Keresés

Részletes keresés

Nikica77 Creative Commons License 3 órája 0 0 176917

Köszönöm a segítséget, írtam nekik. Remélem válaszolnak. 

Mylord3 Creative Commons License 27 órája 0 0 176916

Ez egy Gaggia alap, nehogy elvidd szervizbe, ezek a lenti nevek tutira megbízhatóak szerintem is.

Előzmény: Nikica77 (176914)
Katoczi Creative Commons License 28 órája -1 0 176915

Lali.hu v Simi.esp-t érdemes keresni itt a fórumon, hátha bevállalják.

Előzmény: Nikica77 (176914)
Nikica77 Creative Commons License 30 órája 0 0 176914

Sziasztok! 

Van egy kitchenaid artisan kávégépünk. Ebayről rendelt, használt, 65.000 ft volt. (tehát nem egy vagyonért vettük. A szervízekben, ahol kérdeztem,  a kávégép nevére látatlanban adtak árajánlatot, kb. annyiért határozták meg, mint amennyi a gép volt. Ez persze lehetséges, csak nekem fura, hogy átvizsgálás nélkül 70-80 forintos díjat mond, és akkor mindent átnézek, kicserélek jelszóval) Kb. 1 éve van nálunk,  a mostani vízkőtelenítés során szinte fekete víz kezdett folyni belőle, majd alig jön valami. Most nem a megszokott kávéfőzőkhöz való vízkőtelenítőt használtam, hanem egy olcsóbbat. Tudnátok ajánlani valakit, akihez érdemes elvinni? Korrekt áron dolgozik, és nem vág át, csak azért, mert egy elméletileg "drágább" kávéfőzővel megyek. Budapest és attól keletre Pest megye elsősorban, ami szóba jöhet. Köszönöm. 

Freedom of mind Creative Commons License 4 napja 0 0 176913

Értem, így már világos.

Előzmény: Katoczi (176912)
Katoczi Creative Commons License 4 napja 0 0 176912

Ez igaz, de a kerámia sem élét veszti a bekerülő kavicstól .hanem csorbul vagy törik. Blazenél nem sima otthoni felhasználás volt, évekig tesztelt is a Korzónak, ami jónéhány pluszt jelent egy ottjoni felhasználóhoz képest.

Előzmény: Freedom of mind (176911)
Freedom of mind Creative Commons License 4 napja 0 0 176911

8 és fél év alatt elkoptak az 54-es kerámia kések? Normális körülmények között egy otthon használt őrlő esetében ez csak akkor lehetséges, ha nem pusztán kávé kerül a kések közé. Sajnos előfordul, hogy idegen testek, homokszemek sőt apró kavicsok, kövek keverednek a kávébabok közé. A Segafredo pl. hírhedt erről. 
Egy acél késnek nem annyira árt de a kerámia nem csípi az ilyesmit.

Előzmény: blaze73 (176909)
halfpig Creative Commons License 4 napja 0 1 176910

Volt amúgy látható kopás?

Előzmény: blaze73 (176909)
blaze73 Creative Commons License 5 napja 0 0 176909

A 8.5 éve használt Vario-ban ma megvolt a kerámia késpár cseréje :

Az eddig (is) kedvelt Mokambo Decaffeinato-ból a második shot (első ment a lefolyóba) olyan durván nagyot szólt a marcipános étcsokis szaloncukor Íz, hogy a fal adta a másikat 

Szóval 8.5 év használat után nem volt rossz döntés a késpár csere  

_MrB_ Creative Commons License 5 napja 0 0 176908

Az egyre rosszabb minőség miatt bedől az egész :D

Előzmény: Nibiru (176907)
Nibiru Creative Commons License 5 napja 0 0 176907

Utánanéztem, igazad van.

1999 a Saeco felvásárolta a Gaggiát

2009 a Philips felvásárolta a Saeco-t.
2019 ?   :D

Előzmény: H_G (176905)
stukov1 Creative Commons License 5 napja 0 0 176906

Megcsinálták a DeLonghi automatát (ESAM4500)!

Tömítéseket cseréltek, meg szétszedték a kazánt - 14ezer volt az egész.

Örülök, hogy nem volt komolyabb baja. Később azért jöhet egy karos is... valamikor.

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: H_G (176780)
H_G Creative Commons License 5 napja 0 0 176905

Ez nem így volt emlékeim szerint, henem először a Saeco vette meg a Gaggiát (és kezdte árulni ezen a néven a saját gyengébb technikáját), amikor a Philipsről még szó sem volt.

Előzmény: Nibiru (176902)
Nibiru Creative Commons License 5 napja 0 0 176904

Köszi a linket.
Szerintem meglepő, két okból is. Egyrészt pont mostanában (a Philips megjelenése után) kezdték lecserélni a Gaggiákban az alut acélra (lásd pl. régi és új Classic témát) erre most bevisznek a Gaggia palettájára egy alusat? Másrészt meg a Poemia acél bojlerének jobb volt a hőtartása, bármily meglepő.
Persze, hogy megtartják a márkaneveket, hiszen a Philips mindig is ezt csinálta. Felvásárol jó neveket, hogy aztán mindenféle költségcsökkentésekkel alacsony színvonalú, de magasabb árszintű termékeket értékesíthessen. Az viszont nem egységesítés, ha a Saeco termékét a továbbiakban Gaggia márkanév alatt adják el. Inkább egy múlt századi piaclefedési és -felosztási kísérletet látok ebben, ami az Internet korában kissé röhejes, főleg, hogy mindkét céget ugyanaz a harmadik mozgatja.  

Előzmény: Giuseeppe (176903)
Giuseeppe Creative Commons License 6 napja 0 0 176903

Ezen az oldalon azt írják, hogy alubojleres

https://www.coffeeitalia.co.uk/gaggia-viva-prestige-al-sl-230.html

ami a Gaggia márkanév alatt nem is volna meglepő. Ránézésre ugyanaz a nyomásfokozós kar van rajta, mint  Saeco gépeken. Nem vagyok marketinges, de gondolom, a két márkanevet azért tartják meg, mert bevált, az alkatrészeket meg azért egységesítik, mert úgy olcsóbb.

Előzmény: Nibiru (176902)
Nibiru Creative Commons License 6 napja 0 0 176902

Sziasztok, egy barátom küldött nekem egy képet egy Gaggia Viva nevű gépről, kérdezve, hogy az jó-e.
A gép kívülről abszolút úgy néz ki, mint a Saeco Poemia, de hogy mi van belül, arról semmit sem találtam. Valaki?

Tudom, hogy a k. Philips mindkét cégre rátette a kezét, de mi értelme annak, hogy egy hajdani Saeco termékvonalat átvisz a Gaggiába minden változtatás nélkül??? Normálisak ezek?
A Poemiáról tudtam volna beszélni a srácnak, mert amikor én vettem a kis Delonghi-t a Poemiát azért vetettem el, mert a régi 130-as acél bojlert lecserélték egy 110-es alumíniumra, ami több szempontból sem volt szimpi.
De hogy most miből van összerakva ez a gép, hogy Gaggia Viva néven futtatják, fogalmam nincs.

aranyarpi Creative Commons License 2018.09.18 0 0 176901

Sziasztok!

Egy jó kis HX es gépet kínálok eladásra  IZZO ALEX hx. és egy MAZZER S JOLLYEladó

Eladás előtt kicseréltem a kopó alkatrészeit, vízkőtelenítettem, a javítás 45 e volt csak otthon használt.

Nagy bojleres, Gyorsan bemelegszik Vízhálózatra volt kötve de a tartály helye is megvan. Nálam a csap mellet volt a gép és a csapon egy elosztóval. percek alatt beköthető.

a MAZZER SJ RA az elműlt 1 évben kb 80 e költöttem késtartókat csapágyakat cseréltem, a tökéletes őrleményhez. lefényeztem és végül egy új gyári kés került bele és karba őrlősre alakítottam. 

egyben adnám el 300.000ft. ért. 

további infót emailben tudok adni.(a profilomon publikus a mailcímem) képek a linken elérhetők.

https://drive.google.com/open?id=1WfY2fyBJdYEINdggqsXDrjL2t6YpF8un

Giuseeppe Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176900
Előzmény: Giuseeppe (176899)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176899

Könnyen lehet. A kávégépek nagy kópék, időnként országról országra változtatják a nevüket.

Előzmény: kopiteki (176898)
kopiteki Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176898

Srácok, jól látom, hogy a Mio star automata egy Saeco vienna?

Nibiru Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176897

Én inkább óvatos János vagyok. Jobb ha az ember kizárja az emberi hiba lehetőségét. Egy acél kazánnál nem gond az agresszív vízkőtelenítés.

Előzmény: Katoczi (176895)
Nibiru Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176896

Franciául nem tudok, így gőzöm sincs mit mondanak róla, de ha ránézek erre a gépre, nagyon nem a minőség jut róla az eszembe. Az biztos, hogy a designert nem fizették túl. Úgy néz ki mintha a Szovjetunióban tervezték volna NDK exportra, vagy fordítva. Még az is lehet, hogy jó, de annyira csúnya szegény, hogy nem szívesen nézném a konyhámban. Lehet, hogy épp ezért volt 28-ért akciósan.
(A thermoblokkos gépekről amúgy jókat olvastam régebben, és nem tartom őket ördögtől valónak.)

Előzmény: Giuseeppe (176884)
Katoczi Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176895

Szerencsére félelmed alaptalannak bizonyult. A lefőtt kávéban minimálisan magasabb az Al koncentráció a vízhez képest. A rohadó alukazán oka a túl agresszív vízkőtelenítés, így a kráterek anyaga távozik is az öblítővízzel.

Előzmény: Nibiru (176894)
Nibiru Creative Commons License 2018.09.17 0 0 176894

Nem csak olcsósága (használtan vettem), hanem amiatt esett anno a választásom erre a kis Delonghira, mert acél kazánja van. Nem szeretnék alu kazános gépet. Láttam már alu kazánokat rohadni belülről és az alumíniumnak az emberi szervezetre gyakorolt hatásáról, a különféle okckázatokról sok mindenfélét írtak az elmúlt évtizedekben. 

Előzmény: Horyk777 (176883)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176893

Na akkor a jó link:

https://vimeo.com/290002434

Előzmény: ogrEicsab (176892)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176892

Ez való igaz, hogy ez a funkció tök felesleges, de a fórumtárs ilyet keres, ezért említettem meg eme két típust. Nekem a melóhelyen egy Dosata teljesít szolgálatot és soha nem használom a programozható gombokat, viszont! Ebben a típusban - és csakis ebben a Gaggiák közül - van egy nem programozható és nem kikapcsolható előáztatási funkció, amitől ezek a gépek olyan ízvilágű és annyira finom kávét készítenek, amit az otthoni full tuning, szétszűkítőzött Classic-kal ( amiben van nyomásszabályozó is ) sem tudok reprodukálni. Alábbi linken egy video a csapolásról, amin jól látszik, hogy milyen lassan épül fel a nyomás. Szóval ha nem is a programozható gombok miatt, de egy ilyen gép aranyat ér! 🙂

https://vimeo.com/user37039795/review/290002434/9bf6715c0e

Előzmény: H_G (176890)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176891

Ez igaz, a tönkremenés előfordulhat. Nekem is volt Krupsom, még a 2 éves garanciaidőn belül elromlott, valami elektronikai gond volt vele. A megoldás a "cserével javítás" lett, mármint kaptam egy új készüléket:) Utána az még évekig működött.

Ugyanakkor Gaggiám is volt, akkoriban huszonéves lehetett, kb fél  év után elkezdett ereszteni a gőzölőcsap. Kíváncsiságból szét is sszereltem (nem mintha reményem lett volna összerakni), de már a bojlere is olyan rossz állapotban volt belülről, hogy még csak el sem adtam, hanem kidobtam.

Két olyan gépem volt/van, amivel semmilyen műszaki gondom nem volt/nincs, a DeLonghi Bar14, amit 1-2 év után kiváló állapotban továbbadtam, és a Rancilio L6-os, ami pedig egy ősrégi vendéglátóipari dög.

Szóval én nem hiszek a Gaggiák örökéletűségében, hiszen azok is csak háztartási gépek, de tény, hogy a Krups sem arról híres.

Előzmény: H_G (176888)
H_G Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176890

Azért olyan ritka, mert ez rossz ötlet. Semmilyen automatika nem tudja olyan jól kimutatni a szőkülés kezdetét, mint az emberi szem, márpedig akkor véget vetni a csapolásnak sokkal fontosabb, mint hogy mindig egyforma legyen az adag ml-re. Kevésbé kockázatos (bár szerintem továbbra is felesleges) mérőpohárba csapolni és a csészébe áttölteni, ezt sokan csinálják.

Előzmény: ogrEicsab (176887)
Horyk777 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176889

DeLonghi EC 685 Dedica : https://www.arukereso.hu/kavefozo-c3174/delonghi/ec-685-dedica-p360194403/?gclid=CjwKCAjwuO3cBRAyEiwAzOxKsg5VEhtkHBFU77AdeY-6omTMuX2aF4KtJjjPAEqOPTBucAh4hvT4ZxoCdN8QAvD_BwE

Havernak ilyen van, de az eredmény meg sem közelíti a Gaggiával készített kávé minőségét.

Előzmény: stukov1 (176885)
H_G Creative Commons License 2018.09.15 0 0 176888

Egy bemutató során nem derül ki a készülék tartóssága. A Krupsokéról régebben sokat lehetett olvasni, küönösen MrB hozzászólásaiban -- meg is lep, hogy vannak itt annyira újak, akik ezt a sztorit nem ismerik! Művészet őket hosszabban életben tartani. (Szemben egy régeben gyártott Babyvel, azok évtizedekig működnek gond nélkül.)

Előzmény: Giuseeppe (176884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!