Keresés

Részletes keresés

Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 17

Ó figyelte a fene a dátumot :D

Előzmény: Tomahawk_ (16)
Tomahawk_ Creative Commons License 2013.10.20 0 0 16

Így 13 év után, biztos kíváncsian hallgatja majd a tanácsaid!?:-)

!

Előzmény: Pszicho7 (14)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 15

Én inkább a racsnit ajánlanám. Sokkal fejlettebb és aktívabb. 

www.arachnida.hu

Előzmény: Leaxe (12)
Pszicho7 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 14

Vedd fel velem a kapcsolatot e-mailben. Én 7 éve tartok pókokat.

Előzmény: Stark (-)
Opi Creative Commons License 2002.02.21 0 0 13
Thx.:)
Előzmény: Leaxe (12)
Leaxe Creative Commons License 2002.02.21 0 0 12
Gyertek a www.madarpok.hu oldalra, s talán pár kérdésre választ kaptok.

Ott is van fórum, s elég sokan vagyunk már.

Rendszeresek a nagy chatelések is!

Szóval www.madarpok.hu !!!!

Leaxe

Opi Creative Commons License 2002.02.20 0 0 11
Holttopicfel!
Ha jár még erre valaki, akkor azok a mailcímek, meg még inkább annak a nemtudommianeve állatkereskedésnek a címe (valami spider? vagy hasonló?), ahol mindenféle ilyen egzotikus tücsköt-bogarat lehetett kapni még vagy 3-4 éve (tudom, hogy ez nem nagy segítség így ebben a formában, de ott tényleg szinte csak és kizárólag ilyenek voltak), engem is nagyonsürgősen érdekelne!!!!
fricy Creative Commons License 2000.08.15 0 0 10
Amúgy mennyi egy ilyen állat ? Egyszer már hallottam, de nem emléxem. Kilakoltassam a 300 literes akváriumomat ? :)

fricy

Stark Creative Commons License 2000.04.04 0 0 9
Kösz, a mailedet is megkaptam.
A jótanmácsokat is köszi, bár azért a potrohát inkább te simogasd. Ezek a pókok önvédelemből mintegy kilőhető szőrökkel bírnak az említett fertályon, ami igen, igen kellemetlen szúrós-viszketős-égős fájdalmat okoz.
Aztán azért töprengek azon, hogy miért bújik a hálójába, mert az nem jó jel. Időközben sikerült is elérnem, hogy ne bújjon el mindig: mostmár ki-ki jön néha.
A hálóval kapcsolatban igazad van, inkább lakik benne, mint vadászik vele. Tök állat alagút-szerű hálót szőtt, amit sajnos széttéptem, mert át lett költöztetve szegény egy megfelelőbb viváriumba...
Ha tudsz olyan lepattant fanatikus fickókat, akkor lécci add meg elérhetőségüket, hasznos lenne.
Előzmény: dobrony (6)
myprint Creative Commons License 2000.04.01 0 0 8
http://www.angelfire.com/ok/birdpok/
látogasd meg.
Előzmény: Stark (-)
Veszett Hörcsög Creative Commons License 2000.03.31 0 0 7
Mint rágcsáló, igen érdekelne, hogy mi visz rá valakit egy nyolclábú állatka tartására.

Kapafog rulez!
Cinnnn

Előzmény: Stark (-)
dobrony Creative Commons License 2000.03.31 0 0 6
Helló Stark,

hogy néz ki ez a te állatod?
Én magam nem vagyok egy túzottan nagy spíler, de érdekelnek a pókok, és ismerem a megfelelő fanatikusokat. Van CD, meg ilyenek, egymillió jótanács, de az lenne a legjobb, ha beszélnél egy hozzáértővel. Ha Pesti vagy, akkor szívesen adok e-mail címeket, ahol a "pókosfaszagyerekek" elérhetők.
Miért töprengsz azon, hogy mi okból bújik a hálójába? Ott van, és kész. Eszik? Vedlik? Hagyja, hogy hozzányúlj? Vakaragasd a potrohát, ne félj, ha támadólag lép fel, csak viccel. Persze, ne légy túlzottan tolakodó. Bánj úgy fele, mint egy kékbőrű úrilánnyal, akkor minden rendben lesz.
A jövőben: sose vegyél semmilyen állatot kereskedőtől. A tapasztalat mondatja velem: rögös az út a pet shopig. Keress egy tenyésztőt, aki csont lepattant, mert az a) valóban az állatai miatt csinálja, b) mivel mindenét rájuk költi, nyílván tudja, mi kell nekik.
A pók inteligens, nagyon el lehet rontani vele a viszonyt. Aztán nézheted. A madárpók nem készít hálót, már legalábbis olyat, amivel vadászni lehet. Ellenben minnden pók sző valamit, tehát a hálókészítő phenomenon nem deviancia soklábú lakótársad részéről.
Most kifulladtam.

Neopite Creative Commons License 2000.03.30 0 0 5
Hali!
Nekem egy egerem van, de nemadom oda:). Ez tok jo, en annak idejen egy Boa-t akartam, mar ki is neztem 30 rongyert, de aztan megsem. Pok. Van egy ismerosom akit igy hivnak, majd megkerdezem tole. Egyebkent nemtom mire jo ez a sok nulla, elmagyarazna vki? Mert ertelmet meg nemtalaltam benne.

Szoval, en is ugy tudom, hogy a sotetet szereti, de a nagy paratartalmat kedveli. Remelem sikerult tovabb novelnem a zavarodat :(. Na, egyebkent ajanlom figyelmedbe a biologiai lexikonokat, de holnapra utana nezek, most mar megyek alszani
bye, pite

Előzmény: Stark (4)
Stark Creative Commons License 2000.03.13 0 0 4
Ez tényleg jó poén :-/, de nekem tényleg van egy pókom, és szeretném ha életben maradna...
Előzmény: Törölt nick (3)
hools Creative Commons License 2000.03.13 0 0 2
0 darabot kell tartani, és akkor nem lehet bajod... :)
Előzmény: Stark (-)
jeegynullas Creative Commons License 2000.03.13 0 0 0
A madarpok jo "web" designer?
Előzmény: Stark (-)
Stark Creative Commons License 2000.03.13 0 0 topiknyitó
No, akkor itt lesz.

Szóval, kaptam én egy madárpókot karácsonyra és mindenféle kisérleteket tettem, hogy megtudjam, pontosan milyen fajta, de még nem igazán sikerült. Néhány fajra le tudtam szűkíteni a kört, de nem találok senkit aki meg tudná mondani pontosan. Erős a gyanú, hogy Avicularia Avicularia, vagy Hurianna. Ha akadna egy szakértő, aki szívesen segítene, az nagyon jó lenne... ;-)
Ha már itt vagyunk, tartással kapcsolatos tanácsok is jöhetnek minden mennyiségben. Egymásnak ellentmondó dolgokat sikerül ezügyben megtudnom, ami elég szégyen egy szaküzlet részéről. Ugyanis a scrác állítja, hogy azért bújik a hálójába folyton, mert éjszakai állat, de más meg azt mondta, hogy azért, mert alacsony a páratartalom. Amit én tapasztaltam, az az, hogy akkor jön ki ha leoltom a villanyt. De akkor meg csökken a hőmérséklet, viszont a talajfűtő nem jó a póknak, állítja a srác. Na most mit higgyek? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!