Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 30 perce 0 0 172943

Szvsz legolcsóbb lenne megjavítani az Ascasót, mi baja? Ha mégis újat vennél, egy kis összegzés a kategóriáról (a teljesség igénye nélkül):

- Iberital Challenge, Ascaso I-mini I2 (mindkét típust használtam évekig): az őrlőmű gyak. ua., (38mm, kúpos), igazából kőbalta bonyolultságú mindkettő, meg a klónjaik is (+: jó ár/érték arány, rendben lévő őrleményminőség; -: költőien fogalmazva is nehézkes őrleményfinomság-állítás, zajos működés, zéró kényelmi funkciók, néhány gramm pangó őrlemény az őrlőműben)

- Eureka Mignon Istantaneo - tapasztalataim egy régebben írott tesztben: http://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1049:bella-italia-eureka-mignon-istantaneo&catid=47:kavefz-tesztek-bemutatok&Itemid=112#comment-555 

- Bezzera BB005 - jelenleg ilyet használok, tapasztalataim egy másik írásban: http://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=831:bezzera-bb005-kavedaralo-bemutato&catid=47:kavefz-tesztek-bemutatok&Itemid=112

- Fiorenzato F4E Nano: pár napig próbálgattam, +: elegáns, masszív darab, precíz őrleményfinomság-állítás, jó őrleményminőség, programozható (1, és 2 adagra) őrleménymennyiség; -: lassú darálás (16g ~ 20sec), drága.

- Mazzer: nem annyira kicsi (már a Mini sem), és nem is olcsó

- Mahlkönig Vario: tán 2 hónapig használtam egy második generációs egyedet - nem lopta magát a szívembe :) (anno megírtam a sztorit)

- Cunil, Obel: a belépőmodellek emészthető áron vannak pl. Szegeden https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10-1-Kavedaralok

2 hete viszont egy Baratza Sette 270-es van napi használatban - és annyira jóban vagyunk, hogy a Bezzera BB005 tán megy is eladásba. Mondjuk, a Sette sem olcsó, https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10-1-Kavedaralok/0/5/1212-Baratza-Sette-270-Kavedaralo, viszont szvsz sokat is ad cserébe.   

Előzmény: kergez (172940)
Giuseeppe Creative Commons License 3 órája 0 0 172942

Akár az is lehet egy szempont, hogy melyikből könnyebb kiimádkozni a benne maradt őrleményt. (A választ nem tudom, nekem egyik sem volt a felsoroltak közül, de a tesztekben gondolom erre is kitérnek.)

sompeter Creative Commons License 6 órája 0 0 172941

Szia,

nekem most az Eureka Mignon a személyes kiszemelt, ha tetszik a szögletes forma, érdemes elolvasni a teszteket.

kergez Creative Commons License 9 órája 0 0 172940

Otthonra, napi 2-3 őrlés és kis méret ha lehet.

Ascaso Mini van, de nagyon a végét járja már.

Nézegettem Mazzer, Baratza, Cunill, Obel..., de kiestem már az oldal napi látogatásából, így inkább kérdeztem.

Az ár másodlagos szempont szerencsére.

Köszi és üdv.

Előzmény: blaze73 (172939)
blaze73 Creative Commons License 11 órája 0 0 172939

Milyen célra, milyen kategóriában ?  (ár)

Előzmény: kergez (172938)
kergez Creative Commons License 12 órája 0 0 172938

Sziasztok Urak,

Mi most a best buy otthoni örlő kategóriában?

Mazzer Mini avx?

Fiorenzato F4E nano?

Vmi más esetleg? :)

Köszönet 

s.simi Creative Commons License 24 órája 0 0 172937

Az ilyen csavarokat úgy lehet legjobban kiszedni, hogy kifúrod a beleragadt csavarmaradványt, majd 3 lépésben újravágod a menetet.

Ha nincs nagyon belegyógyulva, akkor lehet próbálkozni törtcsavar kiszedővel is. Ha van esztergályos ismerős, ő is meg tudja csinálni. 

Előzmény: kopiteki (172936)
kopiteki Creative Commons License 26 órája 0 0 172936

Olcsóbban?

Előzmény: Katoczi (172935)
Katoczi Creative Commons License 1 napja 0 0 172935

Nem úszod meg, venni kell egy új kart. 

Előzmény: kopiteki (172934)
kopiteki Creative Commons License 3 napja 0 0 172934

No, nekem megint elrepedt a gaggia műanyag karja. A ragasztás is elengedett, nem bírja a hőt. Aki nem emlékezne, az eredeti régi szögletes kar elrepedt, de leszedéskor a benne lévő csavar meg eltört, összeolvadt a bronz(?) fejjel. Itteni tanácsra vettem műanyag fogantyút, de a régi csavart nem tudtam kiszedni. Most reggel néztem,hogy el van repedve.

Segítség!!!:o)

Mylord3 Creative Commons License 3 napja -2 0 172933

A lakájmédia (dunatv) ma reggeli átlagosan fosch-xar reggeli műsorában a karthagós Szigeti "Rekviem" Ferenc volt a vendég, a beszélgetés elejét és aprópóját én sem láttam, csak az jött le nekem reggel, hogy Szigeti is valszeg nagy KV-s lehet, mert ő még/már a bécsi Mariahilferen a 70-es évek elején ihatott igazi a KV-t, amikor anyáink-apáink itthon még a karaván kv bűvöletében éltek. Ja, és a Madalból volt a barista a másik vendég, aki ha jól sejtem, nem a klasszikus eszpresszót készíthette, hanem talán vmillyen csepegtetős KV-s dolgot. Nem vártam meg a végét, mert amikor a műsorvezető csaj inkább elküldte énekelni, a lazaság jegyében, Szigetit - aki egyébként simán az apja lehetne ennek a libának - én is elkapcsoltam.

Andris983 Creative Commons License 4 napja 0 0 172932

Köszi! Ki is szedtem, de csak fél siker, azt a króm perselyt, amiben a tengely van, nem tudtam szétszedni, nem tudom kivenni belőle a tengelyt, nem férek hozzá a tömítésekhez, pont akkora kulcsom nincs... de majd holnap!

Előzmény: vénkecsi (172931)
vénkecsi Creative Commons License 5 napja 0 0 172931

De ha már Lali ilyen szépen megírta hogy mekkora s miféle tömítés van ott, magad is kicserélheted.

Van a Kozma szerszámáruház mögött egy gumitömítéseket gyártó/forgalmazó cég, ilyesmiket ott szoktam beszerezni.

Kiveszed a töpörödöttet, elviszed és 98% hogy lesz nekik polcon is.

Előzmény: vénkecsi (172930)
vénkecsi Creative Commons License 5 napja 0 0 172930

Kérdezd meg a Nádasdy utcában a Joetaylort (Saeco szervizpont) , hogy a szervizese foglalkozik-e ezzel a fajtával.

Előzmény: Andris983 (172929)
Andris983 Creative Commons License 5 napja 0 0 172929

Köszi, inkább neki sem állok. Szombathely, vagy környéken szerelő, vagy szervíz, aki tudja is, hogy mi ez?

Előzmény: lali.hu (172928)
lali.hu Creative Commons License 5 napja 0 0 172928

Nem a teflon tömítéssel van gond, hanem a tengelytömítéssel. Ez 2 db 7.5x15.5x4 mm-es viton tömítés.

De ha ezzel gond van, akkor valószínűleg a fejben lévő szelepe tömítései is cserére szorulnak. 

Előzmény: Andris983 (172925)
blaze73 Creative Commons License 5 napja 0 0 172927

Oké, köszi.

Előzmény: yeahhh (172926)
yeahhh Creative Commons License 6 napja 0 0 172926

A fellelési hely: https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10-1-Kavedaralok/0/5/1212-Baratza-Sette-270-Kavedaralo

Továbbra is tetszik a cucc, majd írok róla valami összegzést.

Előzmény: blaze73 (172922)
Andris983 Creative Commons License 6 napja 0 0 172925

Szia, nagyon köszönöm a segítséget! Holnap neki is állok finoman szétszedni. Amúgy a víz nem annak a nagy krómozott anyának a tövénél folyik, ahol az általad említett tömítés van, hanem az anya és a kapcsoló karja közötti kis tengelynél. -pont mint az alábbi videón, csak nem ennyire durván: https://www.youtube.com/watch?v=1ULvEDowCQY És a gépem is ez a típus. 

Előzmény: olaszpresszo.hu (172924)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 172924

Szia, ez tömítés gond. Egy teflon tömítés van ott belül elvileg, filléres tétel. Tessék, itt a danetti katalógusából a bontott ábra, látni fogod, mit kell rendelni (F134 szerintem) és mennyire összettt a felépítés (nem nagyon):

http://danetti.hu/index.form.php?p=form&productid=22434

Amire érdemes figyelni: nagyon passzentos és sima felületű kulcs kell hozzá, hogy ne sértsd meg a krómozást azon a nagy anyán, kár lenne érte. Egyébként még az is lehet, hogy ha szétbontod és ezt a telfon tömítést szilikonzsírral vékonyan átkened, nem fog csöpögni.

Előzmény: Andris983 (172923)
Andris983 Creative Commons License 6 napja 0 0 172923

A bekarikázott helyen folyik a víz kávéfőzés közben, illetve csak az elején 2-3 másodpercig. Csak valami tömítés ott a kar környékén, vagy komoly hiba ez? Tudom orvosolni otthon, vagy komoly szétszerelést és hozzáértést igényel?

blaze73 Creative Commons License 6 napja 0 0 172922

Honnan szerezhető be, és mennyiért lehet megvenni ?  Pofás :)

Előzmény: yeahhh (172865)
mlas45 Creative Commons License 6 napja 0 0 172921

Egy dupla kb. 60 ccm, 25 mp alatt, vagyis kevesebb, mint 150 ccm/perc a kifolyó ital, ezt meg bármelyik pumpa tudja (az EX-ek persze). A felesleg megy vissza az OPV-n a tankba :))

A frekvencia nem változik, csak a görbe alatti terület, vagyis a teljesítmény. Lehetne frekiváltóval is szabályozni, de az már ágyúval-verébre módszer :D

Előzmény: lagoon79 (172918)
mlas45 Creative Commons License 6 napja 0 0 172920

Nézzük elméletben: ez egy rezgő pumpa, ami a hálózat 50Hz-ével mozog ki-be, úgy pumpál.

Mi van, ha leszabályozod egy dimmerrel (ami egy triac-os fázis hasító)?

Amíg nincs nyomás, a rezgőrész ugyanúgy jár, a szállított mennyiség nem változik. Amint nő a fojtás, nő a nyomás, de a mágnes nem tud akkora erővel húzni, mint eredetileg -> beáll egy kisebb nyomásra, és kevesebb szállításra.

Csak az a baj, hogy a pumpát nem tudod lineárisan szabályozni, mint egy forgó szivattyút, ha nagyon letekered, nem éri el a tervezett löketet, és nem szállít semmit.

A kivezetett OPV egyszerűbbnek tűnik... ha már szabályozni akarod.

Ha lesz időm, kipróbálom, minden megvan itthon hozzá, a gépem úgyis szét kéne kicsit szedni egy nagytakarítás végett - nem idő bekötni a szivattyúkörbe egy ilyen izét:

http://www.ebay.com/itm/2000W-AC-50-220V-25A-Adjustable-Motor-Speed-Controller-Voltage-Regulator-PWM-/201279252593?hash=item2edd2da871:g:peQAAOSw2s1U0Hnv

Előzmény: olaszpresszo.hu (172917)
lagoon79 Creative Commons License 6 napja 0 0 172919

a teljesítmény szabályozással a pumpa frekvenciája csökken? ha igen, akkor viszont lehet a vízszállítás lassabb. ilyenkor jövök rá, h mennyire nem gondolkoztam az elmúlt sok, kávézással töltött évben ilyen dolgokon. 

Előzmény: lagoon79 (172918)
lagoon79 Creative Commons License 6 napja 0 0 172918

Srácok, én aztán nagyon messze vagyok ezektől, de...nem úgy van hogy nagyobb nyomás kisebb vízhozam? 

Előzmény: olaszpresszo.hu (172917)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 172917

Figy, nem foglak vizsgáztatni fizikából, ez biztos. :) Csak érdekel a téma, ezért okoskodok bele. Kérdésem a következő, érdekelne a véleményed. Ha "lassabban" működik a pumpa a dimmer miatt és ezért kevesebb vizet szállít, ez egyben azt is jelenti, hogy nem képes felépíteni 15 bar nyomást, mint a gyári specifikációja? Vagy csak annyit jelent, hogy a kevesebb víz miatt lassabban épül fel ez a max nyomás? Ilyen kísérletet nem végeztem, nem tudom megmondani biztosan, mi lenne a végeredmény. Ezért gondolkodtam inkább az OPV gépházon kívülről állíthatóságában.

Előzmény: mlas45 (172915)
Katoczi Creative Commons License 6 napja 0 0 172916

Természetesen igazad van. De egyrészt állíthatsz a darálón, másrészt a nyomásprofil változhat közben, átmenetileg lehet 9 bar fölött is, a végén meg alatta, stb.

Előzmény: mlas45 (172915)
mlas45 Creative Commons License 6 napja 0 0 172915

Kellett volna jobban figyelnem anno fizika órán :))

De mivel a pogácsa ellenállása adott (ill. vegyük annak) a kevesebb nyomás nyilvánvalóan kevesebb átáramlott mennyiséggel is fog járni...

Előzmény: olaszpresszo.hu (172914)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 172914

Lehet a pumpának nem árt, de így a pumpa egyszerűen lasabban fog működni és a nyomás változásával együtt a víz mennyisége is csökken. Vagy tévedek? Mert szerintem a kevesebb víz nem cél.

Előzmény: mlas45 (172913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!