Keresés

Részletes keresés

fzuuikhujjkhjk Creative Commons License 2017.02.17 0 0 61837

Ez hihetetlen :D

Köszi!

Dub Oddity Creative Commons License 2017.02.07 0 1 61836

Ronda, Spanyolország :)

Előzmény: fzuuikhujjkhjk (61835)
fzuuikhujjkhjk Creative Commons License 2017.02.07 0 0 61835

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Take a bow klippjét hol forgatták?

judelaw Creative Commons License 2017.01.18 0 0 61834

Ha valakinek még nem lenne meg esetleg:

http://www.xpress.hu/xp/prod.asp?PID=11384&VID=R44437363257185614

EnigmaticE2 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 61833

Most hogy megjelent a Rebel Heart Tour full HDben rákerestem a hanganyagára és érdekességre bukkantam, hátha nektek is új: 

http://v5.hitsebeats.xyz/2016/03/madonna-rebel-heart-tour-2016-tokyo.html

Madonna - Rebel Heart Tour 2016 (Tokyo Saitama Super Arena Soundboard) 

kapja a fülébe az értesítéseket, vicces.

Dub Oddity Creative Commons License 2016.11.21 0 0 61832
judelaw Creative Commons License 2016.07.01 0 0 61831

HBTB!

Apropó, az évforduló alkalmából meghallgattam az albumot a Spotify-on és nagyon meglepődtem, hogy a Papa Don't Preach Extended Mixe szerepel rajta a sima album verzió helyett :-)

Dub Oddity Creative Commons License 2016.05.24 0 0 61830
Dub Oddity Creative Commons License 2016.05.17 0 0 61829

The Rebel Heart Tour is currently set for release in two months’ time.

...there is no news yet about the Tears of a Clown intimate show or other extras to be part of the package.

http://news.madonnatribe.com/en/2016/rebel-heart-tour-dvd-coming/

Dub Oddity Creative Commons License 2016.05.13 0 0 61828

rocco volt szíves felhívni a figyelmemet arra, hogy már ilyen is van

Dub Oddity Creative Commons License 2016.04.17 0 0 61827

ki se kell bontanod, itt már kibontották :)
http://news.madonnatribe.com/en/2016/madonna-for-record-store-day/

Előzmény: judelaw (61826)
judelaw Creative Commons License 2016.04.17 0 1 61826

Like a Virgin & Other Big Hits Pink vinyl Re-release, RSD 2016 Special Release

Dub Oddity Creative Commons License 2016.03.14 0 0 61825

wow, mi ütött ebbe a nőbe? :) remélem, ez valamilyen váltás előszele.

Előzmény: Mrs Tremond (61824)
Mrs Tremond Creative Commons License 2016.03.14 0 0 61824

Ezt látta valaki?

https://en.wikipedia.org/wiki/Madonna:_Tears_of_a_Clown

Mármint magát az egész műsort? Állítólag streamelték valami Periscope nevű website-on és meg is fog jelenni. Nagyon kíváncsi lennék.

Hirtelen ennél jobb minőséget nem találok

Dub Oddity Creative Commons License 2016.03.08 0 0 61823

váratlan record store day megjelenés:
http://www.recordstoreday.com/SpecialRelease/8347

This Record Store Day 12" vinyl record was orginally released as an EP in Japan in 1984. Limited to 4500 copies, the RSD edition is pressed on 140 gram pink vinyl and is remixed by John "Jellybean" Benitez, and replicates the original artwork, including the Japanese Obi strip along the side of the album.

SIDE 1: 1. Like A Virgin (Extended Dance Remix) 06:07 2. Holiday 06:08

SIDE 2: 1. Lucky Star (Extended Dance Remix) 07:13 2. Borderline (Extended Dance Remix) 06:54

Dub Oddity Creative Commons License 2016.02.12 0 0 61822
Patmosz János Creative Commons License 2016.02.05 0 0 61821

Nem pont róla van szó, de ő is beleesik az itt tárgyalt témába. Érdemes ilyeneken elgondolkodni, mert azt az utat követik e lánykák, amit Madonna megkezdett.

http://mediavadasz.info/popribancok/

judelaw Creative Commons License 2016.02.04 0 0 61820

Nekem kell a YCD, meg a TIC is impozáns (de akkor meg már a többi is)

Előzmény: Dub Oddity (61819)
Dub Oddity Creative Commons License 2016.02.04 0 0 61819

kínok kínja :)

Előzmény: judelaw (61818)
judelaw Creative Commons License 2016.02.03 0 0 61818

ezek nagyon cukik:

Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.30 0 0 61817

wow, mik vannak :)

Előzmény: Mrs Tremond (61816)
Mrs Tremond Creative Commons License 2016.01.29 0 1 61816

viszont ha már itt tartunk: és az megvan, hogy a Justify My Love a Girlie Showban melyik filmre utal?

https://www.youtube.com/results?search_query=my+fair+lady+racetrack+scene

Előzmény: Mrs Tremond (61815)
Mrs Tremond Creative Commons License 2016.01.29 0 0 61815

Nahát, nekem sose jutott volna eszembe, de rágugliztam és

"In a 1991 New York Times interview, Madonna described the Blond Ambition performance of "Keep It Together" as "Bob Fosse-meets-Clockwork Orange."

"It's the show's ultimate statement about the family, because we're absolutely brutalizing with each other, while there's also no mistaking that we love each other deeply," she said."

http://www.people.com/article/madonna-blond-ambition-25th-anniversary

(fogalmam nem volt Bob Fosse kilétéről

https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Fosse )

Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.29 0 0 61814

most jöttem rá, hogy a blond ambition turnés keep it togetherje tulajdonképpen egy clockwork orange tribute. a keménykalap, az angol akcentus, a rugdosós jelenet, a legegyértelműbb utalás pedig a "little bit of in-out, in-out" beszólás.

Mrs Tremond Creative Commons License 2016.01.21 0 0 61813

Valszeg a sértő túl erős szó volt, de azért asszem értettétek, hogy mit akarok mondani.

Mindenesetre engem meg régebben rendítettek meg inkább a celebhalálok meg a körülöttük levő hisztéria, most már nagyobb távolságot érzek magam meg az elhunyt között.

Ill. amik megrendítenek, azok az olyanok, ahol tényleg tragikus sorsa volt a halottnak, pl. Whitney Houston vagy Amy Winehouse, szerencsételenek. Én asszem eléggé meg lennék békélve a sorssal, ha egy olyan élet után, mint amilyen Bowie-é lehetett, 69 évesen meghalnék rákban. De persze ilyet se lehet mondani érvényesen, mindenesetre van egy ilyen érzésem.

Előzmény: Dub Oddity (61812)
Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.18 0 0 61812

sértő-e úgy összefoglalni bowie-t, hogy "it's okay to be different"? felületes, de szerintem semmikép sem sértő. ez IS bowie. mindenki megtalálta benne a magáét. aki nagy bowie-rajongó volt a '70-es években, nem biztos, hogy a rajongása túlélte a '80-as éveket. szerintem mi sem egyforma okokból vagyunk ebben a fórumban tíz éve. madonnát is mindenki más miatt gyászolná, de biztos mindenkit letörne a hír, hiába fanyalgunk itt jó páran évek óta. a fanyalgásunk is szeretetből ered.

azért, mert valaki nem fújja bowie-munkásságát - nekem is elég hiányos a tudásom, nagyon kevesen vitatják a tehetségét és a popkulturális hatását. és elég pár kedvenc lemez, egy évtizednyi rajongás is, hogy úgy érezd, bowie halálával végleg odaveszett a fiatalságod, stb. mert persze egy híres ember halálakor nem csak őt, hanem saját magunkat is siratjuk.

a legendaságot nem csak folyamatos top 10-es kislemezekkel lehet építeni. bowie az elmúlt tíz évben alig szólalt meg, tizenöt éve alig került a kislemezlisták közelébe, és ezzel a legendája cseppet sem kopott meg, sőt. a világot körbejárta a nagy bowie-kiállítás, sorok kígyóztak előtte, szóval túlzás, hogy a kutyát ne érdekelte volna életében, a kétezres években kiadott nem épp közönségkedvenc albumai után. bowie-nak volt ideje rájönni arra, mitől lesz valaki halhatatlan.

hogy ki mikor veszítette el szem elől a pályafutását, az szerintem erősen szubjektív. a harmincas korosztály az, aki esetleg emlékszik az ashes to ashesre, de inkább a let's dance-re kapta fel a fejét, és a black tie-nál éghetett bele a tudatába, hogy bowie "valaki". pedig az is csak egy újabb korszak kezdete volt, ami az outside/earthling lemezekben csúcsosodott ki - a rajongók között legalábbis az outside az egyezményes újkori művészi csúcs, amiből a nagyközönség csak egy pet shop boys remixet ismer. de biztos azokat is megrendítette a hír, akik szerint a scary monsters óta nem csinált igazán jó lemezt.

engem sem rendített meg eddig egy híres ember halála sem, ennyire biztos nem. magam is elcsodákoztam magamon, de most már jobban értem ezt az egész tömeggyász jelenséget.

Előzmény: Mrs Tremond (61811)
Mrs Tremond Creative Commons License 2016.01.18 0 0 61811

És régen láttuk Madonnát ennyire nemmegkoreografálva – nem próbálhatták el túl sokszor ezt a számot. Nem áll túl jól neki szerintem az improvizáció, az meg, hogy Bowie munkásságát egy "it's OK to be different"ben próbálja összefoglalni, az szinte offenzív, mondom ezt én, aki sose szerettem Bowie-t túlságosan.

Plusz ha már itt negatívkodok, hadd súgjam itt el azt a tényleg szentségtörő gondolatot, amitől nem tudok szabadulni, hogy micsoda képmutatás már ezt mondani, hogy "mekkora tehetséget vesztettünk el" – mintha a nagy sajnálkozók közül bárkit is különösebben izgatott volna Bowie munkássága az utóbbi 20 évben. Persze, sajnálom szegényt, hogy viszonylag fiatalon meghalt, de tegyük már a szívünkre a kezünket, azért már rég nem gondolta senki, hogy Bowie akkora dobásokra még képes lehet, mint amik legendává tették 40 meg 30 évvel ezelőtt. Persze, az ember most halt meg, de a közönségnek ő inkább egy zenei ikon volt, aki viszont már a Black Tie White Noise környékén elenyészett. A közönségnek az ember halála totál semmit nem jelent olyan szempontból, hogy ha élt volna még húsz évet és csinál még öt lemezt, akkor is csak a régi számait hallgatta/ismerte volna a közönség zöme.

Ugyanez igaz Madonnára, akinek a hétvégén egyébként szintén felröppent a halálhíre. Én tényleg csak azt kívánom neki, hogy sokáig éljen még egészségben és boldogságban, de A MADONNÁt a zeneipar és a mainstream közönség már 10 éve elvesztette, amilyen szempontból tök irreleváns, hogy maga a nő hány évtizedig létezik még a földön.

Szóval ez a nagy össznépi halálhíren kesergés nekem azért fura, mert úgy csinálnak az emberek, mintha személyesen ismernék az illetőt. Nem ismerték, és őszintén szólva le se szarták. Kíváncsi lennék, hogy Madonna egyáltalán meghallgatta-e ezt a Black Star albumot, vagy mondjuk még inkább Bowie előző albumát. Meglepne. Akkor meg minek úgy csinálni, mintha a mai napig Bowie-val kelt és vele feküdt volna? Természetesen ismerek olyan személyeket, akik a mai napig Bowie-val keltek és vele is feküdtek, ez rájuk nem vonatkozik nyilván, de sok mindenki mellett pl. Madonna se tartozik közéjük valószínűleg.

Előzmény: Dub Oddity (61810)
Dub Oddity Creative Commons License 2016.01.13 0 0 61810
szilike1998 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 61809

Jaj, nagyon szépen köszönöm! :)

Jó újra látni! :)

Előzmény: Dub Oddity (61808)
Dub Oddity Creative Commons License 2015.11.27 0 0 61808

tessék :)

Előzmény: szilike1998 (61807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!