Keresés

Részletes keresés

trollcsi Creative Commons License 15 perce 0 0 169315

szóról szóra ugyanez a fény utcai piacon

Előzmény: Mylord3 (169313)
GeriSoft07 Creative Commons License 20 perce 0 0 169314

Nem egy kávé üzletben látok zsákban vagy mint itt, hordóban, nyitva kínálni kávét. Ez teljesen korrekt? Aromák?

Előzmény: Mylord3 (169313)
Mylord3 Creative Commons License 45 perce 0 0 169313

Buda, Fehérvári úti piac, KV-zó, fent az emeleti sarokban.

...hát, ahhoz képest, hogy KV-s szaküzletnek hirdetik magukat, az eszpresszóként kínált italuk bizony-bizony kissé xar, pedig aztán ha vki, akkor én igazán toleráns vagyok az ilyen és az ehhez hasonló bp-i - pesti belvárosi - KV-s kifőzdék eszpresszóival szemben, de ez nem is eszpresszó volt, inkább vmi hosszú KV, eszpresszós csészében. Lehet, hogy a meleg miatt, de nem is esett jól, ráadásul vmilyen Guatemalai arabika lehetett, de akkor is, azért 380-ért egy kétkaros Gaggiából talán többet is ki lehetne hozni. Az eladó udvarias volt, de láttam azért rajta az unalmat is. Ja... ezt a Pavoni Poccinót kínálják, asszem 108 ezerért, meg Bialettiket is kínálnak, szerintem drágán. Román 2 személyes Brikka 15 rugóért? Tuti, hogy komolyan gondolják, mert viccnek azért eléggé hülye vicc ennyiért.

Saughassy Creative Commons License 4 órája 0 0 169312

Megkaptam, koszi.

Előzmény: Mylord3 (169311)
Mylord3 Creative Commons License 23 órája 0 0 169311

Na, nézzük csak, mi van ma? Péntek, 29? Akkor a naptár szerint a Lelit Márta, vagy a Lelit Flóra, de ha holnapig vársz, szerintem jó lenne a Lelit Judit is. :-)

/Írtam azért persze egy privátot is neked./

Előzmény: Saughassy (169309)
karpatika Creative Commons License 26 órája 0 0 169310

Volna egy robosztus Dal Tio POD-os gépem eladó. Vállalkozó kedvűek átalakíthatják őrölt kávéhoz. 

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Dal_Tio_La_Perla_Ese_Pod_os_kavefozo_hibatlan_allapotban_csere_is_51633013.htm?first=1

29 ezer forint

Saughassy Creative Commons License 27 órája 0 0 169309

Konkretan melyikre is tecccik gondolni ?:)

Előzmény: Mylord3 (169305)
timbookedtwo Creative Commons License 1 napja 0 0 169308

Ez egy gőz nélküli változat, két gombbal: egy rövidkávés és egy hosszúkávés logóval. Alapesetben nem kell folyamatosan nyomni, elég egyszer, és a beprogramozott ideig csapol. Ha most, hibás állapotában  folyamatosan nyomom bármelyik gombot, akkor is csak 2 másodpercig megy a pumpa.

Szervizérett lett sajnos.

Előzmény: zolnagy (169306)
Katoczi Creative Commons License 1 napja 0 0 169307

LOL. Azért benézek néha. Bár amilyen szerencsém van a kölök eláztatta a vízálló telefonomat, így asszonnyal osztozunk az ő telefonján (töltés közben nem vízállo, gyerek meg mellé tett egy üveg jeget. Reggelre úszott a konyhalap a kondenzvízben, a vízzáró ajtó meg nyitva a töltés miatt). 

Előzmény: Mylord3 (169305)
zolnagy Creative Commons License 1 napja 0 0 169306

Nekem volt ilyen gépem, igaz csak rövid ideig (nem neked adtam el, már nem emlékszem?).

Szal, ami rémlik, hogy csapoláskor megnyomtam a gombot, majd a végén, amikor úgy éreztem, újra megnyomtam.

Tehát úgy működött, mint egy normál kávégép csapoló gombja.

Én első körben a gombra gyanakodnék. Arra emlékszem, hogy a gőz gombja olyan volt, hogy addig működött, amíg nyomtam. Ez elég furcsa volt benne.

Nem lehet, hogy a gombban eltörött vmi rugó, ami a végén zárt állapotban tartaná és így átalakult egy sima nyomógombbá?

Próbáltad úgy, hogy folyamatosan nyomod a csapolás alatt?

Előzmény: timbookedtwo (169303)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 0 169305

...és esetleg egy Lelit az aluparádra?

/Most Katoczi szabin van, addig én helyettesítem itt. :-) Ennél a javaslattételnél már tényleg én sem lehetek korrektebb./

Előzmény: Saughassy (169302)
Giuseeppe Creative Commons License 1 napja 0 0 169304

Ha nem találsz Mazzert vagy La San Marcot, akkor a Rancilio MD50-est is számításba veheted. Nekem olyan van lassan 4 éve, és jól működik. Mondjuk az adagolója lehetne jobb, de gondolom az inkább korfüggő: ez a gép több, mint 20 éves.

Előzmény: MBTibi (169294)
timbookedtwo Creative Commons License 2 napja 0 0 169303

Sziasztok!

A POD-os gépem (Mokador Pepita) meghibásodott, a jelenség a következő: a csapolás 2 másodpercig megy, utána leáll. Ha újra megnyomom a gombot, ismét 2 másodpercig megy csak. A vizet felfűti, a kávé rendben van, nincs különös hangja a pumpának. A gomb lenyomására normális esetben ~14 másodpercig kellene mennie.

Mire utalhat ez a hibajelenség?

Saughassy Creative Commons License 2 napja 0 0 169302

Koszonom, de egyelore -ahogy irtam- komolyan ne szamolj vele. Volt egy kis megingasom alupara ugyben, plusz most ment itt hogy milyen kiraly az uj Silvia, egy pillanatra meginogtam. :)

Előzmény: jackiepapa (169300)
Mylord3 Creative Commons License 2 napja 0 0 169301

Ha tényleg eladja, és meg tudtok egyezni, akkor bátran csapj le erre a Gaggiára!

Engem is érdekelt, de persze csak tájékozódás szintjén - függő hatállyal :-) -, meg aztán nekem már volt Gaggiám, úgyhogy inkább Te ismerkedj ezzel a típussal, ha még nem volt ilyen főződ.

Előzmény: jackiepapa (169300)
jackiepapa Creative Commons License 2 napja 0 0 169300

Részemről lenne rá igény.

Előzmény: Saughassy (169296)
Mylord3 Creative Commons License 2 napja -1 0 169299

Bekapta??! :))

Egy frászt! Csak "csócsálja a csalit". :))

Előzmény: Zsolimano (169298)
Zsolimano Creative Commons License 2 napja 0 0 169298

Gyors menet volt, bekapta!

( Utolsó cserkész) :-D 

Előzmény: Mylord3 (169297)
Mylord3 Creative Commons License 2 napja 0 0 169297

Dobj egy Privát Emilt, kérlek, a tied nem publikus. :-) 

Előzmény: Saughassy (169296)
Saughassy Creative Commons License 2 napja 0 0 169296

Elgondolkodtam, hogy esetleg eladnam a GC+ SID féle PID parosomat. Lenne ra igeny?:) Most epp egy darabot sem latok a jofogason.

Ujkent vettem vagy 5 eve, 1-2 ev utan kerult bele a PID.

Saughassy Creative Commons License 2 napja 0 0 169295

Ha olcso es jo kell, akkor az SM90 tokeletes. Ha szep/kicsi, akkor nem. :) (Bar szerintem nem csunya :D

Előzmény: MBTibi (169294)
MBTibi Creative Commons License 3 napja 0 0 169294

Lecserélném az Iberital Challenge-t.

Mit ajánlanátok helyette? Mazzer SJ? La San Marco SM90? Esetleg más?

Valakinek (pl.lali.hu) van esetleg rendbe tett eladó gépe?

Mylord3 Creative Commons License 4 napja 0 0 169293

"A dolgok rendje, hogy az ember nemcsak hazudik, hanem azon felül be is kell bizonyítania, hogy igaza van."

(Hamvas Béla) :-)

Előzmény: H_G (169292)
H_G Creative Commons License 4 napja 0 0 169292

"Gazemberek, örökké akartok élni?" (Nagy Frigyes)

Előzmény: Mylord3 (169289)
Mylord3 Creative Commons License 4 napja 0 0 169291

Szerintem arról azért tudnánk.

http://www.gaggia.com.ro/15c.html

Előzmény: decca (169290)
decca Creative Commons License 4 napja 0 0 169290

Ez a típus nem változott az idők során?

Előzmény: Katoczi (169288)
Mylord3 Creative Commons License 4 napja 0 0 169289

Ez tényleg jóáras cucc lehet a használt gépek között, mert  ha ne adj isten, mégegyszer ennyit rá is kellene költeni, akkor is baromi olcsó lehet, pláne kezdőgépnek. Úgy tudom, hogy ezt a típust még gyártják is Romániában, de valszeg már réz, vagy titán kazánnal, mert egy másik, a világ talán legszakmaibb (kizárólag üzleti érdekek által irányított) KV-s fórumán tavaly megírták, hogy alukazános KV-gépeket pedig nem gyártanak, mert az alu megöli az embereket.

Előzmény: Katoczi (169288)
Katoczi Creative Commons License 4 napja 0 0 169288

Ha valaki épp gépet keres http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Elektromos_kavefozo_52598400.htm?first=1

Gaggia Baby jóárasítva.

Zsolimano Creative Commons License 4 napja 0 0 169287

Köszi!

Eleve patent volt a gép, plusz én szétkaptam, amit lehetett és átzsíroldóztam, citromsavaztam, inox tisztítóztam...

Van benne tyúkbél' rendesen!

Meg még jön is nemsoká hozzá! :-) 

Előzmény: Mylord3 (169286)
Mylord3 Creative Commons License 4 napja 0 0 169286

Ennek a gépnek  belsejében szinte enni lehetne, olyan tisztaság van ott. :-)

/Zsoli, azért nekem egy híres "utolsó mondat" - a sok közül - csak eszembe jutott most a képek alapján, ami vhogy így szól: "főtörzs, akkor ahogy mondta, a kék drótot vágom el!" :)) Habár ennek most nincs "vmi jó hangzása" az elmúlt hetek itthoni hortobágyi eseménye miatt./

Előzmény: Zsolimano (169282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!