Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.02 0 0 21
Granturismo, fantasztikusan hangulatos képek! Honnan szedted? Gratulálok!
Előzmény: granturismo (19)
gyurici Creative Commons License 2000.10.02 0 0 20
Hali Népek!

Én tudok egy tuti Velót eladót,bár lehet hogy kicsit borsos pínzír.Ha valakit érdekel leirom a telszámot.
Amugy láttam a gépest. Majdnem elcseppentem.

Mahagóni müszerfal,Bőrözött bukókeret és kormány,Frankó ülések,Teljesen vízmentes ponyva ami ezüstösen csillog villog(nem bőr),KENWOOD rádió hangszórókkal, stb...

Akié a gép: Varga József
tel.:06-30/232-47-00

Na szasztok: gyurici.

granturismo Creative Commons License 2000.09.30 0 0 19
Hi! Nehogy elsüllyedjük már.

A Rexi a világ legegyszerűbb autója (autó kis jóindulattal) és minden megoldás szinte hihetetlenül egyszerű és mégis működik.
Egy Velorex utazás pedig semmilyen egyéb közlekedési eszközzel való utazáshoz nem hasonlítható, hihetetlen élmény.
És ha egyszer sok Velorexes találkozna mint 65-ben.



GT

Riff-Raff Creative Commons License 2000.09.06 0 0 18
Azt nem tudom, hogy a Velorex hogyan ment hátrafelé, de létezett valamikor valahol olyan indítómotor is, ami indításkor nem forgatta a motort, hanem hintáztatta. Ehhez kisebb teljesítményű indítómotor is elegendő volt. Egy kicsit meglendítette az egyik irányba, aztán elengedte, aztán a másik irányba, és így tovább, egyre nagyobb kilengésekkel, amíg el nem ért akkora lendületet (jobban mondva impulzusnyomatékot), hogy át tudta fordítani a motort, onnantól már tudta forgatni. Kétütemű motor esetén ha nem volt szerencséje az embernek, akkor visszafelé indult be, ilyenkor újra kellett próbálkozni. Bár a visszafelé forgás valószínűleg csak akkor derült ki, amikor sebességbe tette és megpróbált elindulni. :-)
Előzmény: Törölt nick (16)
granturismo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 17
Nem teljesen. Itt nem generátort, hanem különleges dinamót használnak. Nem tudom mennyire vagy otthon autóvillamossági témában, lényeg a generátor váltóáramot termel, a dinamó egyenáramot. A generátor sokkal jobb megoldás, lévén szabályzása egyszerubb, hasznos fordulatszámtartománya szélesebb, emmiatt ma már nem építenek be dinamókat a gépkocsikba. Viszont a dinamónak van egy igen jó tulajdonsága, hogy motorként is muködik ezért, ha megfelelo a forgatónyomatéka és rendelkezik a szükséges átkapcsoló mechanizmussal, akkor képes beindítani egy robbanómotort. Az ilyen kialakítású szerkezetet dinastarternek nevezik. Na ez van a Velóban. Mikor eloször szétszedtem hanyattestem, hogy milyen ötletes és egyszeru kialakítás az egész. A visszafelé beindítás is tök egyszeru. Fordított polaritást kapcsol a dinastatrerre és máris visszafelé indít.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 16
Akkor a másik találós kérdés (csak nekem találós, te biztosan tudod a választ): tényleg a generátorával indított ön, ráadásul bármelyik irányba? Akkor ez egy nagymértékben integrált cucc lehetett...
Előzmény: granturismo (15)
granturismo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 15
A kétütemu motor az visszafelé is be tud indulni. Csak attól függ, hogy melyik irányba rúgod/önindítózod be. A megszakító bolygókerék szimmetrikus kialakításával az elogyújtás sem gond. A forgattyúsház meg mindkét irányba ugyanolyan forgattyúsház.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 14
Kösz Granturismo, a választ én is tudtam, de soha nem értettem, hogy indulhat be egy motor visszafelé. Forgattyúsház, előgyújtás meg mifene... Szimmetrikus?
Előzmény: granturismo (13)
granturismo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 13
Üdv.
találós kérdés.
Visszafelé beindítod (kétütemu). Aztán egyes és mehetsz hátrafelé. Aztán kapcsolgathatsz tovább felfelé 4-ig. Úgy hogy elore-hátra ugyanannyi a végsebesség.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 12
Hát senkit nem hoz izgalomba az ablakkeret nélküli ajtó? A full bőr az smafu?

Akkor legalább egy találós kérdésre izguljon már rá valaki: hogy volt a hátramenet?

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.05 0 0 11
Elnézést kérek az ismételt topicnyitásért.

Granturismo, a gép és a fotó is kiráj! Kösz hogy betetted, szerintem a fórum olvasóinak nagy része még soha nem láthatott ilyet. Kíváncsi vagyok, tud-e valaki történelmi hátteret nyújtani a Velorexhez. Van-e például bármi köze a Messerschmidt, BMW Isetta, stb. vonalhoz. Vajon csak biztonsági okokból halt ki ez a kategória vagy más oka is volt? Én annyit tudok róla, hogy gyerekkoromban rokkantkocsiként lehetett kedvezményesen hozzájutni és tényleg voltak különböző változatai a mozgássérültek támogatására: automata kuplung, kézigáz, meg ilyesmi. Viszont akiket láttam ilyennel közlekedni, a legkevésbé sem voltak rokkantak. Például egy kifejezetten életrevaló öreg tanárra emlékszem, aki Európát végigtúrázta egy ilyennel.

Azt hiszem, egy 350-es Jawa motor fődarabjaiból készült és csővázas volt. Bőregérnek becézték.

Előzmény: granturismo (10)
granturismo Creative Commons License 2000.09.05 0 0 10
Najóvan ez nemámazenyém, csak láthassatok má ti is egy frankót!
granturismo Creative Commons License 2000.09.05 0 0 9
Imho leledzik egy VELOREX tulaj. Mostan sajna szét van szedve,de gyüttem véle saját lábán Mórról 94-be. Hú de rulez, de rulez a köcsögit!

Hinnye azt fuzfánfüttyülos kisuvickolt hétkupicás rézköcsögit. Na kérdezzetek!!!
ZaLa Creative Commons License 2000.09.04 0 0 8
Waszlavik sok neve mellett ne feledkezzünk meg Ullmann Mónikáról...
Előzmény: Riff-Raff (7)
Riff-Raff Creative Commons License 2000.09.04 0 0 7
Én még nem, de talán kérdezd meg Európa egyetlen rocksámánját, Waszlavik Petőfi Gazember Velorex Ésmégnemtudomhányfélenevű Lászlót, mert ő használt ilyet. Vagy Nagy Ferót, mert egy időben ő volt a sámánsegéd.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.04 0 0 6
Már megijedtem, hogy a sebesség királya (velo rex ééérted?) még egy választ sem érdemel. Mindenesetre nem semmi volt ez a jármű. Az amerikai autók topikban talán nem rajonganának érte, de hogy világraszólóan egyedi megoldások tárházáról van szó, azt senki nem vitathatja. Látható még valahol működőképes Velorex? Vagy esetleg ugyanaz a probléma, mint a Voigtländer fényképezőgépeimmel? (nem találok karosszérialakatost a viaszosvászon alkatrészekhez).

Mellesleg mi a probléma a borulással? Default van bennebukócső! Node méltatni jöttem Rexet, nem cikizni, vezette már valaki?

Előzmény: ZaLa (5)
ZaLa Creative Commons License 2000.09.04 0 0 5
Csak lassan a testtel! (Hogy fel ne boruljon.)
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.04 0 0 4
Velorex rajongók ide!
Tonx Creative Commons License 2000.08.18 0 0 3
Hi!
Én Böhönyén (asszem ott) (Somogy megye) láttam úgy 2 hónapja egy velorex-et ami eladó. Talán még ott van. Gondolom mivel kb. már 1 éve ott van. A vasutátjáró mellett. Piros sárga szinu. Messzirol jól néz ki.
Tonx
granturismo Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2
Hali
Eladó velót én sem tudok. De ha tapasztalat kell kérdezz!
GT
Előzmény: hack_ (0)
MaCS Creative Commons License 2000.03.18 0 0 1
Halihó!

Velorexet én is sokat kerestem, de 0 sikerrel.
Vagy romokat találtam, vagy annyi pénzt kértek értük, mint egy igazi, nem is romos autóért.
A legutóbbi két évvel ezelőtt volt, jól nézett ki, csak éppen 300 ezret kért érte a tulaj!

Üdv: MaCS

hack_ Creative Commons License 2000.03.14 0 0 0
Ha van valakinek tapasztalata Velorex-szel kapcsolatban, vagy tud valahol kallódó, amortizálódó, eladó gépről, várom hozzászólását!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!