Keresés

Részletes keresés

Tudvés Creative Commons License 2 órája 0 0 175107

Igazából megtartanám, mert nagyon jó gép. Melóhelyen van egy 200 000 forintos masina, eddig ez a kis gép hozta ugyanazt az ízvilágot (és valami oknál fogva a crema is szebb az enyémen). (Ő az amúgy, mert több fajta is van: https://images.hotukdeals.com/threads/thread_full_screen/default/2462161_1.jpg)

Horyk777 Creative Commons License 4 órája 0 0 175106

Vidd vissza.

Vedd,meg ezt https://www.jofogas.hu/pest/Gaggia_Baby_PID_elt_76265177.htm

vagy 2015 előtti GC-t.

Előzmény: Tudvés (175104)
H_G Creative Commons License 5 órája 0 0 175105

Csak, hogy Horyk 777 olvtárs megfigyelése a te gépedre nem érvényes, minthogy nem létező szelep el se tömődhet. Vidd vissza.

Előzmény: Tudvés (175104)
Tudvés Creative Commons License 6 órája 0 0 175104

És ez pontosan mit jelent? :) Annyira nem vagyok járatos kávé gépek terén, 15 baros gépet akartunk, és ezt kaptuk anno. 

Előzmény: H_G (175103)
H_G Creative Commons License 8 órája 0 0 175103

Az valójában DeLonghi, nincs benne 3járatú szelep.

Előzmény: Tudvés (175101)
zkap Creative Commons License 8 órája 0 0 175102

mindkettő szóba jöhet....

Előzmény: Mylord3 (175095)
Tudvés Creative Commons License 11 órája 0 0 175101

silvercrest (lidli termék, ajándék volt). Amúgy jókat olvastam róla, meg van más Silvercrest termékünk, azokkal sosem volt panasz...

Akkor marad a szerviz... Úristen, milyen kávét iszom addig :'(

Előzmény: Horyk777 (175099)
Mylord3 Creative Commons License 13 órája 0 0 175100

Szabi, ha erre jársz!

Hosszú szünet után előszedtem egy KV erejéig a Nespresso,  akarom mondani: "Che-spresso típusú kis házi ütvefúrómat. :)) 

Anélkül, hogy tudtam volna, milyen őrlőbeállítás kell ehhez a kisgéphez, elsőre egy ilyen KV sikerült. Valszeg nem melegedett be kellően a gép, kicsit hőhiányos lett, de azért nem köptem ki. :-) Már nem is emléxem, hogy Simi tett-e ebbe a gépbe vmi opv-szerűséget annak idején?  Lehet ezzel azért egészen jó kis KV-kat is csinálni ám!

Ja, és most Saeco dupla kosarat használtam a gyári réz karban. 

Horyk777 Creative Commons License 13 órája 0 0 175099

Milyen kv géped van?

Nekem a három járatú szelep dugult el, akkor csinált ilyet.

Ha a gőzcsövön jön a víz akkor a pumpa ok.

Mérj egy átfolyást kb 300 ml-nek kell jönnie egy perc alatt.

Mivel garanciás a géped vidd el szervizbe.

Előzmény: Tudvés (175098)
Tudvés Creative Commons License 13 órája 0 0 175098

No, továbbra sem működik 100%-an a gépem. Mindent átpucoltam, amit enged a használati utasítás, vízkőtlenítve van stb. A gond továbbra is az, hogy beindul a főzés de kb. 2-3 mp. múlva elhalkul a pumpa és alig folyik a kv. Gőzölő működik, néha a kv is jól folyik le.

Azt nem tudom, hogy felső szűrőt (ami a gépbe van csavarozva), ki lehet-e tisztítani? Garanciás és nem tudom, hogy mi lesz, ha leszedem (elég nagy, vastag csavarral van felfogatva). Vagy más hiba lesz, és vigyem vissza?

Scholl4 Creative Commons License 17 órája 0 0 175097

PID-es gép. A szigeteletlen verziókhoz képest sokkal hamarabb eléri a beállított hőfokot. Bár nem mértem max 10 perc felfűti magát a kért értékre, ott 2-3 fokot túllendül, majd 2-3 perc és stabilan visszaáll a helyes hőfokra.

Tehát 15 perc és lehet kávézni, ez a régi szigeteletlen Nancy-m esetében fél óra volt. 

Előzmény: magyarlacko (175072)
Scholl4 Creative Commons License 17 órája 0 0 175096

Úgy néz ki elkelt, hétfőig jegeltem relaxalex-nek.
Ha ő visszalépne akkor jelentkezem.

Előzmény: Bazs74 (175089)
Mylord3 Creative Commons License 17 órája 0 0 175095

Új vagy használt gépet szeretnél?

Előzmény: zkap (175094)
zkap Creative Commons License 28 órája 0 0 175094

igen ,ezeket nézegettem....

a vanilia színű kapcsolócserére szorul...

a dupla boyler nem lenne létfontosság , 50, -max 100 -ért vennék valami használható ,

minőségi cuccot...

Előzmény: Mylord3 (175084)
endrepp Creative Commons License 1 napja 0 0 175093

Kipróbálom. Beleolvastam PID szakirodalomba, általánosan a PI vezérlést ajánlják (ez D=0-nál megvalósul), ha agresszív válasz az elvárás a hibára és nem annyira lényeges a precíz kontroll, megengedett a túllövés.

Előzmény: Saughassy (175092)
Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 175092

D: "Prevents ripples by predicting output change thereby improving control stability. D actions turn off with D set to 0.

Előzmény: endrepp (175087)
Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 175091

Nezd meg a rex c100 manualt, hatarozottan remlik, hogy valamelyik ertek nem standard nala. Az szerintem megmagyarazza majd, hogy miert ennyi az annyi.

Előzmény: endrepp (175088)
Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 175090

Na a REX C100 nem ez a kategoria, de a celnak vegul is megfelel. :) Azzal az Omronnal szerintem csodakat tehetsz, ha valtoztatsz a megkozelitesen.

Előzmény: endrepp (175087)
Bazs74 Creative Commons License 1 napja 0 0 175089

Szia,

küldenél egy elérhetőséget a Fiorenzato miatt?

Köszi,

Előzmény: Scholl4 (175032)
endrepp Creative Commons License 1 napja 0 0 175088

A lassú, gyenge reakció általában az alacsony I érték miatt van, valóban túl óvatosak a hőmérséklet vezérlőknél az autotuning algoritmusok, lehet manuálisan tolni rajta, viszont ilyen stílusú beállítás, amit kiírtál abból soha nem jön ki. :)

Előzmény: Saughassy (175086)
endrepp Creative Commons License 1 napja 0 0 175087

Köszi! D=0, azért durván túl tud lőni, ez a deriváló tag, ez húzza a féket, ahogy közelít, ennek a mellékhatása, hogy kering a célérték körül.

Én nem gondoltam eddig arra, hogy a vezérlő beállításaival támogatni a csapolás közbeni stabilitást, ki fogom próbálni, jó módszernek tűnik.

A beállítást a gyors, túllövés nélküli felfűtésre és pontos hőfok tartására hegyeztem ki, van egy Omron vezérlőm dobozba építve most azt kötöttem rá próbaként, 0.1 fokot billeg, az autuning elsőre belőtte, nagyon precízen működik a Mypin-hez képest ez egy műszer.

Előzmény: Saughassy (175085)
Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 175086

Szerintem az autotuningnal mindig gond lesz a lassu es gyenge reakcio. Vagy folyamatos csapolassal tanitod? En meg sem probaltam anno. SIDtol megorokoltem egy stabil beallitast, azt kezdtem reszelgetni az elkepzeleseim szerint. Es mivel evek ota nem piszkalom mar, bevaltnak tekinthetem. :)

Előzmény: endrepp (175079)
Saughassy Creative Commons License 1 napja 0 0 175085

Igen, bar mar evek ota nem piszkaltam. Kiirhatom a PID ertekeket, de asszem a REXnel van valami trukk es az egyik ertek pont forditva mukodik mint az osszes tobbi PIDnel szokott. Szoval azert fusd at hozza a manualjat, nehogy tevutra vigyen.

(Google Keep csodaja: P3, I90, D0. Szerintem ez van most is, de majd leellenorzom. Es REX C100rol beszelunk.)

Előzmény: endrepp (175079)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 1 175084

A Jófogáson most épp ezek vannak 100 ezer alatt: 50, illetve 90 ezerért.

Előzmény: s.simi (175083)
s.simi Creative Commons License 1 napja 0 1 175083

A kávés rész egy gaggia alukazán+ háromjáratús fej kombó mint mondjuk a classicban, a gőz szekció meg kapott egy plusz alukazánt(az a fajta amit bélától lehet venni ócón) ami be van fenekelve.

Előzmény: Mylord3 (175082)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 0 175082

Atya ég! Most nézem csak a mostani árát! :-( Azt tudtam, hogy k..va drága, de hogy ennyire??! Időnként a jófogáson fel szokott tűnni 60-70 rugóért használtan.

Ha megnézed a fotón a gép szűrőkarját, az kiköpött Gaggia.

Előzmény: zkap (175078)
Mylord3 Creative Commons License 1 napja 0 0 175081

Gaggia.

Szerintem talán még itt a fórumon is volt róla szó, talán mintha még SiD is véleményezte volna. /?/

GAgyiXyXy Creative Commons License 1 napja 0 0 175080

Én nem ismerem, de a kevés leírás alapján mintha dual bojleres lenne. Anyaga? Acél, vagy réz.

Ha én ennyit költenék új gépre, az tuti nem ilyet vennék. Én inkább https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefozo-keszulekek-Eszkozok/0/5/1701-Lelit-Mara-PL62S-Espresso-Kavefozogep ezt választanám, mert ez tetszik :)

Vagy egy Bezzera-t, az sem drágább.

De használtan vannak olcsóbban gyönyörű dual bojleresek ha az nagyon lényeges.

endrepp Creative Commons License 1 napja 0 0 175079

Értem, jó megoldásnak tűnik.

Régóta használok mindenféle pid-es vezérlőt, nem volt gondom velük, amit betettem a GC-be, Mypin típus, elég beteg jószág, tömény szívás, az autuning nem ad értelmes eredményt, rendeltem egy Aubert, ha kicseréltem kipróbálom ezt a módszert, gondolom egy magasabb I értékkel, össze lehet hozni a túllövést.

Előzmény: Saughassy (175077)
zkap Creative Commons License 1 napja 0 0 175078

KitchenAid Artisan

http://dolcevitakonyha.hu/index.php/konyhafelszereles/kitchenaid/kavefozo-es-daralo/kitchenaid-artisan-kavefozo-gep-szinben.html

ismeri valaki ezt a tipust ? mi a meglátásotok róla ? túl sok technikai dolgot nem árul el a dokumentácio.

Milyen boyler van benne ,réz ?

köszi a válaszokat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!