Keresés

Részletes keresés

Giuseeppe Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175931

Nagy sora van annak, tisztelt bíróság! Illetve csak annyi, hogy elkezdett érdekelni a kavé/eszpresszó vonal, és elindultam lefelé a lejtőn. A főbb állomások: Krups XPakármennyi, Delonghi Bar14, Gaggia Baby. Ekkor már 2010-11 környékén jártunk, elvégeztem egy amatőr barista tanfolyamot, és még azt is a fejembe vettem, hogy majd igaziból az leszek. Erről szerencsére hamar letettem, de addigra,mivel a sorba beleillett, már megvolt a hőcserélős gép, és annál maradtam. Most, hogy már jó ideje még csak egy reggeli cappuccinot sem kell készítenem időnként, elgondolkodtam rajta, hogy mi legyen. Hát így.

Előzmény: Freedom of mind (175928)
Cseki_ Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175930

Sziasztok,

Bialetti Mukkához szeretnék habosító szelepet. Hol tudnék ilyent beszerezni?

Kevin Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175929

Félévente cseréltem benne a késeket, kb. gyári állapotban adtam el.

Előzmény: Freedom of mind (175923)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175928

Számomra igazi rejtély, hogy valaki miért vesz otthonra ipari gépet vállalva annak nyűgjeit. Eddig csak két ilyet ismertem, az egyik végül némi élvezkedés után eladta a másik meg kávézót nyitott. :D  Mi a te történteted?

Előzmény: Giuseeppe (175925)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175927

Aki Iberitalt keres, találtam egyet, eléggé eldugva a világ elől. 

 

https://hardverapro.hu/apro/iberital_challenge_kavedaralo

Mylord3 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175926

"...Emiatt két lehetőség van: vagy felkelek 3/4-1 órával felkelés előtt (he-he), hogy bekapcsoljam a gépet, vagy már lefekvéskor bekapcsolom...."

Van egy harmadik is: nem fexel le. :-)

 

Egy kis Quick Millre - utánad persze - én is továbbra is vevő lennék, tulképpen én tököltem el a múlkori ajánlott gépeket is.

Előzmény: Giuseeppe (175925)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175925

Köszönöm, biztosan jó kis gép az is, sőt, ha bojlereset keresnék, akkor már jelentkeztem volna a Rancilio Betsyért. Azért vagyok ilyen válogatós, mert kifejezetten kicsi és thermoblokkos gépet keresek, a Quick Millt pedg fórumszerte dícsérik. Jelenleg egy közel 30 éves ipari Ranciliom van, ha kicsit eltolom valamerre, akkor még talán befér mellé egy nagyon keskeny gép. Ezen felül, szintén helyhiány miatt (zsúfoltság az elosztóban), nem tudok időzítőt használni a bekapcsoláshoz. Emiatt két lehetőség van: vagy felkelek 3/4-1 órával felkelés előtt (he-he), hogy bekapcsoljam a gépet, vagy már lefekvéskor bekapcsolom. Jeleneg az utóbbi megy, de ha megjön az igazi kánikula, akkor attól elmegy majd a kedvem. Emiatt jött képbe a thermoblock. Szóval, ha éppen szembe jön egy, akkor ne tartsd magadban, de azért ne tekintsd ezt feladatnak, csak azért írtam rád, mert láttam, hogy sokféle gépet hirdetsz.

Előzmény: MZTibi (175924)
MZTibi Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175924

Jura rio profi-t tudok még esetleg. Gondolom nem kell bemutatni, gyárilag rézbojleres, cosmec pumpás gép.

Előzmény: Giuseeppe (175843)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175923

Jól le lehetett harcolva az a Rocky, legalábbis az őrlőkövei, ha egy ilyen váltástól "megtáltosodott" a kávéd. 

Előzmény: Kevin (175919)
MZTibi Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175922

Köszönöm a segítséget. IMS felsőszűrőt már raktam rá, meg kapott egy opv-t is. Az lehetséges, hogy gyárilag ipari felsőszűrővel szerelték? Mert ezen az volt. 2003-as évjárat

Előzmény: zolnagy10 (175870)
szigetbecse Creative Commons License 2018.04.24 0 0 175921

Szia,nekem egy Rancilio Nancy-m van és egy hozzá tartozó Rocky örlő. Mi a gubanc azzal az örlővel,úgy tudtam,jó cucc...? Miben más egy másik örlővek a kávéd? Köszönöm!

Előzmény: Kevin (175919)
CZsolt_79 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175920

Sziasztok,

 

Nekem az említett Bezzera bb05 darálóm van, E61-es géppel használom. Ipari őrlővel nincs tapasztalatom, de nekem bejött a kis őrlő. A fokozatmentesség adott, a skálázhatóságot megoldottam egy szabó centivel amit ráragasztottam a tartály alsó forgó szárára, és egy kis nyíl mutatja éppen milyen fokozaton állok. A garatban kis mennyiség valóban benne szokott maradni. Mivel fém én ezt egy-két oldalütéssel szoktam kiszedni belőle.

Egyébként ami miatt anno ezt választottam és nem a Graef és hasonló társai az a hangja volt, mert ez halkabb volt tőlük.

 

 

 

Előzmény: Giuseeppe (175915)
Kevin Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175919

+1 szavazat, hogy először az őrlő.

 

Nekem már attól megtáltosodott a mezei Rancilio Silvia kávégépem, hogy a Rocky daráló helyett vettem egy Eureka 75-t.

 

A Rockyhoz meg vehettem volna akár La Marzocco gépet is, sokkal ihatóbb kávét nem tudtam volna előállítani.

Előzmény: Tomoloo (175913)
Tomoloo Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175918

Nem volt összezavaró tanács! Köszönöm. Kizárólag espressot fogyasztunk  így reményeim szerint csak egyszer kell belőni az Örlőt (illetve nyilván ha kávét váltunk utána állítani, vagy az oxidáció miatt kellett csitt finomítani) 

Előzmény: Giuseeppe (175915)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175917

XD

Előzmény: Giuseeppe (175916)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175916

....ja, az ecsetet a garatba csak akkor, ha már megállt a motor, különben mehetsz újra a barkácsboltba.

Előzmény: Giuseeppe (175915)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.04.23 0 0 175915

Ez az őrlő-dolog nehéz kérdés. A belinkelt gépek paramétereik alapján valóban megérdemelnének egy ipari őrlőt, ugyanakkor én ismerek olyan Giotto-tulajt, aki sokáig használt a gépéhez egy kis Ascaso őrlőt. Ez a kis Bezzera szép darab, de én 3 okból nem ezt választanám:

 

1. A képek alapján úgy néz ki, hogy fokozatmentes (ami jó), viszont nincs rajta semmilyen skála, ami alapján fogalmad lehetne arról, hogy mennyivel vetted finomabbra/durvábbra az őrleményt.

 

2. A kis gombos tekerés menőnek néz ki, de ha nem csak eszpressóhoz használod, hanem időnként kotyogóshoz/french presshez, stb is, akkor utálni fogod. Az első őrlőm egy Iberital Challenge volt, azzal is ez volt a helyzet: eszpresszónál még csak-csak elment a dolog, de ha pl eszpresszó és kotyogós között akartam váltani, akkor nem győztem tekerni a kis  gombot.

 

3. A kivezető csőr kialakítása ránézésre lehetetlenné teszi, hogy kipiszkáld a garatban maradt őrleményt. Egy ipari őrlőnél egy kis ecsetet be tudsz dugni a garatba, ami nem elegáns, de célravezető.

 

Ha Mazzert nem is, de pl Quamart, Macapot, Fiorenzatót kapsz 200 körül újonnan is, a Jófogáson hirdetett Expobarral még árban is belül maradsz azon az összegen, amit pl a Giotto - Bezzera párosra elköltenél.

 

Hát így. Remélem, jól összezavartalak:)

Előzmény: Tomoloo (175913)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.22 0 1 175914

Ha csupán 6-8 adag espresso-hoz kell, ezek ahhoz túl nagy gépek, hatalmas víztartályokkal, kazánokkal gyors felfűtéssel, ami rengeteg energia/kávé. De ha ragaszkodsz ehhez a kategóriához, mindkét gép igen jó. Ha e kettő közül kéne választanom a Rocket mellett tenném le a voksom. A daráló viszont valóban nem értékazonos párja egy ilyen kaliberű gépnek. Pedig a daráló mindig fontosabb mint maga a gép. Egy Mazzer tényleg jó választás lehet, de rajta kívül még van egy rakás szóba jöhető márka. Ezen még gondolkodnék kicsit a helyedben.

Előzmény: Tomoloo (175911)
Tomoloo Creative Commons License 2018.04.22 0 0 175913

Köszönöm szépen a tanácsot Örlő ügyben. Csak új gépet szeretnék. 

Előzmény: Surda :D (175912)
Surda :D Creative Commons License 2018.04.22 0 0 175912

E61 es gépekhez nem értek,csak szólok,hogy van egy eladó:
https://www.jofogas.hu/vas/Uj_Expobar_Office_Lever_HX_kavegep_Faema_E61__garis__330e_helyett_78137622.htm

Darálóból én mindenképpen minimum egy Mazzert vennék a helyedben.

Előzmény: Tomoloo (175911)
Tomoloo Creative Commons License 2018.04.22 0 0 175911

Sziasztok! 

Kis segítséget szeretnék kérni. Komolyabb kávéfőző masina vásárlását tervezem. Két készülék fogott meg igazán:

 

http://www.kavetarsasag.hu/bezzera-magica-pid-kavefozo-938

 

http://expolygon.hu/webshop/otthoni-kavegepek/typevgiotto-rocket-type-v-giotto

 

Véleményetek szerint, melyiket kellene választani? 

Örlőből http://www.kavetarsasag.hu/bezzera-bb005tm-kavedaralo a befutó. 

Bár, ha van más ötlet, szívesen veszem. 

Otthoni felhasználásra lenne ( napi 6-8 adag espresso) 

Válaszokat előre is köszönöm  

 

H_G Creative Commons License 2018.04.22 0 0 175910

Nem, mégse rózsafa! Csak a név körüli zavarra emlékeztem jól, de most kikerestem az eredeti bejegyzésemet: "myrtlewoodból, ami cseles módon nem mirtuszfa magyarul, mégcsak nem is rokona a mediterrán mirtusznak (utánanéztem), hanem kaliforniai borsfa".

Előzmény: Nibiru (175909)
Nibiru Creative Commons License 2018.04.22 0 0 175909

Rózsafa = többféle afrikai trópusi keményfa félét is neveznek így de az igazi az nem sárga,hanem vörös és csodálatosan mintázott. Anno az egyik gitárom volt ilyenből, gyönyörű volt. 
Ez a tamper a fenntarthatóságot jelentené számomra, ha nem lenne az igazi rózsafa (Bubinga) ma már sajnos veszélyben  szinte az összes lassan növő, különleges mintázatú trópusi keményfával együtt.
Amúgy csípem az ilyen kézműves dolgokat, az acél viszont mindent űberel tartósság szempontjából és jóval olcsóbb is, valljuk be.:)

Előzmény: H_G (175901)
H_G Creative Commons License 2018.04.21 0 0 175901

Egy amerikai kézműves terméke, nem is volt olcsó, de nagyon jó. Belül egy elrejtett súly pompásan kiegyensúlyozza. A talp mindig sivatagi vasfa (a létező legkeményeb fa), a többi választható több szép rajzolatú fajtából. (Az enyém rosewood, amiről már elfelejtettem, mi magyarul, de nem rózsafa.) Persze így is gyorsabban amortizálódik az évek során, mint egy fémből készült, de tényleg öröm vele dolgozni.

 

http://www.thortamper.com/index.html

 

Előzmény: Nibiru (175899)
Nibiru Creative Commons License 2018.04.21 0 0 175899

Biztosan elmegy kisebbel is, de ha már úgyis vennem kell egy tampert, nem sok logikát látok benne, hogy kisebbet vegyek. XD
Ezt a tamper egyébként te csináltad? Csak mert elég szokatlan a formája. Nem csúnya, csak szokatlan.

Előzmény: H_G (175891)
Nibiru Creative Commons License 2018.04.21 0 0 175898

Tökéletesen bejött amit írtál. Az az őrölt Lavazza Crema e Gusto ami a szimpla kosárban fantasztikusan finom volt, a duplában nem sikerült még akkor sem, ha rátehénkedtem a tamperre. Tényleg finomabb kell neki. :) Holnap nekiállok végre és beüzemelem a darálót.

Előzmény: Ludovicus (175887)
H_G Creative Commons License 2018.04.20 -1 2 175896

"először körbejártam a szűrő szélét a kisebb tamperrel, majd utoljára még egyet rányomtam középen."

 

Pont így kell csinálni.

 

Előzmény: Freedom of mind (175894)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.20 0 0 175894

Elnézést, félreérthetően fogalmaztam (és még a hogy is lemaradt futtában)
Nem a kisméretű kosaraknál kell erősebben tömöríteni, hanem általában akkor, ha nem pontos méretű a tamper, hanem egy picit kisebb. A nyomás így oldalirányban is tömörít annyit, hogy ne legyen csatornásodás.
Én anno amikor hasonló cipőben jártam, mégse ezt csináltam, hanem először körbejártam a szűrő szélét a kisebb tamperrel, majd utoljára még egyet rányomtam középen. Különösen a szimplánál. 
De én nem éreztem az igazinak. Nem a kávé ízét, csak a lelkem miatt. :)

Előzmény: Katoczi (175893)
Katoczi Creative Commons License 2018.04.20 0 0 175893

Én gépemen 49 mm-es kosár van, és nem kell erősebben tömöríteni. A Strietman pl ami ugyanekkora, egészen finom tömörítést ajánl.

Előzmény: Freedom of mind (175892)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.20 0 0 175892

Azért nem baj, ha pontosan illik a tamper a kosárba, de igaz: minél kisebb a kosár átmérője, annál kevésbé számít, hogy halálpontos legyen a tamper átmérője. A kicsi kosarak sokkal kevésbé hajlamosak az oldalfal mentén csatornásodásra, mert magasabb bennük a kávékupac. Viszont ezesetben nem biztos, elég a szokásos erővel tömöríteni.

Előzmény: H_G (175891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!