Keresés

Részletes keresés

bcsarli Creative Commons License 3 órája 0 0 176553

Köszi a válaszod.

A disztribútor így annyira nem érdekel, van egy ilyenem (https://kavekalmar.unas.hu/Rogrem-a-bonsai-habvero), ezzel tudok rögmentesíteni, csak kell hozzá egy ilyen is(https://www.tadamm.hu/fekete-diofabol-keszult-kavebetolto-tolcser-618)

Már tényleg csak a biztos vízszintes tamperelés hiányzik, eddig a palmtamp-ban gondolkodtam, de az AVX a felébe kerül. Az egyik képen látható egy csavar, meg be vannak jelölve a méretek is valamelyiken, így gondolom bizonyos keretek között állítható. Még meggondolom, de írhatnál a palmtamp-ról néhány méltató sor :)

Illetve ha van valakinek tapasztalata az AVX maroktamperről, annak is nagyon örülnék.

Köszi

Előzmény: GAgyiXyXy (176550)
trollcsi Creative Commons License 18 órája 0 0 176552

ja, és a lényeg, hogy 100% meg vagyok elégedve, mondjuk olasz ízvilágban nyomom rajta, általában molinari oro-t, amit 150 darabjával 13500-ért veszek, és mindig tök friss (a mostani pl. jún.20 pörkölésű), és teljesen korrekt a végeredmény.

Előzmény: trollcsi (176551)
trollcsi Creative Commons License 18 órája 0 0 176551

nem ez még a la piccola bat, a kapuccsinátoros

Előzmény: CZsolt_79 (176525)
GAgyiXyXy Creative Commons License 21 órája 0 0 176550

Én magam palmtamp-ot használok és esküszöm is rá. Az avx maroktampere, amennyiben állítható magasságú mint a palmtamp, akkor lehet alternatíva. De csak akkor.

Az avx disztribútorát is használom, az állítható magasságú, így nem kizárt, hogy a tamper is.

A disztribútor az egyneletes örlemény eloszlást hivatott segíteni, némileg rögmentesíthet is, de ez utóbbi nem minden esetben elég. Legalábbis én ezt tapasztalom, mondjuk itthon szinte minden naked karral dolgozom.

Előzmény: bcsarli (176549)
bcsarli Creative Commons License 24 órája 0 0 176549

Sziasztok!

Használ valaki ilyet?

https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/8-1-Barista-eszkozok/22-2-Tamperek-egyengetok/5/2117-AVX-58-5-mm-es-Maroktamper-4

Tudnátok véleményt írni róla? Tudja ez azt amit a PalmTamp  (http://caffe35.hu/spd/111-17/PalmTamp-v2-58-6mm) fele annyiért?

Illetve még abban segítsetek, hogy ez mire jó?: https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/8-1-Barista-eszkozok/22-2-Tamperek-egyengetok/5/2248-AVX-58-5-mm-es-Disztributor-3-agu. Nem tampernek tűnik, hanem valami azt megelőző folyamathoz gondolnám hasznosnak, de a videokból nem derült ki nekem.

Köszi a segítségeteket

Üdv

Csabi

_MrB_ Creative Commons License 25 órája 0 0 176548

Tolómérő, szűrő belsejének lemérése... Na igen, a még nem létező kétszemélyesé is...

Előzmény: jeti padawan (176547)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176547

Basszus, ezt nem gondoltam volna...

Na ebből melyik tamper lenne nekem való, ha a célárat a racionális számok halmazába helyezzük?

https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/8-1-Barista-eszkozok/22-2-Tamperek-egyengetok

_MrB_ Creative Commons License 26 órája 0 0 176546

Nálam 1 csőrön jön ki, s 2személyes filterrel. Mivel szabvány méret, tudsz venni hozzá itthon. De pl elviszed kart is Barista boltba vagy expolygonba, s belepróbálják mi lesz jó.

Előzmény: jeti padawan (176545)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176545

Kétszemélyes szűrőt rendelnem kell a cégtől? Azt a kifolyófélét is kétoldalasra kell cserélnem, vagy az nem lényeg?

Előzmény: _MrB_ (176544)
_MrB_ Creative Commons License 26 órája 0 0 176544

Lassan majd valami Graef, vagy Ibi kell neked.

Egy rendes 58as tamper.

És a 2személyes szűrő használata, abba olyan 19 gr kávé teljesen jó lesz ristrettonak. :D

Előzmény: jeti padawan (176540)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176543

Éreztem, hogy ebből a hógolyóból még lavina is lehet. Ráadásul márciusban kaptam egy kapszulás gépet a tűzhelyen felejtett Brikka pótlására...

Előzmény: öccse (176541)
baowah_ Creative Commons License 26 órája 0 0 176542

meg nem mondom fejből, de rendben van, sosem távoztam csalódottan.

Előzmény: Giuseeppe (176518)
öccse Creative Commons License 26 órája 0 0 176541

Előbb megvetted a gombot, most kell venned hozzá egy kabátot :)

Kissé erős hasonlat, de most tényleg kell venned hasonló kaliberű őrlőt is, anélkül nem sokat ér ez a szuper gép.

Előzmény: jeti padawan (176540)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176540

Még pár kérdés, bocs.

Hario kézi őrlőm van (asszem nem a mini, hanem a következő), megteszi az kezdésnek? 

Tampert kell vennem, ha civilizált kávéivó szeretnék lenni (ja, és milyet?)?

Hány g káve kell az egycsészés "valamibe"?

Előzmény: jeti padawan (176538)
_MrB_ Creative Commons License 26 órája 0 0 176539

Alapos takarítás, karbantartás után örök élet.

Előzmény: jeti padawan (176537)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176538

Mondjuk, ha a gőzről lemondok, akkor is ilyen összetett a dolog? Továbbá ezt minden alkalommal meg kell tenni?

Ja, és belenéztem felülről, nagyon szép rend volt benne, és tiszta volt, a nyomásmérő vékony rézcsővel bekötve. Nem kéne annak nyomást mutatnia? Vagy eltömődhetett a cső?

Előzmény: _MrB_ (176536)
jeti padawan Creative Commons License 26 órája 0 0 176537

Kösz, nem egyszerű elsőre!

Amúgy jóféle gépet vettem?

Előzmény: _MrB_ (176536)
_MrB_ Creative Commons License 27 órája 0 0 176536

Kávézásnál bekapcsolod felső kapcsolót, s vársz 20 percet. Ha gőzölni is szeretnél, akkor utolsó kávé készítésével egy időben felkapcsolód gőzkapcsolót is. Kávé lezár, gőzgombot kinyitva pangó vizet elengeded, visszazárod, vársz amég fixre nem jelez a led. Akkor gőzölve jó lesz a  gőz is. Utána gőzkapcsoló elzár,  letörlőd gőzcsövet, alá teszel valamit, s kinyitod a gőzcsapot ismét, hagyod hogy lefújja magát. (elengeded a túlnyomást) Majd mehet a légtelenítés, így tölti vissza a gőzöléskor elengedett vízmennyiséget.

Előzmény: jeti padawan (176535)
jeti padawan Creative Commons License 27 órája 0 0 176535

Köszönöm!

Előzmény: _MrB_ (176533)
_MrB_ Creative Commons License 27 órája 0 0 176534

Gőzcsapot ne erőből zárd el, mert szívás a cseréje. :D

Előzmény: _MrB_ (176533)
_MrB_ Creative Commons License 27 órája 0 0 176533

Kapcsolója (felső) lekapcsolva (így fűtőszálak nem működnek, de pumpa igen), gőzcsap kinyitva, és kávé kapcsoló felkapcsolva. Elkezdi pumpálni a vizet, szép lassan jön a gőzcsövön egy idő után és a fejen át is. Ekkor ha már ott gőzcsövön kijött fél-1 deci, elzárod a gőzcsapot, és utána a kávékapcsolót is elzárod. Így elvileg légtelenítetted.

Előzmény: jeti padawan (176532)
jeti padawan Creative Commons License 27 órája 0 0 176532

Még annyit, hogy azt írják róla, hogy nincs benne nyomásmérő... hát ebben van. Az igaz, hogy meg se mozdult a mutatója, miközben azért lefőzött valami kávéfélét nekem.

Szóval nem tudom. Amúgy mit kellene tennem, hogy a képfeltöltés működjön, lehet, hogy Opera-val nem fog menni?

Előzmény: jeti padawan (176531)
jeti padawan Creative Commons License 27 órája 0 0 176531

Sziasztok!

Eddig csak olvasó voltam, de most írnom kell. Német "turkálóban" lőttem egy állítólag leszervizelt ECM Casa Seconda nevű gépet. A légtelenítéssel küzdenék meg ha volna segítség kéznél. 

Képfeltöltés nem sikerült, de szakasztott a Casa Prima, kallantyús, zöld LED-es, egycsészés.

Katoczi Creative Commons License 29 órája 0 0 176530

A mienk kicsit gyengébb gép, de úgy is jelentős volt az előrelépés. Csak a karbantartás, kávékészítést kell tudni megodani.

Előzmény: GAgyiXyXy (176527)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 1 176529

https://sokszinuvidek.24.hu/eletmod/2018/04/07/tudtad-ebredes-utan-nincs-hatasa-a-kavenak/

"Az emberek többsége abban a hitben él, hogy a reggeli kávé felpörget, pedig ennek a fele sem igaz. Hegedüs László, A Paksi Kávé baristája elmondta: ébredés után teljesen fölösleges kávéval kezdeni, mert az éberségért a mellékvesekéreg által termelt kortizol hormon felel...."

Azért ez az állítás nem teljesen igaz:

https://www.youtube.com/watch?v=PmX36V9zpPE 

:))

GAgyiXyXy Creative Commons License 1 napja 0 0 176528

Nekem ezzel szerencsém volt, nem kellett bele alátét, még 8-on is fulladt, 13 a dupla, 12 a szimpla.

Az eredeti leírás az alátétezéshez, ami a dobozban volt.

Előzmény: Mylord3 (176515)
GAgyiXyXy Creative Commons License 1 napja 0 0 176527

Hopp a fénykép...A kezdő szett

Előzmény: GAgyiXyXy (176526)
GAgyiXyXy Creative Commons License 1 napja 0 0 176526

Én melóhelyre most újítottam egy kezdő szettet. Már ma jobb kedvvel mentem reggel :)

Tudom, 57-es, tudom nincs pid, de a 130-as keretbe ez fért bele számlával. És óriási lépés ez is, sokáig ki fogja szolgálni az irodánkat. Máris imádják...

Végül is itt töltjük életünk egy jelentős részét, legyen már legalább a kávé olyan, ami miatt szívesebben jön/marad az ember, már ha úgy is kell.

Előzmény: CZsolt_79 (176525)
CZsolt_79 Creative Commons License 1 napja 0 0 176525

A La Piccola hogy muzsikál? Melyik verzió? Sara? Gondolkozom én is egy podoson a melóhelyre. Köszi

Előzmény: trollcsi (176519)
_MrB_ Creative Commons License 2 napja 0 0 176524

Gőzkampója érdekes...

Előzmény: GAgyiXyXy (176523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!