Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 4 órája 0 0 82570

Én már nem értem, nekünk a medencéből lett spenót, pedig már a világot beleöntöttük értelmetlen szintig. Most inkább újr akezdjük. Szűrője is hetente eldugult.

Előzmény: csoer (82569)
csoer Creative Commons License 15 órája 0 0 82569

Első nekifutásból a következőket találtam:

Cianobaktériumok (régebbi nevükön kék-zöld algák) nyálkás, kellemetlen szagú, kékes-zöld, víz tetején elterülő alga fajta, ami veszélyes toxinokat termel. Pusztulásakor mérges vegyületeket szabadít fel.

Elő segíti a tó magas nitrogén és foszfortartalma.

Érdekes, hogy nagyon sok esetben az akvarisztikánál emlegetik, mintha gyakoribb lenne, mint a kerti tónál.

Nálam ezek szerint még nem volt közel 8 éve, szerencsémre és ezért még a neve sem merült eddig fel nálam.

Aki algaölőt használ, látnia kellett előtte, hogy milyen a tó állapota, milyen típusú (fonalas, zöld alga) alga fordul elő és milyen mértékben van elhatalmasodva.

Ennek ismeretében utólag is megmondható mi történt a halpusztulásnál, feltételezés nélkül.

Én is kék algára tippelek ennek fényében.

Egyébként jó volt ezt is tudni (legalábbis számomra).

Előzmény: pacsepa (82564)
ZsuR Creative Commons License 28 órája 0 0 82568
TazazTibi Creative Commons License 30 órája 0 0 82567

Esetleg még napelemes levegőztetővel kiegészítve a dobozt vagy hordót :)  az autón elhelyezni ahol éri napfény,és a pumpa folyamatosan teszi a dolgát...én tuti így csinálnám,egyébként nagyon praktikus a napelemes levegőztető,nekem van,és nem bántam meg...van elektromos is,de az csak néha néha 20 percet megy időkapcsolóval.Pont azért mert a nap nekünk dolgozik :D

Előzmény: tucsok13 (82562)
puskásgéza Creative Commons License 1 napja 0 0 82566

igen erre vigyázni kell. és a gond az, hogy ez beindít egy "oszcillációt" elpusztul az alga->szerves anyag rohadni kezd->oxigénhiány->felszabadul a nitrát->algavirágzás és kezdődik az elejétől. ami tehetsz: inteznív vizmozgatás mert az a lebegő algáknak nem kedvez így nem szaporodnak el újra.

Előzmény: pacsepa (82559)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 82565

A naphalat hidegebb idoben nehezebb megfogni. Ilyenkor meg kivalasztod, ele teszed a horgkt es mar a tied.

A szallitas nem gond. Nem oxigenigenyesek, hihetetlenul szivosak.

De ha van elemes legpumpad, akkor napokig elvannak a vodorben.

Ha nincs, adok egyet, visszakuldod postan.

En donolykokat telepitettem evekkel ezelott ugy, hogy 120 km- t utaztattam festekes 16 literes vodorben 5 db-ot. Nem voltak nagyok es kibirtak. Erdemes ilyen pumpat beszerezni, nem draga dolog. Nekem a horgaszat miatt 2 db is van.

Előzmény: Feri1946 (82561)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 82564

Cianobakterium, kekalga.

Keress ra! Barmelyik toban elofordul, kerdes mennyi?

Előzmény: csoer (82560)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 82563

És ami kimaradt: augusztusban.

Előzmény: tucsok13 (82562)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 82562

Én 2 éve tőlünk 300 km-ről hoztam halakat és semmi bajuk.. nagy fedeles műanyag dobozban. (ikeás, de bárhol lehet kapni)

Előzmény: Feri1946 (82561)
Feri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 82561

Nyergesújfalu - Dunavarsány kb.85 km. Ezt a távolságot  csak összel, hűvös időben bírnák ki. Ha majd még akkor is aktuális lesz az ajánlat, megbeszéljük:)

De addig is: Kösz

Előzmény: pacsepa (82558)
csoer Creative Commons License 1 napja 0 0 82560

Értelek és egyetértek, főként abban, hogy természetesnek veszem algairtó használatakor (amit én sem használok) az erőteljes vízforgatást, szökőkút és egyéb üzemeltetést.

Nem tudom hová tegyem a cianobaktériumokat, eddig elmaradtam ezzel és nem ismerem, majd utána nézek. Számomra fonalas alga, majd zöld alga volt ismert algaként, ami ellepheti a vizet.

Egyébként, mondjuk a holland Velda cég és termékei sem gagyik, de lehet a leírások nem precíz, felületes.

Előzmény: pacsepa (82559)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 82559

Sajnos normal mennyisegndl is bekovetkezhet. Nem irjak bele a hasznalati utmutatoba...

Oka egyszeru. Az elpusztult alga lebomlik. A bomlas oxigent von el es mergezi a vizet. Ha tehat algairtozik valaki, akkor intenziven szelloztetni kell.

Es akkor nem beszeltunk rola, hogy mi van akkor, ha nem csak zolalga van a toban, hanem cianobakteriumok. Jo esellyel utobbi tortent.

Előzmény: csoer (82557)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 82558

Dunavarsany.

Előzmény: Feri1946 (82552)
csoer Creative Commons License 1 napja 0 0 82557

Szerintem normál használat esetén képtelenség.

De, ha a leírt töménység  többszöröse került a vízbe, ha nem működött vízforgató, ha más szer is került ugyanaznap a vízbe, akkor bőven elképzelhető.

Mindaz mellett, közel 8 év alatt soha nem használtam algaölő vegyszert (bármely jó minőségű), helyette természetes anyagnak számító tótőzeg és árpaszalma keveréket, ami nem vegyszer és nálam tökéletesen működik.

Előzmény: cides (82549)
puskásgéza Creative Commons License 1 napja 0 0 82556

halaktól függ a koik nagyon oxigén igényesek. illetve hogy mennyi hínár van a tavadban.

Előzmény: KovesdiAti (82553)
Feri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 82555

Írtam már itt a fórumban, hogy 2 évvel ezelőtt, a 15 évig normálisan működő tavunkat, algaölővel kiírtottam. 2 év szünetelés után idén tavasszal telepítettem ismét bele halakat. Mivel megjelentek a "vándor" békák és a kutya, macska is elkezdett inni a tó vizéből. Jelenleg olyan szaporulatom van az aranyhalaknál, hogy a ritkításhoz fogok folyamodni. Ezért is írtam lentebb, hogy érdekelne a naphal.

De ez csak az én esetem. Lehet a halpusztulásnak sok más oka is.

Idén annyit csináltam, hogy a 45 m3-es tóba, kb. 15 kg sót tettem.

Előzmény: cides (82549)
TazazTibi Creative Commons License 1 napja 0 0 82554

Hát ha éjjel-nappal megy a csobogó,szerintem nem kellene a levegőztető...max ha 1 hetes hőhullám "beütne" akkor.Nálam az idő kapcsoló éjszaka és nappal párszor 20 percre bekapcsolja a levegőztetőt és ennyi...egyszer nem pipáltak még a halak... pedig még csobogóm sincs :) sok hínár nappal meg termeli az oxigént.

Előzmény: KovesdiAti (82553)
KovesdiAti Creative Commons License 1 napja 0 0 82553

A kedves fórum társakhoz volna egy technikai kérdésem hozzátok 

Tegyük fel , hogy elkészülők a vízeséssel , ez 6000-6500 liter vizet mozgat meg óránként 

Szükséges lehet vajon még továbbra is a levegőztetésre ?
Jelenleg egy pontec 1800as légkompresszor nyomja a levegőt a tóba + plusz a szűrű vissza folyó részénél is folyik a víz !
Nem lenne elég csak a vízesés és a vissza folyó víz , a halak oxigén ellátására ?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat :)

Feri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 82552

Szia!

Engem érdekelne pár naphal, mert nagyon elszaporodtak az aranyhalak. Csak a szállítási távolság a lényeg. Honnan-hová:)

Előzmény: pacsepa (82545)
KovesdiAti Creative Commons License 1 napja 0 0 82551

Köszi a támogatást 
Esetleg Rachel hálóval takarhatóm , így majd jobban beolvad a zöldbe 

A növények ajánlását is köszönöm , bár a nádat inkább hanyagolnám , többi jöhet , főleg pampafű lenne nagyon vagány !
Nem egy történetet hallottam , hogy úgy megy át a Győkkere egy kádon is , mint kés a vajon  , akkor belesem tudok gondolni mit tesz egy 1 mm-teres fóliával !

Előzmény: csoer (82536)
püsisti Creative Commons License 1 napja 0 0 82550

szia. írtam privit a gmailra.

Előzmény: exage (82542)
cides Creative Commons License 2 napja 0 0 82549

algaölö miatt lehet halpusztulás? kertész vagyok ügyfelem algaölőzőtt ésmeghaltak a halai én azt javasoltam hogy cserélje le a vizet  igy van esély az 1-2 tulélő megmentésére ,jól mondtam?

cides Creative Commons License 2 napja 0 0 82548

bocs most látom hogy él

cides Creative Commons License 2 napja 0 0 82547

meghalt ez a fórum?

pacsepa Creative Commons License 2 napja 0 0 82546

Akarom mondani a jovo honapban. Megartott az n+1-edik koktel.

Előzmény: pacsepa (82545)
pacsepa Creative Commons License 2 napja 0 0 82545

Korlatlan mennyisegben tudok naphalat adni az erdeklodoknek, de csak a jovk honapban. Jelenleg szabadsagon vagyok.

Előzmény: tucsok13 (82543)
TazazTibi Creative Commons License 2 napja 0 0 82544

Jaja :D nő az esély a vegyes felhozatalra.

Előzmény: exage (82542)
tucsok13 Creative Commons License 2 napja 0 0 82543

Pacsepa kínált naphalakat nemrég, írj rá van-e még neki.. nekem csak aranyhalaim vannak és 1 naphal de évente 1-2 ivadék tud felnőni.

Előzmény: cornus015 (82538)
exage Creative Commons License 2 napja 0 0 82542

Na majd hozok még 4-5 darabot, hátha szaporodnának:)

Előzmény: TazazTibi (82541)
TazazTibi Creative Commons License 2 napja 0 0 82541

Lehet 4 fiú vagy 4 lány :D aztán azért nem szaporodnak...

Előzmény: exage (82540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!