Keresés

Részletes keresés

Epsilon Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176308
Köszi ezt a tippet. Benedvesített aeropress szűrőpapír a felsőszűrőn zseniális ötlet.
Előzmény: ogrEicsab (175775)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176307

".....átállsz RO szűrt vízre (normális táplálkozás mellett nem kell pufferpatron se bele)..." ezt kifejtenéd kérlek? A sima RO víz gyakorlatilag desztillált víz. Ha jól értem amit írsz, akkor szerinted normál táplálkozás mellett desztvizet kell inni. 

Előzmény: Nibiru (176303)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176306

Megjegyzem, amennyibe az Aquaboy került, annyiért már komplett RO rendszert kaptál volna.

Előzmény: Janek__ (176299)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176305

Szia, a BWT Aquaboy változatlanul hagyja a csapvíz ásványi anyag tartalmát, azaz kávéfőzési szempontból nem lesz különbség. Hacsak nem őrülten klóros a víz nálatok. Az, hogy benne maradnak az ásványi anyagok területtől függően lehet jó, de lehet rossz is ha a kávéfőzést nézem, Pl. ha pl. Bp-n laksz, akkor azt úgy én nem használnám kávéfőzésre, mert állandóan vízkőtleníthetsz.
Igazából minden attól függ, hogy hol laksz, attól függően érdemes kitalálni, hogy számodra mi volna jó.
Én a kávéfőzéshez RO-t használok és azt hígítom felesben csapvízzel jelenleg.

Ha viszont sört akarsz főzni, akkor csakis RO jöhet szóba. A sörhöz lágy vízre van szükség, annál jobb minél lágyabb.  

Előzmény: Janek__ (176299)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176304

@Ludovicus

Kipróbáltam, hogy mi van akkor, ha nem a fejen keresztül végezzem el a hűtőcsapolást, hanem a gőzcsapot nyitom ki és zárom el amikor már nem köhög. Eszméletlen jóra sikerülnek így a kávéim, a lefolyás pedig megtévesztésig olyan mintha egy drága gépből jönne a nedű. Viszont nehezen indul meg ilyenkor. A szivattyú hangja pedig olyan a csapolás elején néhány másodpercig mintha üresen járna úgyhogy ez a módszer nem hiszem, hogy túl jót tesz neki. Mivel más nem nagyon lehet, úgy vélem hogy a gőz kiengedése a gőzcsapon keresztül azzal jár valamiért, hogy valahogy gőz kerül a szivattyúba vagy ilyesmi. 

Próbáltad már ezt a módszert? Ha nem, tennél egy kísérletet, hogy ez normális-e, vagy csak az én gépem "levegősödik" fel ilyenkor? 

Egyébként már 4(!) teljes kattintással finomabbra őrlöm ugyanazt a kávét szimplához mint előtte, pedig azóta sokat javult az otthoni páratartalom. 

Nibiru Creative Commons License 2018.06.14 0 0 176303

A fogkő eltávolítása nem károsítja a fogzománcot. Viszont ha nem szedeted le, akkor alatta a baktériumok szétbontják a fogad, vagy/és többnyire visszafordíthatatlan ínysorvadást okoznak ami aztán fogvesztéssel jár. 
Egyébként a fogkő, bár sokan azt gondolják, egyáltalán nem természetes jelenség. Azok körében "népszerű" akik kemény csapvizet esetleg ásványvizet fogyasztanak napi szinten, vagy szervetlen kálcimvegyületeket szednek kalciumpótlás címszóval. Olyankor a szervezet minden tőle telhető módon igyekszik tőle megszabadulni, mert felhasználni nem képes.

Ha a fogkő eltávolítása után átállsz RO szűrt vízre (normális táplálkozás mellett nem kell pufferpatron se bele) sosem lesz többé fogköved. És ez csak az egyik előnye.

Előzmény: vitorla123 (176301)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.13 0 0 176302

A fogkő ha ott marad kiváló táptalajt jelent a baciknak, amik sokkal jobban károsítják a zománcot. Nem kell havonta, negyedévente fogorvoshoz rohangálni vele, de fél-egy évente azért érdemes.

Előzmény: vitorla123 (176301)
vitorla123 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 176301

Köszönöm a  tanácsokat, ez a port megnézem, plusz én eddig szódabikarbónával próbálkoztam, de amint ittam megint kávét, visszarakódott a fogakra. Valamint a fogkő leszedésről azt hallottam, hogy károsítja a zománcot.

GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.06.12 0 0 176300

Ja, ja hetente dentomin por csodákra képes. Persze ha valakinek van fogköve, akkor azt előtte illik eltávolítani.

Előzmény: Katoczi (176298)
Janek__ Creative Commons License 2018.06.12 0 0 176299

Nem olvastam sokat vissza de kerdes lett itthon:

eddig norda vizet hasznaltam de most lett egy bwt aquaboy a konyhaban.

kerdes az hogy ez is jo viz a gephez illetve honnan tudom meg mit is csinal tenylegesen ez a szerkezet?

vizsgaltassak be csapviz szurt víz mintát?

ha igen hol?

btw erdekel az RO víz a sörfőzés miatt is ott is fontos a víz 

Katoczi Creative Commons License 2018.06.12 0 0 176298

Bár hasonló gondjaim nem volak, heti 1-2x használva a Dentomin por sokat segít + valamilyen fehérítős fogkrém rendszeresen.

Előzmény: vitorla123 (176297)
vitorla123 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 176297

Tisztelt kávéimádók! Előre is elnézést a nagyon röhejes kérdésem miatt! De! Imádom a kávét, viszont fehérítő fogkrém, rágó semmi nem segít, úgy sárgul tőle a fogam! Feltételezem itt vannak profik, akik ugyanakkor adnak magukra és valahogyan ezt kiküszöbölik, vagy leszedik(?) valamivel... Kérdés mi a titkuk.? Nekem hófehér fogaim voltak, de mióta aktívabban lemegy napi 2-3 kávé, azóta drasztikus a helyzet... Megoldás? Hagyjak fel a kávéval?

ogrEicsab Creative Commons License 2018.06.12 0 0 176296

Lenne egy eladó Gaggia Classicom:

Eladó egy 2012-es Gaggia Classic. Teljesen szét lett szedve, kitisztítva, tömítések cserélve. Opv 9 barra beállítva. Gyári szimpla, dupla és vakszűrő van hozzá.

Apróbb karcok, a használat nyomai felfedezhetők, de alapvetően szép állapotú. Az ára  63.000.- Ft.

Mindenképpen a személyes átvételt preferálom! Megtekinthető, kipróbálható esténként Érden.

További képek:

https://www.dropbox.com/sh/9dfs8xd1i7xn61e/AABrHd4kvLT3squxiQ2gwRKza?dl=0

 

djboriska Creative Commons License 2018.06.11 -1 0 176294

Nem következne, következik ;-)

Előzmény: Törölt nick (176293)
djboriska Creative Commons License 2018.06.11 -3 0 176292

Lehet, hogy a példám nem jó, viszont az tény, hogy sötétebb pörköléssel a kávé különbözőségét tüntetjük el (magyarul úgynevezett egyeníz irányába toljuk az kávét). Világosabb, (természetesen nem alul-pörkölt borsó fűízű, hanem édesség maximalizálásra törekedve a pörkölés íz karakterek megjelenése nélkül) illetve ugyanezen kávék sötétebbre pörkölve háromszög tesztbe berakva. 99%-ra biztos vagyok hogy még az itt fórumozók is hamarabb kiszednék a különbségeket világosabb de jól pörkölt kávék esetén mint sötébb pörkölés esetén. Javaslom próbálkozni ezekkel (én többször is megtettem és meg is teszem mert ez a kávé kóstolási oktatás része). A specialty kávés (és/vagy újhullámos) világ ezt szeretné bemutatni. Itt nem az a lényxweg hogy mi az én preferenciám hanem, hogy erről szól ez a világ. Az hogy ez most minőséget jelent ebbe a kérdésbe nem megyek bele. Ezt döntsétek el magatok, ítéljétek meg magatok. Az viszont, hogy a sötétebb pörkölés egyeníz irányba tolja a kávét nem hitvallás kérdése hanem tény. Ezt lehet szeretni vagy sem ezzel én nem akarok vitatkozni hogy kinek mi tetszik. Az ízlésetek a tiétek. Én inkább igyekszem tényekre korlátozódni azt leírni amit erről a témáról tudok illetve tapasztaltam.

Előzmény: Törölt nick (176275)
Bazs09 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176291

Én pörköltem még a kezdetekben, már a szaga sem volt túl biztató. Pár próba után ment is a szülőkhöz automatába.

 

Illetve csatlakoznék Katoczihoz: ha egy kávé tejszínnel és cukorral lesz harmonikus, akkor annak már kalap, kabát. Ha már előtte is az volt, csak a fogyasztó megszokásból jobban szereti így, az már egy másik történet.

Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176290

Azt nem írtam, hogy kellett bele, csak hogy mi volt a tapasztalatom. Kíváncsiságból próbáltam ki, hogy mi történik és nagyon tetszett. 

Előzmény: Katoczi (176289)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176289

Azt akávét amibe tejszín (anyám borogass) és cukor kell, megette a fene. Mondhatni elmentél vadászni,  lefejezted, kizsigetelted, hagytad állni a napon napokig és nagyon jó lett. Kösz, kihagyom. 

 

Robusztás blend: én is sokáig osztottam Parci véleményét, aztán átvettem negyed kg-ot egy fórumtárstól egy friss bolti robis blendből, és isteni csokibombákat húztam belőle. Nem lett kedvenc, de kellemes emlék maradt.

Előzmény: Freedom of mind (176288)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.10 -3 0 176288

Hát én ma ittam egy ilyet amilyet leírtál. Budán kószáltam és kóstolgattam a kávézók kínálatát. Valahogy kilyukadtam a Kemenes utcában a Pagony Kert nevű helyen. Ez nem kávézó, csak kíváncsi voltam, hogy mi lett a régi gyerekmedencés részből. Mivel rendes, kávézós felszerelést véltem felfedezni az egyik pult mögött, gondoltam ha már ott vagyok, megkóstolom mit szolgálnak fel. A kávébab illatából (kezembe adták a csomagot) tudtam, hogy savasabb élményben lesz részem mint ami az én ízlésem, de azért kértem egy ristretto-t és jól tettem. A kávé pont a határán volt a klasszikus és az újhullámos vonalnak. Ízre nem volt időm részletesen kielemezni, de a ristretto magában is fogyasztható volt, közepesen savasnak mondanám. Igazán izgalmassá viszont az tette, hogy aki a keserűt nem szereti, annak csak cukort kell beletennie. Akinek pedig a savakkal van baja, annak csak egy adag tejszínt. Amikor pedig mindkettőt beletettem, valami fantasztikusan harmonikus ital lett belőle, amiben még mindig érezni lehetett a maradék savakat, de a cukor kiemelte a kávé összes jó tulajdonságait. Hely: Pagony Kert (XI. Kemenes utca.)  Keverék: 100% arabica
Sajnos nem jegyeztem meg a kávé márkáját és származását, de még úgyis visszatérek ide mert nem hagy nyugodni a kíváncsiság.

Előzmény: Törölt nick (176268)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176287

szerintem a Károly által korábban tesztelt Amigos keverékek árban jóformán verhetetlenek. a piros zacskós 590-ért 70-30-as talán, ha emlékeim nem csalnak. teljesen okés blend, szinte lehetetlen rosszat csapolni, kezdőknek kifejezetten ajánlott. most rendeltem többfajta Amigos-t is, eddig még nem csalódtam egyikben sem. én például a robusztát jobban előnyben részesítem, de kinek a pap.

Előzmény: Johnny09 (176285)
_BP__ Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176286

Sziasztok, milyen egyszemélyes karos presszóKVfőzőt érdemes venni? Saeco HD8425-t ismerem, az viszonylag jó eredményt ad. Hasonló árszint mellett milyen modellekben érdemes gondolkodni? Köszi

Johnny09 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 176285

Egyszer főztem full robusztát is, kíváncsiságból, nagyságrendekkel jobb volt, mint némelyik bolti robi túlsúlyos keverék, amikből egy fél adag is kínzás, de azért kemény volt :).  A két korábban említett robi azért nem olyan durván hozza a jellegzetes mocsári ízeket és inkább testet ad hozzá kis mennyiségben. Persze megértelek, mindenkinek más jön be, sokszor én is csak arabicát iszok.

Előzmény: Törölt nick (176284)
Johnny09 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176283

Nem is pörköltél belőle? Egynek és is azt tettem bele, megpörkölve azért más az aromája :) Mondjuk 15-20%-nál többet nem tettem hozzá és a maragogype illata elnyomja viszont lesz crema rajta. Régebben vettem monsooned robustát is, amíg a német cég szállított ide is.

Előzmény: Törölt nick (176282)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176281

Akkor már a pidelt szürke 50-ért!

 

Előzmény: Mylord3 (176280)
Mylord3 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176280

Ez egy nagyon szép kis Gaggia, habár ennek konkrétan most kicsit túlzó az ára szerintem. Mondjuk, szinte alig lehet látni ezt a színt a használt gépek placcán. 

https://www.jofogas.hu/bekes/Gaggia_new_baby_dose_red_kavefozo_80476487.htm

 

Johnny09 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176279

Azért a házasítással is ki lehet hozni a termőhely jellegzetességeit, ha megfelelő borokat tudsz házasítani. Egyszer egy borász hölgy mondta, hogy ez az igazi művészet, mert jó bort készíteni mindenki tud, aki megtanulja az elkészítés folyamatát, míg a házasításhoz érzék kell, tudni, hogy a+b+c eredménye mi lesz, és érzék hozzá, hogy finomhangold. Kávénál is lehet olyan blendet készíteni, ami megőrzi a hely jellegzetességeit, mégis hoz új ízeket, amik külön-külön nem voltak. Vagy én sokszor próbálom az ázsiai és afrikai savasabb kávékat közép- vagy dél-amerikai kávékkal és minőségi robusztával lágyítani több-kevesebb sikerrel. (Csak amatőr szinten csinálom, ezért nem ér megszólni a kísérletezéseimet :)).

Előzmény: Törölt nick (176275)
Johnny09 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176278

Az kellene még csak.  Bár sokkal vidámabb lenne az ország, ha a reggeli koffein adagunkat borral vinnénk be... :D

Előzmény: Törölt nick (176275)
Bazs09 Creative Commons License 2018.06.09 -2 0 176277

Eladó Gene Café CBR-101 kávépörkölő gépem. Részletek a hirdetésben.
Ára: 100e HUF

 

H_G Creative Commons License 2018.06.09 0 0 176276
Veszít gyümölcsösségben (a csonthéjasokra még ez sem igaz), nyer csokoládésságban. Szerintem, aki kb. 10 csokira eszem egy friss gyümit, határozottan jó üzlet.
Előzmény: Törölt nick (176275)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.08 0 0 176274

A srác tesztelt egy hibás darabot, amit a gyártó nem tudott kezelni, majd küldtek neki egy másik hibásat, majd talán még egyet. Ugyanakkor Paljocnál évek óta megy, nem épp otthoni felhaszálással. Kis lutri van, de ennyiért vihető ha jó. A külföldi vásárlás meg zsákbamacska mindenképp.

Előzmény: Freedom of mind (176272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!