Keresés

Részletes keresés

M packet Creative Commons License 1,5 órája 0 0 177799

Szia!

Mylord3 által ajánlott oldalon tudod megrendelni! Fel kell hívnod őket és cikkszám alapján tudod kikeresni, megrendelni! Csak egy számsorként szerepel a választékban nincs megnevezés, ezért nem találod!

Előzmény: 1,8i (177795)
Saughassy Creative Commons License 3 órája 0 0 177798

Parndorfban voltunk, arrafele a Julius Meinl eleg eros brand meg. :)

Felmartam a keszlet egy reszet, majd referalok ha eljutok odaig. Remelem nem viragfold, vagy macskaalom lesz beloluk. Dobbenetes mennyi fele kavet gyartanak, ez kb a kinalat harmada. JM cimke alatt.

Mylord3 Creative Commons License 4 órája 0 0 177797

Szal, inkább legyen ez! :-)

http://www.saecoalkatresz.hu/

Előzmény: Mylord3 (177796)
Mylord3 Creative Commons License 4 órája 0 0 177796

Szerintem ezt keresed, csak most vmiért xarakodik ez az oldal nálam.

www.saecoalkatreszek.hu

Előzmény: 1,8i (177795)
1,8i Creative Commons License 10 órája 0 0 177795

Szia. Egy linket tudnál adni pontosan hol vetted a kárt  nekem is ilyen főzőm van lecserélném a nyomásfokozóst én is de nem találok hozzá a cady traden. Köszönöm.

Előzmény: M packet (177764)
kunzoo Creative Commons License 22 órája 0 0 177794

Lehet, bár szerintem ez inkább utalás a termék általános minőségére. Súlya van rendesen, anyaghiány nincs:) A kiöntő fedele nehezen kezelhető, amúgy jó. Apámék aklasszik égett mokkára esküsznek, arra tökéletes. Egy Kalifában könnyebb nyomonkövetni a kifolyást.

Apropó, más kérdés. Lehet veszek egy Mazzer őrlőt, a kiszemelt használt gép logója nem a 4m tipográfiás, hanem Mazzer felirat, színes csíkkak, kicsiz morze-jeles fílinggel. Ez régi logo? Az ilyen logós gépekhez kaphatók alkatrészek?

Előzmény: H_G (177793)
H_G Creative Commons License 23 órája -1 0 177793

Gondolm azért, mert a porcelán felsőrész törékeny egy szokásos aluhoz vagy pláne acélhoz képest.

Előzmény: kunzoo (177792)
kunzoo Creative Commons License 24 órája 0 0 177792

Amit vettem az eredeti szarvasi volt. A csomagolásban volt egy KERMI minősítő tanúsítvány is. Vicces volt hogy a tartósságot közepesre értékelte. Mit írna rá egy kínai vacakra? Az itthoni Kalifa röpke 25 éve biztosan megvan.

A négyszemélyes seherezádé ára kb. 8500 HUF.

Előzmény: Mylord3 (177791)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 0 177791

Ha jól tudom, akkor nemcsak a szarvasiak gyártanak se here se zádé típusú KV-főzőket.

Előzmény: kunzoo (177790)
kunzoo Creative Commons License 1 napja 0 0 177790

Szüleimnek karácsonyra egy Seherezádét vettem. Remélem nem utoljára tehettem meg.

Előzmény: H_G (177789)
H_G Creative Commons License 1 napja 0 1 177789
MZTibi Creative Commons License 2 napja 0 0 177788

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.

Restaurálok egy kb 1987-es Gaggia Baby-t, viszont a pumpa, OPV, kazán víz bemenete biztos, hogy nem gyári, valaki silányabbra cserélte. Szeretném visszaalakítani.

Az interneten nagyon kevés infót találtam róla (ez még nem a Classic féle bojler).

Tudna esetleg valaki segíteni, hogy eredetileg milyen alkatrészekkel szerelték, hogy újra régi fényében ragyogjon?

ez a típus:

pego123 Creative Commons License 2 napja 0 0 177787

Kicsit off: Saeco Odea Go-mat szeretném átnézetni, a linkelt szerviz ajánlott? Ha nem, akkor hova, kihez érdemes vinni Budapesten?

Köszönöm!

Előzmény: ogrEicsab (177785)
Katoczi Creative Commons License 2 napja 0 0 177786

Sima thermoblokkos gépen szemre adagolva a kávét, olaszos lazasággal elkészítve is kifejezetten finom kávét kapok a Locavore-ból. A többit nem ismerem, de nagyon belépő szintű géppark esetén nagyon ajánlott kipróbálni. 

Előzmény: ogrEicsab (177784)
ogrEicsab Creative Commons License 2 napja 0 0 177785
Előzmény: ogrEicsab (177784)
ogrEicsab Creative Commons License 2 napja 0 0 177784

“Boltiból” Drago Mocambo Gran Bar szerintem tök jó. Itt pl. kapható.

Frissen pörköltből pedig Kapuczíner Velencei, Pacific La Piazza , stb ha az olaszos a cél.

Előzmény: Katoczi (177781)
Freedom of mind Creative Commons License 2 napja 0 0 177783

Kissé valóban sablonos ez a reklámcikk. :D
Amúgy meg elég fura kislány lehetett, ha tényleg EZ volt a gyerekkori álma. XD

Előzmény: trollcsi (177779)
Giuseeppe Creative Commons License 2 napja 0 0 177782

Látnoki álom lehetett 30 évvel ezelőtt Magyarországon a specialty-kávézó :)

Előzmény: trollcsi (177779)
Katoczi Creative Commons License 2 napja 0 0 177781

Próbálj ki egy friss pörkölésű kávét és a Pellini rosso-t az ajtón nem engeded be töbé soha. Pallyotz Locavore, AVX Silver v Gold amiket ismerek, de a Kapuczinernek és sok más hazai pörkölőnek van robusztás blendje, ha az olaszos ízvilág jön be. A boltban kaphatók közt is akad jó, majd Mylord javasol valamit ha erre jár. 

Előzmény: Dr.Platon (177780)
Dr.Platon Creative Commons License 2 napja 0 0 177780

Járt nálam egy-két Pellini, de még a TOP sem ízlett, ehhez képest ez most valamiért bejött. A Lavazza C&G-nak más a karaktere és egyelőre még az a nyerő hosszabb távon, aztán majd meglátom. Kimbo sem volt az üzletben, csak Café Vergnano meg ez a Pellini. A Vergnano azért esett ki, mert 3-as volt a csomagon az intenzitás.
Ezeken kívül csak pár maradék, meg Gaggia kávék.

A Kimbo-ból egyébként melyiket kedveled ami illene a listára? 

Előzmény: H_G (177778)
trollcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 177779

kiutaztak amerikába, hogy végignézzék, hogyan rakják össze a gépüket, és ez elég tudás volt egy kávézó megnyitásához:

https://streetkitchen.hu/szakertunk/megvalositotta-gyerekkori-almat-es-kavezot-nyitott/

amúgy miért kötelező mindenkinek mindenáron megvalósítania a gyerekkori álmát :o

H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 177778

Én egyik Pellinit sem szerettem meg... A Kimbók jók még ott, de azok egy kicsivel drágábbak a keretednél.

Előzmény: Dr.Platon (177777)
Dr.Platon Creative Commons License 2 napja 0 0 177777

Mivel az ilyen kávéknál nem lehet tudni a gyártási időt, bementem egy Media Markt-ba, hogy megnézem mikor jár le és ha maximum az utóbbi néhány hónapban, veszek egy Caffé Corsini Espresso Casa-t. Nem volt. Sajnos ki volt fosztva a kávéspolc, alig volt választék, az egyik márka utolsó zacskójának ráadásul még múlt év októberében lejárt a szavatossága. Egyetlen kávé volt lejárat szempontjából értékelhető, a Pellini Break Rosso. Az ára meg annyira alacsony volt, hogy megvettem próba, szerecse alapon és nagyon kellemesen csalódtam. De azért amiket írtál még ki fogom próbálni.

Előzmény: H_G (177768)
M packet Creative Commons License 2 napja 0 0 177776

Szia!

Katoczi jól összefoglalta a lényeget! Ha van darálód vegyél hozzá egy normál acél főzőkart, ha finom kávét szeretnél főzni!

Ha a belseje így néz ki akkor benne van a nyomásfokozó! Inkább rakd el eladásnál jól jöhet!

Előzmény: anonym2k (177769)
halfpig Creative Commons License 3 napja 0 0 177775

Tényleg, azt el is felejtettem. Köszi!

Előzmény: Katoczi (177773)
Dr.Platon Creative Commons License 3 napja 0 0 177774

Ha "jó értelemben" akkor nem lesz gond, ha a 80%-a amúgy tényleg arabika. Meglátom. Még az is lehet, hogy a 20% robusta arány a kisebb koffein tartalom miatt egyeseknek nem lesz elég. Még magamon is tapasztaltam idővel, hogy a koffein egyre kisebb hatással van rám. Annyira, hogy szimplát már évek óta nem is iszom.
Viszont most inkább arra bizonyos kakaós, pörkölt mogyorós ízre hajtok egy kis kardamommal. :)

Előzmény: H_G (177768)
Katoczi Creative Commons License 3 napja 0 0 177773

Memories kávézó a Földalatti végállomásánál (az út túloldalán a bódésoron)

Előzmény: halfpig (177772)
halfpig Creative Commons License 3 napja 0 0 177772

Tudnátok tippet adni, hogy Zuglóhoz minél közelebb hol tudok még ma friss pörkölésű kávét venni? Kb 2(-3) hónapja mintha szóba került volna egy hely, de most nem találom.

Köszi!

anonym2k Creative Commons License 3 napja 0 0 177771

Köszönöm a választ.

Akkor ebből már lehet kiműtötték a nyomásfokozót, mert a saját kávémból daráltam neki bele frissen, finomra, tamperrel nyomtam le és nem fulladt be, sőt egész jó lett.

A kar olyan, mint a korábban linkelt videóban:

https://www.youtube.com/watch?v=MCf_zOEXOPY

Előzmény: Katoczi (177770)
Katoczi Creative Commons License 3 napja 0 1 177770

Ideális esetben a magas (9 bar) nyomással szemben a megfelelő finomságúra darált és tömörített kávé képez ellenállást, hogy kb fél perc alatt 30-50g ital készüljön a 15-20g őrölt kávéról. Mivel ez egy elég sokváltozós egyenlet, és az emberek jelentős része nem akar pepecselni, így otthoni alap gépekbe nyomásfokozó kerül, így a túl durvára darált kávéval is felépül a nyomás, így előre darált kávéval is iható a végeredmény. Mivel ez az eszköz megnöveli az kávé és a szűrő együttes ellenállását, így az egyébként optimális szemcseméret esetén befullad a gép. Így hiába van darálód nem tudzs igazán finom végeredményt elérni semmilyen kávéból (cserében az előre darált nem megy a lefolyóba mind).

Miért kell a daráló? Itt nagyon jól összefoglalta Hifis50 nevű fórumos kolléga: https://prohardver.hu/tema/kave_topic/hsz_43575-43575.html

Előzmény: anonym2k (177769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!