Keresés

Részletes keresés

szilkszilky Creative Commons License 20 perce 0 0 82524

Köszi, utánanézek

Előzmény: puskásgéza (82519)
vénkecsi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 82523

Nem a szalma öli meg, hanem az azon elszaporodó algafaló planktonocskák. 

Nézz el valami mezőgazdasági telephelyre és kérdezz rá van-e náluk. 
Biztosan olcsóbb mint a szépen bedobozolt granulátum, és tán még hatásosabb is.

Olyan helyre lógasd be a vízbe egy hálóval, ahol mozog a víz, hogy könnyebben lekeveredjen a tóban a "hatóanyag".

Előzmény: csoer (82522)
csoer Creative Commons License 8 órája 0 0 82522

Bocsánat, csak hogy tudjam: Mit öl meg az árpaszalma?

Előzmény: puskásgéza (82519)
csoer Creative Commons License 9 órája 0 0 82521

OK!, Köszi, remélem

Előzmény: TazazTibi (82520)
TazazTibi Creative Commons License 11 órája 0 0 82520

Nem figyeltem,hogy most rendelhető e nála(lótusz),de ezek a fajták vannak neki,nagyon szépek élőben(is)pláne.

Biztos hogy fog virágozni a lótuszod még ezen a nyáron ha azt írtad nagyon szép életerős gyökérzete van.

Előzmény: csoer (82517)
puskásgéza Creative Commons License 11 órája 0 0 82519

árpaszalma megöli, de sajnos többfélét ki kell próbálni mert van amelyik fake.

Előzmény: szilkszilky (82513)
TazazTibi Creative Commons License 11 órája 0 0 82518

Majd elmondom neki a véleményedet:) ,a titka talán abban rejlik,hogy a növények szeretetét előrébb sorolja mint magát a marketinget.Mikor az Indiai lótuszt hozta nekem,nem is engedte,hogy én ültessem el,ő ültette a saját szemszögéből el szakszerűen :).A húgoméknél is "ellenőrzést szokott tartani a kistóban,hogy elég VASTAG E AZ ISZAPRÉTEG A TAVIRÓZSÁKNAK:D.

Szóval felelős "gazda"Vagy pl épített szélkereket,amivel az áramot termeli a tavaknál szivattyúhoz igazi "zöld ember" nagyon sok szép virág stb van nála nem csak vizinövények,citrom kiwi fa stb...minden virágnál saját maga által kiépített locsoló rendszer...szóval mindene a növény és virág...ezért is kaphattál tőle olyan szép vizinövényeket :)

Előzmény: Lisznyai Imréné (82515)
csoer Creative Commons License 11 órája 0 0 82517

Nem akarnék venni, de nem rendelhető egy sem.

Előzmény: TazazTibi (82512)
csoer Creative Commons License 13 órája 0 0 82516

Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam.

20 000 ft-ot nem szerettem volna kidobni, több mint 10 kg vödörben van a hatalmas gyökérzete és virágzó kórban van.

Remélem a letört virág után fog még idén hozni másikat, mert borzasztóan sajnáltam a virágot.

Előzmény: TazazTibi (82511)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 14 órája 0 1 82515

Annak idején kezdő tavasként tőle rendeltem tündérrózsákat gyönyörű töveket kaptam májusban rendeltem és sok bimbós növényeket küldött. Megvoltam velük elégedve, már akkor is járt ajándék tündérrózsa x összegű vásárlás felett. Ez most nem reklám akart lenni csak egy tapasztalat megosztása! Azóta is ha valaki megnézi a feltett képeimet nagyrészt a tőle vásárolt rózsákat látja. Persze később már kaptam is ajándékba itt a fórum társaktól!

Előzmény: TazazTibi (82512)
püsisti Creative Commons License 18 órája 0 0 82514

naaa!én 67 évesen megunva a panel létet ide költöztem "ki" Újhatvanba. a henkellel szemben laktam, elpasszoltam a panelt, itt kezdek új életet.teljes fel-és átalakításban v.ok.volt egy telkem a hegyen,virágok, fák, tó,minden.ősszel áttelepítem az egész cuccott ide.már félek előre.ha gondolod felvehetnénk a kapcsolatot /nem tolakszom/ p51istvan@gmail.com

Előzmény: exage (82504)
szilkszilky Creative Commons License 24 órája 0 0 82513

Sziasztok, tudna valaki javasolni a környéken (Bp, xvi. Ker) növendék tavi aranyhal beszerzési forrást? 5 dbnál nem kellen több. Illetve vmi tanács a fonalalga kiírtására? lassan nagyobb adagokat szedek ki, mint maga a tó...

TazazTibi Creative Commons License 25 órája 0 0 82512

Lótuszok nála ilyen fajták vannak.http://tavirozsak.hu/termekek/12-lotuszok

De tavirózsákból is vannak nála szépek,és van választék is bőven.http://tavirozsak.hu/termekek/14-tavirozsak

Előzmény: TazazTibi (82511)
TazazTibi Creative Commons License 25 órája 0 0 82511

Sógorom lótuszokat tavirózsákat árul,neten is...neki télálló lótuszai vannak,40-50cm mélyen vannak lent. Az idei márciusi telet is áttélték minden különösebb gond nélkül.

Előzmény: csoer (82510)
csoer Creative Commons License 28 órája 0 0 82510

Indiai Lótusz tartásával és főként teleltetésével kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?

Kertész, akitől vettem azt mondta, a jég alatt kb 1 méteren kibírja a telet.

Sajnos, amikor kivettem a nejlonból megborult és közel 1 méteres száron lévő hatalmas bimbó letörött.

Az ára meg igen húzós, ezért nagyon nem mindegy a teleltetése.

mizozo Creative Commons License 1 napja 0 0 82509

Szia! Nagyon szép növénykéid vannak, valamikor meglátogatlak, de majd egyeztetünk, tudnál adni egy elérhetőséget? Az enyém:   Tel.:  +36 30 395 20 95  email: mizozo@freemail.hu

Nekem most elsődlegesen az a lényeg, hogy szűrje valami a vizet... aztán apránként a többi. Köszönöm :) További szép napot kívánok. Üdv.: Z

Előzmény: exage (82494)
TazazTibi Creative Commons License 2 napja 0 0 82508

Lesz annak társa is ott nemsokára :)

Az első kiskertben lévő kicsi növény rehabilitációs tóban is jó fejek a békák,múltkor vittünk bele pár hínárt, tavirózsát a hátsó tóból regenerálódni,aztán a napokban vettük észre 3 db kis arany hal is van már benne kb 1,5cm-esek gondolom a növényeken volt megtapadva az ikra.Pedig eredetileg nem akartunk bele halat ,majd őszre mennek a teleltető tóba ha megmaradnak itt nem elég mély a víz,a hátsó tóban már úgy sem látni egyet sem,szerintem a koik,meg a 2 nagy aranyhal felfalta a kis apróságokat,pedig eleinte lehetett látni ahogyan a hínár közt bújkálnak a kishalak.Szóval itt elöl jól megvannak a békákkak,nem foglalkoznak velük..szépen úszkálgatnak,a békák rájuk sem hederítenek.

Előzmény: kezman46 (82507)
kezman46 Creative Commons License 2 napja 0 0 82507

Három éve van meg a tó, müanyag tó rám maradt én meg leástam, nem nagy 1 m3-es, a napokba vettük észre a brekit, jövőre bővitem a tavat akkor számithatok több vendégre is, pecás vagyok, ismerem őket, kecskebéka a lelkem, bántani nem bántom el lesz a nyolc aranyhal mellett.

Előzmény: TazazTibi (82506)
TazazTibi Creative Commons License 2 napja 0 0 82506

LESZ MAJD OTT TÖBB IS...én se hoztam egy darabot sem,mégis van jó pár db a nagyobbik tóban,és az előkerti kis tóban is pár db..ők is az élővilág részei...szépen elvannak...ezt a helyet választották  maguknak.Szépek...van köztük egész zöldes színű  is, erős zőld csíkos hátú,és barnás is,az a jó bennük sokfélék..van amelyik bizalmatlan, hamar vízbe ugrik ha megyünk felé..van amelyiket szinte meglehet fogni nem zavarja az ember jelenléte.

Előzmény: kezman46 (82501)
ZsuR Creative Commons License 2 napja 0 0 82505
Előzmény: ZsuR (82497)
exage Creative Commons License 2 napja 0 0 82504

Üdv neked, innen Újhatvanból:)

Előzmény: püsisti (82499)
exage Creative Commons License 2 napja 0 0 82503

Attól hogy vízi béka, megy az több kilométert is szárazföldön:)) Én sem hoztam egyet sem, egyszerűen 3-4 megjelent és birtokba vették a tavat.  Ebben az évben meg rendesen szaporodtak:) 

Nagyon sok van, perig vagy 3- 4 százat már kivittem a horgásztóhoz.

Előzmény: kezman46 (82501)
Ladybee Creative Commons License 2 napja 0 1 82502

Enni kell ? Vagy miért kellene megfogni ?

Előzmény: kezman46 (82496)
kezman46 Creative Commons License 2 napja 0 0 82501

Kösz akkor örülök, hogy került ide nem tudom élő viz kb egy km-e van innen, ugylátom egyedül van, 

Előzmény: exage (82498)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2 napja 0 0 82500

Nekem is volt ilyen tapasztalatom a nyílfűvel kapcsolatban. Az lenne a lényeg, hogy a lehető leghamarabb elültetni. De akkor is megviseli pláne ha (szedett) és csak úgy kivan húzva a lelőhelyén az iszapból.  A lényeg, hogy helyre fog jönni de képes az összes levelét is eldobni de újra hajt! Nekem legalább is ilyen tapasztalatom van vele kapcsolatban. Évekig volt nekem is aztán egyszer csak eltűnt.

Előzmény: Hali10 (82492)
püsisti Creative Commons License 2 napja 0 0 82499

hoppá!még egy hatvani!én is itt.örülök.

Előzmény: exage (82494)
exage Creative Commons License 2 napja 0 0 82498

1 béka? Nekem az 1 köbméteresben is van 8-10 darab béka. A nagy tóban meg pár száz:))

Esténként, nem is igen szurkálnak a szúnyogok:)

Nagyon zavar, türelemmel ki lehet hálózni.

ZsuR Creative Commons License 2 napja 0 1 82497

Orulni Neki(k)? En azt teszem 😀

kezman46 Creative Commons License 2 napja 0 0 82496

Kis segitség kellene, egy béka költözött a 1m3 es tavamba, hogy tudnám megfogni vagy mit lehet csinálni, ?

csoer Creative Commons License 2 napja 0 0 82495

A Firefox néha nagyon komolytalan.

Több esetben nekem sem hagyta a képek felrakását, átváltottam a Chrome -ra és ment.

Azóta újból jó a Firefoxon, pedig nem volt frissítés sem.

2-3cm még nem biztos, hogy lukat jelent.

A már leírt ötletek, hagyd a vízszint apadását amíg megáll, nem csökken tovább.

Ha alacsonyabb vízszintnél már nem csökken napi 2-3 cm-t, akkor meg van a hiba.

De korántsem biztos, hogy ereszt a fólia, a teljes napon (egész napos, árnyék nélküli tűző nap) szerintem jelentős apadást produkálhat.

Rakj a tó mellé egy nagyobb vízzel teli dézsát és hasonlítsd az apadás mértékét a vízfelületnek megfelelő arányban.

Előzmény: KovesdiAti (82481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!