogy a bódékra ki van írva, hogy mikor indul az a komp, amire a bódénál tudsz jegyet váltani. Tehát megállsz a bódék előtt, kiválasztod az indulást és ott megveheted a jegyet. A retúrt gyakorlatilag kérés nélkül ajánlotta fel a hölgy, és 1 autó+ 1 ember oda-vissza 72 € volt. A retúrhoz nem jegyet ad, hanem valami fizetési igazolást. Korfu kikötőjében a procedúra hasonló, csak nem kell bemenni a kikötőbe, hanem még kint vannak a jegyirodák (bódék :-) )

Alexfux Creative Commons License 6 napja 0 0 61043

Szia Kolléga!

Mindenkinek, aki ilyen átlagkérdésekkel jön, ennek a fórumnak az alaptagjai által összeállított nagyon jó leírást javaslom átolvasni, amihez a topic bemutatójában lévő link vezet. Ott ezek az infok elég jól le vannak írva.

Én pl. ki is nyomtattam, pedig én ötödszörre voltam Korfun a múlt héten.

Előzmény: Àdàm010 (61035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!