Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 6 órája 0 0 61595

ja persze, a főlopó mindenütt ott van, gondolhattam volna. :))  nem is volt rá esély, csak onnan törölgetnek, ahonnan van még más, aznapi eljutási lehetőség is. olyat, ahol heti egy-két járat van nem.

Előzmény: Jottika (61594)
Jottika Creative Commons License 7 órája 0 0 61594

Igen köszi láttam már az Utazómajom megosztotta a face-en.  Hálisten nem törlik ezt a járatot........de Budapestről talán pár járat lesz törölve csak az is Londonba megy....... 

Előzmény: geodo1 (61593)
geodo1 Creative Commons License 19 órája 0 0 61593
Előzmény: Jottika (61591)
Anikó Gugyelné Tesényi Creative Commons License 27 órája 0 0 61592

Hát, én is remélem nem érint! Nem értem miért nem közölnek már valami biztosat.

Előzmény: Jottika (61591)
Jottika Creative Commons License 30 órája 0 0 61591

ill..... remélem megyünk........és nem törli ez a hülye Ryanair ezt a járatot......is.....:( 

Előzmény: Jottika (61590)
Jottika Creative Commons License 5 napja 0 0 61590

Ipsosra megyünk. Okt.19-26-ig. 

Előzmény: Anikó Gugyelné Tesényi (61589)
Anikó Gugyelné Tesényi Creative Commons License 5 napja 0 0 61589

Mikor mentek és merre lesz a szállásotok?

Előzmény: Jottika (61588)
Jottika Creative Commons License 6 napja 0 0 61588

Nemsokára ...hmm 1 hónap még....mi is megyünk, hol lehet találni magyar...vagy spanyol idegenvezetőt??? 
Még itthonról keressünk, vagy már ott??? 
Persze lesz ott autónk....de pár fakultatív programra szívesen elmennénk a gyerekekkel. :) 
Kit keressünk?? 

kerkyra Creative Commons License 2017.09.11 -1 0 61587

Ha  ott  lettem  volna, megpaskoltam  volna  a vén  trotty     kopasz  fejét   :)   

Előzmény: wastegate (61586)
wastegate Creative Commons License 2017.09.11 0 0 61586
ines88 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 61585

Szia!
Mi megszálltunk Paxos szigeten 2 éjszakára. (Gaios, Angela Studio) Nekünk nagyon tetszett ez a sziget, nem bántuk meg, hogy több időt is eltöltöttünk ott, sőt... maradtunk volna még :) Több gyönyörű strand is van, mi elsétáltunk az Avlaki beach-re is, ahol a sziklákra felmászva gyönyörű kilátás tárult elénk. Gaios kikötőjéből több kishajó is indul Antipaxos szigetre, (14 euró oda-vissza a jegy) ahol 1 teljes napot is el lehet tölteni, Vrika, Mesovikra, és Voutoumi beach-en is strandoltunk. Át lehet sétálni egyikről a másikra és mindhárom gyönyörű.

Előzmény: fidorrr (61583)
RibizliNo1 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 61584

Biztosan lehetett volna még olcsóbban is menni, Paxos-Antipaxos kirándulásra, én már ennek a spórolásnak is örültem. A pénzt én sem a fáról szüretelem, és örülök, ha spórolhatok, de hála Istennek még nem vagyok azon a szinten, hogy az egy hetes nyaralásom alatt folyamatosan csak azért menjek, hogy hol tudok még egy Eurót megspórolni. 2-3 helyre bemegyek, és döntök. Ez most is így volt. Van aki ezt sem teszi meg!

Az utakkal kapcsolatban. Semmi extra. A férjem hivatásos sofőr. Repülőn kívül már mindent vezetett, (helikoptert is :-D ) szóval nekünk gyerekjáték volt a közlekedés. Az utak minősége (a leírásomból kiderül, hogy jó néhány kilométert beletettünk a bérelt autóba) szerintem nem igazán rosszabb az itthoninál! (Pestire gondolok) Ha hallgatsz a GPS-re akkor nincs baj. Ha csak azért sem, mert te majd megmutatod, akkor lehet, hogy rátévedsz olyan utakra, amit még a traktorosok is kikerülnek. (1-be belefutottunk, amikor apa azt hitte okosabb mint a GPS) A szerpentinnel, és a kanyarokkal óvatosan kell bánni. Ha nem akarsz Messonghiból Sidariba 30 perc alatt eljutni kocsival, akkor nincs gáz! Ne akard Korfun leforgatni a Halálos Iramban 153.-részét! Arra Korfu alkalmatlan! Amit érdemes belekalkulálni:

1, ha vezetsz nem nagyon tudsz nézelődni

2, a kanyarok, és a hegyek miatt van, hogy 25 km 60 perc akkor is, ha itt-ott 60-70km/órával is tudsz menni.

Az én véleményem az, hogy autózni itthon is tudok, így mi most megnéztük a sziget északi részét (tetejét) néhány év múlva meg a déli részt!

Remélem tudtam segíteni!

Ja igen! Az egyik kanyarban egy 35 körüli férfi egy 50 körüli nővel maga mögött jött velünk szemben AZ ÚT KÖZEPÉN!!! Ha a férjem nem hivatásos, már nem élnek. Mi satufékkel álltunk meg, Ők elrántották a kormányt, és estek olyan mint az ólajtó. A faszi fejéről lejött a bukósisak, és a kocsink alatt állt meg! Szóval mindenkinek azt tudom mondani, amit itthon a férjemnek: Te hiába tudsz vezetni, ha a másik NEM TUD!!!

Szerintem akkor mondhatja magáról valaki, hogy jó sofőr, ha azt is ki tudja védeni, ami nem is az Ő hibája! Szóval csak óvatosan!

Üdv: Ribizli

Előzmény: Sony Black (61578)
fidorrr Creative Commons License 2017.09.10 0 0 61583

Sziasztok! Paxos sziget után szeretnék érdeklődni a tapasztaltabbaktól.

Azt olvastam a leírásokban, beszámolókban hogy a legtöbben csak egy napra kompoznak át a szigetre. Volt e már valakinek ott a szállása, alkalmas e a sziget, egy 8-9 éjszakát eltölteni, többnyire csak strandolás, csónak bérlés, és búvárkodás lenne a cél. Illetve a nyugalom, kevés nyüzsi.... 

lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 61582

Szia.Mi Sidarin voltunk augusztusban.Két szupermarket van, ami olcsóbb állítólag, mint a kisebb üzletek.Mi nem vásároltunk ott, de ha jól emlékszem valami benzinkút mellett van mindkettő...Tavernákban két személy 20  euróból tud enni, persze drágábban is, ha akar.Nálunk nem a kaja volt a lényeg, nem ültünk mindennap étteremben.

Előzmény: p.roland (61572)
Slayleigh Creative Commons License 2017.09.09 0 0 61581

Igen épp akartam mondani hogy erre a Bokkingnak kell hogy legyen megoldása, de akkor ezek szerint van és korrektül is hangzik. Majd mesélj hogy alakult végül.

Amúgy meg ne aggódj, elég nagy név ők már ahhoz hogy ezeket a helyzeteket profin kezeljék.

Előzmény: p.roland (61579)
dundalk Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61580
Előzmény: p.roland (61576)
p.roland Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61579

Esetleg később, ha minden letisztázódik és megoldódik akkor bővebben írhatok róla, így ha valakivel megtörténik hasonló, akkor nagyjából fogja tudni az eljárás menetét.

A booking elvileg vissza fogja fizetni az összeget, sőt, ajánlottak az előző helyett egy másik szállást Sidarin, ami drágább, és a különbözetet is kifizetik. Szóval végül ha tényleg minden a leírtak szerint fog történni, úgy még jobban is járunk. (Persze pár idegőrlő napért, bankba szaladgálásért stb cserébe jár is :) )

Mindenesetre nem kell megijedni, egy ilyen helyzet valószínűleg ezerből egyszer történik meg, vagy még kevesebb a valószínűsége.. 

Előzmény: Anikó Gugyelné Tesényi (61577)
Sony Black Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61578

Hát akkor még úgy is drága volt, mert mi 25 eur/ fő és 15 eur/ gyerek áron mentünk a hajóval paxos-antipaxos kirándulásra.

Az elmondásod alapján meg dettó ugyan olyan kurzus volt... barlang, meg fürdés stb... Egyedül ezt nem sokalltam árban.

A szemetet én is mondtam. Undorító! Az utakról nem nyilatkoztál, kíváncsi lettem volna te milyennek találtad.

Előzmény: RibizliNo1 (61570)
Anikó Gugyelné Tesényi Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61577

Most egy picit megijedtem! Mi is a bookingon foglaltunk októberre nem örülnék ha velem is ez történne.

Előzmény: p.roland (61576)
p.roland Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61576

Köszi szépen az infókat!

Nyilván olyan helyen szeretnénk bevásárolni, ahol helyi termékeket (görög sörök :D) is lehet kapni.

Hajóbérlés.. valaki ismer olyan kölcsönzőt, ahol van magyar kontakt? 

Előzmény: kerkyra (61575)
kerkyra Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61575

Sidariban  szerintem inkább   helyiek  által  üzemeltetett   boltok  vannak. Választék  bőséges, de  drágább  mint  egy  Diellas ,vagy  Dimitra  vagy  mint a Lidl... De ezek  közül nincs  ott  talán egyik  sem.de  erre  ne  vegyél  mérget  :)  

Friss  halat   tengeri  herkentyűket    pl  Korfu  városban a nagy piacon tudtok  beszerezni, de Sidariban  is  vannak   halászok  akik  szerintem  árulnak  a  faluban  halakat.. 

Hajóbérlés.. Paleokastricán    érdemes  szétnézni, ha  kell  van  kontakt  magyar   kölcsönzőshöz...  Nála  lehet  csónakot  lefoglalni  napokkal előbb  is  ..   

Kavos.. Vannak  bulik, de  már  nem olyan  mint  nyáron, sokkal  kevesebben  vannak  kevesebb a drogos  részeg  angol  fiatal  :)   

Előzmény: p.roland (61572)
wastegate Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61574

Engem csak az háborít fel, hogy miért kell valakit azért meghazudtolni vagy lehurrogni, mert olyan információt közöl, amit más még nem ismert?

w

Előzmény: wastegate (61573)
wastegate Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61573

Tények is lesznek vagy csak troll üzemmódban vagy ...? 

w

Előzmény: Vityó... (61566)
p.roland Creative Commons License 2017.09.08 0 0 61572

Nagyon közeleg az utunk, szerdán reggel indulunk Korfura. Már alig várjuk, annak ellenére, hogy a booking.com a foglalt szállásunkkal szerződést bontott és ezt 180+ ezer forintunk bánta, ami jelenleg hiányzik a számlánkról. Új szállást kellett foglalnunk... de próbáljuk, hogy mindezek ne rontsák el a hangulatunkat, és nem is fogják! :)

Kérdéseim a következőek lennének:

- Az első napon szeretnénk egy nagyobb bevásárlást csapni, melyik boltot ajánlanátok? Ahol választék is van és az árak is elfogadhatóak. Sidarin leszünk, szóval nem hátrány ha arra felé.

- 2-3* szeretnénk mi magunk sütni-főzni valami friss halból? Hol érdemes őket beszerezni? 

- Hajóbérlés, szintén hasonló a kérdés: hol érdemes? Főképp a nyugati oldalon szeretnénk hajókázni. Egyelőre ez a kölcsönző tűnik a legszimpatikusabbnak (http://liapadesboathire.com/), de ha vannak személyes tapasztalatok, akkor várom. 

- Kavoson szoktak még jó bulik lenni szeptemberben?

Egyelőre ezek jutottak eszembe!
Köszi előre is!

dundalk Creative Commons License 2017.09.07 0 0 61571

Hamár így felhoztad. A fagyasztott víz. Ezen mindig csodálkozom, mikor délben előveszik és még mindig csak egy darab jég van a palackban és kb féldeci víz..aztán napoztatják meg minden és lesz még féldeci aztán azt szipkázzák estig. Ennek mi értelme van?

Ha szomjas vagy akkor kell inni és nem akkor majd ha jégből kiolvad még egy feles :)

Előzmény: RibizliNo1 (61570)
RibizliNo1 Creative Commons License 2017.09.07 -5 3 61570

Sziasztok!

Most jöttünk haza Korfuról, és szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz! Nekem az lett volna!

Az Unitravel szervezésében utaztunk, a Marvel hotelben volt a szállásunk. A hotelt 3 szintesként jelzik, valójában a 3. szint le volt zárva. (lehet, hogy főszezonban üzemel, ezt nem tudom) Lift NINCS. Ez főleg az idősebbeknek gond. A szobában írtak hűtőt. A hűtő olyan kicsi, hogy egy 1,5l üdítő nem fér el benne állva. Mélyhűtő része NINCS! Így aki arra számít, hogy egy lefagyasztott vizet visz a partra, ami 5 percnél tovább is hideg marad, az pórul jár. A szobában nincs konyharész! Vízforraló van a szobában, így aki szereti a nescafet, annak OK. Az ingyenes wifi az egész hotel területén tökéletesen működött. Hajszárító van! A teraszajtón van szúnyogháló, az ágy felett pedig egy leereszthető háló. (mi ezt nem használtuk, nem volt rá szükség) Az ágyak (24-es szoba) a szokásos kifeküdt állapotban vannak, a pótágyra ülni csak 20 kg alatt lehet, egyébként leszakad. Minden nap jöttek ágyat igazítani, szemetet elvinni. WC papírt mindig raktak ki! Eddig azt tapasztaltam, hogy az első napon van, aztán old meg! Törölköző csere 1x a 3. napon volt! Takarítani az egy hét alatt nem sikerült. A hotel ettől függetlenül tiszta, és kényelmes, tágas. A medence szigorúan 10:00-19:00 között használható. A két gyerek startra készen (mint a futók a rajtnál) ott álltak 9:45-kor a medence szélén, de CSAK 10:00-kor engedte be Őket a tulaj. 18:53-kor kiparancsolt a medencéből, és ránk szólt, hogy szárítkozzunk meg, mielőtt bemegyünk a hotelbe! A medence mellett vannak kényelmes rattan bútorok, napágyak, és műanyag székek. A rattan bútorra vizesen nem lehetett ráülni! Reggelis ellátásra fizettünk be. A reggeli minden nap pontosan 9 szelet pirítós, 6 darab kocka, vagy 6 darab lapkasajt, 6 db kicsi vaj, 3 db kis eper, és 3 db kis meggy (a legutolsó nap talán elfogyott a meggy, mert 3 db kicsi narancs) lekvár, 3 db kis méz, és pontosan 9 szelet felvágott, valamint szeletelt uborka, vagy paprika vagy paradicsom volt! Minden reggel volt 3 kis szelet kalács, vagy süti, vagy mini croison. Mindenkinek 1-1 pohár (talán 3 dl) narancslé, és egy kicsi kanna kávé (inkább víz), vagy tea, ezt mindig megkérdezte, hogy mit kérünk.

A hotel Arillasban van. A parttól kb. 400 méterre. Ez gyerekekkel kényelmes tempóban kb. 7-8 perc séta. Nem meredek! A part hosszú és homokos. A napernyőkért minden esetben fizetni kell, még akkor is, ha a tulajdonos étterméből rendelsz!

A főutcán, ami levezet a strandra van egy-két üzlet, étterem, és kölcsönző.

Az egyik kirándulás, amit kinéztünk a Paxos-Antipaxos hajótúra volt. Az Unitravel 42€/felnőtt és 24€ gyerek áron kínálta, mi megvettük 35€/felnőtt és 22€/gyerek áron. Nem mindegy! Mi teljesen véletlenül választottuk a csütörtöki napot (minden nap indult erre a programra hajó) de mint kiderült az Unitravel is ezen a napon ment, így „ingyen” hallgathattuk a magyar idegenvezetést! Nélküle is teljesen érthető és élvezhető a program. A hajó 9:00-kor indult, és 19:00-ra ért vissza Korfu kikötőjébe. Innen visznek mindenkit a szállására. Tényleg beállt a nagy hajó az egyik barlangba, illetve egy fél órára megállt egy gyönyörű helyen, ahol a partra nem mehettünk ki, de fürödhettünk. Gyönyörű volt! Mi hallgattunk az idegenvezetőre (sajnos), és ott ettünk ahol Ő javasolta. Az ebéd kevés folt, és drága, ráadásul több más buta ember is elkövette azt a hibát, így még tömeg is volt. Sajnos a szigeten töltött két és fél óra nagyon kevés volt a fentiek fényében, ezt aki megy, vegye figyelembe. A hajón minden horror árban volt! Visszafelé görög táncosok szórakoztattak minket. Velünk együtt indult az Albán túra is, így vissza is egy időben jöttünk a másik hajóval. A kikötés előtt kb. egy órával ért egymás mellé a két hajó. Miután lement a görög tánc program (mindkét hajón kb. egy időben) csatára hívtak minket. Mindenkinek adtak 1-1 vízibombát, és amikor a két hajó pár méterre megközelített egymást elkezdődött a harc! Haláli volt látni, hogy még a két kapitány is dobálta egymást. Nem számított, hogy öreg vagy, vagy fiatal mindenki nagyokat kacagott!

Az autókölcsönzés kb. egy árban van mindenhol. Mi kedden érkeztünk, délután, és már aznap érdeklődtünk. Két autót akartunk bérelni, és sehol nem volt! Vagy egy diesel, egy benzines volt, vagy csak egy A, és egy C kategóriás volt, vagy az adott napokra nem is volt csak C kategória felett! Ami nekem nagy meglepetés, és őszinte öröm, hogy az idegenvezetőnk (Andrea) felajánlotta a segítségét! Telefonon beszélt egy hölggyel a Corfu All Year kölcsönzőnél, és láss csodát, volt a kívánt időpontra 2 db diesel autó. Volt Andreánál egy árlista, de azt mondta a hölgy, hogy ad 10-10€ kedvezményt a kocsikra. Kihozta a szállásra, és onnan is vitte el! Kértünk gyerekülést. 7,5€ helyett nekünk csak 5€ volt. Az oldalról lelestem a varázsszavakat, és full biztosítást kötöttünk. Azt mondták, hogy 3 dolog nincs benne, és nem is létezik olyan biztosítás, ami ezt fedezné.

1, ha a gumit kiszakítod! (a durrdefekt nem tartozik ide, az benne van a biztosításban!)

2, ha letöröd a visszapillantót (ha nem te vagy a hibás, és ezt rendőri jelentéssel is igazolod, akkor is fizetsz!!!)

3, ha az alvázat tönkreteszed!

Egyszerűen azt mondták ez nem ralli autó, nem terepjáró! Ez viszont igaz!

Szerettük volna kipróbálni a motorcsónak vezetését is, de a szél sajnos közbeszólt, viszont Andrea ebben is segített. Jó előre lefoglaltuk, mert fogyóeszköz volt, odajött velünk a partra, és mindent lebeszélt a srácokkal. Az ár 160€ lett volna 6 főre + a fogyasztás egy napra. (10:00-18:00) Ez nem tudom, hogy jó ár-e, minden esetre Arillasban ennyi volt.

A görög est érdekes volt. Az Unitravel úgy kínálta, hogy ha lesz elég érdeklődő… Mi szerettünk volna elmenni, és kérdeztük Andreát, hogy mi a helyzet? A fejtágítás a Marina hotelben volt a parton, rögtön odahívta a tulajdonos hölgyet, aki mondta, hogy náluk szombaton este 21h-kor lesz. Le is foglalóztuk. A foglaló összegét lefogyaszthattuk! Így is lett. Külön elkészített asztalunk volt, de mi már 19:45-re ott voltunk. Teltház volt. A műsor nekem nem volt egy nagy szám, a fő attrakció, amit a gyerekek is vártak (a tányér törés) elmaradt. (Lefkadán voltam olyan esten, ahol mindenkinek adtak gipsz tányért, így mindenki együtt törhette a táncosokkal. Nagy élmény volt!)

Az éttermek árai között azért volt különbség, viszont a minőség mindenhol kifogástalan volt! A fűszerezés időnként eltért!

Kinéztem néhány látnivalót/partot az itt ajánlottak közül. Itt leírnám a tapasztalataimat, és a véleményemet. Ha csak egy valaki profitál belőle már megéri.

1, Kanoni – Vlacherna – gát

Érdemes megnézni a menetrendet, hogy ne kelljen a tűző napon kint szobroznod esetleg feleslegesen.

2, Agni és Kouloura

A beach valóban nem túl nagy, apró kavicsos. A táj gyönyörű, a víz színe leírhatatlan! Nekem túl zsúfolt volt a méretéhez képest, mégis megéri csobbanni itt is. Gyerekeknek remek kőgyűjtő hely! Mi is hoztunk egy marékkal! Viszont a Kouloura öböl, és a hozzá vezető néhány perces séta! Na az elképesztő! Kis gyerekkel, vagy kevésbé stabil idősebb embereknek nem, vagy csak nagyon óvatosan javaslom, de aki tudja, nézze meg! Fantasztikus képeket lehet az öbölben és az oda vezető úton is készíteni! A kőgyűjtést itt is lehet folytatni.

3, Sidari

Nekem kellemes csalódás. Nagy és ingyenes parkoló, hosszú homokos tengerpart, a napernyőkért hiába fogyasztottunk itt is fizetni kellett, viszont kérdezés nélkül hozták a partra a wifi kódot! Rengeteg taverna bár van közvetlen a parton, a parttól néhány méterre pedig kezdődik a sétáló utca. (bazár sor) A parton árusok járnak akik táskát, órát napszemüveget, vagy ékszereket kínálnak. Mi az egyik árustól „vettünk” karkötőt. 5€-ra tartotta, végül 2,5€-ban (darabja) egyeztünk meg úgy, hogy ott az általunk kiválasztott színben fonta meg mindenkinek külön-külön. (6-an voltunk)

A part végén van a Canal d’Amour (szerelmesek csatornája). Az valami csoda. Azok a színek és formák! Könnyen mászható, kihagyhatatlan! És én nem olvastam a kisokosban (de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet), hogy itt van annak a Magyar fiatalembernek Gősi Zoltánnak is az emlékműve, aki 2000. 07.29.-én életmentés közben fulladt bele itt a tengerbe. Igazán megható és tragikus!

4, Drastis-fok  

Nem mentem le, de a parkolónál lenéztem a szakadékba a tengerre. Egyszerre volt ijesztő, és fenséges! Korlát nincs, csak jó egyensúly érzékkel látogassátok!

5, Sunset beach

Ide sem mentünk le. A parkolónál van egy nagy taverna. Innen van lehetőség egy üveg kiugróban lenézni, és fényképeket készíteni. Az üveg kiugrót úgy képzeld el, mintha belépnél egy hiányos falú akváriumba. Konkrétan az üvegen állsz, alattad meg a mélység! A kilátás és az érzés páratlan. Kicsit sajnáltam, hogy csak két kezem van, mert így nem tudtam többel kapaszkodni, de túléltem! A lányom még ugrált is az üvegen, én meg 10 évet öregedtem!

6, Paleokastritsa – La Grotta öböl

Na ide lementünk! 10 év alatti gyerekkel, időseknek, és 60kg felettieknek nem ajánlom! Meredek sok-sok lépcső vezet le az öbölbe. Szándékosan nem írtam partot, mert az nincs. Ez egy sziklába vájt mesterségesen kialakított öböl. Az öblöt egy bár uralja, ahonnan folyamatosan üvölt a „zene”. Teraszos kialakítású, oda, vagy néhány sziklára tudod letenni a cuccodat, a sziklákra leülni, pláne feküdni nem tudsz. Itt van egy trambulin ahonnan ugrálhatsz, van egy kötél az egyik magas sziklára erősítve, ezen lehet felmászni és egy kis pillérről ugrani, vagy van nem messze egy nagyobb kúp alakú szikla, arra is fel lehet mászni. Legalábbis én láttam onnan is ugrani embereket! Kis terület van úszni is, ez kimondottan ugrálni jó!

7, Porto Timoni (Afionasi ikeröblök)

Ide sem mentünk le, így nem tudom, hogy mennyire igaz a 20 perc és a bokatörés, de hogy meredek az biztos. Biztos, hogy teljesíthető két kis gyerekkel mi ezt nem vállaltuk be! Talán legközelebb…

8, Lipades környéke

A Lipadesi öbölben voltunk. A parkolónál van egy bazáros bácsi. Drága! 20 méter után ott az öböl. Van itt jó pár taverna. Az ernyőkért is fizetni kell, hiába fogyasztasz. Az öböl nagyon szép, de nagyon aprókavicsos, ami bemegy az úszócipődbe, és nem tudsz tőle megszabadulni! Az öblöt sziklák zárják körül, amik mellett (és között) lehet úszkálni. A kilátás lentről a hegyoldalban épült szállodára, és kertjére fantasztikus! Gyerekeseknek is ajánlom!

9, Sissi kastély

Nekem egy picit kicsinek tűnt! Azt hittem bővebb a kiállítás, és a kertje is nagyobb. Minden esetre örülök, hogy láttam. A bejáratnál lehet kérni walkie-talkiet, amin kért nyelven hallgatható az idegenvezetés. Természetesen Magyar nyelven nem volt!

Ami engem nagyon zavart az a rengeteg darázs, ami ha csak a kajára gondoltál már meg is talált. Nem egyesével jöttek, 2-3 dongott körül egyszerre. Bármerre mentünk a szigeten, reggel, vagy este mindegy volt! A szúnyogokról is esett szó. Minket elkerültek. Vittünk elektromos irtót, de be sem kellett dugni!

Egy gondolat, hátha olvassa olyan is az oldalt, akinek van ráhatása a dolgokra.

1, Mi Magyarok sokan megyünk Görögországba nyaralni. Sok pénzt költünk. Tudom, hogy csak egy kis ország vagyunk, de jó lenne, ha a Baszk, a Pandzsábi, az Üzbég és a Zulu nyelv mellett esetleg Magyarul is kiírnának, elmondanának, ezt-azt. (Pl. Sissi kastély)

2, Egész Görögország, és persze Korfu is gyönyörű. Azok a hegyi utak, faluk, sziklák, szakadékok, fantasztikusak, de lassan már nem látszanak ki a szemétből. Az autók ahol megállnak otthagyják, rossz hűtők, gumi abroncsok, pet palack hegyek, zacskók, stb. hihetetlen mennyiségben az erdőkben, az út szélén, mindenhol! Ez alól a tenger sem kivétel. Ha illetékes olvassa, itt az idő a cselekvésre!

Köszönöm a sok segítséget, remélem az én tapasztalataim is segítenek a jövőbeni utazóknak!

Üdv:

Ribizli

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.06 0 2 61569

Kedves Vityó...!

Köszönöm a kedves hozzászólásodat, olyan igazi magyaros, kioktató, bunkó stílusú volt.

Sajnálom, ha így találtad, bunkó nem akartam lenni, de az esetedet nem teljesen értettem, és a mostani pontosításod után sem nagyon értem a dolgot.

azt sem írtam, hogy Korfu városába megy ez a komp.

Azt viszont írtad az eredeti hsz-edben, hogy egy autóra, két felnőttre és egy gyerekre 67 eurót fizettél egy irányban! (Bár a mostani hozzászólásodban már 67,5 euróról beszélsz.) Ha Lefkimmibe mentél volna, akkor ez az út pontosan 44 euróba került volna. Mivel csak Lefkimmibe és Korfu városába megy komp, de Lefkimmit kizártuk az ár alapján, akkor csak Korfu város marad. Ráadásul retúr kedvezményről is beszéltél, az pedig csakis Korfu városába értelmezhető.

Szóval ezek után tényleg nem értem, hogy hogyan fizethettél 67 (67,5) eurót egy útra Lefkimmibe az általad írd személyekre...

A visszaút 16,5 eurós árát sem értem, mert azt írtad, hogy azért kaptál 50 % kedvezményt, mert több mint egy órával előbb vetted meg a jegyet. Ez OK (bár nem értem, hogy akkor hogyan jön a képbe a több társaság közötti választás kihasználása), de ebben az esetben a 44 euró felét kellett volna fizetned, ami 22 euró.

Naszóval tényleg jó lenne, ha beszkennelnéd a jegyeket és konkrétan leírnád, hogy

- honnan és hova kompoltatok odafelé menet és mennyiért,

- honnan és hova kompoltatok visszafelé és mennyiért,

- visszafelé milyen kedvezményt kaptatok (az egy órával előbb megvett jegyre vonatkozó 50 %-ot, vagy valamiért 50 %-nál magasabb kedvezményt kaptatok és úgy lett 16,5 euró a jegy).

Az információt azoknak szántam, akik úgy mint én, nem ismerték ezt a lehetőséget, és számít nekik, hogy néhány gyrosra való maradjon a zsebükben.

Mi akik járatosak vagyunk arrafelé, mi sem értettünk egy szót sem az általad leírtakból, hát akkor az alkalmi utazók hogyan használják fel az általad írtakat, ha ennyi félreérthető dolog van benne. Csak azt szeretnénk, hogy pontosabban írd le a dolgokat.

Csak még egy megjegyzést engedj meg. Ha nincs pontos információd valamiről, javaslom, hogy inkább maradj csendben, így nem árulod el a butaságod.

Neked is további szép estét kívánok :-)

Előzmény: Vityó... (61543)
Vityó... Creative Commons License 2017.09.06 -2 1 61568

Kedves Slayleigh!

Elolvastam, átgondoltam, nem is kifogásoltam. Belátom, indulatos voltam amikor Pierr_Kardánnak a választ gépeltem, viszont a mondanivalóját most is így gondolom.

Azt nem értem viszont, hogy miért kell neked megvédeni valakit. Mindegy.

Azt sem értem, hogy miért "nem feltétlenül jó ötlet itt azt hangoztatni hogy ezt simán meg lehet csinálni"?

Ez nem illegális, nem csalás. Egy tök hivatalos dolog, csak sokan nem ismerik, aminek így vagy úgy hangot adtak a hozzászólók.

Engem csak az háborít fel, hogy miért kell valakit azért meghazudtolni vagy lehurrogni, mert olyan információt közöl, amit más még nem ismert? Azért mert ő már évtizedek óta jár erre a szigetre, és még nem hallott róla? Ebből pedig egyenesen következik, hogy amiről ő nem tud, az nem is létezik?

Jó szándékkal szerettem volna megosztani az ölembe hullott infót, bízva abban, hogy más is örül majd neki úgy mint én.

Maradjunk annyiban, hogy sajnálom hogy felkavartam az állóvizet.

További kellemes fórumozást mindenkinek.

Szép napot.

V.

Előzmény: Slayleigh (61565)
kerkyra Creative Commons License 2017.09.06 0 0 61567

Igen... 

Előzmény: Vityó... (61566)
Vityó... Creative Commons License 2017.09.06 -2 0 61566

"...tényeket közöltem." ... írtad. Ahogyan én is. De te meghazudtoltál.

Idézem: " Amit írsz az valótlan információ ... vagy erősen félre értettél valamit."

Ha beillesztem ide az általam állítottak igazolását, elismered, hogy okoskodtál és ok nélkül kételkedtél az állításomban? Csak ennyit kérdeztem. ;)

(kerkyra! te fórumon kívül Gábor vagy?)

Előzmény: wastegate (61563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!