Keresés

Részletes keresés

Fater2132 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 4007

A hilti szallagra gondolsz vagy a drótra duplán?

Előzmény: Téli nap (4006)
Téli nap Creative Commons License 2022.01.14 0 0 4006

  Plusz huzal erősítés  3 soronként !

Előzmény: Fater2132 (4005)
Fater2132 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 4005

Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni hogy sima válaszfal téglához szeretnék bekötni egy 180cm magas 80cm széles ytongfalat. Ez egy elválasztófal lenne a zuhanyzó és wc között. 15cm vastagra gondoltam hogy stabil legyen. Kapaszkodó is lesz a wc mellett. Bár lehet azt a másik oldalra a főfalra kellene tenni? Ezen még elgondolkodom. 

Ezen kivül mivel kössem be a porotherm 10cm válaszfalba? ok hogy 2 soronként kb 5cm bevésem, de az elég? Aztán még csempézve is lesz.

Köszönöm!

merybu Creative Commons License 2021.11.22 -1 0 4004

Miért kellene kibontani? Kiútálnának a házból még szétvésed. A betonfal tele van dróthálóval helyenként 5- 6 cm. Vagy balfasz a burkoló? Ráadásul még a csöveket beakarod rakni a falba. Azután pedig a konyha szekrényeket felakasztod a másik felén. Ha jól tudom a csempe boltban már árulnak olyan alu profilt amit a sarkokba be tudsz építeni. Inkább azon gondolkozz, hogy a mosdó mellé tegyél egy zuhanykabint akryl tálcával az kb20 cm magas. Mellette elfér a mosógép pl. A bekötő és lefolyó csövet átviszed a konyha szekrély mögött elvezetve mehet vissza WC szerelőfalba, Anyámnál ilyen blokk volt és úgy meg lett csinálvahogy csöveket nem lehetett látni. Hozzá kellett nyúlni aszerelő aknában a lefolyóhoz  is mert a volt fürdőkádátjövő csövét egy kis véséssel le kellett tenni 7 cm re lejjebb a padlószint alá mert az akrylt nem lehet megvágni. A mosdó 5 rétegő csöveit és a 40 es vagy 36 os pvc csövet pedig egy csempézett burkolat kb5cm es 60 cm magas eltakarja a WC oldalán. A lefolyónál be kell tenni egy110 ről 2 x 50 es elágat amibe egyik oldalról megy a mosogépés  mosogató. A másikba a zuhanykabin és mosdó. Az tény, hogy a WC hez le kell hasalni majd mert Ha a lefolyót elvágodakkor 110es PVC áttoló karmantyúval lehet összekötni. Viszont a házban másnak nel lessz ilyen mert ők, hogy zuhanykabint tudjonak építeni kell nekik legalább 10centis magasítást csinálni. Véletlenül nem a Kecskeméti házgyárból vaó a házatok?

Előzmény: reimken (4002)
othiss Creative Commons License 2020.11.22 0 0 4003

Érdemes elballagni egy jobb áruházba, ahol nagy a választék WC csészékből.  Nem csak az elektronika, de a WC is fejlődik.  Már olyan csészék is kaphatóak, melyek minden igényt kielégítenek.

(a munkahelyemen az igazgatósági titkárnők csésze cserét kértek, mert a meglévő mélyöblítésűből felcsobbant a trutyi, és így nem higénikus(többek között)..nos kaptak egy laposat, melyből pár nap alatt botrány lett..ugyanis magastartályból kapta az öblítést, és az épp' hasmenéses titkárnőre spriccelt a  lezúduló víz által tolt áru...volt ki röhögött, demaznérintettek inkább nem..

 

Volt hely ezért kaptak egy blokkWC-t, (mélyöblítésűt), de használatba vétel előtt ki lettek oktatva, hogy is kell használni felcsobbanás veszélye nélkül..azóta béke van.

reimken Creative Commons License 2020.11.07 0 0 4002

Üdv!

 

Szeretném a segítségeket kérni a következőben: tipikus panel lakás, amibe a vizesblokkot beemelték a készítéskor. A problémám a blokk sarkaiban található letörésekkel van. Csempézés szempontjából a kiválasztott csempével egyszerűen nem nézne ki jól a megvalósítás ezek miatt. Gondolkodtam azon, hogy gipszkartonnal elfedem de az sok helyet venne el a fürdőből, és a kinézett kád nem férne be. Betonvágó lappal nekiesni és kivágni se a legjobb ötlet, mert embertelen idő és por lenne, valamint a blokk nem tudom összedőlhetne-e. Az egyik lehetőség amin gondolkoztam a kisebb kád beépítése, de 190cm felett vagyok, így az már nekem lenne kényelmetlen. A másik megoldás amire gondoltam, hogy módszeresen lebontom a vizesblokkot, és konkrétan új falakat húzok fel, nekem tetsző méretekkel YTONG-ból és gipszkartonból amikben akár a víz-és szennyvízvezetékeket, valamint a fűtéscsöveket is el tudnám rejteni. Nem vagyok statikus, de gondolom a vizesblokk a felsőbb szintek megtámasztásában nem vesz részt, tekintve, hogy a födém és a blokk felső része közötti kapcsolatot csak az pár fakocka jelenti, amikhez a réseket takaró díszléceket rögzítették szegekkel. Van valakinek ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

NeomatiK Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3999

:))

 

Akkor legalább lehetne egy ferdeöblítésű wc csésze. Hogy ne a húgyos-szaros-fosos vízbe bombázzon az ember.

 

Régebben mintha láttam volna olyna peremnélküli wc-t, aminek csak vízszintesbe fordult a pereme és lefelé már nem kanyarodott tovább.  Tehát egy fejtetőre állított L betű volt a keresztmetszete a peremnél. Így tisztításkor hozzáférhető viszonylag egyszerűen az a felület

Előzmény: halaloszto (3998)
halaloszto Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3998

a laposöblítésűnél a víz az, ami a platóról le kell lökje a cuccot a gödörbe, ami elöl van.

 

ha nincs akadály, a víz lendületből előreszalad, és a perem akadályozza meg hogy felfele távozzon.

Előzmény: NeomatiK (3997)
NeomatiK Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3997

Nem igazán. Miért?

Előzmény: halaloszto (3996)
halaloszto Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3996

elképzelted hogy hogyan működne az?

Előzmény: NeomatiK (3995)
NeomatiK Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3995

Sziasztok!

 

Laposöblítésű, perem nélküli wc-t keresek. De nem találtam még a neten. Tudtok ajánlani, találkoztatok már ilyennel?

 

Amit találtam, az mind mélyöblítésű sajnos.

Robi19761109 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 3994

Szia Róbert vagyok,látok nálad képet egy sarokkádról , amely nagyon megtetszet.Esetleg info hogy hol tudnék egy ilyent megvásárolni,elöre is köszi.Szia

Előzmény: starck (966)
Robi19761109 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 3993

Szia,DrBacardi (955),látok nálad egy képet egy sarokkádról,amely nagyon megtetszet.Esetleg tudnál adni infót,hogy honnan tudám megvásárolni?elöre is köszönöm

pisstike Creative Commons License 2018.06.16 0 0 3992

Szerbusztok!
Egy 6. emeleti panel lakásban szeretnénk körülbelül 36 négyzetméternyi padlólapot letenni (3 helység összesen 36m2).
Az Obi-ban találtunk egy lapot, ami az ártól független is tetszik.
https://www.obi.hu/jarolapok/gres-padlolap-scandinavia-krem-32-cm-x-62-cm/p/3893112
Ez egy 32x62cm méretü greslap.
Kérdéseim az alábbiak lennének a tapasztaltabakhoz:
1. Mért ilyen olcsó ez a lap? Egyszerüen ennyi az ára vevőcsalogatás céljából, vagy valami hibás sorozatról van szó, ami majd a lerakásnál ill a késöbbiekben fog kiderülni?
2. Betonra milyen ragasztóval kell ezt lerakni,mert a legtöbbflexibilis  ragasztó leírásában a 30x30 méretet adják meg felső határnak. Konkrét termék, söt akár konkrét Obi-ban vagy Praktikerben is megvásárolható  terméket ha kapnánk, az sokat segítene.

3. kérdésem meg a csempevágókkal kapcsolatos lenne:
Ki mit szol az ilyen 600w teljesítményü 180mm vágókorongos 20-25Eft-ért árult vízes csodákhoz? Van belöle mindenféle márka...
Konkrétan a greslapokkal mit tud kezdeni?
Erre az egy lapozáshoz keresünk kölcséghatékony megoldást.
Vagy inkáb egy ilyen:
https://www.jofogas.hu/budapest/Csempevago_700mm_es_6_Csapagyas_Profi_Uj_79878890.htm
vagy:
https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/keziszerszam/komuves-es-burkolo-szerszam/240398-novotrading-csempevago-630mm-professzionalis

 

Bérlés is tudom, hogy létező dolog, kb 3500ft/nap áron valami normális, de multkor pont nálam döglött be egy bérelt eszköz, és a Praktikernek nehéz volt kimagyarázni, hogy már pedig ez már eleven rosz állapotban volt...

 

Segítségeteket nagyon szépen köszönöm.

Tisztelettel: István

lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3991

köszi a választ! társasház, a pince hőszigetelése nem megoldható sajnos, nagy macera lenne ez a többi lakóval...

Előzmény: halaloszto (3990)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.24 0 0 3990

pince plafonra hungarocell. hálóz glettel.

vagy kőgyapot tábla.

Előzmény: lyukas csokoládé (3989)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.04.24 0 0 3989

Üdv!

 

Hozzáértőkhöz/rutinosabbakhoz lenne egy kérdésem. Adott egy marha hideg fürdőszoba, benne nem is tudom milyen padlóburkolat, ilyen kavicsos, polírozott betonkockáknak tűnnek, régen sok helyen volt, biztos tudjátok mire gondolok... Na alatta meg pince, emiatt marha hideg. Van olyan olcsó burkolat, amivel lehetne javítani ezen a fagyosságon? Természetesen valami vízálló megoldás kellene, gondolkodtam, hogy vajon egy PVC (vagy hasonló) segítene-e a dolgon, de bizonytalan vagyok. Esetleg más megoldás? Gondolkodtam, hogy a PVC alá tennék valami szigetelő réteget, de a fürdőben ez nem tűnik túl okos ötletnek a nedvesség miatt. A lakás maga sem ér sokat, nem akarnánk sok pénzt beleölni.

 

Köszi a válaszokat előre is!

valakicsináljameg Creative Commons License 2018.02.17 0 0 3988

Barátunk a Gugli és az Árgép:

Ez alapján Monaco Sz-3 díszcsík 3 féle mintával még kapható 290, 305 és 545 Ft/db áron.

ZBR 323 20x30 cm-es csempe a http://www.csempevarazs.hu/zalakeramia-monaco-csempe-es-padlolap/zalakeramia-monaco-zbr-323-falicsempe-20-x-30-cm 2275 Ft/m2

ZBP 123 30x30 cm-es járólap: http://www.csempevarazs.hu/zalakeramia-monaco-csempe-es-padlolap/zalakeramia-monaco-zbp-123-padlolap-30-x-30-cm  2650 Ft/m2, de ha nem tetszik a színe, akkor válassz a Zalától valamilyen, a fürdőszoba színvilágához illő natúr színt. 

Előzmény: Hompi12 (3987)
Hompi12 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 3987

Sziasztok alábbi már nem gyártott Zala Kerámia termékeket keresem. Nagyon fontos lenne legalább a csempe ! 

Zalakerámia Monaco termékcsalád Csempe: ZBR 323 előre láthatólag 5 m2 Díszcsík : Monaco Sz-3 Járólap: ZBP-123 előre láthatólag 2m2 

Hétköznapi srác Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3986

Szia _Zsolesz_!

 

Érdeklődni szeretnék, van -e valami tapasztalatod a hurokán wc szagelszívóval kapcsolatban, mert én még olyan embert nem találtam, akinek van is, és el tud mondani róla egy objektív véleményt.

Köszönöm szépen!

Előzmény: _Zsolesz_ (930)
joco81 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 3985

Sarokprofilt csempén kívülre mivel érdemes felragasztani.

Vízzáró szerepe lenn átmeneti szükségmegoldásként.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.01.03 0 0 3984

Üdv. Ravak 80cm x 120cm x 14 cm-s kerámia zuhanytálcát, milyen ágyazással lehetne rögzíteni? Purhab,csemperagasztó,cement stb...?

Előre is köszi a javaslatokat.

halaloszto Creative Commons License 2016.11.15 0 0 3983

vegyel egy spaklit festékboltban. azt a magyart, aminek kékre edzett a pengéje és szegecselt. azt kicsit megköszörülöd, és szépen hamar levésed vele a cuccot.

 

Előzmény: Angyalföld13 (3980)
fiqus Creative Commons License 2016.11.15 0 0 3982

Sziasztok!

 

Zuhanyfüggöny tartót keresek KÁDHOZ, L alakút, kb. 70 x 170 cm méretűt. De nem olyan 

"univerzális" félét, amit darabokból kell összerakni, hanem ami egyben van, ívben hajlított alumínium vagy másmilyen cső, a két végén rögzítési megoldással. 

 

Az összerakhatókkal kísérleteztem már, vettem olcsót is és drágát is, mindegyik nyeklik-nyaklik az illesztéseknél, aztán szétesett. A ragasztó csak félmegoldás.

 

Tudtok valahol (főleg Budapesten) beszerzési forrást, vagy gyártót?

 

Előre is köszi Fiqus

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 3981

illik szintbe hozni, ha nem a felrakáskor akarsz szívni. A helyedben  leverném, levésném amit csak lehet. Szar munka, de tisztességes eredményt ad.

Előzmény: Angyalföld13 (3980)
Angyalföld13 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 3980

Sziasztok.

 

A fürdőben levertem a csempét és a ragasztó alatta elég stabil, de a felülete fogazott. Mi a teendő az új csempe felrakása előtt?

Leverni, vésni nem szeretném. Elég a lapok alá a ragasztó? Vagy előtte illik valamivel szintbe hozni és ha igen mivel? Alapozó vagy tapadóhíd szükséges?

starck Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3979

Csak az aljzat megbontásával és a fő szennyvíz elvezetőbe történő bevezetésével. Namármost 1,5% lejtés szükséges az elvezető csövek padlószinten történő elvezetése esetén ( 1,5cm /m) azaz a pontösszefolyó vízszintes kivezető csatlakozás közepéhez képest kell a csővezeték 1,5% lejtésével számolni/kialakítani a szifon beépítési magasságát. 

lásd egy Példa rajzot:

a hőszigetelés/ a szifon másik oldalsó bekötése értelemszerűen itt most nem játszik:) - a beépítés/elvezetés a lényeg

 

Üdv

 

starck

Előzmény: FunTom74656 (3976)
halaloszto Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3978

a víz alapvetően lefele folyik. biztosítanod kell hogy az összefolyóból a cső folyamatosan lejtsen a csatornáig. sehol nem mehet felfele.

Előzmény: FunTom74656 (3976)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3977

Az ilyen csak úgy működik, ha van lejtése. Panelházban például fel kéne emelni a padlószintet pár centivel, hogy be tudj építeni egy szifont. Nem lehetetlen, csak érdekes művelet :) Wedi lemezt lepakolni, abban eleve lehet csövet is faragni, vagy ami olcsóbb talán, ha beton alá való xps-t teszel és rábetonozol úgy mintha padlófűtésed lenne. De célszerűbb ha az egész fürdőt felújítod, és a kádat közvetlen beteszed a megemelt padlószint magasságára, hisz a kádszifonhoz hozzá tudsz férni egy kis árokkihagyással. meglesz a lelki nyugalmad is, nem fogsz eláztatni senkit, semmit.

Előzmény: FunTom74656 (3976)
FunTom74656 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3976

Szerintetek padlóösszefolyót ki lehet utólag alakítani? A kád mellé gondoltam, úgy hogy csak egy járólap bánja, a kád egyik oldallap csempéje mögött szervizelés miatt nincs ytong, levehető, visszaragasztható. Arra gondoltam a kád lefolyójához be is lehetne kötni. Megoldható? Vannak fontos dolgok amit csak a szaki tud vagy nekiállhatok magam is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!