Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Balthazor Hellman Creative Commons License 2 órája 0 0 36698

Ha épp utolérsz egy lámpánál álló sort amelyik indul, és a kettő már sok neki, akkor bizony vissza kell rakni egyes fokozatba.

De valójában a kettes fokozatba felkapcsoláskor is várni kellett picit...

A 75w 90 meg az API előírás kb semmit nem jelent, annyira tág lehetőségeket ad meg,,. A váltóolajak adatlapján meg szokták adni a dermedéspontot, a hideg és meleg kinematikai viszkozitást is. Még, ha valaki nem is érti mit jelentenek, akkor is beszédesek a számok...

Előzmény: xxmadden (36697)
xxmadden Creative Commons License 3 órája 0 0 36697

Bocs nem kekec. Nálam még nyáron sem sikerül egyik autónknál sem gurulva eggyesbe betenni.

Valahogy nem veszi be. (toyota-fiat ) 75w-90 van bennük.

Full szinti az kafa.

Előzmény: Balthazor Hellman (36696)
Balthazor Hellman Creative Commons License 7 órája 0 0 36696

Arra vigyázz, hogy lehetőleg szintetikus legyen. A félszintetikus olajaktól hidegen akadhat a váltó. Bar Mazdaba, de szintén 6 sebességes váltóba Castrol Syntrans-t tettem. A Motul félszintetikus olajától télen az egyes gyakorlatilag kapcsolhatatlan volt, ha gurult az autó.

Előzmény: Motoroil (36695)
Motoroil Creative Commons License 7 órája 0 0 36695

Szép napot!

Lexus IS200-amhoz (1g-FE)keresnék váltóolajat. 6seb.kézi.

A könyv SAE 75w90 , API GL-4, GL-5 ír elő.

Sokat olvasgattam a váltóolajakról, de szívesen fogadom a tapasztaltabb fórumtársak véleményét, hogy ki milyet ajánlana a cseréhez?! 

Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

Minden jót!

SLX-350 Creative Commons License 21 órája 0 0 36694

" ... Van egy '98-as évjáratú W168 "A140" bébimercim. A gyári specifikációt nem ismerem, de olajválasztók mind API GL4 teljesítményszintű olajat javasolnak, vagy gyárit. ... "

Nem tudom 100 %-ra de nagy valószínűséggel MB 235.10 jóváhagyású olaj használatát írták el ami valóban az API GL-4 minősításen alapul.

" ... Nekem viszont egy másik (volt) autó miatt Shell spirax s6 axme 75w-90 van dögivel. Emlékeim szerint a viszkozitás szükséglete 75w-80 lenne. ... "

Ez a Shell olaj kiváló megoldás a differenciálművek túlnyomó többségéhez és nem egy más kézi kapcsolású váltóhoz de ehhez a Merci váltóhoz még véletlenül sem.

" .... Nem tudom, hogy mekkora óperenciás bajt okozok azzal, ha a melegoldali viszkozitásban egy lépcsővel feljebb megyek egy húszéves, csillió kilométeres autó váltójában. .... "

Autója válogatja..... miért gondolkodsz másféle SAE osztályú olajon?

" ... Illetve a gyári GL4 és a rendelkezésre álló GL5 között mennyire kell komolyan venni azt a különbséget, hogy az ötös a leíráspk szerint olyan agresszív adalékokat tartalmaz, ami a négyesre készült kéziváltó alkatrészeiben bajt okozhat (színesfémek korróziója). .... "

Néhány váltó (pl. a régebbi Toyoták) elviseli a GL-4-es és a GL-5-ös olajat is (a Subaru váltók többsége pedig kimondottan csak GL-5-ös olajjal használható) de a Merci esetében GL-5-ös olajokon még gondolkodni sem érdemes!

" ... Ugyanakkor nyírás-stabilitása és extrém terheléssel szembeni ellenállása fényévekkel jobb. .... "

A nyírási stabilitással kapcsolatos állításodra nem mernék komoly tétben fogadni.

" .... Na itt nehéz okosnak lenni, ha az ember nem mereven dogmatikus... "

A hajtóműolajok kérdése sem egyszerű, sőt.....

Előzmény: puckandúr (36690)
cross_183 Creative Commons License 26 órája 0 0 36693

Az, hogy 80-as helyett 90-es a melegoldal, az szerintem nem okozhat problémát, viszont ha tényleg gl-4 kell bele, akkor a gl-5-öt nem erőltetném. Kb 5-6000ft értékű olajjal nem hiszem, hogy spórolni  érdemes.

Előzmény: puckandúr (36690)
mantec Creative Commons License 28 órája 0 0 36692

T zsero!

"... túlbonyolítom ..."

Igen.

Előzmény: zsero (36691)
zsero Creative Commons License 29 órája 0 0 36691

Fagyállók (konkrétan G12+-okat nézek) minősége között van különbség? A hazai márkák, a Mannol valamint a BASF terméketet néztem. A legtöbb tanúsítással a Mannol rendelkezik, emellett az egyik legolcsóbb is. BASF-t szinte nem is lehet kapni nálunk, Mobil Antifreeze Advanced néven találtam, az volt a legdrágább. Krarusz régebben BASF-t csomagolt de leálltak mert mindenki az olcsóbbat akarta.

Vagy túlbonyolítom és mindegyik G12+ ugyanolyan jó?

puckandúr Creative Commons License 1 napja 0 0 36690

Sziasztok!

Sajnos nem találtam hajtóműolajos topikot, ami működne. Had' tegyem fel itt a kérdésemet:

Van egy '98-as évjáratú W168 "A140" bébimercim. A gyári specifikációt nem ismerem, de olajválasztók mind API GL4 teljesítményszintű olajat javasolnak, vagy gyárit. Nekem viszont egy másik (volt) autó miatt Shell spirax s6 axme 75w-90 van dögivel. Emlékeim szerint a viszkozitás szükséglete 75w-80 lenne.

Nem tudom, hogy mekkora óperenciás bajt okozok azzal, ha a melegoldali viszkozitásban egy lépcsővel feljebb megyek egy húszéves, csillió kilométeres autó váltójában. Illetve a gyári GL4 és a rendelkezésre álló GL5 között mennyire kell komolyan venni azt a különbséget, hogy az ötös a leíráspk szerint olyan agresszív adalékokat tartalmaz, ami a négyesre készült kéziváltó alkatrészeiben bajt okozhat (színesfémek korróziója).

Ugyanakkor nyírás-stabilitása és extrém terheléssel szembeni ellenállása fényévekkel jobb.

Na itt nehéz okosnak lenni, ha az ember nem mereven dogmatikus... 

''csiga Creative Commons License 2 napja 0 1 36689

"ott volt közte az itthon lenézett  Mannol olaj is"

A sztárallűröktől mentes  felhasználó, meg aki már próbálta és rendszeresen használja, ( mi körünkben 6-8 évesnél idősebb autókról van szó)  az valószínűleg nincs közte, aki lenézné.  Persze ők nem keresik a csomagoló céget...:)

Megkérdezhetem mik voltak összesen az ajánlások?

Előzmény: [nexus] (36687)
oLayos Creative Commons License 2 napja 0 0 36688

" ... az itthon lenézett  Mannol olaj ... "

Annyira azért nem lenézett, mert becsületes mennyiséget vásárolnak a hazai autósok, szervizek, viszonteladók.

... és akár hiszed, a 20W-50-et is veszik rendesen, de legtöbb a 10W-40-ből fogy. Már amennyire én belelátok ... de talán -prokee- többet tud erről

Előzmény: [nexus] (36687)
[nexus] Creative Commons License 2 napja 0 0 36687

Castrol Magnatec.

Ami a tartalék 1 literes flakonom van/volt azt itthon vettem.

Viszont egy dolog nagyon meglepett, és az a szerviz hozzáállás. Itthon nem ehhez szoktam hozzá.

Röviden: - amikor időpontot kértem (telefonon) az olajcserére, rögtön azzal kezdték a munkafelvételnél, a szokásos adatokon kívül, hogy milyen autó, a pontos típusa, alvázszám ...stb, hogy jelenleg milyen viszkozitású, és azon belül melyik gyártótól lévő olaj van autóban?  (Át is futott az agyamon, hogy ez itt biztos valami felmérés féle lehet)A következő kérdés, - Kívánom-e, hogy ugyan ezen gyártótól lévő  olaj kerüljön bele az olajcserekor vagy kérek másikat? Hordósból kérem vagy kannás kiszerelésben? Amikor ilyeneket kérdezett  a munkafelvételis,  majdnem arra gondoltam, hogy valami átverés vagy hasonlóba futottam bele. Nem szoktam hozzá itthon az ilyen kérdésekhez. Maradtam ennél a Castrolnál és a kannásnál. (amikor a szervizben a kannából öntötték az olajat az autómba akkor láttam a színét, hogy pirosas ) De ami szintén meglepett, hogy egy  órán belül átküldték a telefonomra is és az az email-emre is azokat az olajokat amikből választhattam volna ha közben  meggondolom magam. Összesen hét fajta olajgyártótól választhattam volna, és meglepetésemre ott volt közte az itthon lenézett  Mannol olaj is.

Az egyetemen az új kollégáim javasolták az Eurol olajat, többen is azt használják (prémium márkás autóikban, meg városi BMV vagy Mercedes terepjárókban) és nagyon dícsérték. Én akkor hallottam ezt a márkanevet először.

Előzmény: SLX-350 (36670)
oLayos Creative Commons License 2 napja 0 0 36686

Mann+Hummel csoprorthoz tartozó gépjármű szűrők:

- Mann-Filter

- WIX Filters

- Filtron

- Purolátor

... és ez nem jelenti azt, hogy ezek nem gyártanak szűrőket, csak csomagolnának.

Előzmény: [nexus] (36685)
[nexus] Creative Commons License 2 napja 0 0 36685

Előzmény: -prokee- (36680)
gero19992 Creative Commons License 2 napja 0 0 36684

Kedves mantek!

Köszönöm a segítséget, sikerült választani. :)

Előzmény: mantec (36682)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2 napja 0 0 36683

Tisztelt mantec, -prokee-
nagyon köszönöm a részletes&pontos infokat!!

mantec Creative Commons License 2 napja 0 0 36682

T gero19992!

"... melyik ..."

Castrol ...

vagy

Motul 8100 X-Max 0W-40,

Motul 8100 X-Lite 0W-30,

Motul 8100 X-clean FE 5W-30,

Motul 8100 X-clean C3 5W-40,

Motul 8100 X-cess 5W-40.

Előzmény: gero19992 (36681)
gero19992 Creative Commons License 2 napja 0 0 36681

Köszönöm!

Még annyit, hogy melyiket ajánlanád jobban?

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3 vagy a Motul 6100 Synergie + 10W-40

Előzmény: mantec (36677)
-prokee- Creative Commons License 2 napja 0 0 36680

"Szűrőket Filtron márkát veszek 2 éve, csak közepes minőségnek van feltüntetve."

A Filtron a Mann-Filter által birtokolt márka. Ez sok mindent jelenthet, attól függően, mi az a pont, ahonnan kiindulsz. Feltételezhetnéd például, hogy átcsomagolják a Mann-Filter termékeit, a lentebb olvasható logika alapján akkor nyilván az átcsomagolás közben megtapossák és műhelyport szórnak bele, hiszen az átcsomagolt az szar.

Aztán lehet, hogy a Mann Filter felügyeli a technológiát, és mocskosul precíz minőségi termék, egyszerűen a kevésbé márkafetisiszta piacokat célozzák vele.

Meg az is lehet, hogy a Mann Filter felvásárolta a konkurrenciát, hogy az is nekik termeljen, de a pénzügyi-szervezeti felügyeleten kívül nem nyúlnak semmihez, csak felmarkolják a sok Zlotyt.

Nekünk mindenesetre korábban volt minőségi reklamációnk vele bőven, nem nagyon preferáljuk. 

Előzmény: PufiFuxi (36678)
M63FUN Creative Commons License 2 napja 0 1 36679

megint elvi aggályom van megnyilatkozásodat tekintve, de ugye ez semmit sem jelent. ami fontos: FRAM filtert semmilyen körülmények közt NEM szabad használni, mert semmit nem ér. viszont az átcsomagolós rész szerintem nevetséges. ha én most átcsomagolok egy mann filtert, akkor az vacak lesz? mondhatnék neked olyan 2 sajátmárkás olajat, amiből az egyik shell a másik comma (mobil1) gyártmány.......... csak azért, mert valamit átcsomagolnak, nem jelent semmilyen minőségi változást (se nem ront, se nem javít az adott termék minőségén)

Előzmény: mantec (36676)
PufiFuxi Creative Commons License 2 napja 0 0 36678

Hello!

Webshopon most néztem, hogy minőségi ajánlások is vannak már.

Szűrőket Filtron márkát veszek 2 éve, csak közepes minőségnek van feltüntetve.

Denckermann tényleg jobb nála?

Pollenszűrőből az SCT vált be sokkal masszívabb, mint az olcsóbbak a helyi kereskedők sajátmárkásai.

Előzmény: -prokee- (36674)
mantec Creative Commons License 2 napja 0 0 36677

T gero19992!

"... Kézikönyv ..."

a gyártó gyártáskori álláspontját képviseli.

Aktuális olajkövetelmény: VW 502 00.

Ezt teljesítő motorolajok:

olajwebshop.hu,
olajmarket.hu,
mytyres.co.uk,
opieoils.co.uk,
ato24.de,
idealo.de.

Előzmény: gero19992 (36675)
mantec Creative Commons License 2 napja 0 0 36676

T HUBbAsztikus!

"... olaj ..."

VW Polo 1.4i 6N1
Motor: AKV
Feltöltési mennyiség: 3,2 liter.
Csereperiódus: 15 ekm / 1 év.

Aktuális olajkövetelmény VW 502 00.

Ezt teljesítő motorolajok:

olajwebshop.hu,
olajmarket.hu,
mytyres.co.uk,
opieoils.co.uk,
ato24.de,
idealo.de.

"...szűrő ..."

Armafilt-től a Mann Fiter-ig bármelyik, természetesen a csomagolók termékeit (A.Z.Meisterteile, Unix, SCT, Bárdi auto, QWP, Starline, Wertteile, Automega, Maxgear, Clean, Misfat) kivéve.

Előzmény: HUBbAsztikus (36671)
gero19992 Creative Commons License 3 napja 0 0 36675

Üdv!

Bocsi a késői reagálásért. Az még lemaradt, hogy benzinmotor.

Kézikönyv alapján: VW 500 00, illetve VW 501 01, API-SJ, ACEA A2 vagy A3.

Ezt tudtam pontosítani, de még ha úgy van megnézem a csomagtartót.

Köszi a válaszért. :)

Előzmény: mantec (36659)
-prokee- Creative Commons License 3 napja 0 0 36674

Hello,

szűrők

olaj

bármilyen olaj tökéletes lesz, aminek van VW 502.00 (vagy 505.00) minősítése, viszkozitása pedig SAE 10W-40 (esetleg 5W-30, 5W-40 is, de én feleslegesnek érzem).

HUBbAsztikus Creative Commons License 3 napja 0 0 36673

elnézést azt kihagytam 1.4 benzin akv motorkód

Előzmény: mantec (36672)
mantec Creative Commons License 3 napja 0 0 36672

T HUBbasztikus!

"... Polo 1999 ..."

Milyen motor?

HUBbAsztikus Creative Commons License 3 napja 0 0 36671

tudnátok segíteni hogy benzines 1999 évjáratú polo-ba milyen motorolajat+olajszűrőt +légszűrő vásároljak/javasoltok? az autót nemrég vettem és fogalmam sincs mikor volt cserélve. ha tudtok írni 1-2 megbízható webshopot azt megköszönném. (fék+hűtő folyadékot is terezem cserélni jövő hónapban)

SLX-350 Creative Commons License 3 napja 0 0 36670

Nem tudom melyik Castrol olajat vetted de egy érdekesség: a PAO alapolajok eredetileg színtelenek, a gyártó úgy színezi ahogy jónak látja. A hidrokrakk alapolajokat sem nehéz színezni.

Előzmény: [nexus] (36669)
[nexus] Creative Commons License 3 napja 0 0 36669

Még annyit, hogy nem csak a Castrol flakonján a cimkén volt hologramos jelzés hanem a kupak is ilyen hologramos zárjeggyel volt lezárva és kicsit más alakú (kissé szögletesebb)  is volt az a flakon mint amik itthon kaphatóak a boltokban.

Előzmény: [nexus] (36668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!