Keresés

Részletes keresés

.hun Creative Commons License 2008.02.17 0 0 178
csak nem idetaláltál? :))
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 177
Mert az jóóóóóóóóó :-))))
gitana19 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 174

Vagy Paul Lendvai németjét... Eltelt pár perc, mire rájöttem, h németül beszél...

 

A hangképzés tényleg nagyon árulkodó... Amilyen nehéz egy észak-németnek vagy franciának a mi pergetett "r"ünk, annyira nehéz nekünk a portugál fél-torok "r" vagy az arab torok "r". Nem is beszélve arról, h náluk 3féle "h" létezik! De mondjuk a "kemény" szerb a-k is elég jellegzetesek (1általán, a szerbek által beszélt angol is)

Előzmény: Törölt nick (167)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2005.09.14 0 0 173
Súlyos tévedésben vagy. India lakóinak jelentős része sem hindiül, sem angolul nem beszél, hanem csak a helyi nyelven. A művelt indiaiak (szinte) mind beszélnek angolul, mivel az angol a felsőbb oktatás nyelve. Hindiül megtanulni viszont, ahhoz már valami különleges élethelyzet vagy önszorgalom kell, ha a hindi anyanyelvű tömegektől távol élsz valahol. Ismerek pl. egy telugu anyanyelvű ügyvédet és egyetemi tanárt, aki Madrasban lakik, és az anyanyelvén kívül angolul és tamilul tud, hindiül viszont csak pár szót. Amikor kérdeztem tőle, miért nem tanult meg hindiül, csak annyit válaszolt, hogy: minek? A szegény legműveletlenebb rétegekbe tartozó százmilliók pedig azt sem tudják, hogy a Föld gömbölyű, nemhogy idegen nyelveket tanulnának.
Előzmény: Géniusz Lóci (155)
.hun Creative Commons License 2005.08.07 0 0 172
Komoly oldal, kösz
Előzmény: Pater Altenberg (171)
Pater Altenberg Creative Commons License 2005.08.07 0 0 171
.hun Creative Commons License 2005.07.25 0 0 169
Ahogy írtam, nekem is ez a tapasztalatom, úgyhogy nem lehet véletlen! :)
Előzmény: coco1 (168)
coco1 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 168

Igen, ha valaki törve beszél egy nyelvet, sokszor rá lehet jönni, mi az anyanyelve. De ez teljesen természetes, mint ahogy írtad. Viszont a kínai az angollal valami oknál fogva nehezebben bírkózik meg, mint pl. a magyarral. Persze ez csak az én véleményem (kis tapasztalat alapján).

Általában az angolt a könnyebben tanultható nyelvekhez sorolják, a magyart pedig a nehezebben tanulhatóhoz. Mégis lehetséges, hogy a kínai a magyart könnyebben tanulja?

 

Előzmény: Törölt nick (167)
.hun Creative Commons License 2005.07.21 0 0 166

Ja, igazából a kínaiban (is) igen fontos a kiejtés, adott mondatelem egy kicsit másképpen mondva egészen mást jelenthet...ez segythet a magyarban, de vajon az angolban miért nem??? Valaki? :)

 

Amúgy a legviccesebb, amikor az itt élő kínai család apukája próbál magyarul valamit elmondani, aztán kisegíti a 6 éves kisfia, aki jobban beszél magyarul, mint én! :)

Előzmény: coco1 (165)
coco1 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 165
Én is erre gondoltam, amikor angolul beszélnek és te kínainak hallod. :)) Az viszont meglep, hogy néhány kínai milyen jól beszéli a magyart (törve). Pedig a magyar köztudottan egy marha nehéz nyelv! (a kínai is)
Előzmény: .hun (163)
.hun Creative Commons License 2005.07.20 0 0 164
Köszi az infókat, teljesen jogos. Nem semmi ez a "nyelvbőség"...bár ha meggondoljuk, hogy mekkora ország és mekkora terület...kicsit olyan, mintha elmennék Portugáliába és azt várnám, hogy ott is magyarul beszéljenek...:)
Előzmény: Cida_509 (160)
.hun Creative Commons License 2005.07.20 0 0 163
No, én voltam egy prezentáción, ahol kínaiak angolul beszéltek...hát igencsak kellett figyelni, hogy értsem...a felét...:)
Előzmény: coco1 (159)
.hun Creative Commons License 2005.07.20 0 0 162
Majd megpróbálok felhajtani én is egy jamaicai angolt, ha rossz kedvem lesz :)
Előzmény: Géniusz Lóci (158)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.19 0 0 161
Magyarországon is beszélnek anyanyelvként németül (több nyelvjárást is - pl. máshogy beszélnek a budai svábok meg a Pécs környéki svábok), szerbül, horvátul, szlovákul, szlovénül, románul, szorbul, görögül és cigányul.
És talán még fel sem soroltam az összes hivatalos kisebbségi nyelvet.
Ráadásul mind területre, mind lakosságlétszámra kb. 1-2%-a vagyunk Indiának.
Előzmény: Cida_509 (160)
Cida_509 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 160
Más dolog a dialektus (Magyarországon ráadásul nincsenek is annyira eltérő dialektusok, ugyhogy jobb példa lett volna a pl. német nyelvterület), és megint más a különálló nyelvek. Az indiában beszélt nyelvek ráadásul még csak nem is egy nyelvcsaládba tartoznak. Egy kis infó:
Előzmény: Géniusz Lóci (155)
coco1 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 159

Én azon tudok nagyokat vigyorogni, amikor a kínai beszél angolul:))

 

Előzmény: Géniusz Lóci (158)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.19 0 0 158
Próbáld ki a jamaikait... az tényleg nem semmi.
Egy barátom dolgozott kint pár évig (kb. 5 vagy 6), amikor kiment, csak nagyon keveset beszélt angolul, amikor hazajött, már nagyjából tökéletesen - na de milyen kiejtéssel... :-)
Amikor beszélünk angolul, néha fetrengek a röhögéstől :-)
Előzmény: .hun (157)
.hun Creative Commons License 2005.07.19 0 0 157

No azért van különbség egy szögedi tájszólás és egy hindi/kínai/stb. dialektus a "sima" nyelvtől való eltérésében :)

 

Amúgy meg bnőm nagy kedvence, amikor az indiai angol kiejtést utánzom :)

Előzmény: Géniusz Lóci (155)
.hun Creative Commons License 2005.07.19 0 0 156

Igen, ez mondjuk teljesen jogos, csak nem gondoltam át amit írok...

India tényleg nehézkes ilyen szempontból, mert ugye a hindi sem annyira elterjedt, hogy mindenhol megértse valaki, ráadásul annyira eltérő nyelvek vannak, hogy nem is biztos, hogy 2 különböző helyen élő indiai megérti (akár részben) egymást...

Azt olvastam, hogy a régi brit gyarmati idők óta sokszor az angol a közvetítő nyelv indiai és indiai között, úgyhogy akkor marad az angol, mint megtanulandó és plusz 1 Mrd befigyel...:)

Előzmény: Cida_509 (154)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.19 0 0 155
Olyan nincs, hogy magyar nyelv. Magyarországon számos kisebb-nagyobb nyelvet beszélnek :-)

De ezt bármelyik országra elmondhatod, kivéve persze a San Marino-méretűeket.
Viszont a hindi a hivatalos, amit mindenki beszél.
(Meg persze az angol, amit majdnem mindenki, bár nem könnyű megérteni.)
Előzmény: Cida_509 (154)
Cida_509 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 154
Olyan nincs, hogy indiai nyelv, Indiában számos kisebb-nagyobb nyelvet beszélnek.
Előzmény: .hun (149)
.hun Creative Commons License 2005.07.19 0 0 153
Bizony, a franciáknál sem árt egy kis helyi nyelvismeret, különben bajos lehet pár dolgot megoldani. Bár azért jobb a helyzet, mint korábban...pláne mondjuk Párizsban...
Előzmény: coco1 (152)
coco1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 152

Franciák angoltudásától sem vagyok elájulva... Arra még nem jöttem rá, hogy tényleg annyira nem tudnak vagy csak annyira büszkék, hogy nem akarnak. (Remélem ezt senki sem veszi a lelkére)

De milyen jó, hogy "gagyogsz" egy kicsit spanyolul...:-))

Előzmény: Géniusz Lóci (151)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.18 0 0 151
Na jó, hát ha így vesszük, akkor az angollal kvázi bárhol a világon megértetheted magad... Beszéli úgy-ahogy vagy 5 milliárd ember, a spanyolra nincs is szükség :-)
(Na jó, ez mondjuk nem igaz, Spanyolországban még a Youth Hostelben is alig beszélték, ha nem gagyogok valamennyit spanyolul, lehet, hogy az utcán alszom :-)
Előzmény: coco1 (150)
coco1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 150

Szerintem nem kötelező egy nyelvet anyanyelvi szinten beszélni, hogy jókat beszélgess valakivel vagy megismerj valakit.

Ne csak a spanyolul anyanyelvi szinten beszélőket számold össze! Én nem beszélek tökéletesen spanyolul, de szerintem simán beletartozom a spanyolul beszélők táborába. És még nagyon sokan vannak ezzel így!:))

Egyébként a kínai sem lehet rossz, egyre többen vannak... de nekem speciel nem jön be. 

Előzmény: Géniusz Lóci (148)
.hun Creative Commons License 2005.07.18 0 0 149

Jó, hát a magyar 20 milliót sem biztos, hogy anyanyelvi szinten kell érteni...:)

Pl. én is töröm! ;))

 

A kínai, meg az indiai az tényleg tuti jó ilyen szempontból, de mondjuk területileg, meg boldogulás szempontjából már nem annyira...angolul beszélő embert meg mindenhol találsz...a nővéremék kínában is találtak jó 10 éve...:)

Előzmény: Géniusz Lóci (148)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.18 0 0 148
Hát ha meg még a kínai meg az indiai is! :-)

Egyébként meg nincs az 2 milliárd, legalábbis anyanyelvi szinten nincs.
Anglia + Amerika + Kanada nagyjából 400 millió, Spanyolország + Latin-Amerika mínusz Brazília az szerintem nincs 1 milliárd sem (Argentína, Peru és Chile pl. baromi nagy terület, de nagyon ritkán lakott), szóval ha mindenképp sok emberrel akarsz beszélni, tényleg a hindu meg a kínai, és máris tutira 2 milliárd fölött vagy :-)
Előzmény: .hun (147)
.hun Creative Commons License 2005.07.18 0 0 147

Na ja, de ha beszélsz 3-4 nyelvet, akkor azért elég jól megnő az esély egy esetleges közös halmaznak! :)

 

Mondjuk a magyar mellé ha megvan az angol, meg a spanyol, akkor rögtön nem 20 millió emberrel tudod megértetni magad a világon, hanem mondjuk 2 milliárddal...:)

Előzmény: Géniusz Lóci (146)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.07.17 0 0 146
Hát ha jól látom, itt ketten beszéltek kb. 6 nyelvet (melyiket milyen szinten), + a sajátjukat.
Csak nem volt metszete a két halmaznak :-)
Azaz nagyjából ugyanott tartottak, mintha egyik sem beszélt volna semmilyen nyelvet a sajátján kívül.
Előzmény: coco1 (145)
coco1 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 145

Hát, pl. azért is érdemes nyelveket (jobban) beszélni, mert akkor nem kézzel-lábbal kellene kommunikálni... Persze van akinek ez is bejön.

 

Előzmény: Törölt nick (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!